Robot Süpürge Tamiri Servisi

Robot Süpürge Tamiri Servisi

Robot Süpürge Tamiri Servisi

Robot süpürgeler kısa zamanda hayatın demirbaşlarından biri haline gelmeyi başardı. İlk etapta başka bir dünyadan gelmiş gibi görünen bu cihazlar aslında 10 yılı aşkın bir zamandır hayatımızda fakat artık üretici sayısının ve rekabetin artması nedeniyle artık daha fazla eve girmeyi başarıyor. Ciddi anlamda yaşam kolaylığı sağlayan robot süpürgelerin de zaman zaman bakım ve yedek parça gereksinimleri olabiliyor. Tıpkı evinizdeki standart elektrikli süpürgeler gibi düşünebilirsiniz. Filtreleri gerektiği zamanda ve ihmal edilmeden boşaltıldığında, özenli kullanıldıklarında ve bazı önemli filtre veya bölümlerin temizliği üzerinde hassasiyet gösterildiğinde hem çekiş güçleri, hem de kullanım ömürleri artıyor. Biraz daha hassas bir kategoride bulunan robot süpürgelerin de bu nedenle “özenli” kullanılmaları gerekiyor ve bu noktada robot süpürge tamiri servisi sürecinin önemi ortaya çıkıyor.

Teknik Servis Bünyesinde Cihazlarınız için Verilen Hizmetlerimiz

Robot süpürgeler günlük temizlik ihtiyaçlarını karşılamakta bir hayli başarılı. Özellikle elektrik, elektronik ve mekanik konusunda hayranlık uyandırıcı özelliklere sahipler. Fakat bu da ne kadar çok teknoloji, o kadar çok sorun kuralını bize hatırlatıyor. Robot süpürgeler kesinlikle sorunlu cihazlar değiller fakat bilinçsiz şekilde kullanıldıklarında kesinlikle sizi daha fazla uğraştırabilecek potansiyeli taşıyorlar. Bu nedenle robot süpürge tamiri gerektirebilecek sensör arızası, anakart arızası, teker arızası, fırça motoru arızası, batarya arızası ve paspas sistemi arızası neden olur ve çözümleri nelerdir; bu yazıda karşılaşılabilecek bu tarz sorunları ele alıyor ve Teknoway olarak sunduğumuz robot süpürge tamiri servisi hakkında bilgi veriyoruz.

Xiaomi Supurge

Robot Süpürge Sensör Arızası Tamiri

Robot süpürgelerin hareketleri sensör sayesinde gerçekleşir ve herhangi bir sensör arızası durumunda hata kodları ile karşılaşabilirsiniz. Robot süpürge sensör arızası durumunda cihaz temizlik sırasında istenmeyen yerlere girerek çıkamayabilir, bazı eşyalara çarpabilir, nereye gideceği konusunda kararsız kalabilir. Öncelikle robot süpürge sensör sorunu nasıl anlaşılır bu konuda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. İlk kural robot süpürgenin üzerini temiz tutmanız gerektiğidir. Sensörün zamanla tozlanması veya yabancı bazı maddeler tarafından engellenmesi sensör arızası nedeni olarak düşünülebilir. Kısa bir temizlikle sorunun üstesinden gelinebilir. Bazen temizlik sırasında sensör bölgesine yabancı cisimler de kaçabilmektedir. Açıkçası robot süpürge sıvı teması sonucu sensör arızası verebilir, bunun haricinde sensörlerden ciddi bir sorun yaşatması beklenmemektedir. Hangi sensör olursa olsun temiz ve kuru bir bezle temizledikten sonra her şey normale dönmelidir. Eğer robot süpürge sensör arızası tamiri nerede yapılır şeklinde bir araştırma yapıyorsanız robot süpürge tamiri servisi Teknoway olarak sizlere bu konuda engin deneyimlerimizle yardımcı olabiliriz.

