CyberSoul Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Scooter Güvenli Sürüş Eğitimi

CyberSoul Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

CyberSoul Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Tasarımı, teknik özellikleri ve kalitesiyle öne çıkan CyberSoul elektrikli scooter modelleri piyasada oldukça ilgi görmektedir. CyberSoul scooter modelleri üstün özellikleri olmasına rağmen maliyetler nedeniyle dolgu tekerlekler ile satışa sunulmazlar.

Elektrikli scooter dolgu tekerlekler dayanıklı olmaları, hiçbir zaman patlamamaları ve her koşulda sürüş güvenliğini sağlamalarına ek olarak bakım gerektirmemeleri nedeniyle her geçen gün popülerliğini yükseltiyor. Teknik servisimize ulaşan müşterilerimize CyberSoul elektrikli scooter tekerlek lastik 8.5 inç olarak TW 86 scooter dolgu tekerlekleri öneriyoruz. Bu yazımızda TW 85 dolgu tekerleklerin avantajları, dolgu tekerleklerin scooter’a zararı var mı, dolgu tekerlek nerede taktırılır, en ucuz dolgu tekerlek nerede satılır gibi birçok soruların yanıtlarını iredeleyeceğiz.

Dolgu Tekerlek Nedir?

Dolgu tekerlek kavramı halk arasında patlamaz tekerlek olarak da adlandırılabilmektedir. Dolgu tekerlek kullanımı scooter’lar için yeni olsa da aslında patlamaz tekerleklerin kullanım alanı oldukça geniştir. Örneğin uzun ömürlülüğü sayesinde ağır endüstri ortamında sıklıkla tercih edilmektedirler.

Gündelik hayata bakacak olursak dolgu tekerleklerin bazı bisikletlerde, alışveriş arabalarında, kaykaylarda, çocuk scooter’larında ve buna benzer bazı aletlerde de kullanıldığını görebiliriz. Dolgu tekerleklerin tercih edilmesinde mevcut fabrika çıkışlı şişme tekerleklerin kolay patlamasının ve fazla bakım gerektirmesinin payı büyüktür. Örnek vermek gerekirse standart bir scooter’da tekerleklerdeki hava basıncı her kullanımdan önce kontrol edilmelidir. Aksi takdirde jant ezmesi nedeniyle scooter’ın iç lastiği yırtıldı veya scooter’ın lastiği delindi, scooter şambreli yama yaptırma, dış lastik tamiri gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olabilir.

Bir de bazı durumlarda scooter’a iki kişi binmek gerekebiliyor. Elektrikli scooter’a iki kişi binmek zararlı mı böyle durumlarda merak edilebilmektedir. Scooter’a iki kişi binmek zorunlu olmadığı sürece normal şartlarda tavsiye edilmemektedir. Sadece kısa süreli ve düz yollarda olmak şartıyla kullanılabilir. Bunun sakıncası scooter tekerleği havası iyi gibi görünse de, fazla ağırlık yüzünden engel geçişinde basıncın yükselmesi nedeniyle patlama riskinin artmasıdır.

TW 85 Scooter Tekerlek Tamir Fiyatları

Elektrikli scooter dolgu tekerlek yorum olarak araştırma yapmanız halinde neredeyse yorumların hepsinin olumlu olduğunu görebilirsiniz. TW 85 scooter dolgu tekerlekler bugünkü şartlarda hiçbir olumsuzluğa mahal vermeyecek şekilde üretilmektedir. Buna ek olarak scooter dolgu tekerlekler fiyat olarak şişme tekerleklerden yukarıda kalabilir. Ancak uzun vadede TW 85 scooter dolgu tekerlekler tamir ve bakım masrafları olmadığı için fiyatlarının karşılığını fazlasıyla çıkartırlar. Bu da kullanıcılarının hem zaman hem de para kaybından kurtarır.

