Scoowy 500 Lastik Değişimi

Scoowy 500 lastik değişimi

Scoowy 500 Lastik Değişimi

Scoowy 500 Lastik Değişimi

Çoğu iki tekerlekli araçta olduğu gibi elektrikli scooter’larda da tekerlek çapı büyüdükçe yol tutuşu, sürüş güvenliği ve performans artış gösterir. Bu da scooter’ın performansına olumlu yönde etki eder. Şu an elektrikli scooter piyasasındaki performansı yüksek modellerin birçoğu 10 inç scooter tekerlekle gelmektedir. Farklı renkte, güçte ve özellikte üretilen modelleriyle dikkat çeken Scoowy elektrikli scooter’lar en çok tercih edilen scooter markaları arasında öne çıkanlardan biridir.

Scoowy scooter modelleri arasında öne çıkanlardan biri de Scoowy VT-500 Pro Max’tır. Scoowy 500 scooter tekerlek ölçüsü olarak 10 inç gibi ideal bir değeri sunarak kullanıcılarına ayrı bir sürüş zevki yaşatıyor. Fakat birçok üretici gibi Scoowy fabrika çıkışı tekerlek tipi olarak şişme tekerlek sunar ve rahatlığı yaşamak isteyenler de Scoowy scooter’a uygun 10 inç dolgu tekerlek seçenekleri araştırıyor. Scoowy 500 lastik değişimi ihtiyacı olanlar için 10 inç dolgu lastik modelini incelemelerini tavsiye ediyoruz. Dolgu lastikler sürüş kalitesini ve güvenliği daha fazla yükseltme özelliği ile öne çıkmaktadır.

10 inç tekerleklerle gelen Scoowy VT-500 Pro Max modeli performans meraklıları tarafından özellikle tercih edilen bir modeldir. Ancak çoğu markalarda olduğu gibi Scoowy VT-500 de şişme tekerleklerle birlikte geliyor. Günümüzde şişme tekerlekler maliyetler yüzünden piyasanın standardı denebilecek kadar yaygın şekilde kullanılmaktadır. Fakat yine de hem uzun süreli kullanımı, hem de günün sonunda şişme tekerleklere göre daha ekonomik olması sebebiyle 10 inç scooter’lar için patlamaz tekerlek seçenekleri ile de karşılaşmaya başladık.

16 yıllık deneyimi ile scooter lastik değişimi konusunda uzman teknik servis merkezimizde Scoowy scooter lastik tamiri, iç lastik değişimi, şambrel yaması, tubeless lastik ve dolgu tekerlek hizmetlerinin tümü aynı gün verilmektedir. Patlamayan scooter lastiği alarak scooter lastiği hava kaçırıyor veya scooter lastiği her gün neden yumuşar gibi soruların cevabını araştırmayı bir kenara bırakabilirsiniz.

İstanbul’da Kadıköy’ün merkezinde teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY olarak her gün onlarca scooter tamiri işlemi gerçekleştiriyoruz. Scoowy VT-500 tekerlek tamiri için gelen müşterilerimize de Scoowy VT-500 10 inç dolgu tekerlek değişimi işlemini öneriyoruz.

Dolgu lastik yorumları oldukça yüksek ve gerçek anlamda performansı ile şişme tekerlekleri aratmıyor. Ayrıca sürüş sırasında patlama şansı olmadığı için güvenli, endişesiz bir kullanım sağlıyor. Scooter teknik servisi TEKNOWAY’de aynı gün Scoowy scooter lastik değişimi işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Dolgu Tekerlek Özellikleri

10 inç dolgu tekerlekler patlamaz tekerleklerle aynı anlama gelir. Bazı kimseler tarafından dolgu tekerleklere dolma tekerlek ya da patlamaz tekerlek de denilebilmektedir. Ancak en genel tabiri ve en doğrusu dolgu tekerlektir. Dolgu tekerlek adından belli olacağı gibi içinde hava olmayan ve bu yüzden şişirilmeyen tekerlek türüdür. İçinde hava yerine kauçuk olması nedeniyle fiyatı biraz daha yüksektir. Ancak sivri bir cisim batsa da asla patlama riski yoktur ve bu yüzden de patlamaz tekerlek diye de adlandırılır

Dolgu tekerleğin içinde ne var merak edilebilir.  Dolgu tekerleğin içindeki tekerleğin hammaddesi olan  kauçuk ve petrol malzemelerdir. Dolgu tekerlekler ilk zamanlarda içleri dolu olduğu için yol sarsıntısını daha fazla hissettiriyordu. Ancak artık günümüzde daha yumuş ak scooter dolgu tekerlekleri ya da  delikli dolgu tekerlek modelleri üretilmeye başladı. Dolayısıyla bu üretim şartları rahatlık, güvenlik ve hız kabiliyeti açısından 10 inç şişme tekerleklerle dolgu tekerlekler arasında bir fark kalmamış oldu.

