Sway Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Sway elektrikli scooter tamiri servisi

Sway Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Sway Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooter’lar son dönemde özellikle kısa mesafeli yolculuklarda, en çok tercih edilen ulaşım araçlarından biri haline geldi. Buna başta büyük şehirlerdeki trafik ve artan ulaşım maliyetleri de eklenince kullanıcılar orta uzunluktaki mesafelerde de kullanabileceği elektrikli scooter arayışına girdiler. Elektrikli scooter’lara olan talep artışı ile üreticiler üreticilerin scooter’ların motor gücü, lastik büyüklükleri gibi özelliklerinde farklılaşmaya gitmelerine sebep oluyor. Scooter meraklılarının en hızlı elektrikli scooter hangisi” veya “en uzun menzilli elektrikli scooter hangisi” yaptıkları araştırmalarda çıkan sonuçlardan biri de çift amortisörlü, 1000W motor gücüne sahip ve 10 inç lastiklerle gelen Sway elektrikli scooter olmaktadır. Sway elektrikli scooter tamiri servisi bu yazımızın konusu.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere bir ulaşım aracı olarak artık iyice hayatımıza giren elektrikli scooter’lar için de hızları ve menzilleri kullanıcılar için tercih ve kıyas yapmak üzere önemli faktörler oldular. Sway öncelikle 1000W gücündeki motoruyla dikkatleri üzerine çekiyor. Normal elektrikli scooter’ların 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunu belirtirsek Sway’in gücünü çok daha iyi anlayabilirsiniz. Motor gücü hem scooter’ın yapabildiği menzili hem de çıkabildiği hızı belirlemektedir.  Genelde elektrikli scooter’lar 40 km’ye varan menzile ulaşabilirken Sway 40-60 km arasındaki menzili ile rakiplerinden sıyrılmaktadır. Yine Sway’in 10 inç tekerlek boyutu, tek bir turda daha fazla mesafe elde ederek sürüş konforunu artırıyor.

Sway’in göze çarpan tek dezavantajı olarak 30 kg olan ağırlığından bahsedebiliriz. Ancak açıkçası büyük tekerleklerinin ve güçlü motorunun sağladığı avantajlar düşünüldüğünde ağrılığının pek fazla önemli olduğunu düşünmüyoruz.

Lastik Değişimi

10 inç şişme lastiklerle gelen Sway elektrikli scooter’da zaman içerisinde lastik aşınması, lastik patlaması ve buna bağlı olarak lastik tamiri veya lastik değişimi gerekebilir. İlk etapta böyle durumlarda hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı teşhisinin açıklaması iç lastiğin delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılmasıdır. Dış lastik ise zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl havayla dolu olan iç lastiği korur.

İç Lastik Değişimi

Sway iç lastik tamir işleminde yapılabilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmaktır. Bu işlem elektrikli scooter alanında uzman bir teknik serviste gerçekleştirilmelidir. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. TEKNOWAY olarak tavsiye ettiğimiz yöntem lastik değişimidir. Elektrikli scooter’ları belli bir hızda diğer taşıtların bulunduğu bir trafik içerisinde kullandığımızı düşünürsek bu yöntemin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatlatı kıyaslandığında daha düşük olabilir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda bunun masrafları göze almak gerekir.

Sway 10 inç iç lastik değişimi için patlamayan ve bakım gerektirmeyen elektrikli scooter dolgu lastikleri öneriyoruz. TEKNOWAY’de uygun fiyat seçenekleriyle dolgu lastik değişimini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilirsiniz.
Sway Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Dış Lastik Değişimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi Sway elektrikli scooter’lar 10 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Sway elektrikli scooter lastik tamiridir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Sway dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Sway elektrikli scooter lastik değişimidir. TEKNOWAY’de Sway elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Sway Ekran Kilitlendi

Elektronik cihazların en hassas parçalarından biri genellikle ekranlardır. Elektrikli scooter’larda ekrandaki sıvı teması en büyük zararlardan birini verir. Özellikle yağmura maruz kalma sonrasında ilk zamanlarda olmasa bile ilerleyen dönemlerde oksitlenmeye bağlı olarak Sway elektrikli scooter ekran arızası meydana gelebilir. Örneğin Sway elektrikli scooter ekran kilitlendi, ekran gidip geliyor, ekranda karışık yazılar çıkıyor şeklinde sorunlarla karşılaşıyorsanız bunlar sıvı temasının habercisidir. Bu gibi durumlarda daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için en kısa zaman içerisinde teknik servisin yolunu tutmalısınız.

Sorunun çözümü için öncelikle ekranın enerjisini keserek daha büyük kısa devre gibi sorunların oluşmasını engelliyoruz. Böylece ekranın sorun çıkarmadan kuruyabilmesini sağlıyoruz. Eğer kuruma sonrasında ekran tutarsız çalışmaya devam ediyorsa yani kurtarılma şansı yok denecek kadar az ise o zaman Sway elektrikli scooter ekran değişimi yapmaktan başka çare yok demektir. Sway elektrikli scooter ekran kilitlendi sorunu ile karşılaşma riskini minimuma indirmek için alabileceğiniz en önemli tedbir ekran koruyucu kılıf kullanmak olacaktır.