TW 85 elektrikli scooter dolgu tekerlek eski dolgu tekerlekler gibi sert değildir. TW 85 dolgu tekerlek hamuru özel olarak yeterli oranda bir sertlikte üretilmektedir. Böylece özellikle bozuk yollarda ve tümseklerde şişme tekerleğin sürüş rahatlığı elde edilmektedir.

Diğer taraftan günümüzde biraz daha hafif ve esnek delikli, oluklu veya petekli dolgu tekerlek modelleri de piyasada yer almaya başlamıştır. Fiyatlar yüzünden elektrikli scooter’ınıza dolgu tekerlek taktırma işleminin gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. Şişme dolgu tekerleklerde patlama, delinme veya yırtılma ihtimallerini düşündüğünüzde patlamaz dolgu tekerlek değişimi kısa zamanda kendini amorti eder. Ayrıca dolgu tekerlerle sürüş sırasında tekerleğin havası indi veya scooter’a binerken tekerlek patladı gibi tehlikeli durumlarla karşılaşma olasılığınız kalmaz.

 

Cybersoul Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 Inç

TW 85 Dolgu Scooter Tekerleği Kullanım Ömrü

Dolgu tekerlekler en büyük avantajları olan uzun ömürlülük ile öne çıkıyorlar. Dolgu tekerlek kullanım ömrü ticaret odaları tarafından yaklaşık 10 yıl olarak belirlenmiştir. TW 85 dolgu scooter tekerlekler kaç kilometre gider derseniz buna da 10 yılın karşılığı olarak yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

TW 85 dolgu tekerleklerde hava basıncı düşmez ve her türlü yol şartında iyi bir yol tutuş ve yuvarlanma direnci sağlarlar. Oysa şişme tekerleklerde hava basıncı düştüğünde tekerleklerin yuvarlanma direnci yükselir, bu da fazla batarya harcamasına sebep olur. TW 85 scooter dolgu tekerleklerde bu tür sorunlar yaşamazsınız. İşin aslı dolgu scooter tekerleği kullanım ömrü kullanıcı tarafından da belirlenir. Her gün taşlı yollarda scooter kullanıyorsanız bu, dişlerin daha hızlı erimesine neden olur. Böylece tanımlanan 10 yıllık veya 10 bin km’lik scooter dolgu tekerlek kullanım ömrü çok daha aşağı iner.

Tabii bir de bunlara ek olarak her taşıtta olduğu gibi en az gaz ve en az fren zaman içerisinde en az yıpranma şeklinde size kazanç sağlar. Ayrıca şişme tekerleklerin her sene birkaç kez patlama olasılığı ve hava kaçırma nedeniyle servis ihtiyacı olacaktır. Dolayısıyla CyberSoul elektrikli scooter sahibi olur olmaz TEKNOWAY’e gelerek TW 85 dolgu tekerlek taktırmak birçok açıdan size avantaj sağlar.

TW 85 Scooter Dolgu Tekerlek Değişimi

Elektrikli scooter servisi olabilmek için birkaç farklı alanda uzman olmak gerekir. Elektrikli scooter servisi olarak hizmet veren herhangi bir yer, yakıtlı scooter’lardan olan tecrübesiyle dolgu tekerlek takabilir. Ancak elektrikli scooter’ların mekanik tarafla uyum içerisinde çalışan bir de elektronik tarafı vardır. Bunun yanında scooter’ı açma-kapama sırasında uzmanlık gerektiren bazı detaylar bulunur.

Tekerlek takma konusuna gelindiğinde tüm motorlu taşıtlarda olduğu gibi tekerleklerin iç ve dış taraflarını bağlama yönleri vardır. Elektrikli scooter dolgu tekerlek bağlama yönü gibi ayrıntılara dikkat edilerek montaj yapılması gerekmektedir. TEKNOWAY’de montaj öncesinde jant eğriliği gibi sorunların olup olmadığını inceliyoruz. Son olarak dolgu tekerlek takma sonrasında scooter dolgu tekerlek balans kontrolü yapıyoruz.