Dolgu tekerleklerin en kritik özelliği malzeme yapıları itibariyle daha fazla dayanıklı olmalarıdır. Böylece yoldaki cam, çivi, vida gibi yabancı maddelerin batma riski hiç bulunmamaktadır. Scooter’ınız için Scoowy 500 10 inç dolgu tekerlek fiyatları ilk etapta biraz daha yüksek görünebilir. Ancak scooter tekerlek tamiri masrafı hiçbir zaman olmayacağı için bir süre sonra karlı duruma geçersiniz.

Elektrikli Scooter Kış Lastiği

Elektrikli scooter’lar kışın kullanılır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Kışın elbette yol şartlarına göre hıza ve beraberinizdeki koruyucu ekipmanlara daha fazla özen göstermeniz gerekiyor ancak elektrikli scooter kullanımı için en önemli nokta lastikler. 10 inç elektrikli scooter’ınız varsa kış şartlarına uygun scooter lastikleri konusunda TEKNOWAY’den destek alarak güvenli sürüşe devam edebilirsiniz. Karda elektrikli scooter kullanımını eğer tüm zemin karla kaplı ise tavsiye etmiyoruz. Ancak ıslak zemine uygun elektrikli scooter kış lastikleri ile daha güvenli bir sürüş elde edebilirsiniz. Scooter patlamaz lastik için de performans verecek şekilde tasarlanmış harikulade bir araç ve doğru lastik tercihi ile lastik tamiri ücreti hayatınızdan tamamen çıkabilir ve sürekli lastik havalarını kontrol etme işleminden kurtulabilirsiniz. Özellikle hava sıcaklığı değişiminin scooter lastiğine etkisi çok hissedilir şekilde olmaktadır ve 10 inç dolgu scooter lastiği bu açıdan avantajlıdır. Kışın scooter kullanımı önemliyse dolgu lastik tavsiyesi bu yönde alınmalıdır.

Scoowy 500 Lastik Değişimi

Dolgu Tekerlek Fiyatları

Tıpkı şişme tekerleklerde olduğu gibi elektrikli scooter dolgu tekerlek fiyatları da modele göre değişiklik göstermektedir. Özellikle 10 inç scooter’lar için tam dolgu tekerlek fiyatları makuldür ancak yeni teknoloji olan delikli veya petekli 10 inç scooter dolgu tekerlek fiyatları da sunduğu avantajlar nedeniyle biraz daha yüksek olabilmektedir. Çoğunlukla 10 inç scooter tekerlek tavsiyesi olarak müşterilerimize çift sıra petekli dolgu tekerlekleri tavsiye etmekteyiz. Delikli dolgu tekerlekler daha fazla esneme özelliği sayesinde havalı tekerleklerin sürüş rahatlığını sunmakla beraber delinme, patlama, yırtılma ve yarılma gibi sorunlardan kullanıcıları kurtararak yolda kalma endişesi yaşatmıyorlar. Scoowy 500 scooter’a hangi tekerlek takılmalı bu konuda TEKNOWAY çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle sıklıkla kullandığınız yolların asfalt-parke taş gibi durumları, yağmurlu havada kullanıp kullanmama tercihi, scooter’la birlikte taşınan ağırlığa göre scooter’a uygun tekerlek nasıl seçilir bu konuda servisimiz size en iyi şekilde yol gösterecektir.

Scoowy 500 Lastik Değişimi

Patlamaz Tekerlek Nerede Takılır?

İstanbul Kadıköy’de scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’de scooter tekerlek tamiri, şambrel yaması yaptırma, tekerlek teki yabancı cismi çıkarttırma, scooter tekerlek subapı onarımı gibi tekerlek le ilgili aklınıza gelebilecek tüm işlemleri aynı günde ve birkaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Servisimize gelen tüm scooter’lara genel kontrol yapılarak görülen eksiklikler müşteriye bildirilir ve uygun görüldüğünde bakım işlemi gerçekleştirilir. Uygun fiyatlı scooter servisi olarak hizmet veren TEKNOWAY’de en ucuz scooter yedek parça fiyatları ile onarım ve bakım işlemlerini en düşük servis fiyatı ile garantili şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Scoowy 500 10 inç scooter patlamaz tekerlek fiyatları araştırırken bize sormadan son kararınızı vermeyin. Unutmayın ki karşınıza çıkabilecek çeşitli 10 inç scooter dolgu lastik önerisi modelden modele farklı olabilir, kilonuz ve scooter’ınızın gücü gibi birçok etkenin servis profesyonelleri ile görüşülmesi ve tekerlek tercihinin de bu yönde verilmesi daha doğru olur. Servisimiz ücretsiz kargo ile 10 inç scooter patlamaz tekerlek değişimi konusunda tüm Türkiye çapında müşterilerine hizmet vermektedir.

Bu gönderiyi paylaş