Sway Freni

Bütün taşıtlarda olduğu gibi Sway fren sistemi de disk, fren ve fren balatasından meydana gelir. Otomobillerden bilebileceğiniz üzere balata eriyen bir malzemedir. Dolayısıyla yapılması gereken kullanım sıklığına göre periyodik zamanlamalarla teknik servise giderek kontrol ettirmektir. Sway elektrikli scooter’ınızda fren yaptığınızda çıkan sesler balatanın bittiğinin en önemli belirtisidir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden teknik servisi ziyaret etmelisiniz. Balata bittiği zaman fren diskini kazımaya başlar. Bunun neticesinde fren diski değişimi gerekir. Bu tamir de  gibi çok daha yüksek fiyatlı bir işlemdir. Sway elektrikli scooter balata değişimi gerektiğinde uygun fiyatlı olarak TEKNOWAY’de yaptırabilirsiniz.

Sway Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Sway Disk Sürtüyor

Sürüş sırasında sert bir şekilde çukurlara girmek veya basamaklarda inmek gibi durumlar Sway elektrikli scooter fren diski tamiri ihtiyacına en fazla sebep olan durumlardır. Teknik servisimize fren diski bozuldu, fren diski yamuldu, fren diski eğildi veya fren diskinden ses geliyor benzeri şikayetler zaman zaman gelebiliyor.

Sway elektrikli scooter fren diski arızası belirtileri genellikle scooter’da fren yaparken disk sürtmesi veya freni sıkarken fren kolunun oynaması olmaktadır. Sway elektrikli scooter sürüşü sırasında buna benzer olumsuzluklar yaşıyorsanız TEKNOWAY ile iletişime geçebilirsiniz. Teknik servisimizde Sway elektrikli scooter fren diski tamiri ile sorun çözülebiliyorsa tamir seçeneğini tercih ediyoruz. Tamirin mümkün olmaması halinde scooter’ınıza yeni fren diski takıyoruz. Ayrıca mutlaka Sway fren balata kontrolü de yapıyoruz. Bu şekilde müşterilerimize genel bir fren sistemi bakımı hizmeti sunarak güvenli bir şekilde sürüş yapabilmelerini sağlıyoruz.

Sway Park Ayağı

Çoğu iki tekerlekli araçta olduğu gibi Sway park ayağı değişimi ihtiyacı da çoğunlukla park ayağı açıkken scooter’a ağırlık verilmesi yüzünden gerekmektedir. Scooter park ayağı arızası ayağın sabit duramaması ve gevşemesi ile kendini göstermektedir. Parka ayağına kaynak yaparak tamir etme imkanı olmadığı için Sway park ayağı değişimi ile çözüm sağlanmaktadır. Bu yüzden eğer Sway scooter park ayağı gevşemesi gibi bir şikayetiniz varsa TEKNOWAY’i vakit kaybetmeden ziyaret etmenizi öneririz.  İşleminiz yarım saat ile 45 dakika içerisinde tamamlanacaktır. Son olarak scooter park ayağı scooter’ın en hassas kullanılması gereken parçalarından biridir, bu bilgiyi göz ardı etmemenizde fayda var.

Sway Elektrikli Scooter Tamiri ServisiSway Yetkili Servisi

TEKNOWAY olarak Türkiye yetkili servisi olduğumuz markalardan biri de Sway’dir. Teknik servisimizden Sway elektrikli scooter yedek parçaları konusunda destek alabilirsiniz. Ayrıca tamir işlemlerinin yanı sıra Sway elektrikli scooter periyodik bakımı da yaptırabilirsiniz. Ayrıca periyodik bakım sırasında Sway scooter bakım kontrolleri yapılmakta ve müşterilere eskiyen ile değişmesi gereken parçalar hakkında bilgi verilmektedir.

16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY elde ettiği müşteri memnuniyeti sayesinde en çok tavsiye edilen elektrikli scooter tamircileri arasındadır. Tavsiye dilen bir teknik servis konumuna gelmek yaptığınız işin kaliteli, zamanında ve aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da gerektirir. En ucuz scooter yedek parçaları konusunda değişmez bir adres haline gelen firmamızda elektrikli scooter tamiri konusunda uzman teknisyenlerimizle Sway elektrikli scooter bakımı, scooter arıza tespiti, scooter lastik değişimi, scooter batarya testi gibi işlemler yapılmaktadır.

Elektrikli scooter tamirciliği her ne kadar günümüzün popüler işlerinden biri olsa da ciddi yapılması gereken bir iştir. Bu yüzden daha önce duymadığınız, hiçbir fikrinizin olmadığı elektrikli scooter tamircilerine itimat etmemesiniz. İstanbul Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY elektrikli scooter tamircisi olarak diğer ilçelere ve tüm Türkiye’ye kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmeti de sunmaktadır. Sway yetkili servisi arayışındaki kullanıcılara için TEKNOWAY profesyonel ekipmanları ve uzman personeliyle en iyi şekilde hizmet vermektedir.

Sway Servisi İstanbul

TEKNOWAY olarak 16 yıldır İstanbul Anadolu yakası Kadıköy bölgesinde, beş katlı binamızda profesyonel teknik servis hizmeti sunmaktayız. TEKNOWAY, Sway Türkiye İstanbul servisi olarak hizmet vermektedir. Dolayısıyla ürün çeşidi ne olursa olsun Sway yedek parça siparişi gibi bir süreçle uğraşmadan aynı gün tamir yaptırabilir ve zaman kaybetmeden ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Kadıköy’ün merkezinde yer alan firmamız ücretsiz kargo ile tüm Türkiye’deki yani İstanbul dışındaki Sway servisleri olarak ihtiyaçlara cevap vermektedir.

 

Bu gönderiyi paylaş