Robot Süpürge Anakart Arızası Tamiri

Robot süpürge anakart arızası neden olur diye araştırma yapıyorsanız bunun başlıca nedeni özensiz kullanım veya istemeden süpürgenin maruz kalabileceği bir sıvı teması olabilir. Bazen siz farkında olmadan yere dökülmüş bir sıvı veya bir çiçeğin toprağından alınabilecek nem cihaz anakartında sorunlara yol açabilir. Biz Teknoway olarak bu tarz sorunlarla karşılaşmamanız için her bir temizlik sonrasında haznenin temizlenmesini tavsiye ediyoruz. Süpürgenizi özellikle banyo ve mutfak gibi su buharının yoğun olduğu yerlerde bırakmayın; istasyonu bu bölgelerde konumlandırmayın. Su buharı birçok elektronik cihazı etkileyebileceği gibi robot süpürgenizde de başta anakart arızası gibi çeşitli sorunların ortaya çıkmasını sağlayabilir. Batarya sağlığı açısından da robot süpürgenizi çok fazla ısı değişimi olabilen ortamlarda tutmayın. Örneğin; sıcak ve soğuk farkı yoğuşma nedeniyle robot süpürgenin elektronik aksamında oksitlenme ve gelecekte yaşanabilecek sorunlara neden olabilmektedir. Akıllı telefon ve akıllı ev ürünlerinde 15 yılı aşkın onarım deneyimi ile Teknoway, robot süpürge anakart tamiri konusunda size yardımcı olmaya hazır. Anakart entegre değişimi, anakart tamiri, robot süpürge anakart fiyatları konusunda bize danışmadan karar vermeyin.

Mi Robot Supurge Firca

Robot Süpürge Tekerlek Arızası Tamiri

Marka veya model fark etmeksizin birçok robot süpürge tekerlek arızası tamiri gerektirebiliyor ve internette araştırıldığında da birçok kullanıcının bu sorunlardan muztarip olduğu rahatça görülebiliyor. Robot süpürge ilerlemiyor ise veya olduğu yerde dönüyor ise robot süpürge tekerlek arızası sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Süpürgenin tekerleklerini elinizle çevirmeyi denemek bu konuda bir fikir sahibi olmanızı sağlayabilir. Eğer bir hata kodu almıyorsanız ve robot süpürgenin tekerleği dönmüyor ise saç benzeri bir maddenin tekerlek miline sarılması sonucu böyle bir sorunla karşılaşabileceğinizi belirtelim. Genelde bu tarz sorunlar robot süpürgenin içinin açılması ve tekerlek mili ile mil yataklarının yabancı maddelerden temizlenmesi yoluyla gerçekleşir ancak motor bağlantısı ve motorla ilgili bir sorunda işin kapsamı büyüyebilmektedir. Robot süpürge tekerlek sıkışması gibi sorunlarda eğer hafif zorlamalarla tekerleği döndürebiliyorsanız biraz daha döndürmeye alıştırmayı deneyin. Kesinlikle yağ damlatma veya yabancı cisim sokma gibi yolları denemeyin. Robot süpürge tekerlek arızası birkaç saat içerisinde giderilebilecek kolay bir sorundur ve bu konuda servisimizdeki uzman teknisyenlerimize güvenebilirsiniz.

Mi Robot Supurge Yan Firca

Robot Süpürge Fırça Motoru Arızası Tamiri

Robot süpürgeler süpürme ve temizleme için farklı fırçalara sahiptir. Ana fırça uzun bir çubuğa helezonik şekilde yerleştirilmiş toplayıcı fırçalardan oluşur. Yan fırçalar ise genelde yıldız görünümündedir ve çeşitli nedenlerle robot süpürge fırça değişimi veya fırça motoru arızası tamiri gerekebilir. Robot süpürge ana fırça değişimi pek de karşılaşılan bir durum değildir; bunun için süpürgenin çok yanlış bir zeminde kullanılarak fırçalarının deforme olması gerekir. Süpürgenin halı veya parke gibi fırçaların zarar görmeyecek zeminlerde kullanılması, pürüzlü taş ve çok sıcak zeminlerden uzak tutulması gerekir. Robot süpürgenin güneş altında kullanılması batarya sağlığı için de uygun değildir. Eğer fırçaların şeklinde bir değişim söz konusu ise süpürme, tüy toplama ve toz emme görevleri performanslı şekilde yerine getirilmeyecektir. Kirlenen ve bakımsız kalan fırçalar düzenli temizlenmediğinde motorları zorlayarak robot süpürge motor arızası sorununu meydana getirebilir. Eğer robot süpürgede fırça dönmeme sorunu yaşıyorsanız veya yan fırça dönmüyor ise sorunu çözmek için bize danışabilirsiniz. Ancak süpürgeniz ıslak zemine uygun değilse ve sıvı teması gerçekleşmişse motorlar zarar görebileceğinden robot süpürge fırça motoru arızası tamiri gerekecektir.

