Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi

Başta telefonları ve akıllı ev ürünleri ile elde ettiği başarının getirisi sayesinde Xiaomi, elektrikli scooter modelleri ile de kısa zamanda kullanıcılar tarafından oldukça yoğun bir ilgi topladı. Xaiomi elektrikli scooter’ların gördüğü bu yoğun ilgi satışlarına da yansıdı ve marka bunun üzerine model çeşitliliğini artırdı. Mi Essential, Mi 1S, Mi 3, M365 Pro, Scooter Lite, Pro 2 ve hatta Pro 2 Mercedes-AMG-Petronas F1 Team Edition gibi modelleri ile Xiaomi hedef kitlesini kısa zaman içerisinde oldukça genişletme başarısını gösterdi. Sıraladığımız tüm bu farklı modeldeki Xiaomi scooter’ların tekerlek yapıları, motor güçleri, maksimum hızları ve sürüş performansları birbirinden farklı olmaktadır. Bu yazımızda Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 motor tamiri servisi konusunu ele alacağız.

İlk olarak Xiaomi Scooter Pro 2 modelinden biraz bahsetmek gerekirse, bu model günümüzdeki en popüler ve en fazla araştırılan elektrikli scooter’lardan biri. Tüm elektrikli scooter’larda geçerli olan özenli kullanım ve bakımları aksatmama kuralı Xiaomi Scooter Pro 2 modelinin uzun ömürlü olabilmesi için geçerli. Günlük hayatta kullandığımız teknolojik ürünlerden elektrikle çalışan aletlere, trafikte yer alan bisikletlerden arabalara kadar her türlü taşıtta olduğu gibi elektrikli scooter’lar için de özenli kullanım birçok açıdan ciddi öneme sahiptir.  Ayrıca elektrikli scooter kullanıcılarının bilmesi gereken bazı püf noktalar da bulunmaktadır. Scooter kullanıcılarının bunlara dikkat etmesi durumunda teknik servis ihtiyacı duymaları bile gerekmeyebilir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motoru

En hızlı scooter modelleri arasındaki Xiaomi Scooter Pro 2 en fazla tercih edilen scooter modellerinden biridir. 600W motor gücüyle rahat yokuş çıkabilen bir elektrikli scooter arayışındaki kullanıcılar için Xiaomi Scooter Pro 2 üstün özellikleriyle öne çıkmaktadır. 2022’nin en iyi elektrikli scooter’ı olarak Xiaomi Scooter Pro 2 menzil, ağırlık, batarya gücü ve kullanıma dair özellikleriyle en fazla önerilen elektrikli scooter’dır.

Vitesli elektrikli scooter modelleri arasında yer alan Xiaomi Scooter Pro 2, bu özelliğiyle kullanım rahatlığı sağlıyor. Scooter’da D ve S modu gibi sürüş modu seçenekleri var. Buna rağmen enteresandır ki Xiaomi Scooter Pro 2 sahibi olup, bu özelliği bilmeyen birçok kullanıcı olabilmektedir. Xiaomi scooter’da S modu nasıl açılır bunun için açma kapama düğmesine ardı ardına iki kez basmak gerekir. Normal kullanımda daha uzun batarya süresi için D modunu tercih edebilirsiniz. Xiaomi Scooter Pro 2’nin diğer bir dikkat çeken ve beğenilen özelliği ise kendi kendini şarj edebilmesidir. Bunu scooter’daki kinetik enerjinin fren yapıldığında veya gaz bırakıldığında geri kazanılmak üzere bataryaya aktarılmaya başlanması ve böylece Xiaomi Scooter Pro 2’nin kendi kendini şarj edebilmesi şeklinde açıklayabiliriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi1

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri

TEKNOWAY Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 motor tamiri için en doğru teknik servislerden biridir.  Elektrikli scooter’lar trafik ve park etme sorunlarından kullanıcıları kurtarması ve ekonomik yakıt tüketimi gibi sağladığı avantajlar sayesinde kısa zaman içerisinde özellikle büyük şehilerde oldukça yaygınlaştı. Elbette her üründe olduğu gibi elektrikli scooter’ların da bazı dezavantajları olduğunu söyleyebiliriz. Öncelikle fosil yakıtlı yani alışık olduğumuz benzinli scooter’lar kadar uzak mesafelere gitmek mümkün olmuyor. Bu sebeple benzinli scooter’lar aslında tamir masrafları ve bakım masrafları çok fazla değilse daha avantajlı bir konuma çıkabiliyor. Elektrikli scooter’larda elektrik motoru ve bataryalar en pahalı parçalardır. Ayrıca dayanıklılık konusunda normal scooter’lara göre daha hassastırlar. Bu sebeple elektrikli scooter’ların daha hassas şekilde kullanılması gerekiyor. Ayrıca bakımları aksatılmamalı ve orijinal yedek parça tercih edilerek servis kalitesinden taviz verilmemeli.

Kullanıcıların Xiaomi Scooter Pro 2 motor tamiri ihtiyacından cihazlarını koruyabilmelerinin ilk şartı bakımlarını güvenilir ve alanında uzman bir servis merkezinde yaptırmaları gerektiğidir. Elektrikli scooter’lara en fazla zararı verebilecek durum eksik bırakılan bir vida veya doğru şekilde oturtulmayan bir kasa olacaktır. Bu şekilde hatalı müdahale yapılmış bir scooter yağmurlu günlerde sıvı temasına maruz kalır ve ya hemen o gün ya da uzun vadede oksitlenme yüzünden arızalara sebep olur. Böyle bir durumda Xiaomi Scooter Pro 2 motor arıza kodu vererek sorunu kullanıcıya bildirebilir. Ayrıca Xiaomi scooter motor durma sorunu, kendi kendine kapanıyor, sürerken gaz verilmiyor, pil dolu ama ilerlemiyor gibi şikayetleri meydana getirebilir.

Xiaomi Scooter Pro 2 motor tamiri gerektirecek durumların en büyük nedeni genellikle sıvı teması olmaktadır. Motor tamiri gerektiren diğer bir neden de elektriksel kısa devre olabilmektedir. Kısa devre olmasına sebep olan durum da genelde sıvı temasıdır. Bu yüzden kullanıcılar yağmurlu havalarda veya ıslak zeminlerde scooter kullanmaktan çekinebilmektedir. Fakat TEKNOWAY gibi güvenebileceğiniz uzman bir teknik serviste bakımlarını zamanında yaptırdığınız bir scooter’da buna benzer sorunlarla karşılaşma ihtimali oldukça düşüktür.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Tamiri Servisi

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Motor Sıvı Teması

Daha önce de bahsettiğimiz gibi sıvı teması scooter’a en fazla zarar veren durumlardan biridir. Xiaomi Scooter Pro 2 motor sıvı teması nasıl anlaşılır? Motora su kaçarsa ne olur, yağmurda scooter’a binilir mi? Islak yolda scooter sürmek zararlı mı? Bu sorular scooter kullanıcıları tarafından en fazla merak edilen konular arasında.

Yağmurlu havalarda ıslak zemin özellikle virajlarda kayma sorunlarına yol açabilir. Scooter’ın kaymasında lastik diş derinliği ve hava basıncı gibi etmenler de büyük role sahiptir. Yine de yağışlı havalarda scooter kullanmak gözünüzü korkutmasın.  Hız limitini aşmadığınız ve scooter’ınızın bakımlarını aksatmadığınız sürece güvenli yolculuk yapabilirsiniz.

Xiaomi Scooter Pro 2 motor sıvı teması ile karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür. Böyle bir duruma ancak cihaza yapılan yanlış teknik müdahaleler veya motor tarafından alınan darbelerden sonra ortaya çıkan kasa açıklıkları sebep olabilir. Diğer sıvı teması taraftan hemen etkisini göstererek bir arıza çıkarmayabilir. Zaman içerisinde oksitlenme yaparak parçaların ömrünü kısaltabilir, hatta şase üzerinde meydana gelen paslanmalar yüzünden scooter’ınızın ömrünün kısalmasına yol açabilir.

TEKNOWAY’de Xiaomi Scooter Pro 2 motor sıvı teması sorunu, alanında uzman teknisyenler tarafından kolaylıkla çözülür. Xiaomi scooter motor arızası onarımı fiyatı biraz yüksek olabilir. Ancak zaten motor değişimi yapılması en kötü ihtimaldir. Bunun yerine daha uygun fiyatlı olan anakart arızası tamiri gerekebilir. Bunlar haricinde bağlantılardaki sıvı teması yüzünden ortaya çıkan oksitlenme, korozyon veya çürüme gibi sorunları teknik servisimizde aynı gün Xiaomi scooter tamiri kapsamında kısa sürede giderebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş