Scooter 10 İnç Dolgu Tekerlek

Scooter-10-İnç-Dolgu-Tekerlek

Scooter 10 İnç Dolgu Tekerlek

Günümüzde özellikle yol tutuşu ve sürüş rahatlığı nedeniyle 10 inç scooter modelleri sıklıkla tercih edilmeye başlandı. 10 inç scooter’ların avantajları en başta daha büyük tekerleklere sahip olması. Tüm iki tekerlekli taşıtlarda olduğu gibi daha büyük lastiğin avantajları elektrikli scooter’larda da kendisini hissettiriyor. Yüksek hızlarda daha iyi kontrol, daha dengeli frenleme, daha kısa fren mesafesi ve virajlarda yana yatabilme kabiliyeti 10 inç tekerleklerin avantajları arasında.

Üreticilerin geliştirdiği teknolojiler sayesinde 10 inç dolgu teker modelleri günümüzde özellikle scooter lastik bakımı ve scooter tekerlek tamiri gibi sorunları ortadan kaldırmasıyla dikkat çekiyor. Dolgu tekerlek kullanıcıları hiçbir zaman scooter lastiklerinin havası iniyor, lastik hava basıncı kaç PSI olmalı, patlak lastik tamiri nerede yapılır, scooter lastiğine yama yaptırma, ön lastiğe ne kadar hava basılır, arka tekerlek hava basınca şişmiyor gibi sorunlarla uğraşmıyor. Bu yazıda scooter 10 inç dolgu tekerlek konusunu ele alıyoruz. 10 inç dolgu tekerlek nerede takılır, en ucuz dolgu tekerlek fiyatları, scooter’a dolgu tekerlek takan yerler, scooter tamiri ve bakımı için teknik servis tavsiyesi gibi merak edilen sorulara da cevap vermeye çalışacağız.

Scooter 10 İnç Tekerlek Avantajları

Scooter tekerlekleri kaç inç’tir? Piyasada hala satılmakta olan ve şu ana kadar da en fazla satılan scooter modelleri 8.5 inç tekerleklere sahiptir. 10 inç e-scooter modelleri ise teker büyüklüğü avantajları sunuyor. İlk etapta daha büyük scooter tekerleklerinin faydaları engel geçişlerinde kendisini gösteriyor. Özellikle kasis ve çukur gibi geçişlerde 10 inç scooter tekerlekleri daha az sarsıntı hissettirmekte ve sürüş güvenliğinin korunmasını sağlamaktadır. Temas yüzeyinin fazlalığı nedeniyle 10 inç scooter tekerleklerinin dayanma süresi de 8.5 inç’lere göre daha uzun olmaktadır. Scooter 10 inç scooter tekerleklerinin avantajları özellikle dolgu lastik modelleri tercih edenlerde ortaya çıkmaktadır. Yeni nesil delikli 10 inç scooter tekerlekleri özellikle dolgu tekerleklerin bir dezavantajı olan yol sarsıntısı sorununu neredeyse hiç hissettirmemekte ve şişme tekerleklere benzer bir performans ortaya çıkartmaktadır. Elbette scooter’larda dolgu tekerlek kullanımı lastik tamiri sorununu da tamamen ortadan kaldırarak kullanıcılara kolaylıklar getirmektedir.

Dolgu Teker Daha mı İyi?

10 inç scooter için tekerlek tavsiyesi almak için araştırmaya giren kullanıcıların karşısına artık dolgu teker seçenekleri de sıkça gelmekte. Dolgu tekerleri inceleyen kullanıcıların en fazla yanıt bulmak istedikleri nokta dolgu teker daha mı iyi sorusudur. Dolgu teker avantajlarından yukarıda bahsettik. Peki, scooter’larda dolgu tekerlerin dezavantajı var mı? Dolgu lastik ağırlığının scooter’a etkisi elbette var ancak sanıldığı kadar değil. Neticede dolgu tekerlek içinde ne var; hava yerine lastik malzeme olması sebebiyle ağırlık artışı meydana geliyor. Bu da dolgu tekerlek daha mı fazla batarya tüketir şeklinde yorumlanabiliyor. Evet; dolgu tekerlek daha fazla batarya harcar ancak bu yüzde 1 seviyesinde bile değildir.

Batarya tüketimini asıl etkileyen faktörler, sürüş hızı, sürüş şekli, scooter üzerindeki ağırlık ve hatta havanın sıcaklığı ile rüzgarı gibi faktörlerdir. Dolgu tekerleğin zararı var mı sorusuna bu nedenle hayır şeklinde cevap vermek en mantıklısı oluyor. Hatta yeni nesil dolgu tekerlek fiyatları da artık oldukça makul bir seviyeye geldi. Bu yüzden scooter’da eski lastiği sökmek ve dolgu tekerlek takmak artık çok daha mantıklı bir çözüm.

10 İnç Dolgu Tekerlek Çeşitleri

Scooter’a dolgu tekerlek taktırma kararı verdikten sonra karşınıza dolgu tekerlek çeşitleri olarak birçok model çıkacak. Scooter 10 inç dolgu tekerlek çeşitlerinin farkları vardır. Renkli dolgu tekerlek modelleri, delikli dolgu tekerlekler, mevsime göre dolgu tekerlek seçimi gibi birçok ayrıntının düşünülmesi gerekir.