Xiaomi Supurge2

Robot Süpürge Batarya Arızası Tamiri

Robot süpürge çalışmıyor, biraz çalışıp duruyor, şarjı hemen bitiyor, şarj olmuyor, çok ısınıyor veya şarjı çabuk bitiyor şeklinde şikayetleriniz varsa hata kodları anlamları nedir bilmenizde fayda var. Robot süpürgeler akıllı ürünler olduğu için çoğu zaman sorunları hata kodları aracılığı ile size bildirirler. Eğer robot süpürge şarj olmuyor ise bunun çeşitli nedenleri olabilir ve karşılaşabileceğiniz en büyük sorun da batarya arızası olabilir. Eğer robot süpürge istasyonu şarj etmiyor ise mümkünse adaptörünüzü kontrol edin. Ayrıca istasyondaki şarj noktalarının ve robot süpürgenin altındaki şarj bağlantılarının temiz olduğundan emin olun. Robot süpürgenin şarjı çok az gidiyor ise bunun nedeni bataryanın kullanıma bağlı yıpranması olabilir ve robot süpürge batarya fiyatları konusunda destek almanız gerekir. Eğer kısa devre veya daha önemli bir sorun yoksa robot süpürge batarya sorunu kolay bir şekilde çözülür. Fakat bataryanın bir şekilde düzensiz çalışması nedeniyle robot süpürge çalışmıyor veya hiç açılmıyor gibi bir sorun gündemdeyse veya hiçbir şekilde şarj olmuyor ise robot süpürge teknik servisi uzmanlarımız tarafından görülmesini tavsiye ederiz. Robot süpürge tamiri servisimiz size robot süpürge batarya arızası tamiri konusunda en uygun fiyat garantisini sunmaktadır ve garantili robot süpürge tamiri konusunda güvenebileceğiniz bir anlayışa sahiptir.

Xiaomi Supurge1

Robot Süpürge Paspas Sistemi Arızası Tamiri

Robot süpürge paspas sorunu da son günlerde kullanıcıların bize ilettiği konular arasında bulunuyor. Robot süpürge paspas yapmıyor, paspası ıslatmıyor, paspasta kuruluk sorunu, su akıtıyor, paspasa geçmiyor gibi şikayetler aslında kolay şekilde giderilebilecek sorunların habercisi olabilir. Öncelikle robot süpürgeye nasıl su konmalı sorusunu cevaplamak gerekiyor. Şehir şebeke sularında kireç bulunabileceğinden ve de kirecin zamanla tortu bırakarak kanalları tıkama özelliği olduğundan mümkün olduğunca sertliği düşük su kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Mineralsiz arıtma sular veya yumuşak içme suları robot süpürgeler için oldukça uygundur. Marketlerde ütü suyu olarak bulunabilecek arı (saf) su robot süpürgeler için ideal su seçeneğidir. Robot süpürge paspas sistemi arızası yaşıyorsanız su damlatan kanallarda tıkanıklık olup olmadığına bakılmalıdır. Ayrıca su eklenen hazne taşırılmamalı ve dolum sırasında sular kenardan akıtılmamalıdır. Su tankı bölgesindeki metal parçaları ve robotta karşılık gelen yerleri alkollü bir temizlik bezi ile temizlemeniz bu konuda bir çözüm sağlayabilir ancak buna rağmen paspas sistemi çalışmıyor ve robot süpürge paspas yapamıyor ise paspas motoru değişimi gibi daha büyük sorunlarla karşılaşmamak için robot süpürge teknik servisi Teknoway ile görüşmenizi öneririz.

Bu gönderiyi paylaş