Scooter Lastik

scooter lastik

Scooter Lastik

Scooter lastik kondisyonuna göre rahatlığı ve güvenliği değişen bir araç. Bu nedenle yol ile tek bağlantınız olan lastiklere belki de diğer tüm parçalardan daha fazla özen göstermelisiniz. Günümüzdeki birçok kazanın scooter lastik diş derinliği ne kadar olmalı göz ardı eden ve bu nedenle scooter fren yapınca lastikler kayıyor, scooter lastikleri yağmurda kayma yapıyor şikayetleri yaşayan kullanıcılar tarafından yaşandığı bilinmektedir. Elektrikli scooter bu açıdan diğer motorlu araçlara oldukça benzemektedir. Her sürüş öncesinde elektrikli scooter lastik havası ölçümü kesinlikle yapılmalıdır. Pek fazla ağır olmayan elektrikli scooter’larda lastik hava basıncı azalması scooter’ın kendi ağırlığı ile anlaşılamadığından, lastik havası kontrolü lastiği elle sıkarak gerçekleştirilmelidir. Özellikle iklim şartlarının sık şekilde değiştiği zamanlarda elinizin altında scooter lastik şişirme pompası gibi yardımcı aparatlar da bulundurmanız faydanıza. Bu yazıda scooter lastik çeşitleri, dolgu scooter lastiği avantajları ve dezavantajları, patlayan scooter lastiği nasıl tamir edilir gibi merak edilen sorularla beraber akla gelebilecek tüm ayrıntılara değinmeye çalışacağız.

Scooter Lastik Tamiri

Scooter lastik inmesi nasıl anlaşılır? Scooter lastiği kendi kendine yumuşuyor ise bir hava kaçağı sorunu olabilir. Çivi veya vida gibi yabancı bir cisim batması da scooter lastik tamiri gerektirecek durumlardandır. Scooter lastik yaması yaptırma konusunda araştırma yapmadan önce gerçekten de scooter lastiği neden hava kaçırır diye düşünmek gerekiyor; çünkü bunun birçok sebebi olabilir. Sıcak bir günde kapalı bir otoparka girerek beton bir zemine park ettiğinizde bile güneş görmeyen betonun soğuk olması sebebiyle scooter lastiği inmesi gerçekleşebilir. Scooter lastiği patlak mı anlamak için bir leğene 10 cm kadar deterjanlı su koyarak lastiği içinde elle döndürebilirsiniz. Eğer kabarcıkların ve köpüklerin belirginleştiğini veya bir hava hareketi görüyorsanız scooter lastiği hava kaçırma testi işe yaramış demektir. Özellikle çivi batıp çıkması gibi gözle görülemeyecek sorunlarda scooter lastiğinin hava kaçırdığı nasıl anlaşılır bu şekilde kolaylıkla anlaşılabilir.   

Scooter Lastik Hava Basıncı

Scooter lastik hava basıncı ne kadar olmalı çoğu kişi bundan emin değildir. Çünkü her bir elektrikli scooter lastiği hava basıncı PSI değeri farklı olmaktadır. Elektrikli scooter lastiğine kaç PSI hava basılmalı bu konuda en net bilgiyi kullanım kılavuzunda bulabilir veya Teknoway scooter teknik servis telefonu 0 (216) 345 83 84’dan öğrenebilirsiniz. Scooter ön lastik hava basıncı ve arka lastik hava basıncı da birbirinden farklı olmaktadır. Hatta mevsim koşullarına göre veya beraberinizde taşıyacağınız eşya miktarına göre de scooter tekerleğine hava basma işlemi gerçekleştirmeniz gerekebilir. Scooter menzili azaldı veya scooter batarya zayıfladı şeklinde şikayetlerin birçoğunun düşük lastik basıncı ile scooter kullanan kişilerde ortaya çıktığı unutulmamalıdır. Bunun dışında scooter lastiğinden ses geliyor, scooter lastiği çıkması, scooter lastiği binerken inmiş görünüyor gibi sorunları yaşamamak için de hava basıncını mutlaka düzenli aralıklarla kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Scooter Dolgu Lastik

Scooter dolgu lastik dendiğinde aklınıza patlamayan scooter lastik modelleri gelmelidir. Hatta bazen scooter dolma lastik fiyatları gibi konuşma arasında bahsedilerek bu eski tabir de halen güncel konuşma dilindeki yerini korumaktadır. Scooter dolgu lastik nedir veya dolma tekerlek ne anlama gelir ilk etapta kısa şekilde bu soruya cevap vermek gerekiyor. Dolgu lastiklerin iç kısmında şambrel veya hava bulunmaz. Lastiğin ana malzemesi olan kauçuk ile tamamen doldurulmuş olduklarından bu lastiklere havası inmeyen scooter lastiği veya patlamayan scooter lastikleri de denmektedir. Reklamlardaki patlamayan lastikler de dolgu lastiklerdir. Dolgu lastiklerin zararı var mı diye merak ediyor olabilirsiniz; sadece sürüş sırasındaki titreşimin biraz arttığından bahsedilebilir ancak bu bilgiyi vermediğiniz bir kullanıcıs farkı asla hissedemeyecektir. Dolgu lastik fiyatları amortisman değeri olarak düşünüldüğünde standart lastiklere göre uzun vadede daha ekonomik olmaktadır. Son dönemlerde renkli dolgu scooter tekerleği modelleri de artış göstermiştir ve sıklıkla tercih edilmektedir.

Scooter Lastik Fiyatları

Elektrikli scooter lastik fiyatları birçok etkene göre değişiklik göstermektedir. Örneğin; şişme lastik fiyatları ve dolgu lastik fiyatları birbirinden farklıdır. Öte yandan lastik büyüklüğü de lastik fiyatları üzerinde etkili bir noktadır. En çok tercih edilen seçenekler olduğundan genelde kullanıcılar en ucuz 8.5 inç lastik ne kadar, 8.5 inç lastik fiyatları, 8.5 inç lastik kampanyası şeklinde aramalar yapmaktadır. Son dönemlerde popülerleşen elektrikli scooter tekerlek renkleri sarı, mavi, kırmızı, yeşil, gri ve fosforlu şeklinde olabilmektedir ve farklı renkte seçim yapma durumunda da standart olan siyah lastiğe göre daha farklı maliyetler ortaya çıkabilmektedir. Teknoway olarak en ucuz scooter tekerlek fiyatları konusunda iddialıyız ve scooter lastik değişimi, scooter tekerlek tamiri gibi konularda en ucuz fiyatla memnuniyet garantili hizmet vermekteyiz. Scooter lastiği paterni ve lastik deseni de önemli bir konudur. Yağışlı günlerde kullanmak için farklı, toz-toprak yolda farklı ve düz zeminde daha yüksek hız ve daha düşük batarya tüketimi için scooter tekerleği nasıl seçilir bu konuda çağrı merkezimizden elektrikli scooter lastiği tavsiyesi alabilirsiniz. Scooter lastiği ölçüsü kaç inç nasıl anlaşılır, bu konuda da Teknoway scooter servisi size yardımcı olmaya hazır.  

Scooter Lastik Şişirme Aparatı

Elektrikli scooter lastiğin şişirme aparatı size özellikle lastik havasının değiştiği mevsimlerde kolaylık sağlayabilir. Scooter lastik şişirme pompası olarak da adlandırılan bu ürünler öncelikle sizi elektrikli scooter tekerlekleri nerede şişirilir sorusunun cevabını aramaktan kurtaracaktır. Akaryakıt istasyonları bir çare ancak acil durumlarda gitmek veya hava basmak için her seferinde yolunuzu değiştirmek zamanla bir külfet haline gelecektir. Özellikle gelişen teknoloji sayesinde artık scooter’lar için küçük boyutlu, taşınabilir ve şarjlı hava pompaları satın alma imkanı bulunmaktadır. Taşınabilir scooter pompası özellikle scooter lastiği hava kaçırıyor gibi bir şikayetin oluştuğu durumlarda aralıklı olarak lastiğe hava basmak koşulu ile size yolculuğunuzu tam anlamıyla yaptırabilir. Taşınabilir hava pompası fiyatları scooter lastiği şişirme konusunda büyük kolaylık sağlamaktadır ancak biraz yüksek fiyatlı olduklarını düşünebilirsiniz. Teknoway olarak scooter tekerlek şişirme pompası dahil tüm elektrikli scooter aksesuarlarında en düşük fiyat ve müşteri memnuniyeti odaklı çalışmaktayız.

Scooter Arka Lastik Sökme

Zamanında bisiklet tekerleğine yama yapma tecrübesi olan kullanıcılar elektrikli scooter tekerleğine yama nasıl yapılır diye videolar araştırmakta ve scooter arka tekerleği sökme ile bu işe başlamaktadır. Öncelikle tüm tekerleklerin scooter’lar için en hassas parçalardan olduğunu belirtmekte fayda var. Scooter tekerleği sökmek ve takmak bu iş için üretilmiş profesyonel ekipmanlarla ve deneyimli teknik servis personelleri tarafından yapılmalıdır. Scooter lastik değişimi sonrası titreme, tekerlek dönerken yalpalama, scooter sürüş sırasında ses çıkartıyor, tekerleklerden sürtünme sesi geliyor, yüksek hızda scooter’da titreme oluyor veya scooter lastiği supaptan hava kaçırıyor gibi sorunlarla karşılaşmamak için servis tavsiyesi alarak hareket etmelisiniz. Servisimizde en uygun fiyatlı scooter lastiği fiyatlarına göz gezdirebilir ve bu sırada lastiğe yama yaptırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Servisimizde scooter lastiği tamiri veya scooter’a yeni lastik taktırma işlemleri aynı gün birkaç saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

İlginizi çekebilecek bir diğer makalemizi incelemenizi tavsiye ederiz; Scooter Arka Tekerlek Zor Dönüyor

Bu gönderiyi paylaş