iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone 7 Ön Cam Değişimi

iPhone 7 Ön Cam Değişimi

Birçok akıllı telefon ve iPhone kullanıcısının en kolay başlarına gelebilecek hasarlardan biri ekran veya ön cam çatlaması ya da kırığıdır. Özellikle de iPhone 7 gibi telefonlara sahip olmak kullanıcıları herhangi bir hasar durumunda yenisini almak yerine onarım seçeneğine yönlendirmektedir. iPhone 7 veya iPhone 7 Plus ekranında kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk aşamada ne yapmanız gerektiğini ve cihazın hangi onarıma ihtiyacı olduğunu bilemiyor olmanız normaldir. Yapılması gereken ekranınızda meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. Bu yüzden de kullanıcılar ekran tamiri için TEKNOWAY gibi tecrübeli ve güvenilir servislere başvurmalıdırlar. iPhone 7 ön cam değişimi ve iPhone 7 Plus ön cam değişimi bu yazımızın konusu.

 

iPhone 7 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

Apple’ın ekranına Wide Color Gamut Display özelliğini eklediği iPhone7, iPhone 6 serisine göre daha iyi bir ekran performansı sunmaktadır. iPhone 7 4.7 inçlik LCD IPS, 750 x 1334 piksel çözünürlüğünde ve 326 ppi piksel yoğunluğunda bir ekranla geliyor.

iPhone 7 Plus ise 5.5 inç Full HD sunan bir IPS LCD ekrana sahip. Cihazın diğer ekran özelliklerine bakarsak 1080×1920 piksel ekran çözünürlüğü sunuyor ve 401 PPI piksel yoğunluğuna sahip.

iPhone 7 serisindeki cihazlarda dayanıklı olmadığı için artık kullanılmayan Sapphire cam koruyucusu bulunmaktadır. Bu sebeple iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri de ufak darbelerde bile ön cam kırılması veya çatlaması ile karşılaşabiliyorlar.

TEKNOWAY’e değişimi için ulaştırdığınız iPhone 7 veya iPhone 7 Plus cihazınız değişim işlemine sokulmadan önce ilk olarak arıza tespit işlemine girer. Bunun nedeni cihazın ekranında mı yoksa camında mı hasar var ve bu hasarın nasıl giderileceğinin belirlenmesidir. Örnek vermek gerekirse cihazınızın sadece ön camında oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ön cam değişimi yeterli olabiliyorken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir. Kısaca iPhone 7’nizin ön cam kırıldığında ya da çatladığında işiniz fiyat olarak işiniz biraz daha kolaylaşıyor çünkü cam değişimi ekran değişimi işlemine göre daha düşük maliyetli olmaktadır Sadece bazı durumlarda hasar eğer fazlaysa iPhone 7 ön cam veya iPhone 7 Plus ön cam değişimi ve ekran değişimi birlikte yapılabilmektedir.

iPhone 7’de her akıllı telefonda olduğu gibi yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ön cam dediğimiz ekranın dış tarafındaki cam kırıldığında ekrandan makineler yardımıyla ayrılır, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır. TEKNOWAY’e ön cam değişimi gelen iPhone 7 telefonunuzu alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla gerçekleştirmekteyiz.

TEKNOWAY Uygun Fiyatlı iPhone 7 Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple yetkili servisleri olabilir. Ancak Apple servisleri ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. TEKNOWAY’de iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapılabilmektedir. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur. iPhone telefonunuzu cam değişimi işlemini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde tamamlamaktayız.

iPhone 7 ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

iPhone 7 Ön Cam Değişimi Sonrası

iPhone 7 ön cam değişiminin telefonunuzun ekranınıza herhangi bir zararı olmaz. TEKNOWAY’de iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp yaşamazsınız. Ancak düşük kalite veya kalın cam kullanılması telefonunuzun ekranına zarar verebilir. TEKNOWAY’deki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır.

iPhone 7 veya iPhone 7 Plus ön cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam etmeniz bu işlemin en avantajlı taraflarından biridir. Ayrıca ön cam değişiminde cihazınızda bulunana mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinmez. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. iPhone 7 Plus ön cam değişimi sonrasında cihazınızı neredeyse orijinalinden farksız olarak ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

Iphone 7 Ön Cam Değişimi

Cam Değişimi Sonrası Diğer Parçaların Kontrolleri

iPhone cam değişiminin ardından kasanın aralık kalma, dokunmatiğin hassasiyetinde azalma, yakınlık sensörünün, ön kameranın, ahizenin yani ön yüzde bulunan teknolojilerin çalışmama veya aksak çalışma, home tuşunun düzgün basmama parmak izi okuyucu sorunu, ekranın içine toz kaçma gibi ihtimallere karşı ilgili parçaları kontrolünü sağlıyor ve sorunsuz çalışacak şekilde cihazınızı size teslim ediyoruz.

Ön Cam Kırılması Garanti Kapsamına Girer mi?

iPhone ön cam kırılması garanti ve değişimi fiyatı en merak edilen konular arasındadır. Apple telefonlarda ekranla ilgili hiçbir çatlak ya da kırık garanti kapsamında değildir. Apple garanti şartlarına göre kullanıcılar, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, satın alındıkları tarihten itibaren 2 yıl süreyle, sadece malzeme ve işçilik kusurlarına karşı garanti hakkına sahiptir. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Kullanıcılar çoğunlukla garantisi bitmiş iPhone’ların cam değişimlerini TEKNOWAYgibi çok daha uygun maliyetli iPhone onarımları yapan üçüncü parti servislerde yaptırmayı tercih etmektedirler.

Bu gönderiyi paylaş