Öncelikle dolgu tekerlek seçimi yaparken scooter’ın kullanıldığı iklim koşulları ve gidilen yolların göz önünde bulundurulması gerekir. Dolgu tekerlek bozuk yolda titreşim yapar mı diye endişe etmeyin çünkü delikli veya petekli dolgu tekerlek modelleri bu konuda başarılılar. Böylece scooter’larda dolgu tekerlek titreşim sorununu tamamen ortadan kaldırıyorlar. Delikli dolgu tekerlek seçenekleri arasında 10 inç çift sıra delikli dolgu lastik ve 10 inç tek sıra delikli dolgu lastik modelleri yer almaktadır. Tek sıra delikli dolgu teker fiyatları ve çift sıra delikli dolgu teker fiyatları artık makul seviyelere gerilemiş durumda.

Ayrıca içi oluklu olan hafif dolgu lastik modelleri de karşınıza gelecektir. 10 inç scooter için ağır olmayan dolgu lastik modeli bakıyorsanız tercihinizi bu yönde de yapabilirsiniz. Son zamanlarda 10 inç scooter sarı dolgu tekerlek, kırmızı dolgu lastik, turuncu dolma teker, yeşil dolma lastik, mavi renkli scooter lastiği seçenekleri, hatta gece parlayan dolgu lastik modelleri de karşınıza gelebilir. Teknoway olarak servisimizde en uygun fiyatlı 10 inç scooter dolgu tekerlek fiyatlarını sizlere sunuyoruz.

Scooter Dolgu Lastik Yorum

Dolgu lastiğin scooter kullanımına etkisi İstanbul Kadıköy’de hizmet veren Teknoway scooter servisi merkezimize en çok gelen sorular arasında. Dolgu lastik hızı azaltır mı, dolgu lastik daha mı fazla pil harcar, dolgu lastik patlar mı, dolgu lastik daha mı uzun dayanır, dolgu lastik virajlarda kayar mı, dolgu lastik yağmurlu havalarda kullanılır mı, dolgu lastik dişleri daha mı çabuk erir gibi sorular almaktayız.

Öncelikle belirtmeliyiz ki 10 inç tamamen dolu dolgu lastik, delikli dolgu tekerlek veya oluklu dolgu teker hangisi olursa olsun size lastik patladı, scooter yolda kaldı, scooter’ın lastiği sürekli iniyor, scooter lastiği nerede tamir edilir, scooter şambreli fiyatı, scooter lastiğini sökme, lastiğe yama yaptırma, scooter iç lastik tamiri, scooter’a batan vidayı çıkartma, scooter’ın lastiğini cam kesti gibi sorunların yaşanmasını tamamen engeller ve kaza yapma ihtimalinizi düşürür. Dolgu lastikler hava koşullarından ve yoldaki zarar verici etkenlerden etkilenmediğinden her şekilde kesintisiz bir sürüş imkanı sağlarlar ve bu nedenle artık daha fazla tercih edilmekteler.

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Takma

Elektrikli scooter dolgu lastik değişimi işlemi teknik servis ortamında yapılmalıdır. Scooter dış lastiği nasıl çıkartılır, iç lastik janttan nasıl sökülür, dolgu lastik janta nasıl oturtulur ve sökülen tekerlek scooter’a nasıl bağlanır bu konuda teknisyenlerimiz 15 yılı aşan teknik tecrübeleri ile hizmet vermektedir. Scooter 10 inç dolgu tekerlek değişimi için scooter’ın eski lastiği nasıl sökülür, scooter’ın lastiğini değiştirme veya scooter’ın tekerleğini sökme konulu videoları izlememenizi öneririz. Nasıl ki kendi araçlarımızı tamir etmeye uğraşmıyorsak özellikle yeni tekerlek takma konusunu da Teknoway gibi scooter tekerlek değişimi için en iyi servis noktalarından birine bırakmanız doğru olur. Scooter tekerleğini sökme ve 10 inç dolgu tekerlek takma işlemi servis merkezimizde birkaç saat içerisinde tamamlanır. Elektrikli scooter’ınız İstanbul Kadıköy’deki scooter servisi merkezimize gelmişken teknisyenler tarafından detaylı şekilde incelenerek scooter fren ayarı gibi birçok nokta incelenerek tarafınıza bilgi verilmektedir. Scooter dolgu lastik değişimi sonrası test edilerek tarafınıza aynı gün teslim edilmektedir.

Kargo İle Scooter Lastik Değişimi

İstanbul Kadıköy’deki en iyi scooter servisi olarak müşterilerinin yorum yaptığı ve tavsiyelerde bulunduğu Teknoway, tüm Türkiye çapında ücretsiz kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmeti vermektedir. Scooter bozuldu, ekranda hiçbir şey çıkmıyor, şarj olmuyor, batarya dolmuyor, tekerlek dönmüyor, motordan ses çıkıyor, tekerlekten ses geliyor, gaz kolu kırıldı, fren teli koptu, far yanmıyor ve daha farklı tüm elektrikli scooter arızaları için scooter teknik servis merkezi numaramız 0 (216) 700 19 29’dan bilgi alabilirsiniz. Yırtılan scooter lastiği tamiri veya yarılan scooter lastiği tamiri mümkün değildir. Ayrıca cam nedeniyle kesilen scooter lastiği tamiri de yapılamamaktadır. Lastik patlaması sorunlarla uğraşmamaları için bizler müşterilerimize 10 inç dolgu tekerlek tavsiyesi yapmaktayız ancak yine de istek üzerine scooter’lara 10 inç şişme tekerlek ve şambrel değişimi, iç lastik tamiri gibi işlemler de servis merkezimizde yerine getirilebilmektedir.

Bu gönderiyi paylaş