Günümüzde birçok kullanıcı yeterli teknik deneyime sahip teknik servislerde yapılan tekerlek işlemleri ardından scooter tekerlek değişimi sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, tekerlek değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor gibi sorunlar yaşıyor. Bu nedenle scooter dolgu tekerlek değişimi başta olmak üzeretekerlekle ilgili her konu özel tecrübeler gerektirmektedir. İstanbul Kadıköy scooter servisi TEKNOWAY olarak 16 yıllık teknik servis deneyimine sahibiz.  Servisimiz tüm Türkiye için şehir dışı ücretsiz kargo ile scooter tekerlek değişimi gibi özel hizmetleri vermektedir.

Cybersoul Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

TW 85 Dolgu Tekerlek Yakıt Tüketimi

Özellikle dolgu tekerleğe geçmeyi düşünen kullanıcılar tarafından dolgu tekerlek yakıt tüketimi merak edilen bir konudur. Dolgu tekerlek daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu tekerlek ne kadar yol yapar veya dolgu tekerlek motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular teknik servisimize gelebiliyor. Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Bu konuda farklı görüşler vardır ancak kesin olan görüşlerle söze başlamak bu konudaki düşüncelerin daha da belirginleşmesini sağlayacaktır.

Dolgu tekerleklerde yakıt tüketimi daha mı fazla olur sorusu akılları kurcalayabilir. CyberSoul elektrikli scooter’ınız tek bir şarjla 55 kilometre menzil yapabiliyorsa bu 54’e veya 53’e düşebilir. Ancak bu düşüşün nedeni daha fazla güç harcama yüzünden değildir. Diğer taraftan havasına dikkat edilmeyen veya sürüş sırasında havası inen bir şişme tekerlekle 50 km’lik bir menzili bile göremeyebilirsiniz. Dolgu tekerleklerde böyle bir olumsuzluğu yaşama ihtimaliniz yoktur.

Bunların yanında dolgu tekerlek ağırlığından olumsuz bir özellik olarak bahsedilebilir. Ancak CyberSoul scooter’ınıza dolgu tekerlek taktırıp avantajlarını gördükten sonra aslında bu iddiaların yersiz olduğunu anlayabilirsiniz. Netice olarak dolgu tekerlek biraz daha ağırdır ancak sağladığı faydalara şahit olduğunuzda buna değeceğini göreceksiniz. Örneğin TW 85 dolgu tekerlek kullananlar hava basma ihtiyacı olmadıkları için akaryakıt istasyonu aramak durumunda kalmazlar. Aynı zamanda şişme tekerleklerdeki gibi tekerlek tamiri için ekstra zaman ve para harcamazlar.

En İyi Scooter Servisi Tavsiyesi

Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz üzere elektrikli scooter servisi hem mekaniği, hem elektroniği bilmeyi gerektiren bir iştir. Ayrıca ürünleri de çok iyi şekilde tanımak gerekir. Örneğin yeni bir tekerlek değişimi sonrasında scooter’ın verdiği tepkileri anlayabilecek kadar ürünlere hakim olmak gerekir.

16 yıllık teknik servis deneyime sahip scooter servisi TEKNOWAY’de sadece dolgu tekerlek takma hizmetini kapsamlı bir şekilde gerçekleştirmiyoruz. CyberSoul elektrikli scooter’ınızı gerçek bir bakımdan geçirerek en iyi sürüş özelliklerini kazanması için gerekli bakımları gerçekleştiriyoruz. İstanbul dışında yaşayan müşterilerimize tecrübesi yeterli olmayan yerlerde yanlış işlemlere para harcamaması için Türkiye’de ilk kez ücretsiz çift yön kargo ile elektrikli scooter dolgu tekerlek takma hizmetini sunuyoruz. Sadece tekerlek değişimi için değil elektrikli scooter tamiri ile ilgili tüm konular için 0 (537) 958 02 02 no’lu teknik servis çağrı merkezi numaramızdan bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş