Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Bu yazımızda sizlere akıllı elektrikli scooter servisleri nasıl olmalı ve nelere hâkim olmalı, hangi tamirleri yapabilmeli onlardan bahsetmek istiyoruz. Yukarıda yazdıklarımız başlık ve kısa içerik olmakla beraber şimdi scooter tamiri hakkında bildiklerimizi sizler ile detaylıca paylaşalım istedik. Teknoway mağazamızda scooter hakkında sormak istediklerinizi ve tüm bildiklerimizi sizler ile uzun uzun paylaşmak istedik umarız faydalı bir içerik olur.

Scooter Tamiri Teknoway

Xiaomi Scooter Ötüyor, Güncelleme İstiyor

Scooter satın aldığınızda özellikle Xiaomi Essentials, Xiaomi S1, Xiaomi Pro ve Pro modellerinde ilk açılışta bip bip diyerek ses gelebilir ve cihaz çalışmaz, son derece rahatsız edici ve sinir bozucu bir durum olarak scooter sürekli ötmeye başlar ve kullanılamaz durumda olur. Özellikle internet pazaryerlerinden satın alma işlemi yapan birçok müşteri bu durumdan dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Kutuyu açıyorsun ve ürün çalışmıyor düşünsene bir de başında heyecanla bekleyen bir çocuk varsa ebeyn için oldukça büyük bir kriz olur. Böyle bir satın alma sonunda scooter çalışmaz ve sürekli ötme durumu olursa dilerseniz 05379580202 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. Kendi başınıza yapmak isterseniz bu da oldukça kolay cep telefonunuz MİU uygulaması yükleyerek, scooter ile telefonu birbirine eşleştirme yaparak, scooter versiyon yüklemeniz gerekir. Telefonla scooter eşlemesi yapılınca ve gerekli versiyon yüklenince artık scooter kullanıma hazır hale gelir, tüm bunları yaptığınız halde yine çalışmıyor ya da ses çıkarmaya ötmeye devam ediyorsa mağazamıza gelerek ya da telefonla ile destek alarak bu durumu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Şimdi gelelim elektrikli akıllı scooter larda yaşanan arıza ve tamirlerin detaylı olarak anlatımına;

Geotech M5 Elektrikli Scooter 350W 36V 7.5 Ah Siyah

Scooter Fren Ayarı Nasıl Yapılır?

Xiaomi scooter başta olmak üzere her mark ve model scooter larda fren sıkça kullanılmaktadır. İnsan bu güzel alete sahip olduktan sonra doğal olarak hakkını vermek istiyor ve hız yapmak istiyor. Scooter yazılım ile hız arttırma yaptıranlar, ekstra batarya takarak scooter mesafesi uzatmak yapmak isteyenler, öndeki motorun aynısını arka tarafa da takayım çift motor olsun ve daha hızlı gitsin diyenler bile var. Hızlı gitmek bir tutku ve bezende ihtiyaç olabiliyor, şehir ortamında ve trafikte hız önemli olduğu kadar fren ve fren gücü de çok önemli tabiisi, işte tam bu yüzden elektrikli scooter larda fren yapınca zınk diye durmalı ve fren mesafesi kısa olmalıdır. Kaldırımda kullanmak gerekebilir önünüze aniden bir yaya çıkabilir ya da bir motosiklet ya da bir araç çıkabilir, frenlerin mutlaka ayarlı olması gerekir, balata ve disklerin düzgün olması, istediğimiz zaman tak diye konforlu bir şekilde durabilmeliyiz. Bu yüzden scooter fren ayarı hizmeti vermekteyiz. Sizlerinde scooter modellerinizde fren ayarı ihtiyacınız olduğunda yarım saat gibi kısa bir sürede gerekli fren ayarınızı yaparak cihazı size teslim edebiliriz. Fren ayarı gerektiren en can sıkıcı durum frenin dibinde algılaması, scooter fren tutmuyor, ya da fren çok sıkı durumlarıdır. Scooter teknik servisimize geldiğinizde siz bir çay içene kadar scooter fren ayarı yapılır ve güvenli olarak kullanmaya devam edersiniz.

Fren Kolu Disk Fren Kablosu Bir Kiti Seti Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter Parçaları Değiştirme \ Toptan

Scooter Çamurluk Değişimi Nasıl Yapılır?

Akıllı Scooter kullanımı yaygınlaştıkça sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullananları etrafımızda görebilirsiniz. Kuru ve düzgün bir asfalt zeminde scooter kullanmak tabii rahat ve eğlenceli ancak hava şartları değiştikçe konfor azalabilir, yağmur çamurda scooter kullanmak biraz daha farklı bir deneyim. Yağmurlu ve çamurlu suların üzerinden rahatça geçmek, korkusuzca suya girmek giymiş olduğumuz kıyafetlerin tertemiz bir şekilde kalmasını ve işyerine vardığımız da üzerimize çamur gelmemiş olması tabii scooter çamurluk montajına bağlı, çamurluk ve lastiklerin doğru bir şekilde takılmış olması gerekir. Özellikle lastik havası, lastik desenlerinin doğru yönde olması, çamurluğun oynamaması ve hatasız olması inanılmaz önemlidir. Çamurluk üzerinde delik ya da kırık varsa mutlaka tamir ettirilmelidir. Her şey gayet yerli yerinde yaz sıcakları gelmiş olsa bile belediye hizmetleri çiçek sulama yapmış olabilir, yere su dökülmüş olabilir ya da herhangi bir sebep ile scooter sudan geçmek zorunda kalabilir işte bu sürprizler ile karşılaşmamak adına, scooter çamurluk değişimi çok önemlidir. Elektrikli olmayan scooter ve kay kaylarda fren mekanizması yerine arka çamurluğa ayak ile basarak durdurmak isteyenler var, arkadaşlar taş devri filminde olduğu gibi çamurluğa basarak scooter durdurmak çamurluğa ve dolaylı yoldan da kesenize zarar verecektir, çamurluğa asla basmayınız durmak için ve yavaşlamak için sadece frene basınız. Scooter fren arızası varsa acilen frenleri yaptırın gerekirse scooter fren kolu değişimi yaptırın aksi halde lastik, fren, balata, disk, çamurluk hepsi birden zarar görür ve çok daha yüksek maliyetli tamir servis bakım bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Servisimizde ön ve arka çamurluk değişimi yapılır, dilerseniz yedek parça satın alabilir dilerseniz montaj yaptırabilirsiniz, tuning maksatlı komple çamurluk setlerimiz vardır, normalde piyasada bulamayacağınız kırmızı ve beyaz çamurluk setlerimiz için whatsapp hattımız üzerinden resim isteyebilir ve destek alabilirsiniz. Scooter çamurluk değişimi süresi ortalama 1 ila 2 saat arasında değişmektedir. Çamurluk değişimi ile arka stop lambasının da değişimi gerekebilir. Xiaomi M365 ve M365 Pro modellerinde çamurluk tipi ve stop lambası tipi farklıdır, iki modelin çamurluğu ve fren lambası birbirine uymaz. Scooter çamurluk satan yerler size bu durumu mutlaka bildirmeli ve buna göre satış yapmalıdır. Kullanıcı çamurluk farkını bilemez ve yanlış bir alışveriş yapmış olabilir.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter İçin Orjinal Arka Çamurluk Fiyatları Ve Özellikleri

Scooter Fren Lambası Değişimi Ne İşe Yarar?

Scooter arka çamurluk üzerinde kırmızı renkte scooter fren lambası vardır, bu lamba şarja takılı iken yanar, frene bastığınızda yanar ve gece kullanırken ön farı açtığımızda otomatik olarak devreye girer ve arakamızdan gelen araçların bizi görmesini yani sürüşte en önemli kural olan fark edilmeyi sağlar. Park lambasının çıplak olarak görünümü bir çiçeğe benzer, uzun bir kablo ucuna bağlı kırmızı renkte bir gelincik gibi düşünebilirsiniz. Park lambası enerjisini doğal olarak bataryadan yani aküden alır. Scooter park lambası değişimi için cihazın alt kartel koruması sökülür, bu vidalar sağlam ve sıkı olduğu için el tornavidası yerine şarjlı matkap ile sökülmesi daha uygun olacaktır. Vidaların ayarının gevşememesi yalama olmaması için aynı zaman da sıvı temasına maruz kalmaması için vidaların söküldüğü ayarda, tekrar sıkılı ayarı yapılarak takılması gerekir. Xiaomi arka stop lambası akünün üzerinde ait olduğu sokete takılır ve fren mekanizması ile uyumlu olarak görevini yapar, gece moduna aldığımızda düzenli olarak yanama sönme yapar, fren yaptığımızda canlı bir şekilde yanarak arkadan gelen araçların durmasını ve bizi fark etmesini sağlar. Scooter fren lambası değişim süresi tahmini olarak 2 saat sürmektedir. Bu minik parçanın değişimi için sırası ile; alt krater, çamurluk sökülür ve tekrar takılır konusunda uzman bir scooter tamircisi tarafından yapılmasında fayda vardır. Fren lambasının ağız ağıza gelen kısımlarında su teması olmaması için izole bant kullanımı gerekir. Scooter sıvı teması olmaması ve sağlıklı bir kullanım için tecrübeli bir scooter teknisyeni ile çalışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Scooter Işık Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter Arka Lambası Xiaomi M365 M187 Pro Arka Kuyruk Işık Emniyet Uyarı Stop Lambası|Scooter Parçaları Ve Aksesuarları| - Aliexpress

Scooter Batarya Değişimi

Xiaomi ve diğer markalarda batarya değişimi nadiren de olsa ihtiyaç duyulan bir yedek parçadır. Servisimize genelde lastik değişimi, çamurluk değişimi, iç lastik tamiri, fren tamiri, fren kolu gibi arızlar gelmektedir. Ancak tak çıkar, doldur boşalt yapa yapa scooter bataryası arızaları ile de karşılaşılmaktadır. Batarya fiyatları biraz yüksektir piyasa da olmaması ve yurtdışından gelmesinin zorluğu sebebi ile ortalama olarak 1500 TL ila 1800 TL arasında değişkenlik gösterir, pillerin orijinal olmasına ve doğru bir şekilde montaj yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı bir batarya normal kullanımda 45 kilometre mesafe giderek, saat de 25 km hız yapılmasını desteklemelidir. Batarya değişimi süresi 2-3 arasında değişir, mutlaka daha önce scooter batarya değişimi yapmış bir teknisyen tarafından yapılması sağlıklı olacaktır. Scooter bataryaları eşit miktarda mili amper gücüne sahip pillerin yana yana getirilmesi ile oluşan bir pil topluluğudur. Scooter pil değişimi için teknisyenlerimize danışmanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi M365 Pro Elektrikli Scooter Batarya Paketi Hücre Yenileme Fiyatları Ve Özellikleri

Scooter Anakart Tamiri Değişimi

Scooter anakart tamiri genelde nadiren karşılaşılan bir arıza türüdür. Scooter seyir halinde iken bir çarpma, kaza ya da darbe aldığında olabilir. Suya maruz kaldığında, şarj soketi kısmından fazla akım çekme ya da farklı elektronik arızalar sebebi ile de scooter anakart bozulabilir, anakart cihazın beyni ve çalışmasını sağlayan yegâne bir parçadır. Anakart tamiri genellikle yazılım atılarak çözümlenir, kırık ve hatalı bölüm üzerinde kaynak ya da müdahale ile scooter anakart arızası giderilmesi çok sağlıklı olmamaktadır. Anakart tamiri ya da elektrikli scooter anakart değişimi ihtiyacınız olduğunda firmamız ile irtibata geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Denetleyici Xiaomi Mijia M365 Pro Elektrikli Scooter Denetleyici Devre Kartı Kaykay Aksesuarı Anakart Anakart|Scooter Parçaları Ve Aksesuarları| - Aliexpress

Scooter Sıvı Teması Tamiri Yapılır mı?

Scooter suya dayanıklımı, suya girse bir şey olur mu, scooter ıslanınca ne yapmak gerekir bu soruları sizler için cevaplayalım. Öncelikle scooter lar tabii suya dayanıklı ürünler değillerdir, ekran yani dash board üzerinden ya da alt tarafta bulunan pil kapağı kısmından su alır ve sıvı teması dediğimiz arıza meydana gelir. Ekran ve pil karterinin olduğu yer su için en kritik bölgelerdir. Ekran üzerinden su almaması için piyasada 30 ila 50 TL arasında satılmakta olan, scooter ekran koruyucu kılıf almanızda fayda vardır. Bu kılıf ekranın tamamını kaplayarak cihazın ekranını sudan korumayı başarır. Birçok kez scooter tamiri yapmış bir teknisyen olarak şunları eklemekte fayda görüyorum, izole çok önemli tamir başarılı olsa bile montajın doğru ve hatası olması gerekir, pil kapağını sıkarken sudan koruyacak şekilde bir işlem yapılmadığına çoğu zaman şahit olduk. İleride su almaması için anakart üzerindeki soket ve kabloların çok iyi takılması gerekirse elektro statik bant ile kamufle edilmesi ve mükemmel şekilde korunması gerekmektedir. Bir damlacık su dahi almayacak şekilde çok iyi sarılmalı ve kıymeti bilinmelidir.

 

Electric Scooter Aovo Xiaomi M365 Pro In W5 Ealing For £265.00 For Sale | Shpock

Scooter Lastik Hava Ayarı Nasıl Yapılır?

Scooter kullanıcıları farkında olmadan lastik patlamasına sebep olmaktadır. Lastiklerin sürekli 51 PSI olması gerekir aksi halde sürekli lastik patlaması yaşanacaktır. Çoğu kullanıcı lastik havasına dikkat etmez ve bu kontrolsüz hava basıncı iç lastik patlaması meydana getirir. Baskın olarak güç uygulanan iç lastik, iç lastik baskısı be kuvveti ile sürekli patlama ya da yarılma yapar. Size kesinlikle tavsiyemiz aşağıdaki hava basıncı tablosuna uymanız olacaktır. Kullanıcının yani diğer adı ile sürücünün ağırlığına göre lastiğe hava basıncı uygulanmalıdır. Scooter binen yük çoğaldıkça havası yüksek olmalı ve daha çok şişirilmelidir. Buzdolabının içi doldukça soğutma derecesi nasıl artıyorsa aynı mantık çerçevesinde lastikler mutlaka dinç ve dinamik olmalıdır. Sık sık hava PSI kontrolü yaparak olası bir lastik patlamasını engellemiş olursunuz, bu durumda size ekonomi anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Aşağıdaki tabloda scooter lastik şişirme değerleri verilmektedir. Dikkatlice okumanızı ve bu tabloya mutlaka uyarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mini Taşınabilir Elektrikli Scooter Kaykay Bisiklet Hava Pompası Lastik Şişirme Xiaomi M365 Ninebot Için Pro Lastikleri Hava Pompası|Scooter Tire| Tire For Scootertires Scooter - Aliexpress

Elektrikli Scooter Lastiği Havası Kaç Olmalı?

Sürücü Ağırlığı (Kilogram)Ön Tekerlek Bar Basıncı (PSI)Arka Tekerlek Bar Basıncı (PSI)
51-7136-4141-51
71-9541-4644-56
95-11946-5155-59

Yukarıdaki lastik hava tablosundan sonra şimdi sizlere scooter lastik türlerinden bahsetmek isteriz. Scooter lastiği kendi içinde 3 Kısıma ayrılır. İç Lastik, Dış Lastik ve Dolgu Lastik ön ve arka tekerin en iyi şekilde tercih edilmesi mümkünse orijinal xiaomi scooter lastiği kullanılmasında fayda vardır. Bu arada hava pompası almak isterseniz mutlaka xiaomi mi taşınabilir şarjlı kompresör lastik hava pompası Mj02 Pmp almanızı tavsiye ederiz. Siyah renkte olan bu harika ürün; araba, motosiklet, top, lastik gibi tüm hava isteyen ürünleri çok güzel bir şekilde şişirir ve ihtiyacınızı görür, bana sorarsanız her evde olması gereken mucizevi bir alet, bu kadar bilgi sonrası lastik tipleri hakkında detaylı bilgi vermeye başlayalım.

What Is The Ideal Pressure For Your Electric Scooter Tyres? – Electric Scooters Direct

Scooter İç Lastik

Her türlü sürüş yapılan araçta olduğu gibi scooter larda da iç lastik yani şambrel bulunmaktadır. Şambrel içerisindeki hava sayesinde dönüş ve ilerleme sağlanır. İç lastik şişen yani havayı tutan kısımdır, uzun süre kullanım sonrası ya da çivi, metal, keskin cisimler ile temas halinde zarar görmesi ile lastik aniden ya da yavaş yavaş inme yapar ve sürücüyü hedefine ulaşmaktan alıkoyar. Scooter iç lastiği internet Pazar yerlerinde ve fiziki olarak mağazalarımızda en çok satan ürünlerden bir tanesidir. Bu lastiğin değişimi özellikle scooter üzerinde biraz zahmetlidir, deneyimi olmayan kişiler tarafından değişimi sağlanması zordur, levye, pudra, ısı, hava kompresörü, bilgi ve mutlaka deneyim gerektirir. İç lastik satın almak isterseniz mağazamızdan ya da internet sitemiz üzerinden satın alımını ve dilerseniz montajını yaptırabilirsiniz. İç lastik değişimi süresi 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır, lastik değişiminden sonra sürüş testi yapılır ve sürücüye teslim edilir. Bazı kullanıcılar yeni iç lastik satın almak yerine scooter iç lastik yaması yaptırmak istiyorlar, çok fazla tavsiye ettiğimiz bir tamir türü olmasa da ısrarla isteyen sürücülerimize bu hizmeti de vermekteyiz, scooter iç lastik yama için fiyat listemize bakıp bilgi alabilirsiniz.

Dualtech Xiaomi M365 8.5 Inç Iç Lastik / Scooter Iç Lastik / Fiyatı

Scooter Dış Lastik

İç lastik de olduğu gibi dış lastik üzerinde de yırtılma, kopuk ya da farklı dış etkenler nedeni ile değişimler gerekmektedir, bide araba lastiklerinde de olduğu gibi lastik zamanla özelliğini kaybeder ve sokak ağzı ile tabir etmek gerekirse lastik kabak olur, üzerindeki çizgiler kayboldukça yol tutuşu azalır ve özellikle ıslak satıhlarda kayma yapar. Buda kullanıcıyı hem rahatsız eder, sürüş konforunu bozar ayrıca ciddi yaralanmalara neden olacak kazalara meydan verebilir, lastik her koşulda dikkat edilmesi gerekli en önemli yedek parçadır. Her kulanım öncesinde ve sonrasında mutlaka lastikler kontrol edilmelidir. Lastik üzerinde taş ve benzeri parçacıklar varsa temizlenmelidir. Ön ve arka tarafta bulunan iki adet dış lastik için servis süremiz 2 saat olarak hesaplanmaktadır. Mağazamızda oturup bekleyebilir çay, kahve içebilir ya da Kadıköy’de gezinti yaparak scooter servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Dış Lastik 8.5 Inch Teker Fiyatı

Scooter Dolgu Lastik (Patlamayan Lastik)

Scooter kullanıcıları için en çok masraf çıkartan yedek parça tabii ki de lastik ve çamurluktur. Lastik masrafını sonlandırmak için en güzel çözümlerden bir tanesi de dolgu lastiğe geçiş yapmaktır. Dolgu lastik satın aldığınızda iç lastik yani içinde hava olan bir şambrel olmadığı için lastik patladı, lastik indi gibi aksiliklerin tamamı ortadan kalkar, artık yarı yolda kalma riskiniz olmaz. Bazı görsellerde dolgu lastik üzerine çivi, tornavida takılır ve patlamayan lastik reklamı yapılır. Doğru kullanıldığında ve kaliteli bir dolgu lastik satın alındığında normal lastiğe göre çok daha mantıklıdır. Spor modu olarak kullanabilirsiniz yani titreşim, vibrasyon biraz artabilir ama, sözlüğünüzden lastik yüzünden yolda kaldım kelimesini söküp atabilirsiniz.

Evet dostlar genel olarak günün sonunda Teknoway Scooter tamiri servisimizde, ne şekilde olursa olsun kullanıcı isteğine göre scooter patlak lastik tamiri yapılmaktadır. Aklınıza, kesenize ve vaktinize en uygun tamiri seçerek Lastik tamiri yaptırabilirsiniz.

Dualtech Xiaomi M365 - Martı 8.5 Inç Elektrikli Scooter Fiyatı

Scooter Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet den scooter alanlar heyecanla kargonun gelmesini bekler ve kocaman bir kutu ile karşılaşırlar. Scooter kurulumu sadece 5 dakika sürer ama tabii ki doğru bir kutu açılışı ve kurulumu yapmak gerekir. Sizlere teorik olarak scooter kurulumu nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

 • Kutunun üzerindeki 2 adet beyaz kuşak bıçak ya da makas ile kesilir.
 • Kutunun düz olması gerekir, scooter resmi düz olmalıdır.
 • Karşımıza çıkan sağ ve soldaki köpükler kenara alınır.
 • Scooter yedek lastiği (opsiyonlu) kenara bırakılır.
 • Mutlaka iki el ile ya da iki kişi ile scooter havaya doğru kaldırılır ve kutudan çıkması sağlanır.
 • Scooter park ayağı mutlaka açılır ve yüzeyde tek başına durması sağlanır.
 • Ön ve arka tekerlek üzerindeki beyaz poşetler kenara bırakılır.
 • Direksiyon üzerindeki poşetlerde kenara bırakılır.
 • Direksiyon gidon gövde üzerindeki deliğe fren kablosu incitilmeden yerleştirilir
 • Ön ve arka taraftaki 2 şer vida deliği takılacak duruma gelene kadar, direksiyon aşağı sokulur.
 • Kutuda bulunan 1 adet alyan anahtar ve 4 adet vida gerekli deliklere takılır ve iyice sıkılır
 • Cihazın on off tuşuna basılı tutulur ve açılması beklenir
 • Versiyon güncel ise güncellemeye gerek yoktur ve hemen kullanabilirsiniz
 • Yani açılan ve kurulumu tamamlanan scooter bip bip diye ötme yapıyorsa, Miu uygulaması mobil üzerinden indirilir ve scooter a güncelleme yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.
 • Kutudan çıkan tüm poşet, karton, köpük, yedek lastik vs. kutu içine konulur ve saklanır
 • Kutu ve evrakları saklamanızda fayda vardır, iyi sürüşler diliyoruz.

Mi Turkey

Scooter Şarj Aleti Satılır mı?

 Scooter şarj aleti kablo kopması, ıslanma, düşme çarpma, kırılma gibi sebeplerden dolayı yenisini satın alma isteği doğuran bir üründür. Sürücülere tavsiyemiz şarj aletlerine iyi bakmaları ve özenli kullanmalarıdır. Piyasa da no name ve yan sanayi şarj kullanan sürücüler scooter pil ve performans sorunu yaşamaktadır. Sağlıklı bir batarya dolumu ve uzun ömürlü pil için mutlaka orijinal şarj aleti kullanmanızı tavsiye ederiz. Scooter yedek parçalarımız arasında scooter şarj aleti de bulunmaktadır, mağazamızdan alacağınız scooter şarj aletleri orijinal olup 2 sene resmi garantili olarak, kendi Kraft karton kutusunda satılmaktadır. Şarj aletinin orijinal olması mili amper ve vat bakımından önemli olup kesinlikle pil ömrünüzü uzatmaktadır.

Orijinal Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Skuter Akü Şarjı Kaykay Adaptörü M365 Scooter Şarj Cihazı - Buy Orijinal Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter Şarj Cihazı,M365 Scooter Şarj Cihazı Için Orijinal Kaykay Adaptörü,Şarj Adaptörü

Scooter Güncelleme ve Yazılım ile Hız Arttırma Yapılır mı?

Otomobillerde olduğu gibi tabii ki de scooterlar içinde yazılım atarak, hız gücünü arttırmak mümkündür. Cihazın ana kartına bilgisayar ile bağlanıp hız arttırma işlemi yapabiliyoruz. Garantisi devam eden cihazlarda bu durum fark edildiğinde cihaz garanti dışı kalabilir. Bu durumdan dolayı cihazın garanti servisine bu durumu danışmakta fayda vardır. M365 modeli 20 Km yerine 25 Kilometre hıza çıkartarak daha keyifli bir sürüşe sahip olabilirsiniz. Diğer modeller ve hızlanma artısı için 05379580202’den destek alabilirsiniz.

Dashboard Xiaomi M365 Pro Scooter Devre Kartı Ekran Kapak Için Xiaomi M365 Scooter Pano Hızlı Güç Gösterisi Parçaları|Racket Sensor|Sensor Badmintonbadminton Sensor - Aliexpress

Scooter Park Ayağı Kırıldı Değişimi Tamiri

Scooter da park etmek ihtiyacı çok mühimdir, bir scooter kullanıcısı olarak ellerin serbest kalması en önemli konudur. Scooter sürüşünden sonra anlık durmalar, dinlenmeler ya da bir yere uğramak için aracımızı park etmek için, scooter ayağının sağlam ve aktif olması gerekir. Scooter ayağı arızası genelde gevşeme ve sabit duramama gibi oluyor. Kırılması halinde maalesef tamir edilemiyor, kaynak yapılması ya da farklı bir işçilik ile tamir edilmesi söz konusu değil, yedek parça olarak eskisini söküp yenisini takmak en doğrusu olacaktır. Scooter park ayağı nın uzun ömürlü kullanılması için, bu demir parçasının daha nazik ve bilinçli açılması ve kapatılması gerekir. Servisimizde bu parçanın satışı mevcuttur, değişim süresi yarım saat ile kırk beş dakika arasında gerçekleşmektedir.

Cn Ayak Scooter Parçası, Alibaba.com Üzerinde Cn Fabrikaları Yönlendirilen Iyi Ayak Scooter Parçası Satın Al

Scooter Göbek Gidon Değişimi Var mı?

Sürücüler kaza yaptıktan sonra scooter inanılmaz bir şekilde sallantılı gitmeye başlar, dümdüz ve sallanmadan ip gibi giden scooter bir anda oynaya oynaya dengesiz bir şekilde gitmeye başlar, bazı scooter sahipleri masraf olmaması adın gidon ve göbeğe tel sarar, kimisi koli bantı ile durumu düzeltmeye çalışır, bu durum ya da bu ilk müdahale sadece geçici bir çözümdür. Uzun süren sağlıklı bir kullanım olamaz. Sağlıklı bir şekilde scooter kullanımı için mutlaka kırık ya da hasarlı olan gidon ve göbeğin değişmesi gerekir. Scooter gidon parçası da Teknoway stoklarımızda olup bu parçanın değişimi diğer yedek parçalara göre daha uğraştırıcı olmaktadır, tamir süresi 5-6 saat bazen de 1 gün sürebilmektedir. Kısmen tamir olabilse de ağır kazalarda komple gidon değişimi tavsiye ederiz.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter İçin Alüminyum Gidon Kilit Pim Fiyatları Ve Özellikleri

Scooter Fren Kolu Bozuk, Değişimi Yapılır mı?

Scooter fren kolu ve gaz kolu hassastır, daha fazla bastırınca ya da fazla kuvvet verince daha iyi gider ya da daha güzel fren yapar anlamına gelmez. Her cihaz ve araçta olduğu gibi kullanıcın yani sürücünün mutlaka nazik ve yerinde kullanması çok önemlidir. Hız kazandıkça daha fazla keyif veren bu ürünlerde fren kolu da mantılı olarak kullanılmalıdır. Fren kolunun ve frenlerin bakımı mutlaka zamanında yapılmalıdır. Scooter üzerinde bulunan incecik disk üzerindeki balatanın ve fren mekanizmanın bakımlarının yapılması fren kolunun, fren telleri üzerindeki kabiliyetini arttırmaya yarayacaktır.

Kırmızı renkte bulunan ve direksiyondan arka tekere kadar uzanan fren teli oldukça sağlam bir materyal den meydana gelse de ani fren zorlamalarında ya da kaza sonucunda kopma ve veya zedelenme yapabilir. Böyle bir durumda fren kolu ile, scooter fren teli değişimi de gerekebilir. Sürücünün konforunu sağlayan bir durum değil, tamamen güvenlik sağlayan bir yedek parçadır. Gitmek değil durmak önemlidir, fren kolunun iyi ve düzgün çalışmaması sonucu ciddi hasarlar, yaralanmalar yaşanabilir. Fren kolu ile alakalı bir tamir gereksinimi olduğunda scooter kullanmak son derece riskli bir durum olacaktır, mutlaka servisinizden destek almanı gerekir Teknoway olarak bu konu ile alakalıda sizlere yardımcı olarak, hizmet vermekteyiz.

Scooter Fren Kolu Fren Kolu Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter Xiaomi Scooter Parçaları Yeni|Scooter Parts &Amp; Accessories| - Aliexpress

Scooter Fren Diski Yamuldu Tamir Olur mu?

Bu arıza türü de genelde scooter kazası sonrasında meydana gelir, fren diski yamulur ve tekerleğin dönme kabiliyetini inanılmaz bir şekilde azaltır, Tekerleğin dönmesi esnasında gırc diye bir ses gelir, sürtünme sesi çok net bir şekilde duyulur. Geçen hafta içerisinde bir müşterimiz üzerinden araba geçen bir scooter getirdi, scooter da arka sarı reflektör kırık, park ayağı kırık ve disk yamulmuştu. Yamulan disk komple söküldü, yeni ayak takıldı, reflektör takıldı ve scooter m 365 pro 2 nerede ise sıfır denecek kadar iyi hale getirildi. Sonuç olarak günün sonunda scooter modeli ne olursa olsun yamulan ya da sürtünen fren diski düzeltmesi kolaylıkla yapılır gerekirse yenisi ile değişim sağlanır. Scooter da iki boy fren diski ebatlı mevcuttur. Akıllı Elektrikli scooter fren diski 110mm çap ve diğer ebat olarak 2 kısımda incelenebilir. Bununda sebebi M365 ve Pro serisinin disk ebatları farklıdır e dolayısı ile 2 çeşit ürün bulunmaktadır. Fren diski ses yapma, yamuk ya da farklı bir arızası tespit edildiğinde firmamız ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Akıllı Scooter Disk Fren Diski Rotorlar Pedleri Orijinal Yedek Parçaları Için Kaykay Kategoride. Scooter. Nicebalance.news

 

Scooter Çantası İşe Yarar mı?

Scooter üzerine poşet takıp gezen bir sürücü görmekteyiz, öncelikle hiç güvenli bir durum değil neden diye soracak olursanız, sürücü zaten iki adet küçük tekerlek üzerinde hareket eden bir araç, bide bunun üzerine direksiyonda denge bozacak bir poşet ya da eşya koymanız halinde dengeler tamamen bozulur. Ayrıca ürün elektrikli olduğu için scooter şarj aletini mutlaka yanınızda taşımanızda fayda olacaktır. Bu sebeplerden dolayı sürücünün mutlaka bir scooter çantası ya da sırt çantası ile gezmesi çok yerinde bir karar olacaktır. Çanta içine öncelikle şarj aletinizi ve daha sonra kişisel eşyalarınızı koyabilirsiniz. İnternet ortamından ya da perakende mağazalardan özellikler yağmur geçirmeyen bir scooter çantası almanızı tavsiye ederiz.

Grotte Scooter Çanta Gidon Askılı Elektrikli Scooter Çantası M365 Fiyatları Ve Özellikleri

 

Scooter Fren Balatası Ne İşe Yarar?

Tıpkı arabalarda olduğu gibi scooter aksamında da disk, fren ve tabii fren balatası olmaktadır. Fren yapmak istediğimizde, fren kolunu sıkarız bu hareket fren teli yardımı ile fren mekanizmasını çalıştırır ve fren balatalarının fren diskine teması ile aracın durmasını sağlar. Scooter fren balatası yine farklılık gösterir. M365 ve pro modellerinde farklı tür olmaktadır. Pro modellerinin fren balatası çentikli olup M365 modelinde olduğu gibi sıradan yuvarlak bir model değildir. Ebat olarak Madeni 1 Türk lirası boyutu ile nerede ise aynıdır. Ev ortamında kendinizin de değiştirebileceği basit bir yedek parçadır.

Karlıktepe Içindeki Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Fren Disk

Scooter Gaz Kolu Nasıl Kırılır?

Play station kolu nerede ise bir sarf malzeme gibidir. Sürekli bozulur ve yenisi alınması gerekir sebebi ise düğmelere ve joysticke çok sert basılmasıdır. Enteresan bir şekilde scooter gaz kolu çok basılınca daha hızlı gideceği sanılan bir düğmedir. Scooter gaz düğmesi içerisinde yaylar olması sebebi ile çok fazla sert müdahale hızla beraber masraf getirir. Gaz kolunun kırılması ya da bozulması kullanıcı hatasına gire ve ücretli değişimi gerekir. Bu şekilde bir sorun yaşamamak adına yani scooter gaz düğmesi kırılmaması için tek kural, başparmağınız ile komuta ettiğiniz bu düğmeye kesinlikle nazik davranmak olmalıdır. Gaz kolu ortası boş olan bir halka şeklinde olup direksiyon üzerinde sağ kola takılan bir mekanizmadır. Direk olarak aldığı elektrikle beraber motora komut verir ve aracın ileri doğru gitmesini sağlar. Servis değişimi süresi 2 saat olarak hesaplanmaktadır. Yedek parçası ve gaz teli stoklarda bulunmaktadır. Aracınızı kargo ile göndererek ya da mağazamıza getirerek destek alabilirsiniz

Karlıktepe Içindeki Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Gaz Kolu

Elektrikli Scooter Ekran Dash Board Değişimi

Elektrikli scooter yağmur, çamur, kar gibi bozuk hava şartlarını sevmez, yaz aylarını ve kuru asfalt zemini sever. Güzel güneşli günlerde kullanılması gereken harika bir ulaşım aracıdır. Ekranda şarj ya da hızı gösteren bu kart sıvı aldığında maalesef bozulur. Ekrana görüntü vermez ya da yanar söner veya ses yapmaya başlar. Batarya ile aldığı akımı kesebiliriz belli bir süre akım almasını engelleyerek kendine gelmesini deneyebiliriz ama genelde sonuç vermez. Dash board denilen parçanın yenilenmesi gerekir. Bu enteresan ve gizemli yedek parça Teknoway mağazası stoklarında bulunmaktadır. M365 ve Pro modelinin ekran kartı farklı olduğu için her iki model içinde ekran kartı temin edilmektedir. Sürücü mutlaka modelini belirterek yedek parça depomuzdan bu ürünü temin edebilir. Konusunda uzman ve deneyimli scooter tamircileri tarafından 3 saat içerisinde güvenli ve covid-19 pandemi şartlarına uygun olarak, steril bir şekilde değişimi sağlanır. Gerekli testleri ve mutlaka test sürüşü yapılarak sürücüye teslim edilir. Scooter ekran kartı arızası yaşamamak için sıvı temasından korunmanızı tavsiye ederiz. Bu ekranı korumak için 50 TL değerinde olan silikon malzemeden yapılmış, scooter ekran koruma kılıfı almanızı önemle tavsiye eder ve güvenli sürüşler dileriz.

Ekran

Scooter Zili Çalışmıyor, Ne yapmak Gerekir?

Scooter zili nadiren de olsa bozuk olarak servisimize gelir ve tamiri istenir aslında bu zil tamir olacak bir parça değildir. Zil bozulması şöyle olur zilin yuvarlak metali olduğu yerden yani hizasından kayar ve çalmaz duruma gelir ding ding yerine sadece zayıf bir çıt sesi verir ve kullanıcıyı memnun etmez. Zil deyip geçmeyelim lütfen, sürüş esnasında yayalara çarpmamak ve fark edilmek için mükemmel işe yaran küçük ama çok etkili bir aksesuardır. Arabalarda bulunan korna nasıl çok etkili ve önemli ise, scooter zili de oldukça önemli ve sürüş güvenliğini arttıran bir parçadır. İnternet de çok cüzi fiyatlarda satılan herhangi bir zil alabilirsiniz. Xiaomi scooter orijinal zil de olduğu kadar etkili bir ses veren 30-40 TL değerinde bir ürün ile de gerekli faydayı sağlayabilirsiniz, zil ile herkese güvenli sürüşler diliyoruz.

Akıllı Kaykay Zil Küçük Korna Çaldığında Xiaomi M365 Scooter Ninebot Için – Online Alışveriş Sitesi Joom'Da Ucuza Alışveriş Yapın

Scooter Tekerlek Reflektörü

Scooter ile özellikle gece sürüş yaptığınızda reflektör hayat kurtarabilir. Sizin üzerine gelen bir araç tarafından gözükmenizi sağlar. Bu da şundan dolayı kaynaklanır; scooter pro ve pro 2 modelleri zaten siyah renk yani kapkara bir araç, üzerinizdeki mont ve yolların ışıklandırma yetersizliği ile sizi görmek gerçekten zor olabilir. Bide araba kullanan kişi İstanbul şartlarında dalgınsa sizi fark etmek daha da zorlaşır, bu şu derken arka reflektör sayesinde uzaktan yakından fark edilebilir durumda olursunuz. M365 modellerinde kırmızı, üst modellerde ise sarı renk olarak iki renk satışı vardır. Montajı oldukça kolaydır, pratik bir şekilde değişimi yapılabilir, satın almak için mağazamıza bekleriz. İstanbul dışında ikamet eden kullanıcılarımıza kargo ile sevkiyat yapabiliriz.

Pegatina Reflectante Para Patinete Xiaomi M365, Etiquetas Luminosas, Pegatina De Advertencia De Seguridad Nocturna, 2019|Piezas Y Accesorios De Scooter| - Aliexpress

Scooter Altı Modifiye Işık

Elektrikli scooterlar artık ulaşımda sıklıkla kullanılmaktadır. Maliyet tasarrufu, kısa mesafelerin daha hızlı ve rahat şekilde tamamlanması, az yer kaplama, trafikte daha az vakit geçirme gibi avantajlar sağlayan scooter, uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Scoterlarda bulunan bazı yedek parçalar ise önemsiz gibi görünse dahi hayati önem taşımaktadır. Bu parçalardan biri olan Scooter Altı Modifiye Işık oldukça fonksiyonel yapısı ile sürücüye birçok anlamda kolaylık sağlamaktadır.

Scooter Altı Modifiye Işık

İlk olarak sürüş güvenliği anlamında önem arz eden Scooter Altı Modifiye Işık, özellikle akşam sürüşlerinde trafikteki diğer sürücüler tarafından fark edilmek için idealdir. Bu sayede olası kazaların önüne geçilerek güvenli bir ortamın oluşması sağlanacaktır. Tercih ve zevkinize bağlı olarak seçebileceğiniz renk alternatifleri bulunan modifiye ışıklar, scooterın tasarım bağlamında cazibesini arttırmak için de kullanılmaktadır. Kullanımı ve kurulumu oldukça kolay olan bu ledleri scooter yedek parça satışı yapan pek çok mağazadan temin edebilirsiniz. Scooter Altı Modifiye Işık manuel bir kullanıma sahiptir. Yani açmak ya da kapatmak kişiye bağlıdır. Ayrıca yolun da belirli ölçülerde aydınlanmasını sağlayan bu minik ledler, karanlıkta fark edilmesi oldukça zor olan çukur, boşluk, taş gibi şeylerin farkındalığını artırarak scooter sürücüsünün görüş alanını genişletmektedir. Mühürlü ve su geçirmez yapısı ile yüksek kalitedeki plastik ve ledlerden oluşan bu ürün ışık enerjisinin etkili dönüşümü ve voltaj akımın stabilize edilmesi sayesinde oldukça uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir.

Elektrikli Scooter Ekran Koruyucu Su Geçirmez Panel Koruyucu Silikon Kılıf

Scooterlar çevresel faktörlere açık bir yapıya sahiptir. Kar, yağmur gibi yağışlardan etkilenme oranı diğer ulaşım araçlarına nazaran daha fazladır. Scooterların pek çoğu sıvı temasına karşı dayanıklı olsa dahi bu temasın belirli oranların üstünde ve yüksek olması birtakım teknik problemlerin oluşmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu problemlerin var olmasını en başından engellemek için cihazı yağışlı günlerde kullanmamak, kullanılsa dahi ekranı sudan koruyacak kılıf kullanmak gerekmektedir.

Elektrikli Scooter Ekran Koruyucu Su Geçirmez Panel Koruyucu Silikon Kılıf

Elektrikli Scooter Ekran Koruyucu Su Geçirmez Panel Koruyucu Silikon Kılıf, ana malzeme olarak yüksek kalitedeki silikondan üretilmiştir. Esnek yapıya sahip bu ürün, oldukça yumuşak olması sebebiyle direnç karşısında kolay kolay deforme olmamaktadır. Koruyucu kılıf sayesinde elektrikli scooterın ekranı çizilmelere ve şoklara karşı korunmaktadır. Ayrıca ürünün su geçirmez özelliği sayesinde gösterge panosuna yağmur suyunun girmesini engellenerek scooterın kısa devre yapması önlenmektedir. Suyun yanı sıra toz girişini de engelleyen koruyucu silikon kılıf tozdan kaynaklanan ve uzun vadede ortaya çıkan problemleri de engellemiş olur. Elektrikli Scooter Ekran Koruyucu Su Geçirmez Panel Koruyucu Silikon Kılıf dijital panelin kullanımında herhangi bir sorun teşkil etmez, ekranı tamamen kaplar ve ekran ile yüksek uyum içinde çalışır. Ayrıca ürünün ekrandan düşmesi kolay değildir, bu durum sürüş esnasında da geçerliliğini korur. Birçok scooter ile uyum içinde çalışmaktadır.

Scooter 10.İnç İç Lastik Şambrel Değişimi

Scooter ön ve arka tekerden oluşmaktadır. Tekerlerin düzenli olarak bakımının yaptırılması ve gerekli olduğu durumlarda değiştirilmesi gerekmektedir. Bu durum sürüş güvenliği açısından önem arz eder. Scooter tekerleri frenleme sistemindeki arızalar, sürücünün hatalı davranışları ya da yolun kalitesizliği sebebiyle aşınabilir ya da patlayabilir. Bu tarz bir durum ile karşılaştığınız takdirde scooterın iç lastik şambrel değişimini yaptırmanız scooterı kullanmaya devam etmeniz için zorunludur.

Değişimi yapılacak iç lastikler, darbelere karşı ultra güçlü direnci ile oldukça uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir. Yüksek kalitedeki kauçuktan üretilen iç lastik basınç tasarrufu sağlayan bir yapıya sahiptir. Oldukça kullanışlı olan iç lastik şambrel yolu çok güçlü bir şekilde tuttuğundan dolayı kayma gibi problemleri minumum düzeye indirgemektedir. Scooter 10.İnç İç Lastik Şambrel Değişimi Türkiye’deki 10. İnç lastik girişine sahip bütün scooterlar ile uyumlu bir şekilde performans sergilemektedir.

Scooter 10.İnç İç Lastik Şambrel Değişimi

Scooter 10.İnç İç Lastik Şambrel Değişimi için herhangi bir scooter teknik servisini ziyaret etmeniz gerekecektir. Maksimum 45 dakika içinde gerçekleştirilecek işleme genellikle montaj hizmeti de dahil edilmektedir. Cihazınızı scooterınızın markasına göre %100 orijinal yedek parça kullandığından emin olduğunuz bir servise götürmeniz, ilerleyen zamanlarda yan sanayi ürün kullanmaktan kaynaklanan problemlerin ortaya çıkmasını engellemek için idealdir. Şimdiden scooterınız ile iyi sürüşler dileriz.

Scooter Alyanlı 4’Lü Direksiyon Vidası

Elektrikli scooterlarda belirli sebeplere bağlı olarak meydana gelen hasarlarda ya da düzenli bakım nedeniyle yedek parça değişimi yapılabilmektedir. Scooter üzerinde yapılan montaj işlemleri için ise birtakım ekipmanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Direksiyon yedek parça değişimi ya da montajlarında ihtiyaç doğrultusunda kullanmanızın gerekli olduğu ekipmanlar arasında Scooter Alyanlı 4’Lü Direksiyon Vidası bulunmaktadır. Bu set sayesinde scooter direksiyonu ve gidonuna dair bütün montajları yapabilir, modifikasyon işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Ürün birçok scooter markası ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır fakat yine de scooterınıza uyumlu olup olmadığını teyit ettirmeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

Scooter Alyanlı 4’Lü Direksiyon Vidası

Scooter Alyanlı 4’Lü Direksiyon Vidası, oldukça hafif olduğundan dolayı taşıması kolay bir yapıdadır. Pratik bir kullanımı olan setin hem kurulumu hem de sökülmesi oldukça basit işlem gerektirir. Paslanmaz metal malzemeden yapılmış olan alyan ve direksiyon vidası yüksek darbe, ısı gibi çevresel faktörlere oldukça dayanıklıdır. Sert bir yapıya sahip aparatlar set halinde satıldığından dolayı oldukça ekonomik olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Direksiyon vidaların uzunluğu yaklaşık 11 milimetredir. Scooter Alyanlı 4’Lü Direksiyon Vidası setinin içinde bir adet alyan ve dört adet direksiyon vidası bulunmaktadır. Direksiyon vidası sadece direksiyon için değil farklı montaj işlemlerinde yedek parça olarak kullanılabilir işleve sahiptir. Bu sebeple her scooter sahibinin satın alması gereken scooter yedek parçaları arasındadır.

Scooter Fren Diski Değişimi

Scooter fren diski, scooter şaftının dönüş hızının azaltılmasını sağlayarak cihazın hızının azalmasını ya da durması işlevini görür. Bu fren diskleri hareket enerjisini dağıtılması gereken atık ısıya dönüştürmektedir. Scooterlarda kullanılan en yaygın fren diskleri, hidrolik çalışma prensibine sahip olanlardır. Scooter Fren Diski; ana silindir, kaliper ve iki fren balatası ile birlikte hareket eder. Yüksek karbon içeriğine sahip yüksek kaliteli paslanmaz çelikten üretilen bu yedek parça oldukça hafiftir. Her koşulda mükemmel fren performansı ve durdurma gücü sağlar ve hatta kötü koşullarda kullanıldığı takdirde bile oldukça uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Fakat hasar gördüğünde değiştirilmesi gerekmektedir. Scooterınızın fren disklerinin değişmesi gerektiğini şu durumlarda anlayabilirsiniz:

 • Scooterınızın frenlemesinin eski kadar iyi olmaması,
 • Fren yaptığınız esnada doğal olmayan birtakım sesler,
 • İç tekerlerde meydana gelen sızıntılar,
 • Scooterın sürüş esnasında sağa ya da sola çekmesi.

Scooter Fren Diski Değişimi

Bu tarz durumların sürekliliği halinde hemen scooter teknik servise başvurmanız gerekmektedir. Scooter fren disklerinin değişimi için parçaların sökülmesi ve yeni fren diskinin yerleştirildikten sonra parçaların tekrar monte edilmesi gerekmektedir. Bu sebeple işlem 45 dakika civarında sürebilmektedir. Scooter Fren Diski Değişimi uzmanlık gerektiren bir işlemdir. Parçaların sökülmesi ve takılması esnasında diğer bölümlere zarar vermemek önemlidir. Bu sebeple Scooter Fren Diski Değişimi işlemini kendiniz denemeyin, bir uzmanda destek alın.

Scooter Fren Teli Montajı

Scooterlar da dahil olmak üzere bütün ulaşım araçları için fren sistemi sürüş güvenliğinin sağlanabilmesi açısından önem taşımaktadır. Bu sebeple scooterınızın fren ayarlarını belirli periyodlar aralığında yaptırıp gerektiği takdirde değişmesi gereken parçaların değişimini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Scooter Fren Teli Montajı

Scooter fren teli, hasar gördüğü ya da koptuğu takdirde beraberinde bazı problemleri de getirecektir. Fren telinin kopma sebepleri arasında scooterın uzun süreli kullanımı, ani fren gibi durumlar vardır. Fren telinin scooterdaki işlevi scooterın sabit bir şekilde durmasını sağlayarak sert bir mekanizma geliştirmektedir. Bu tel scooter için hayati önem taşıdığından dolayı sürücülerin öncelikleri arasında olmalıdır. Scooterınızın fren telinin değişmesi gerektiğini şu durumlarla karşılaştığınız takdirde anlayabilirsiniz:

 • Frenleme esnasında scooterdan birtakım garip seslerin gelmesi,
 • Scooter direksiyon kontrolünün zayıflaması,
 • Frenlemenin sağlıklı bir şekilde yapılamaması.

Bu tarz durumlarla karşılaştığınız zaman muhtemel olarak fren teli kopması gerçekleşmiştir. Hemen teknik servise başvurup değişim işlemini talebinde bulunmanız gerekmektedir. Çünkü böyle bir durumda scooter, sürüş için hiç de iyi bir alternatif değildir. Olası bir kazanın gerçekleşmesine sebebiyet vermemek için cihazınızı başka bir vasıta ile götürmeniz şarttır.   Scooter Fren Teli Montajı, kısa sürede tamamlanabilecek bir işlem olduğundan dolayı scooterınızdaki problemlerin giderilmesini bekleyebilirsiniz.  Neredeyse bütün scooter parçaları için aynı ürün kullanıldığından dolayı teknik servis seçiminizde titiz çalışma ve tecrübe gibi kriterler aramanız montaj işleminin kaliteli bir şekilde gerçekleşmesi için fayda sağlayacaktır.

Scooter Hava Pompası

Scooter lastiklerinin hava ayarı oldukça önemlidir. Lastiklerin düşük hava seviyesine sahip olması scooterın pil menzilini azaltırken en yüksek hıza ulaşmanızı engelleyecektir. Bu durum lastiklerin ısıya bağlı olarak aşınmasına sebebiyet vermekle birlikte lastiğin delinmesi de ihtimaller arasındadır. Nihai sonuç olarak yolculuk süreniz uzayacak ve konforsuz bir sürüş deneyimi yaşamış olacaksınız. Bu perspektiften bakıldığında sürücü için ideal lastik basıncının muhafaza edilmesi; frenlemenin aktifliği, sürüş güvenliği ve yol hakimiyeti bağlamında hayati önem taşımaktadır. Scooter Hava Pompası bahsi geçen durumları en baştan engelleyerek scooter sürücüsüne mükemmel bir konfor sağlamaktadır.

Scooter Hava Pompası

Scooter Hava Pompası özelliklerini sıralayacak olursak:

 • Scooter sürücüsünün kilosuna göre ideal hava basıncı değişim göstermektedir. Scooter Hava Pompası dahili basınç göstergesi sayesinde lastiğin hangi basın değerine sahip olduğunu görüntülemektedir.
 • Ürünün toza karşı dayanıklılığı mevcuttur. Bu tasarım sayesinde pompanın içine tozun karışması engellenmektedir.
 • Ergonomik bir yapıya sahip olan ürünü kullanırken daha az güce ihtiyacınız olacaktır. Yani diğerleri ile karşılaştırıldığında emekten tasarruf sağlamaktadır.
 • Scooter Hava Pompasının kilit kolu lastiğin ilgili kısmına tam oturur. Bu sayede olası hava sızıntısının önüne geçilmektedir.
 • Ürün oldukça hafif olduğundan dolayı taşınması kolaydır. Her ihtimale karşılık scooter çantasında muhafaza edebilirsiniz.
 • Birçok scooter markası ile uyumlu bir şekilde çalışan ürün, çift turbo teknolojisine sahiptir. Manuel bir şekilde olup oldukça kolay bir kullanıma sahiptir.

Scooter Kırmızı Çamurluk Değişimi

Çamurluk, scooterın hem önünde hem de arkasında bulunur. Çamurluklar yüksek kalitedeki ABS’den ve dayanıklı PC malzemeden üretilmektedir. Ana bileşenleri sebebiyle esnek bir yapıda olan çamurluk, kırılması kolay olmayan ve darbeler karşısında yüksek direnç gösteren bir niteliğe sahiptir.  Mükemmel bir tasarıma sahip olan bu ürünün scooterdaki asıl işlevi ise sürüş esnasında yolda bulunan su, çamur, kir, taş sıçramalarını ve buna bağlı olarak sürücünün bu faktörlerden etkilenmemesini, etkilense dahi bunun seviyesinin minimum düzeyde olmasıdır. Asıl üretim amacı bu etkileri önlemek olan çamurluğun kullanımı ise oldukça kolaydır. Farklı renk seçenekleri bulunan ürünün en çok tercih edilen renkleri ise siyah ve kırmızıdır. Bütün scooterlar ile uyumluluk gösteren scooter çamurluğu ne kadar dayanıklı ve esnek olursa olsun yüksek derecedeki hasarlar karşısında değişimi gerekebilir.

Scooter Kırmızı Çamurluk Değişimi

Scooter Kırmızı Çamurluk Değişimi basit ve kısa süreli bir işlemdir. Scooter teknik ekibi tarafından ön ya da arka çamurluktan hangisi hasar görmüşse o parça ayrılır ve yerine yeni çamurluk takılır. Hasar gören çamurluğun üstündeki uyarı lambası sökülür ve ardından yeni olan ürün yerleştirilir. Cıvata ile sabitledikten sonra uyarı lambasının monte edilmesi ile işlem son bulur. Bu işlem esnasında tornavida, vida gibi küçük edevatlar kullanılmaktadır. Scooter markanıza göre en uygun yedek parçanın kullanıldığından emin olun. Scooter Kırmızı Çamurluk Değişimi sonrasında cihazınızı hemen kullanmanız herhangi bir problem teşkil etmemektedir.

Scooter Kopça Değişimi

Scooter kopçası; cihazın düşmesi, darbe alması, sınırın üstündeki sıvı teması ve benzeri sebepler doğrultusunda değişim işlemi gerçekleştirilen parçalar arasındadır. Hasar görmüş kopçayı değiştirdiğiniz takdirde scooterınızın kullanım ömrünü uzatmış olursunuz. Toksik olmayan bir işleve sahip Scooter Kopça Değişimi esnasında cihazın farklı parçalarına zarar vermemek esastır. Esnek ayarlama sayesinde kopçanın değişimi ve daha sonrasında kullanımı oldukça kolaydır. Kopça küçük ve hafiftir, kullanılması ya da saklanması herhangi bir problem teşkil etmez. Gerektirdiği takdirde hasarlı parçanın değişimi sürüş güvenliğinizin sağlanması bağlamında önem arz eder.

Scooter Kopça Değişimi

Scooter Kopça Değişimi için scooterlar için özel olarak hizmet veren bir teknik servisten yardım almak doğru bir adım olacaktır. Yeni kopçanın cihaza uygun olup olmadığı ya da cihazın farklı bir parçasının hasar almaması adına bu işi kendiniz yapmanız önerilmemektedir. Yeni takılacak scooter kopçasının üretiminde yüksek kalitedeki ABS ve PC malzeme kullanıldığından dolayı scooter kopçası aşınmalara karşı dayanıklıdır ve kaymaz bir yapıya sahiptir. Bu sayede uzun süreli kullanıma elverişli olan kopçaya elektrikli scooter mükemmel bir şekilde sığabilir, halka çapı gövde çapıyla tutarlıdır. Scooter Kopça Değişimi bittikten ve scooterınız tarafınıza teslim edildikten sonra cihazı direkt olarak kullanmanızda bir sakınca yoktur. Kopçanın hasar göreceği durumlardan kaçınarak sürüşü hassas bir şekilde gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu sayede scooterınızı uzun yıllar boyunca kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Scooter Lastik Şişirme Aparatı

Scooter lastikleri, belirli basınç değerlerine sahip olmadığı takdirde seyir esnasında birtakım problemler yaratmaktadır. İç lastiğin aşınması, sürüş güvenliğinin azalması, kontrol kaybı ya da yön dengesinin sağlanamaması gibi sorunlar bahsi geçen problemler arasında sayılmaktadır. Sürücünün ağırlığına bağlı olarak scooter ön ve arka lastiğinin sahip olması gereken basınç değer aralıkları değişim göstermektedir. Scooter Lastik Şişirme Aparatı ise tam bu noktada oldukça işlevsel bir konumdadır. Bu ürün oldukça kolay taşınabilmesinin yanı sıra katlanabilir tasarıma sahiptir. Scooter çantasında olası gereksinimlere karşın mutlaka bulunması gereken Scooter Lastik Şişirme Aparatı, yüksek hava basıncı çıkışı ile oldukça uzun ömürlü kullanıma sahiptir. Çıkarılabilir gösterge ve çizilmez kauçuk sızdırmazlık sistemi ile oldukça ideal kullanım imkânı sağlamaktadır. Lastik şoklarını ve süspansiyonu şişirmek için kullanılabildiğinden dolayı çift işlevli bir aparattır.

Scooter Lastik Şişirme Aparatı

Scooter Lastik Şişirme Aparatının kullanımı oldukça kolaydır. Scooterın valf kapağını saat yönünün tersine olacak şekilde çevirin. Aparatın hortumuna uzatarak uç kısmın gerekli yere takın. Gerektiği takdirde hava sızmasını engellemek adına pompa kolunu kilitleyebilirsiniz. Sonrasında lastiğinizi kilonuza en uygun hava basınç aralığından biraz daha yüksek seviyeye gelinceye kadar şişirin. Bu işlemin amacı lastik şişirme aparatını çıkardığınız takdirde olası hava kaçırma payıdır. Scooter lastiğinin hangi basınç değerine sahip olduğunu şişirme aparatının gösterge panelinden takip edebilirsiniz. En son adım olarak valf kapağını takın ve sürüşün keyfini çıkartın.

Scooter M365 Anakart Değişimi

Scooter için anakart, insan vücudundaki beyin ile aynı öneme eşdeğerdir. Scooterın bir nevi yönetimini yapan ve bütün programların içinde yüklü bulunduğu anakart, birtakım sebepler doğrultusunda bozulabilir ve buna bağlı olarak bozulan anakartın değiştirilmesi gerekmektedir. Bu sebepler arasında scooterın düşmesi, yüksek darbe alması, anakarta yüksek sıvı teması, scooterın çok uzun süre kullanılmaması gibi durumlar bulunmaktadır. Böyle durumlarla karşılaştığınız takdirde hemen scooter teknik servis ekibine uğramalı ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamalısınız. Aksi takdirde scooterın anakart dışındaki bazı parçaları da hasardan etkilenebilir ve geri dönüşü olmayan sorunlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Scooter M365 Anakart Değişimi

Xiaomi M365 scooterların anakart hasarlarında değişim yapılabilmektedir. Değişim işlemi uzun süreli bir işlem olup titizlik ve hassasiyet gerektirmektedir. Scooterın farklı parçalarının hasar görmeden sökülmesi, anakart değişiminin gerçekleştirilmesi ve parçaların tekrar monte edilmesi ile işlem son bulur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken husus ise Scooter M365 Anakart Değişimi hizmetini veren scooter teknik servisinin, Xiaomi M365 markalı scooterınıza %100 orijinal Xiaomi anakart takıp takmadığıdır. Herhangi bir problemle karşı karşıya kalmak istemiyorsanız kurumsallığını tamamlamış güvenilir scooter teknik servislerine başvurmanız gerekir. Bunun için fiyatın yanı sıra hizmet kalitesini önemsemenizi öneririz. Scooter M365 Anakart Değişimi hizmetine montaj da dahildir. Servisten çıktıktan sonra cihazınızı direkt olarak kullanabilirsiniz. Değişim işlemi hizmet veren firmanın garantisindedir.

Scooter M365 Dash Board Ekran Değişimi

M365 model scooterlar için özel olarak tasarlanmış Scooter M365 Dash Board Ekran, oldukça işlevsel bir yapıdadır. Gösterge paneli sayesinde scooter sürücüsüne kolaylık sağlamaktadır. Kolay kolay hasar görmeyen ve değişim gerektirmeyen ekranın bazı durumlarda değiştirilmesi zorunludur. Ne kadar darbelere karşı direnç gösterirse göstersin düşme ya da çarpma gibi ağır hasara neden olan durumlarda M365 dash board ekran kırılabilmektedir. Ayrıca yağmurlu havalarda scooter kullanıldığı zaman ekrana yüksek sıvı teması olduğu durumlarda ekran bozulabilmektedir. Bu tarz durumlardan kaçındığınız takdirde hiçbir problem olmayacaktır. Fakat bahsi geçen olaylara maruz kaldığınız takdirde Scooter M365 Dash Board Ekran Değişimi şarttır.

Scooter M365 Dash Board Ekran Değişimi

Scooter M365 Dash Board Ekran Değişimi, M365 model scooter için özel olarak üretilmiş ve %100 orijinal ekran ile değiştirilmektedir. Gösterge panelinin yanı sıra BT kapağı da aynı kalitedir. Bu sayede scooter kötü çevresel faktörlere maruz kalmadığı takdirde uzun süreli bir kullanım sağlar. Ayrıca değiştirilen parçanın yan sanayi ürünü olması uzun vadede birtakım olumsuzluklara sebep olur. Bu yüzden başvurduğunuz scooter teknik ekibinin güvenilir, kurumsallaşmış ve gerekli donanıma sahip olması önemlidir. Scooter M365 Dash Board Ekran Değişimi işlemi her scooter modeli için farklıdır. Bu sebeple sahip olduğunuz scooter marka ve modelini teknik ekibe bildirmeniz önemlidir.

Scooter M365 Fren Balatası Değişimi

Scooter güvenlik sisteminin en önemli parçasını fren sistemi oluşturmaktadır. Scooter fren balatası, kaliper ve kalın bir sürtünme malzemesi tabakasına sığacak şekilde delinmiş metal bir plakadan yapılmıştır. Fren rotoru, tekerleğe bağlı olan ve fren balataları arasında hareket eden metal halkadır. Sürtünme malzemesi, hareket halindeki scooterın momentumunu güvenli bir şekilde ısıya dönüştürmek için formüle edilmiştir. Bu malzeme, fren balatasının ömrünü uzatmak için aşınacak şekilde tasarlanmıştır. Fren balatası kalınlığından bahsederken balata üzerinde kalan sürtünme malzemesi miktarından bahsedilmektedir.

Scooter M365 Fren Balatası Değişimi

Scooter fren balatasının herhangi bir raf ömrü bulunmamaktadır. Yani cihaz kullanılmadığı takdirde değişim yapılması gibi bir kaide yoktur. Fakat scooterınızın fren balatalarının bozulmasını engellemek adına her 20.000 km’de bir fren balatalarının değiştirilmesi gerekir. Bu değişim yapılmadığı takdirde kendinizi ve trafikteki diğer sürücüleri riske atmış olursunuz. Scooter M365 Fren Balatası Değişimi için scooter teknik servisine başvurmak gerekmektedir. Çünkü bu işlem oldukça titizlik ve uzmanlık gerektiren bir hassasiyete sahiptir. Fren balatası değişimi Xiaomi M365 model scooterlar için özel ve orijinal parçalar kullanılarak tamamlanmaktadır. Scooter M365 Fren Balatası Değişimi işlemi bittikten sonra scooter teknik ekibi tarafından teste tabi tutulacaktır. Yeni monte edilen fren balatasının çalışmasında herhangi bir problem görülmediği takdirde scooterınızı teslim alabilirsiniz. İşlemden hemen sonra scooterı kullanmak sorun oluşturmaz, bu sayede güvenli sürüşün tadını çıkarabilirsiniz.

Scooter M365 Fren Diski Değişimi 110 ML

Elektrikli scooterlarda frenleme sisteminin parçaları ve fren ayarları son derece önem taşır. Scooterın fren ayarlarının cihazın modeline en uygun seviyede olması zorunludur. Scooter hız yapmaya müsait bir cihazdır ve diğer ulaşım araçlarına göre daha fazla denge ve hassasiyet gerektirir. Hız yapan bir scooter sürücüsü frene bastığı takdirde güvenli bir şekilde durması sürüş güvenliğinin sağlanması açısından nihai hedeftir. Scooterın yaya yolu, bisiklet yolu, kaldırım gibi yerlerde sürülebilmesi fren ayarlarının ideal seviyede olmasını daha da önemli kılar. Düzenli olarak gerekli bakımların yapılması, hasarlı parçaların değiştirilmesi halinde frenleme sistemine dair bir problem yaşanmamaktadır. Fakat kullanıma bağlı olarak bazı fren mekanizmalarında değişim şarttır. Bunlardan biri de fren diskleridir.

Scooter M365 Fren Diski Değişimi 110 Ml

Scooter M365 Fren Diski Değişimi 110 ML için uzman desteği almanız şarttır. Çünkü fren diski değişimi hassas bir işlemdir. Kaliper ve çift fren balatasından oluşan scooter fren diski, fren balataları ile birlikte tekerleğin dışına takılmaktadır. Scooterın tüm fren sistemi fren yağı ile birbirlerine bağlantılıdır. Bu durumlar göz önünde bulundurularak değişim işlemi tamamlanır. Montajın da dahil olduğu fren diski değişiminde değiştirilen parça orijinal ve diskin boyutuna göre değişim göstermektedir. Scooter M365 Fren Diski Değişimi 110 ML işlemi M365 model scooterınız için özel olarak gerçekleştirilmektedir.

Scooter M365 Göbek Vidası

Scooter yedek parçalarından bazılarını olası ihtimallere karşın envanterinizde bulundurmanız sizin için faydalı olabilir. Özellikle vidalar; scooterın darbe alması, düşmesi, sıvı teması ya da benzeri sebepler ile parçaların sökülmesi gibi işlemlerde oldukça kullanışlıdır. Tabii ki her vida her işlem için kullanılmaz ve her scootera uyum göstermez. Bu yüzden satın alırken alacağınız vidanın hangi işlemlerde kullanıldığını ve hangi scooter modelleri ile uyum gösterdiğini önceden bilmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde aldığınız vidayı hiçbir şekilde kullanamayabilirsiniz. Satın alma işleminin öncesinde scooter teknik servisine danışarak ürün hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Scooter M365 Göbek Vidası

En çok tercih edilen scooter yedek parçaları arasında göbek vidası bulunmaktadır. Xiaomi M365 scooterlar için tasarlanan göbek vidaları, tekerlerin jant vb. parçalarının birleştirilmesinde kullanılmaktadır. Yedek parçaların sökülmesi ya da birleştirilmesi işlemlerinde mutlaka ihtiyaç duyulan Scooter M365 Göbek Vidası, paslanmaz çelikten üretilmiştir. Korozyona karşı oldukça dirençli bu küçük yedek parçalar oldukça küçük ve hafif olduğundan dolayı taşınması sorun teşkil etmemektedir. Ayrıca yüksek darbeler karşısında dayanıklı olduğu kadar yüksek ısı karşısında da dayanıklıdır. Bu sebeple Xiaomi M365 model scooter sürücülerinin mutlaka sahip olması gereken parçadır. Scooter M365 Göbek Vidası diğer scooter marka ve modellerinde uyumlu bir performans göstermez. Bu sebepler alırken dikkat edilmelidir. Kullanımı oldukça kolay olan bu küçük ürünlerin işlevi ise oldukça büyüktür.

Scooter M365 Reflektör Değişimi

Scooter reflektörü, sürüş güvenli açısından hayati önem taşımaktadır. Özellikle gece sürüşlerinde aktif bir şekilde kullanılan reflektör, diğer sürücülerin sizi fark etmesini sağlayarak scooter sürücüsünü daha görünebilir kılmaktadır. Bu sayede yaşanması muhtemel olan kazaların engellenmesi sağlanmaktadır. Ayrıca yayalar tarafından da fark edilmeniz sağlanarak yayanın daha bilinçli hareket etmesine yardımcı olur. Scooter reflektörleri sadece gece değil gündüz sürüşlerinde de kullanılmaktadır. Bu sebeple reflektör, scooterlarda mutlaka bulunması zorunlu olan parçalar arasındadır.

Scooter M365 Reflektör Değişimi

Bazı sebepler doğrultusunda cihaz reflektörü hasar görebilir. Böyle durumlarda scooter reflektörünün değiştirilmesi gerekmektedir. Reflektör, her scooter için farklı tasarlanmıştır. Xiaomi M365 model scooterlar için özel olarak tasarlanmış reflektörler ise yoğun ilgi görmektedir. Scooter M365 Reflektör Değişimi işlemi, scooter teknik servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Scooterınıza yeni monte edilen reflektör M365 model için tasarlanmış %100 orijinal Xiaomi yedek parçadır. Yüksek kalitedeki PVC’den yapılan bu parça darbelere karşı oldukça dayanıklı olmasının yanı sıra pratik bir kullanıma sahiptir. Scooter sahibinin isteğine bağlı olarak farklı renkler tercih edilebilmektedir. Toza ve suya karşı dayanıklıdır fakat yine de yüksek sıvı temasından kaçınmanız scooter reflektörünün uzun ömürlü kullanıma sahip olması için önem taşır. Scooter M365 Reflektör Değişimi montaj dahil bir şekilde gerçekleştirilir. Scooterın farklı parçalarına zarar vermemek adına scooter teknik servisine başvurmanız önerilmektedir.

Scooter Menteşe Değişimi

Scooter menteşesi, katlanabilir bir yapıya sahiptir. Yüksek kalitedeki alüminyum alaşımdan üretilen scooter menteşesi oldukça dayanıklıdır ve darbeler karşısında kolay hasar almamaktadır. Bunun sebebi ise mukavemetinin yüksek olması ve buna bağlı olarak deformasyon oranının minimum düzeye indirilebilmesinde yatar. Belirli aralıklarla değişimi yapılması gereken bu işlevsel yedek parçanın değişimi, scooter teknik servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Esnek bir kurulumu vardır ve scooter menteşe değişiminin asıl amacı elektrikli scooter aks kilidi için parçaların kaliteli bir şekilde değiştirilmesi veya yükseltilmesine bağlı olarak tasarımı iyileştirmek ve güçlendirmektir.

Scooter Menteşe Değişimi

Scooter Menteşe Değişimi işleminin içine montaj da dahildir. Menteşeler her scooter için farklı tasarıma sahip olabilmektedir. İşlemi gerçekleştiren scooter teknik ekibi scooterınız için en ideal menteşeyi kullanacaktır. Bu sayede yedek parçanın cihaza uygunluğu hakkında herhangi bir problem ile karşılaşma gibi bir durum olmayacaktır. Scooterın eski katlanabilir menteşesinden daha güçlü ve dayanıklı bir parça kullanılması scooterın uzun ömürlü olmasını ve bakım süresi dışında herhangi teknik bir sıkıntının yaşanmayacağını vaat etmektedir. Bu doğrultuda Scooter Menteşe Değişimi için güvenilir bir adreste olduğunuzdan emin olun. Katlanabilir scooter kancası hakkında bir şikâyetiniz olduğu takdirde firma ile iletişime geçebilir ve işlemin garantisi kapsamında ücretsiz olarak bakım hizmetinden yararlanabilirsiniz. Scooterı kullanırken hassas ve dikkatli olmalısınız. Bu sayede sürüş güvenliği ve cihazdaki teknik problemler anlamında problem yaşamış olmazsınız.

Scooter Orijinal Şarj Aleti

Ulaşımda kullanılan scooterlar elektrik ile çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Scooterı satın aldığınızda cihazla birlikte şarj adaptörü de yanında verilmektedir. Scooterı şarj etme aralığı ise cihazı kullanım sıklığınıza ve scooterın pil kapasitesine göre değişim gösterebilmektedir. Scooterların pil ömrü genel olarak 300 ve 500 şarj döngüsü arasındadır. Bu durum ise scooterınızın 500 tam şarjdan sonra pil kapasitesinin %25 ya da %30’unu kaybedeceği anlamına gelmektedir. Pil kapasitesinin azalması ise cihazın güç kaybetmesine ve buna bağlı olarak sürüş performansındaki düşüşlere neden olacaktır. Scooterınızın bakımlarını düzenli yaptırarak ve birkaç basit kuralı takip ederek cihazınızın pil ömrü uzatabilir ve performans düşüklüğünün önüne geçebilirsiniz.

Scooter Orijinal Şarj Aleti

Cihazın pil ömrünü uzatmak için scooterınızı her zaman şarjlı bir şekilde tutun. Yola çıkmadan önce minimum %10 şarjınızın olduğundan emin olun. Ve şarj etme işlemini mutlaka Scooter Orijinal Şarj Aleti ile gerçekleştirin. Aksi takdirde cihazınıza uygun olmayan bir adaptör kullandığınızda scooterın pil ömrü düşecek, şarj etme süresi uzayacak ve bataryaya uzun vadede ortaya çıkan zararlar verilecektir. Scooter Orijinal Şarj Aletinin kendi cihazınıza uygun olup olmadığını scooter teknik servisleri aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Her marka scooterın şarj adaptörü, adaptörlerin gücü ve şarj etme süresi farklılık göstermektedir. Ayrıca yeni aldığınız scooterların pilini tamamen şarj etmeniz gerekir. Yeniden şarj süresi 12 saat sürecektir. Şarj cihazını prize taktığınızda şarj cihazındaki ışık yeşil olmalıdır. Pil şarj olurken kırmızıya dönecek ve hazır olduğunda tekrar yeşile dönecektir. 12 saat dolmadan ışık değişebilir, ancak pilinizi tam süre şarj etmeye devam edin. Önerilen maksimum süre 24 saattir.

Scooter Ön Gidon Asmalı Taşıma Çanta

“Martı” olarak bilinen scooterlar, ulaşımın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle kısa mesafelerde sıklıkla tercih edilen scooterlar elektrik ile çalışan bir prensibe sahiptir. Bu sebeple olası bütün ihtimallere karşılık cihazın şarj adaptörünü yanınızda taşımak faydalı olacaktır. Ayrıca yolculuk esnasında cüzdan, telefon, anahtar ya da su şişesi gibi malzemelerini taşınması da problem teşkil etmektedir. Çünkü herkesin bildiği gibi scooterlarda bu tarz eşyaların taşınması için herhangi bir bölme bulunmamaktadır. İşte tam bu noktada scooter kullanıcılarının yardımına yetişen Scooter Ön Gidon Asmalı Taşıma Çanta ile bu tarz problemler ortadan kalkıyor.

Scooter Ön Gidon Asmalı Taşıma Çanta

Scooter Ön Gidon Asmalı Taşıma Çanta oldukça işlevsel bölmeleri ile scooterı daha fonksiyonel bir hale getirmektedir. Taşıma kapasitesi oldukça geniş olan bu ürün belirli bölmelere ayrıldığından dolayı daha fazla eşya alabilme potansiyeline sahiptir. Scooterın ön gidonuna sabitlenerek kullanılan asmalı taşıma çantası, Eva malzemeden yapılmış olup sert bir yapıya sahiptir fakat sert yapısına rağmen oldukça hafiftir. Olası bir darbeye, düşmeye karşı deforme olması oldukça zor olan Scooter Ön Gidon Asmalı Taşıma Çanta su geçirmez poliüretan kumaştan yapılmıştır. Ayrıca fermuar da su geçirmez malzemeden yapılmıştır fakat yine de yüksek sıvı temasından kaçınmanız önerilmektedir. Bu taşıma çantasını kayışları vasıtasıyla dilediğiniz gibi monte edip duruşunu ayarlayabilirsiniz. Lütfen geceleri sürüşlerinizde aydınlatmayı engellemekten kaçının.

Scooter Park Ayağı Değişimi

Scooter park ayağı, scooterı durduğunda cihazı destekleme fonksiyonuna sahip bir yapıdır. Bazı scooterlarda bulunan bazılarında ise bulunmayan scooter park ayağı, sürücünün tercihine bağlı olarak takılabilir ya da çıkartılabilir niteliktedir. Scooterınızı park ettiğinizde cihazın kolay bir şekilde sabitlenmesini sağlayan ve scooterın düşmesini engelleyen park ayağı birçok sürücü tarafından tercih edilmektedir. Scooter park ayağının avantajları şu şekilde sıralanabilir:

 • Scooterlar için en ideal destek sistemidir.
 • Ani durmalarda scooter kullanıcısına kolaylık sağlar.
 • Dik yokuşlar ve engebeli yollarda park etmeyi daha güvenilir kılar.
 • Kısa süreli durmalarda scooter için herhangi bir park yeri sorunu oluşturmadan cihazın ayakta ve sabit bir biçimde kalmasına yardımcı olur.

Scooter Park Ayağı Değişimi

Darbe sonucu hasar alan scooter park ayağı, yenisi ile değiştirilebilir. Bunun için scooter teknik servisine başvurmanız yeterlidir. Maksimum 30 dakika içinde Scooter Park Ayağı Değişimi yapılabilmektedir. Hasar görmüş olan park ayağının söküldükten sonra yeni parçanın takılmasıyla işlem son bulur. Değişim işleminin hemen ardından scooterınızı kullanmanızın herhangi bir sakıncası bulunmamaktadır. Scooter park ayağı, korozyona dayanıklı olmasının yanı sıra olası darbeler karşısında kolay hasar görmemektedir. Scooter Park Ayağı Değişimi işlemi tamamlandıktan sonra parçanın kullanılması oldukça kolay ve pratiktir. Hafif olduğundan dolayı sürüş esnasında yukarı doğru kaydırılması problem oluşturmaz. Ayarlanabilir yapısı sayesinde pek çok scooter markası ile uyum içinde kullanılmaktadır.

Scooter Pro 2 Anakart Değişimi

Scooter ana kartı, scooter parçaları arasında önemli ve oldukça hassas bir mekanizmaya sahiptir. Scooterdaki anakart problemlerine çok sık rastlanmamakla birlikte anakart arızasına sebep olan başlıca faktörler;

 • Scooterın sert bir şekilde düşmesi
 • Scooterın ağır darbelere maruz kalması
 • Cihazın kısa devre yapması,
 • Scooterın yüksek voltaja maruz kalması,
 • Çok yüksek miktarlardaki sıvı teması,

Scooter Pro 2 Anakart Değişimi

Bu tarz durumlarla karşılaşmadığınız takdirde ana kartta sorunun meydana gelmesi ihtimal dahilinde değildir.  Fakat yukarıda bahsedilen durumlardan en az birini yaşadığınız takdirde acilen scooter teknik servisine başvurmanız gerekmektedir. Scooterın ana kartı, değişim işleminin yapılabildiği ve değiştirildiği takdirde herhangi bir problem yaratmadan çalışabilen parçalardandır. Scooter Pro 2 Anakart Değişimi scooter alanında uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. Çünkü anakart scooterın beynini oluşturur. Profesyonelliğin dışına çıkıldığı takdirde diğer parçalarda kalıcı ve geri dönüşü olmayan hatalar ortaya çıkabilir. Tüm bunları en baştan engellemek adına müdahaleyi kendiniz değil teknik ekibi bırakın. Ayrıca Scooter Pro 2 Anakart Değişimi ertelemek de sakıncalı sonuçlar doğurur. Anakart tamir edilmediği takdirde uzun vadede kalıcı hasarlara ve ardından cihazın hiçbir şekilde çalışmamasına sebebiyet verecektir. Bu tarz durumların muhatabı olmamak için alanında uzman ve güvenilir bir teknik ekipten destek alın. Scooter Pro 2 Anakart Değişimi scooterınız için tasarlanmış %100 orijinal anakart ile değiştirilmektedir.

Scooter Pro 2 Fren Stop Lambası Değişimi

Fren stop lambası, bütün ulaşım araçlarında olduğu gibi scooterlar için de oldukça önemlidir. Fren esnasında stop lambası yanarak cihazın durduğunu ya da yavaşladığını arkadaki sürücüye bildirme işlevine sahiptir. Scooter sürücüsünün sürüş güvenliğini arttırmak için oldukça ideal olan bu yedek parça Scooter Pro 2 için özel olarak tasarlanmıştır. Diğer marka ve modeller için uyumlu bir performans gösterip göstermeyeceğini satıcı firma üzerinden öğrenebilirsiniz. Elektrikli scooterın fren stop lambası kompakt boyuta sahiptir, kullanımı kolaydır. Hafiftir fakat dayanıklı ve kırılması zor olan yüksek kaliteli plastik malzemeden yapılmıştır. Scooterın görünürlüğünü arttırdığı için özellikle gece sürüşlerinde güvenliği arttıran bir parlaklığa sahiptir. Yağmurlu havalarda dahi problem oluşturmadan çalışmaktadır.

Scooter-Pro-2-Fren-Stop-Lambasi

Scooter Pro 2 Fren Stop Lambası, scooter düştüğünde ya da yüksek darbe aldığında hasar görebilir. Hasar gören parça yenisi ile değiştirilmektedir. Scooter Pro 2 Fren Stop Lambası Değişimi işleminde dikkat edilmesi gereken nokta yeni takılacak olan scooter aksesuarının orijinal olup olmadığıdır. Yan sanayi ürünler çok çabuk bozulur ve istenilen performansta ışık vermez. Bu sebeple Scooter Pro 2 Fren Stop Lambası Değişiminde güvenilir ve kurumsal bir teknik servis tercih edin. Değişim işlemi dakika içinde tamamlanmaktadır. Sonrası için hiçbir sorun olmadan scooterınızı teslim alabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Keyifli sürüşler.

Scooter Pro Anakart Değişimi

Anakart, scooterın beynini oluşturmaktadır. Bu yüzden scooter için bir hayli önemlidir. Scooter anakartı genellikle hiçbir sorun çıkarmadan çok uzun süre kullanılmaktadır. Sık sık değişim istemez ve hatta genellikle hiç değiştirilmez. Çünkü scooterda anakart problemlerinin görülme oranı oldukça az orana sahiptir. Anakart problemlerine yol açan ilk faktör, scooterın IP derecesinin yani scooterın sıvıya gösterebildiği direncin çok üstünde sıvıya maruz kalmasıdır. Bu durum oldukça tehlikelidir çünkü sadece anakarta değil scooterın diğer parçalarına da kalıcı hasarlar verebilmektedir. Buna benzer sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız scooterı yağmurlu günlerde kullanmaktan kaçının. Anakart problemlerine yol açan ikinci durum ise scooterın çok yüksek darbeye maruz kalmasıdır. Düşme ya da farklı bir aracın çarpması şeklinde olan yüksek darbeler, anakart dahil bütün cihazı kullanılamaz hale getirebilir. Dolayısıyla scooterı güvenli bir şekilde kullanın. Scooterlar için geçerli bütün kural ve hız limitlerine uyarak hareket etmek sizin ve scooterınızın sağlığı açısından hayati önem taşır.

Scooter Pro Anakart Değişimi

Scooter anakartı hasar gördüğü takdirde Scooter Pro Anakart Değişimi yapılabilmektedir. Hassas bir işlem olması sebebiyle uzmandan yardım almak isabetli olacaktır. İşlem kırk beş dakika civarında sürmektedir. Hasara bağlı olarak değişen işlem süresi artabilir ya da azalabilir.  Scooter Pro Anakart Değişimi işlemine montaj da dahildir. Değişim işleminden sonra scooterı direkt olarak kullanmak önerilmemektedir.

Scooter Sıvı Teması Onarımı

Birçok elektrikli scooter suya karşı dayanıklıdır. Ancak bu durum scooterlerın suya karşı %100 direnç gösterebilecekleri anlamına gelmez. IP derecesi scooterların sıvı ile temasında kriter noktadır. Her scooter kullanıcısı kendi scooterının IP derecesini bilerek scooterının sıvılara karşı korunma derecesini bilebilir. IP derecesi, elektrik muhafazalarının toz, su ve aletlerden ne kadar etkili bir şekilde yalıtıldığını tanımlamak için kullanılan uluslararası bir standarttır. Bir IP derecelendirmesinin iki numarası vardır, bu nedenle sayı ne kadar yüksek olursa ürün o kadar fazla korunur. İlk rakam izinsiz giriş korumasını, ikinci rakam ise nem korumasını temsil eder (örn. IP33). 0 veya X en düşük derecelendirme iken, 5 veya üzeri herhangi bir değer iyi korumayı temsil eder.

Scooter Sıvı Teması Onarımı

Scootera direnç gösterebileceği seviyenin üstünde sıvı temas ettiği takdirde cihazda birtakım teknik problemler ortaya çıkar. Bu yüzden IP derecesine sahip olmayan scooterlar yağmurlu havalarda hiç sürülmemelidir. Scootere direncinin üzerinde sıvı temas ettiği takdirde acilen scooter teknik servisine başvurmanız gerekmektedir. Scooter Sıvı Teması Onarımı profesyonellik ve bilgi gerektiren bir işlemdir. Bu sebeple bu tarz durumlarla karşılaştığınızda kesinlikle kendiniz müdahale etmeyi. Teknik ekip cihazın hasar alıp almadığını, aldı ise hasarın derecesini ve uygulanması gereken işlemleri tespit ettikten sonra Scooter Sıvı Teması Onarımı (Montaj Dahil) işlemine başlayacaktır. Bu hizmete montaj da dahildir.

Scooter Şarj Soketi Koruyucusu

Scooter elektrik ile çalışan bir mekanizmaya sahip olduğundan dolayı cihazı belirli aralıklarla şarj aleti ile şarj etmeniz gerekmektedir. Bu süre, cihazı ilk aldığınızda zaman kesintisiz 24 saat şeklinde olmalıdır. Daha sonraları için ise ekrandan ya da ışığın yeşile dönmesinden scooterınızın şarj olduğunu anlayabilirsiniz. Scooterın şarj olma süreleri uzundur. Bu duruma ek olarak scooterın şarjının bitmesi ihtimaline karşılık scooter şarjı genellikle sürücülerin taşıma çantalarında bulunmaktadır. Dolayısıyla şarj cihazının soketi bu durumlardan kolaylıkla zarar görebilmektedir. Bu zararın ya da yıpranmaların önüne geçmenin en basit ve en ekonomik yolu Scooter Şarj Soketi Koruyucusu kullanmaktır. Kolay ve pratik bir kullanımı olan bu küçük aparatlar scooter şarj soketinin olası bütün hasarlara karşı korumaktadır.

Scooter Şarj Soketi Koruyucusu

Scooter Şarj Soketi Koruyucusu, yüksek kalitedeki kauçuk malzemeden üretilmiştir. İletken bir yapıda değildir ve suya karşı dayanıklılığı mevcuttur. Suyun yanı sıra soketi toz, kum ve benzeri durumlara karşı da korur. Şarj soketi koruyucusunun kompakt ve küçük boyutlarda olmasından dolayı oldukça hafiftir ve taşıma konusunda herhangi bir problem yaratmaz. Sokete yerleştirilmesi ve geri çıkarılması kolaydır ve oldukça pratiktir. Scooter Şarj Soketi Koruyucusu, her scooter şarj soketinin farklı girişe sahip olmasından dolayı bütün markalara uyumlu olarak üretilmemektedir. Ürünün şahsi scooter şarj soketinize uyumlu olup olmadığını satıcı firmadan kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Scooter Yazılım Güncelleme

Scooterlar, diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi belirli yazılımlar yüklenerek programlanır ve buna yazılıma göre bir çalışma prensibi ile çalışırlar. Yeni çıkan model ile birlikte firmanın belirlediği bazı scooterlara yazılım güncellemesi gelmektedir. Bu güncelleme ile scooterın performansı artarak daha kullanışlı ve konforlu hale gelmektedir. Scooter Yazılım Güncelleme sayesinde scooterın tükettiği yakıt miktarı azalacaktır. Yakıt miktarı azalırken scooterın maksimum ulaşabileceği hızda da artış gözlemlenmektedir. Fakat yine de şehir içi sürüşlerde scooterlar için yasal olan hız sınırları içinde kullanmak zorundasınız. Bu detayı ihmal etmeyin.

Scooter Yazılım Güncelleme

Scooter yazılımı ve bu yazılımın güncellenmesi oldukça önemlidir. Scooterın hızı, yakıt tüketimi ya da sürüş kolaylığı gibi faktörlerin hepsi yazılımın güncellenmesine bağlı olarak performans olarak yükselmektedir. Bu sayede scooterınız ile yapacağınız seyahatler daha ekonomik bir hal alır ve bu durum sürüş keyfinizi optimize etmek için idealdir. Scooter Yazılım Güncelleme scooter teknik servisleri aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Bu işlem maksimum 20 ile 40 dakika arasında sürebilmektedir. Cihaz güncellendikten bir süre sonra yeni özellikler scooter beynine yüklenir ve performansta gözle görülür değişimlere siz de şahitlik edebilirsiniz. Scooter Yazılım Güncelleme işlemi sonrasında scooterı kullanmanız bir probleme neden olmaz. Cihaz tarafınıza teslim edildikten hemen sonra sürüş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Scooterın tekrar güncelleme alması zaman alacağından dolayı sürekli olarak scooter teknik ekibine başvurmanız gerekmemektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya

Elektrikli scooterların yakıt deposu bataryadır. Elektrikli scooter bataryası; ışık, DC motor, kontrolör ya da diğer parçaların tükettiği enerjiyi depolamakla görevlidir. Birçok elektrikli scooter, mükemmel enerji yoğunluğu ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle bir tür lityum iyon tabanlı pil paketine sahiptir. Scooterların pil yönetimi sistemi adı verilen ve bataryanın en doğru şekilde çalışması ve kullanılmasını sağlayan, elektronikten yapılan bir pil takımı vardır. Daha büyük pil takımları daha fazla çalışma kapasitesine sahiptir. Bu da scooterın kesintisiz olarak ne kadar süre çalıştığı ile doğru orantılıdır. Ayrıca scooter bataryası büyüklüğüne bağlı olarak cihazın taşınabilirliğini azaltır. Bataryalar hakkındaki en önemli detay ise scooterın en pahalı bileşenleri ve buna bağlı olarak toplam maliyeti arttıran bir parça olduklarıdır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya

Xiaomi Elektrikli Scooter Bataryanın gücü, Xiaomi scooterların modellerine göre değişmektedir. Scooterın hem uzun ömürlü kullanımı hem de kesintisiz çalışma süresinin en verimli şekilde kullanılması için bazı kriterlere dikkat edilmelidir. Bu kriterlerin en önemlisi ise scooter bataryasının orijinal şarj cihazını kullanmaktır. Scooter bataryasına uygun olmayan, yan sanayi ya da ucuz cihazların tercih edilmesi sonucunda scoooterın ömrü kısalır, batarya yüksek voltaja maruz kalabilir ya da bataryanın ihtiyacı olan gücün altında kaldığı için scooter şarj olmayabilir. Bu tarz durumlar dönüşü olmayan kalıcı hasarlara yol açmaktadır. Bu da scooterınızı bir daha kullanamamanıza sebep olabilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk m365 Değişimi

Xiaomi m365 model scooterlar Türkiye’de en çok tercih edilen scooter modelleri arasındadır. Xiaomi m365 scooterlarda diğerlerinde olduğu gibi ön ve arka olmak üzere toplamda 2 adet çamurluk bulunmaktadır. Çamurluğun scooterdaki işlevleri şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Sürücüyü olası taş, çamur, su sıçramalarına karşı korumak,
 • Sürüş konforunu arttırmak,
 • Islak zeminde gerçekleştirilen sürüşlerde zeminden sıçrayan sıvının scooterın diğer parçalarına sıçramasını minimum düzeye indirmek,
 • Topraklı yollarda ise tozun scooter parçalarına yapışmasını belirli oranlarda engellemek.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk M365 Değişimi

Yüksek miktarlardaki sıvı teması ya da cihazın sürekli olarak toza maruz kalması, uzun vadede birtakım teknik problemlerin yaşanmasına sebebiyet verebilir. Bu tarz durumları en baştan engellemek adına çamurluk kullanımı oldukça faydalı olacaktır. Darbe, düşme ya da benzeri durumlarda kırılan, çatlayan ya da işlevini kaybedecek düzeyde hasar alan scooter çamurluklara scooter teknik servisleri hemen müdahale ederek değişim işlemini gerçekleştirmektedirler. Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk m365 Değişimi Xiaomi M365 model scooter için özel olarak tasarlanan %100 orijinal yedek parça ile değiştirilmelidir. Aksi takdirde parçanın cihazla uyum sorunu ortaya çıkacak ve çamurluk, scooterdaki işlevini yerine getiremeyecektir. Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk m365 Değişimi toplamda 45 dakikalık bir işlemdir. Yeni monte edilen çamurluk normal kullanımlarda kolay hasar görmez ve dayanıklıdır. Scooterı dikkatli bir şekilde sürdüğünüz takdirde oldukça uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çocuk Gidonu

Her scooterın yük kapasitesi belirli aralıklar dahilinde belirlenmiştir. Bu kapasiteyi aşmamak şartı ile scooterı çocuğunuz ile birlikte kullanmanız mümkündür. Scooterı çocuğunuz ile birlikte sürmek için ise elektrikli scooter çocuk gidonuna ihtiyacınız olacaktır. Scooter çocuk gidonu sadece ebeveyn ile sürüş için tasarlanmamıştır. Scootera monte edilen çocuk gidonu sayesinde belirli yaş grubu içindeki çocuklar, rahat ve güvenilir sürüş deneyimi yaşamaktadırlar. Xiaomi elektrikli scooter için özel olarak tasarlanan çocuk gidonu paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır ve yüksek kalitedeki alüminyum alaşımdan üretilmektedir. Çocuk gidonun scootera monte edilmesi de zahmetli bir işlem değildir. Dilediğiniz takdirde çıkarmanız da mümkündür. Gidondaki elastik sünger yüzey sayesinde çocukların kavraması kolaylaştırmaktadır ve kullanımı kolaydır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çocuk Gidonu

Xiaomi Elektrikli Scooter Çocuk Gidonu işlemini scooter teknik ekibi gerçekleştirmektedir. Bu işlem maksimum 20 dakika içinde tamamlanır ve tarafınıza teslim edilir. Çocuk gidonunun elektrikli scootera monte edilmesinin ardından cihaz scooter sahibine teslim edilir. İşlemden sonra direkt olarak scooterınızı kullanmanız herhangi bir problem oluşturmaz. Birden fazla renk seçeneği bulunan çocuk gidonu renk seçimi tamamen size kalmıştır. Xiaomi Elektrikli Scooter Çocuk Gidonu sadece belirli Xiaomi modelleri ile uyumludur. Bu sebeple işlemden önce scooterınızın marka ve modelini belirtmek en doğru yedek parçanın tercih edilmesi için önem taşır. İyi sürüşler dileriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Xiaomi elektrikli scooterlar için özel olarak tasarlanan dolgu lastikler, yüzeyi mükemmel kavradığından dolayı pürüzsüz bir sürüş deneyimi sağlamaktadır. Hafif ve dayanıklı kauçuk yivli bir yüzeye sahip yüksek kaliteli kauçuk malzemeden yapılan bu lastikler; yüksek patlama, yüksek basınç ve aşınmaya karşı son derece dayanıklıdır. Bu sayede değişimi yapılan dolgu lastik, uzun süreli olarak kullanılmaktadır. 10.000 kilometre testini geçen Xiaomi elektrikli scooter dolgu lastik petek bir tasarıma sahiptir. Petek tasarım sayesinde lastikler kaymaz bir performans sergileyerek karlı ya da yağmurlu günlerde dahi kullanılabilir niteliktedir. Bu sayede scooter sürücüleri için maksimum güvenlik sağlayan dolgu lastikler elastikiyetle birlikte sönümleme yeteneğine sahiptir. Yani lastikler sürüş güzergahı boyunca olası basınç değişikliklerine karşı dayanıklıdır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Belirli zaman aralıklarında her lastik gibi dolgu lastiklerin de değiştirilmesi gerekmektedir. Xiaomi Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Değişimi işlemi scooter teknik servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Xiaomi elektrikli scooterda dolgu lastik kullanımı her zaman daha avantajlıdır. Dolgu lastikler plastik ya da propoliten içermez, değişim işleminden sonra ayrı bir bakım gerektirmez. Titreşimleri minimum düzeye indirerek sürüş konforunu maksimum seviyeye çıkartır. Diğer sert lastikler ile karşılaştırıldığında yol ile temas eden yüzeyi daha fazladır ve buna bağlı olarak da ıslak zeminde rahatlıkla kullanılabilir. Dolgu lastikler şambrel yani iç lastik barındırmaz. Bu sayede patlama gibi problemlerle karşılaşmazsınız.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kolu Değişimi

Frenleme sistemi, motorlu ve motorsuz ayrımı olmaksızın her ulaşım aracı için önem taşımaktadır. Frenleme ayarının ideal olması scooterlar için daha da büyük bir önem arz etmektedir. Bunun sebebi ise motosiklet, bisiklet ya da scooter gibi herhangi bir dış korumaya sahip olmayan araçların ani fren gerektiren durumlarla karşılaşmaları sonucunda frenin iyi tutmaması sebebiyle oluşan kazaların oranının çok yüksek olmasıdır. Bu sebeple elektrikli scooterların frenleme sistemine dair her parçanın bakımının ve gerektiği takdirde değişiminin zamanında yaptırılması sürüş güvenliği açısından büyük önem teşkil etmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kolu Değişimi

Türkiye’de elektrikli scooter dendiğinde akla ilk gelen marka Xiaomi’dir. Xiaomi elektrikli scooter fren kolu, bazı durumlarda bozulabilir, kırılabilir ya da kullanılamayacak derecede hasar alabilmektedir. Bu tarz durumlarda alanında uzman scooter teknik ekibine başvurarak değişim işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kolu Değişimi hizmetine montaj da dahildir. Bu sayede hangi scooter fren kolunun cihazınıza uyumlu olup olmadığı ya da fren kolunun cihaza monte edilmesi gibi problemlerle karşı karşıya kalmazsınız. Değişimi yapılan scooter fren kolu %100 Xiaomi orijinal yedek parçasıdır. Isıya ve darbeye dayanıklı alüminyum alaşımdan üretilen yedek parça oldukça sağlamdır. Bu özelliği sebebiyle uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Pratik ve kullanımı kolay bir yapıya sahiptir. Yüksek darbe almadığı takdirde değişim gerektirmez.

Scooter Pro 2 Dash Board Ekran Değişimi

Dash Board ekran, elektrikli scooterlarda bulunan ve sürüşü oldukça kolaylaştıran bir parçadır. Scooter Pro 2, temel bir gövdeye monte edilmiş, birçok renkli ve üç beyaz LED’den oluşan LED okuma ile scooter şarj seviyesini ve sürüş modunu gösterme konusunda oldukça iyi bir performansa sahiptir. Scooter Pro 2 Dash Board Ekran, scooterın aşırı ısınmasına karşı uyarı verirken hız okuması, birim göstergesi, sürüş modu göstergeleri, beş segmentli pil kapasitesi okuması, far ve Bluetooth eşleştirme ışıklarına sahiptir. Buna ek olarak kontrol panosu, orijinal Standard/Eco seçeneklerine kıyasla ECO, Drive ve Sport olmak üzere üç sürücü modeliyle yapılandırılmış olarak gelir. Bu ayarların sunduğu ek hız dağılımı, menzili performansa karşı dengelerken daha iyi kontrol arayanlar için idealdir.

Scooter Pro 2 Dash Board Ekran Değişimi

Scooter gövdesine oldukça sağlam bir şekilde monte edilmiş Dash Board ekran, scooterın yüksek darbe almasına bağlı olarak kullanılmayacak seviyede hasarlar alabilir. Ayrıca cihaza yüksek miktarda sıvı teması ekranın kullanılamayacak bir hale gelmesine neden olabilir. Bu tarz durumlarda Scooter Pro 2 Dash Board Ekran Değişimi için güvendiğiniz bir scooter teknik servisine başvurmak en doğru alternatiftir. Profesyonel ve uzman ekip tarafından gerçekleştirilecek Scooter Pro 2 Dash Board Ekran Değişimi işlem süresi 45 dakika ile 1 saat arasında değişim göstermektedir.

Scooter Pro 2 Fren Balatası Değişimi

Scooter fren sistemi, düzenli aralıklarla teknik bakımdan geçmelidir. Kullanım süresine, şekline, sıklığına bağlı olarak fren sisteminde bazı küçük hasarlar oluşabilmektedir. Bu hasarların giderilmesi, ihtiyaç dahilinde parça değişim işlemlerinin yapılması scooterınız ile daha güvenilir yolculuk yapmanızın en temel kuralıdır. Scooter fren bakımları yapılmadığı takdirde fren hidroliğinde problemler meydana gelebilir, disklerde kopmalar ya da fren balatalarında değişim gerektiren aşınmalar meydana gelebilmektedir. Bazı scooter modellerinde elektronik fren desteği bulunmaktadır fakat bu scooterların oranı oldukça azdır. Her ihtimale karşılık sürüş konforunuz ve sürüş güvenliğinizden asla taviz vermeyerek scooterınızın fren bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız önerilmektedir.

Scooter Pro 2 Fren Balatası Değişimi

Scooter fren balatasında aşınmalar meydana geldiğinde eğer bu aşınmanın oranı yüksekse ve geri dönüşü olmayan hasar düzeyine sahip ise Scooter Pro 2 Fren Balatası Değişimi işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem bireysel olarak yapabileceğiniz nitelikte değildir. Cihazın sökülmesi, hasarlı fren balatasının yenisi ile değişimi, ardından parçaların tekrar birleştirilmesi şeklinde son bulan işlem uzmanlık, tecrübe ve profesyonellik gerektirmektedir. Bu kriterlere sahip olmadan yapacağınız bilinçsiz bir hamle elektrikli scooterın diğer parçalarına da hasar verebilir. Bütün ihtimalleri birleştirdiğimizde Scooter Pro 2 Fren Balatası Değişimi için scooter teknik servisinden yardım almanız isabetli olacaktır. Değişimi yapılan fren balatasının scooterınıza uygun ve orijinal yedek parça olduğundan emin olun.

Scooter Pro 2 Fren Diski Değişimi 120 ML

Scooter Pro 2 yükseltilmiş yazılım ve özellikleriyle scooter severlerin beğenisini kazanmaktadır. Scooter fren diskleri ise oldukça sağlam ve korozyona karşı dayanıklı olmasına rağmen sürekli kullanım ya da bazı özel sebepler nedeniyle değişim gerektirecek hasarlar alabilir ya da yıpranmalar oluşabilmektedir. Bu tarz durumlarda Scooter Pro 2 fren diski değişimi işlemi yapılabilmektedir. Fren diskinin scooterdaki fonksiyonu, scooterın yavaşlamasını sağlamaktır. Cihazın yavaşlaması ise kinetik enerjiye sahip fren balatalarındaki enerjinin fren diski sayesinde ısıya dönüştürülmesi ve buna bağlı olarak scooterın yavaşlamasını sağlayan temasın oluşması şeklindedir. Fren diskinde oluşan bir hasar fren diskinin işlevini engelleyecek nitelikte ise scooterın bütün fren sisteminde problemler meydana gelecektir. Bu durum scooterın sürüş güvenliğinin azalması ve akabinde birçok istenmeyen olumsuz durumlarla karşılaşılmasına sebebiyet vereceğinden hemen scooter teknik servisine gitmeniz gerekmektedir.

Scooter Pro 2 Fren Diski Değişimi 120 Ml

Scooter Pro 2 Fren Diski Değişimi 120 ML, %100 orijinal ve yeni fren disk yedek parçası ile değiştirilir. Değişim hizmetine montaj dahil olduğundan dolayı scooter sahibi işleme dahil olmadan değişimin bitmesi ile cihazı teslim alır. Scooter Pro 2 Fren Diski Değişimi 120 ML bittikten sonra değişimi yapılan fren diski ve genel fren sisteminin uyumlu bir şekilde performans gösterip göstermediği test edildikten sonra scooter sahibine teslim edilmektedir.

Scooter Pro Fren Diski Değişimi 120 ML

Fren sistemleri motorlu ya da motorsuz fark etmeksizin ulaşımda kullanılan her araç için önemlidir. Sürüş güvenliği için olmazsa olmaz fren sisteminin scootera uygun ideal bir prensiple çalışması, kaza oranlarının ciddi şekilde azalmasını sağlayacaktır. Türkiye “Martı” adı ile bilinen elektrikli scooterlar için belirlenen hız limiti dünyadaki diğer ülkelerde 25 km/sa hız ortalamasına sahip iken Türkiye’de bu ortalama 18 km/sa ile sınırlandırılmıştır. Trafikte yüksek hız yapmalarına izin verilmeyen elektrikli scooterlar; yol, kaldırım, yaya yolu, bisiklet yolu gibi yerlerde sürülebildiğinden dolayı ani frenleme sistemine ihtiyaç duyacaklardır. Bu yüzden scooterınızın fren ayarlarının ve bakımının cihaza en uygun seviyelerde olması scooter sürücüsü ve trafiğin diğer elemanları bakımından oldukça önemlidir. Fren sisteminin ögeleri aşınma, yıpranma ya da kopma şeklinde hasarlar alabilir. Bu hasarlar geri dönüşü olmayan şeyler değildir çünkü scooter frenleme sisteminin parçaları değiştirilebilir özelliktedir.

Scooter Pro Fren Diski Değişimi 120 Ml

Scooter Pro Fren Diski Değişimi 120 ML işlemine montaj dahil olup Pro scooterlar için özel olarak 120 ML’lik fren diski değişimi yapılmaktadır. Uzmanlık gerektiren bu işlem için scooter teknik servise başvurmak şarttır. Aksi halde bilinçsiz yapılan işlemlerde scooter fren sisteminin diğer parçaları zarar görebilme ihtimaline sahiptir. Scooter Pro Fren Diski Değişimi 120 ML işlemini 45 dakika civarında sürebilmektedir.

Scooter Pro Fren Stop Lambası Değişimi

Motorlu araçların hepsinde bulunan fren stop lambası, elektrik ile çalışan bir mekanizmaya sahip scooterlarda da bulunmaktadır. Fren stop lambasının bulunduğu bütün araçlardaki ortak işlevi araç ya da cihaz fren yaptığı takdirde arkadan gelen sürücüye bu frenlemeyi ışık yoluyla bildirmektir. Böylelikle arkadaki sürücü bu farkındalıkla hızını ayarlayabilecek süreye sahip olur. Fren stop lambası olmadığı takdirde bu frenleme fark edilmeyebilir ve bu durum birçok kazanın yaşanmasına sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden scooterlar özelinde incelediğimizde elektrikli scooterlarda fren stop lambasının bulunması zorunludur. Fren stop lambasının monte edilmesi için ayrıca ücret ödemenize gerek yoktur. Her elektrikli scooterda fren stop lambası vardır. Sadece parçanın hiç çalışmaması ya da olması gerektiğinden daha düşük performansta çalışması, değişim işlemini zorunlu kılar. Scooter fren stop lambası değişimi, scooter teknik servisleri tarafından verilen hizmetler arasındadır.

Scooter Pro Fren Stop Lambası Değişimi

Scooter Pro Fren Stop Lambası Değişimi 30 dakika civarında süren bir işlemdir. Scooter pro cihaz için özel olarak tasarlanan fren stop lambası ile değişim sağlanmaktadır. Değişimi yapılan yedek parça cihaz ile uyumlu %100 orjinaldir. İşlem bittikten sonra parçanın cihaz ile uyumu test edilir. Bu testte herhangi bir problem olmadığı takdirde Scooter Pro Fren Stop Lambası Değişimi tamamlanmıştır ve scooterınız tarafınıza firma garantisi kapsamında teslim edilmektedir.

Scooter Pro Reflektör Değişimi

Reflektör, scooterın sürüş güvenliğinin sağlanabilmesi için gerekli olan önemli parçalardan biridir. Yüksek güçteki ışık sayesinde hem geceleri hem de gündüzleri yayaların ve diğer sürücülerin dikkatini çekmek ve bu bağlamda oluşan trafik kazalarının önlenmesi için tasarlanmıştır. Gündüz sürüşlerine nazaran gece sürüşleri daha da önem teşkil etmektedir. Çünkü scooter diğer araçlara göre daha küçük bir tasarıma sahiptir, reflektör olmadığı takdirde gece sürüşlerinde scooterın ve sürücünün görünürlüğü yok denecek kadar azdır. Bu sebeple scooterda reflektör bulundurulması zorunludur.

Scooter Pro Reflektör Değişimi

Scooter düşebilir, kazaya karışabilir ya da yağmur altında kullanılabilir. Bu tarz durumların scooterlarda kronik ve teknik problemlere neden olduğunu tüm scooter kullanıcıları tarafından bilinmektedir. Scooter reflektörü de bu ve benzer durumlarda çalışmayabilir ya da performansında yüksek oranda düşüşler görülebilmektedir. Scooter Pro Reflektör Değişimi (Montaj Dahil), reflektörün herhangi bir sebebe bağlı olarak çalışmadığı durumlarda scooter teknik servisleri tarafından verilen bir hizmettir. Toplamda 40 dakika civarında sürebilen değişim işleminde kullanılan reflektörler, her scooter için özel ve farklı olarak tasarlanmaktadır. Scooter Pro cihazınız için orijinal yedek parça takıldığından emin olun. Ayrıca reflektör ve reflektör sticker birbirine karıştırılmamalıdır. İşlevleri benzer olsa dahi iki ürün birbirinden oldukça farklıdır. Scooter Pro Reflektör Değişimi (Montaj Dahil) işleminin içine montaj da dahildir. Cihaz tarafınıza teslim edildikten sonra kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Scooter Zil Değişimi

Türkiye’de martı olarak bilinen elektrikli scooterların sürüş güvenliği ve scooterlar hakkında bilgilendirilmesine baktığımızda her elektrikli scooter uyarı ve zil alarmı barındırır ve barındırmak zorundadır. Kısaca belirtmek gerekirse scooterlarda hem yayaların hem de diğer araç sürücülerinin gece ve gündüz fark etmeksizin scooterı daha rahat fark edilebilmeleri için en az 30 metreden duyulabilecek güçte olan ve ses çıkaran korna, uyarı alarmı ya da zil ve buna benzer niteliğe sahip uyarıcıları barındırması zorunludur. Bu tarz ikaz seslerini bulundurmayan scooterların sürüşüne izin verilmemektedir. Türkiye’de kullanılan bütün elektrikli scooterlarda zil bulunmaktadır. Zil hasar görebilir ya da kırılabilir. Bu tarz durumlarla karşılaşan scooter sürücüsü hemen scooter teknik servisine başvurarak değişim işlemi talebinde bulunmalıdır.

Scooter Zil Değişimi

Scooter Zil Değişimi oldukça pratik bir işlemdir. İşlem süresi 30 dakika civarında sürmektedir. Değiştirilen scooter zilinin birkaç farklı renk çeşidi bulunmaktadır. Scooter sahibinin zevkine göre tercih ettiği zil, küçük olmasına rağmen oldukça yüksek ses aralıklarına sahiptir. Alüminyum alaşımdan üretilen scooter zillerinin cihaza monte edilmesi yoğun uğraş gerektiren bir işlem değildir. Scooter zilleri sağ ya da sol elinizi kullanmanıza bağlı olarak ayarlanabilir ve 360 derece döner yapıya sahiptir. Scooter Zil Değişimi işlemi tamamlandıktan sonra elektrikli scooterınız ile trafiğe çıkmanızda hiçbir sakınca yoktur. Keyifli sürüşler dileriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter 10.İnç Çamurluk Değişimi

Elektrikli scooterlarda ön tekerde ve arka tekerde olmak üzere toplamda 2 adet çamurluk bulunmaktadır. Çamurluğun scooterda belirli işlevleri vardır. Bu işlevler olası çamur, çakıl, su gibi birikintilerin sıçramasına karşılık sürücünün bu sıçramalardan etkilenmesini azaltmak üzerinedir. Tabi ki bu sıçramalar %100 boyutta engellenmez fakat en azından etkisi minumum düzeye indirilebilir. Çamurluklar yüksek kalitedeki esnek ve aşınmalara dayanıklı plastikten üretilmektedir. Renk çeşidi bulunan scooter çamurluğu Xiaomi marka scooterlar için özel olarak tasarlanmaktadır. Boyut olarak farklılık gösterdiğinden dolayı çamurluk bütün scooterlar ile uyumlu bir şekilde çalışmamaktadır. Değişim işlemlerinde dikkat edilmesi en önemli kriter budur. Darve, düşme gibi faktörler ile birlikte scooter çamurluğu işlevini kaybedecek derecede hasar alabilir. Bu tarz durumlarla karşılaştığınız takdirde kendiniz müdahale etmeyin, hemen scooter teknik servisine başvurarak gerekli hizmetlerden faydalanın. Bu sayede yanlış bir işlem yapmamış olursunuz.

Xiaomi Elektrikli Scooter 10.İnç Çamurluk Değişimi

Xiaomi Elektrikli Scooter 10.İnç Çamurluk Değişimi hizmeti, Xiaomi marka ve 10. İnç boyuta sahip çamurluklar için özel olarak verilmektedir. Değişim esnasında kullanılan yeni yedek parçanın Xiaomi %100 orijinal çamurluk olması bu işlemin en can alıcı noktasıdır. Orijinal ürün kullanımı yedek parçanın scooter ile uyumluluğunda oldukça önemlidir. Xiaomi Elektrikli Scooter 10.İnç Çamurluk Değişimi montaj dahil bir biçimde gerçekleştirilmektedir. İşlem 40 dakika sürmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Sıvı Teması

Scooterlar ne kadar suya dayanıklı olarak üretilseler de su/sıvı geçirmez elektrikli scooter yoktur. Diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi scooterlarda da suya karşı hassasiyet bulunmaktadır. Bu hassasiyet, scootera belirli düzeyin üzerinde sıvı temas ettiği takdirde ortaya çıkmaktadır. Tam da bu noktada scooterlara sıvı teması halinde bilinmesi gereken ilk şey scooterın suya dayanıklılık ve IP derecelerinin bilinmesi gerektiğidir.  Standart olarak kullanılan ve teknik bir terimden ibaret olan su geçirmezlik, bugün mevcut piyasadaki scooterların karşılayabileceği bir kriter değildir. Sıvıya karşı en iyi koruma performansı gösteren cihaz dahi sadece suya dayanıklı olarak sınıflandırılabilir, daha fazlası değil. Scooterların garanti kapsamında olmayan sıvı teması oldukça dikkat edilmesi gereken bir konudur ve cihazda kalıcı hasarlara yol açmaktadır. Bu sebeple scooterınızı yoğun yağışlı ya da karlı günlerde kullanmamaya özen göstermelisiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Sıvı Teması

IP derecelendirmesi, bir cihazın çeşitli girişlere (bu durumda su) ne kadar dirençli olduğunun standart bir ölçümüdür. 0 ile 9 arasında iki basamak olarak sunulur ve suya dayanıklılık için her zaman ikinci basamağa bakılır. Sayının yüksekliğine bağlı olarak koruma düzeyinde artış görülür. Bu derecelendirmenin üstünde sıvı teması olduğu takdirde Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Sıvı Teması için scooter teknik servisine başvurmalısınız. Cihazdaki hasara bağlı olarak fiyatlandırma yapıldığından dolayı fiyatı özel olarak sormanız gerekmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Tamiri

Anakart, her elektronik cihaz için önemlidir. Scooterın barındırdığı bütün sistem bileşenlerinin uyum içinde çalışması için gerekli bağlantının sağlanması scooter anakartının görevidir. Bir nevi sistemin hem yönetici hem de köprü niteliği bulunan scooter anakartı, cihazın performansı üstünde de oldukça etkilidir. Scooterda anakart problemleri sık olarak yaşanmamaktadır. Bazı sebeplere bağlı olarak gelişim gösteren scooter anakart problemleri kimi zaman direkt olarak semptom gösterirken kimi zaman ise daha uzun vadede ortaya çıkabilmektedir. Burada önemli olan ise cihazın teknik bakımlarının zamanında yaptırılmasıdır. Bakım esnasında anakart sorununa rastlandığı takdirde geri dönüşü olmayan hasarların engellenme ihtimali bulunmaktadır.  Çok karşılaşılmayan Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Tamiri için profesyonel ve güvenilir bir scooter servisine başvurmak doğru bir adım olacaktır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Tamiri

Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Tamiri, Xiaomi ve diğer markalardaki bütün scooterlar için farklılık gösterebilir. Çünkü anakartın aldığı hasar tamir edilebilir nitelikte iken bazen değişim şarttır. Bu sebeple tamir hakkında net bir fiyat almak mümkün değildir. Xiaomi Elektrikli Scooter Anakart Tamiri (Fiyat Sorunuz) için net fiyat öğrenmek istiyorsanız öncelikle scooterın muayeneden geçmesi gerekmektedir. Scooterın durumu ve yapılması gereken işlemler tespit edildikten sonra net fiyatı öğrenebilirsiniz.  Scooter anakart tamir işlemi uzun sürebilmektedir. Ayrıca işlem tamamlandıktan sonra bir süre scooterı kullanmamanız önerilmektedir. İyi sürüşler dileriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Hırsız Güvenlik Kilidi

Elektrikli scooterlar hafif ve taşınması kolay bir yapıdadır. Bu yüzden günümüzde birçok scooter çalma vakası yaşanmaktadır. Seyahatiniz bittikten sonra scooterınızı bir yere park etmek zorunda kalacaksınız. İşte problem tam bu noktadan sonra başlıyor. Hiçbir kilit açılmaz ya da kırılmaz yapıda değil. Elektrikli scooterınızı güvende tutmanın yolu ise cihazı hırsız için daha zahmetli bir hale getirmektir. Scooter için kullanacağınız oldukça sağlam olan scooter hırsız güvenlik kilidi hırsızların cayması için oldukça ideal bir yöntemdir. Ayrıca scooterınız ve kilit arasına herhangi bir aletin girmesini önlemek adına mümkün olan en kısa Xiaomi Elektrikli Scooter Hırsız Güvenlik Kilidi tercih etmelisiniz. Kilidin çekiçle ezilmesini engellemek için ise kilidi yerden olabildiğince uzak tutun. Bunlara ek olarak scooterınızı her zaman sağlam bir yere park edeceğinizden / sabitleyeceğinizden emin olmalısınız.          Elektrikli scooterlar için en iyi kilit, deneyim sahibi hırsızları dahi caydırabilecek niteliğe sahip şekilde dizayn edilmiş olandır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Hırsız Güvenlik Kilidi

Xiaomi Elektrikli Scooter Hırsız Güvenlik Kilidi, Xiaomi başta olmak üzere diğer scooter markaları için de kullanıma uygundur. Yukarıdaki belirtilen önlemleri aldığınız takdirde sağlam yapısı sayesinde hırsız güvenlik kilidi, kötü niyetli kişiler tarafından uygulanacak darbelere oldukça dayanıklıdır. Bu sayede Xiaomi elektrikli scooterınız ile seyahat etmek hem daha güvenli hem de korkulacak bir durum olmaktan çıkmaktadır. Siz de Xiaomi Elektrikli Scooter Hırsız Güvenlik Kilidine sahip olarak daha güvenli seyahatin tadını çıkarın.

Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Batarya

Ulaşımda “martı” adıyla bilinen scooterlar elektrik ile çalışan bir mekanizmaya sahiptir. Dolayısıyla bu cihazların önem taşıyan parçalarından biri de bataryadır. Scooterın kullanım süresi ve buna bağlı olarak performansı batarya ile ilgili bir konudur. Elektrikli scooter bataryası belirli sebeplere bağlı olarak bozulabilir ve bozulmanın sonucunda değişim gerekebilir. Pile sıvı teması, scooterın düşmesi ya da ağır darbe alması gibi sebepler batarya değişimini zorunlu kılan haller arasındadır. Elektrikli scooter bataryaları türleri şu şekildedir:

 • Lityum iyon batarya
 • Mühürlü kurşun-asit batarya
 • Nikel metal hidrit batarya

Xiaomi M365 Batarya

Elektrikli scooterınız, sahip olduğu batarya göre performans gösterir. Scooter batarya türlerinin hepsi spesifik özellikler barındırmaktadır. Cihazının sahip olduğu batarya türünü bilmeniz, batarya ile ilgili olası bir problemle karşılaştığınız zaman doğru işlemler için önem taşımaktadır. Scooter modelinize ve pil tipinize bağlı olduğundan, pil ömrü konusunda kesin bir yanıt yoktur. Ortalama bir scooter bataryası, kapasitesini kaybetmeye başlamadan önce 300 ila 500 şarjı kaldırabilir. Bu, bataryayı değiştirmeniz gerekmeden önce size yaklaşık 4.800 ila 16.000 km (3.000 ila 10.000 mil) kullanım sağlayacaktır. Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Batarya değişim hizmeti için scooter teknik servisine başvurmanız yeterli olacaktır. Hizmete montaj dahildir ve işlemden hemen sonra cihazı kullanmanızda herhangi bir sakınca görülmemektedir. Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Batarya hakkında detaylı bilgi için teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Kırmızı

Scooterınız ile seyir esnasında iken en doğru yolda ilerlemek adına cep telefonunuzun haritalar özelliğinden faydalanmak scooter metal telefon tutacağı ile mümkün. Normal şartlarda scooter sürerken telefon kullanmak oldukça tehlikelidir. Bir elin gidon yerine telefonda olması denge problemi yaratarak düşme ya da çarpma gibi kazalara sebebiyet verecektir. Fakat Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Kırmızı aparatı scooterınıza sabitledikten sonra telefonunuzu yerleştirerek telefon ekranını daha görünebilir kılarak scooterı güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Kırmızı

Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Kırmızı, metal yapısı sayesinde oldukça dayanıklıdır. Özel kırmızı tasarımı ile oldukça şık ve dikkat çekici bir niteliğe sahiptir. Gidona sıkıca sabitlendiği takdirde engebeli ya da çukur yollarda dahi düşmez özelliktedir. Yine de olası darbe ile karşılaşıldığı zaman telefonu sıkı bir şekilde kavrayarak darbelerden etkilenme oranını minimum seviyeye düşürür. Kurulumu da oldukça kolay olan scooter telefon tutacağı birçok telefon markası ile de uyumludur. Aparat, telefon ekranın sahip olduğu büyüklüğe göre ayarlanabilir. Fakat ürünü satın almadan önce aparatın hangi telefon marka ve modelleri ile uyumlu olduğu hakkında bilgi almak daha sonrasında sorun yaşamamak adına faydalı olacaktır. Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Kırmızı renginin yanı sıra siyah rengi de mevcuttur. Dilediğiniz rengi tercih edebilir ve scooterınızı sürerken güvenilir bir şekilde telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Motor Tamiri

Elektrikli scooterlarda göbek motoru ya da elektrik motoru bulunmaktadır. Motor, scooterın ön ya da arka tekerine entegre edilmiştir ve cihazın genel tasarımında herhangi bir farklı görünüme neden olmamaktadır. Elektrikli scooterınızın motorunun düzenli bakımdan geçmesi şarttır. Aksi takdirde scooterda birtakım problemler ortaya çıkabilir ve scooter hiçbir şekilde çalışmaz. Bu durumun yanı sıra scooter motorunun, motorun parça ve bileşenlerinin bakımını zamanında ve yeterli düzeyde yapılması, scooter performansını arttırırken kullanılabilirliğini de en üst düzeye çıkarmaktadır. Cihazınızın ne tür bir motora sahip olduğunu biliyor iseniz scooterın bakımı ve kullanımı konusunda doğru şekilde davranabilir ve servisi bilgilendirebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Motor Tamiri

Motor bakımı ihmal edildiği takdirde scooterda kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere bazı problemler ortaya çıkabilir. Bu problemlerin motordan kaynaklı olup olmadığı ancak bir scooter teknik servisine başvurduğunuzda ortaya çıkar. Motor arızasında scooterdaki en fark edilebilir semptom cihazın hiçbir şekilde çalışmamasıdır. Xiaomi Elektrikli Scooter Motor Tamiri için spesifik bir fiyatlandırma yapılmamaktadır. Scooterın teknik motor arızası tespit edildikten sonra her scootera için özel tamir işlemi gerçekleştirilmektedir. Scooterın motoruna bağlı olarak motora bağlanan tüm kabloları veya kablo konektörlerini kontrolü, motorun kısa devre yapması gibi ihtimaller değerlendirilerek Xiaomi Elektrikli Scooter Motor Tamiri işlemi yapılmaktadır. İşlem hakkında detaylı bilgi için scooter teknik servisini arayabilir ya da ziyaret edebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Tekerlek Vida Somon Seti

Scooterlar basit bir mekanizma gibi görünse de aslında çok da öyle değildir. Motor, anakart ve buna benzer parçalar içeren elektrikli scooterların temel gövdesinin birleştirilmesi için birçok yedek parça ve ekipmana da ihtiyaç duyulmaktadır. Bu ekipmanlardan biri de Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Tekerlek Vida Somon Setidir. Bütün scooter markaları için özel olarak üretilen ön tekerlek vida somon seti, her scooter sahibinin sahip olması gereken önemli yedek parçalardan biridir. Ön tekerin monte edilmesi ve buna benzer işlemlerde kullanılan vidalar Xiaomi marka scooterlar için tasarlanmıştır. Korozyona karşı dayanıklı olmasının yanı sıra darbe ve benzeri durumlar karşısında da oldukça dirençlidir. Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Tekerlek Vida Somon Seti, alüminyum alaşımdan üretilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Tekerlek Vida Somon Seti

Online olarak ya da scooter teknik servislerinden ulaşabileceğiniz ön tekerlek vida somon setinin içerdiği parçaların tane olarak satışı gerçekleştirilmemektedir. Bu durumu sebebi ihtiyaç doğrultusunda cihazda hepsinin kullanılması gerektiğindendir. Scooter ön tekerleğinin montesi ve ön tekere ait diğer parça birleştirilmesinde kullanılan bu küçük vidalar, fonksiyonel bir yapıya da sahiptir. Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Tekerlek Vida Somon Seti sadece Xiaomi marka elektrikli scooterlar için uyumludur. Ön tekerlek vida somon setinin Xiaomi dışındaki diğer marka ve modeller ile uyumunu sorgulamak için satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz mağazaya danışmanız yeterli olacaktır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması

Her scooter belirli IP derecelerine sahiptir. IP derecesi iki hanelidir. Bu derece scooterın çevresel faktörlere karşı gösterdiği direnç boyutunu göstermektedir. İki haneden oluşan IP derecesinin ilk hanesi scooterın katı cisimlere karşı gösterdiği direnci, ikinci hanesi ise scooterın sıvılara karşı gösterdiği direnci temsil etmektedir. Scooterlar her ne kadar sıvı temasına karşı dayanıklı olsalar da su geçirmez nitelikte değillerdir. Bu durum, yüksek miktardaki sıvı temasında sıvıya karşı en yüksek korumaya sahip scooter bile hasar görebilme potansiyeline sahiptir anlamına gelmektedir. Sıvı temasına bağlı olarak scooterın farklı parçalarında hasar meydana gelebilir. Bu hasarların en sık meydana geldiği bölge ise scooter pilidir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması

Xiaomi elektrikli scooter piline temas eden sıvı miktarına bağlı olarak hasar derecesinde değişimler görülmektedir. Burada öncelikli amaç Xiaomi Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması durumunda pilin ne düzeyde hasar gördüğünü belirlemektir. Bu işlem uzmanlık ve deneyim gerektirdiğinden dolayı scooter teknik servisine başvurmanızda fayda olacaktır. Ayrıca her scooter için sıvı temasından etkilenme düzeyi farklı olduğundan dolayı sabit fiyatlandırma yapılmamaktadır. Xiaomi Elektrikli Scooter Pil Sıvı Teması durumlarında firma ile iletişime geçerek fiyat sormanız ya da servisi ziyaret etmeniz gerekmektedir. bu tarz problemlerde bilinçsizce yapılan müdahaleler cihazda kalıcı hasarlara yol açtığından dolayı teknik servise danışmak faydalı olacaktır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Sıvı Teması

Scooterlar elektrik ile çalışmaktadır. Hemen hemen bütün elektrikli scooterlar suya ya da sıvıya karşı dayanıklı olsa da bu dayanıklılık sadece belirli miktarlarda geçerlidir. Günümüzde hiçbir scooter sıvıya karşı tam olarak koruma gösteremez ki bu mümkün de değildir. Bu yüzden scooterınızı karlı ya da yağmurlu günlerde kullanmamanız tavsiye edilmektedir. Scooterın IP derecesinin üstünde sıvı teması olduğu takdirde cihazda birtakım problemler meydana gelecektir. Bu problem scooterın bir ya da birden fazla parçasında oluşabilir. Bu sebeple yüksek sıvı temasına bağlı yaşanan teknik sorunlarda net bir işlem yapılmaz. Öncelikle cihazın durumu değerlendirilir ve hasar gören parçaların tespiti gerçekleştirilir. Daha sonra tespit edilen hasarlı parçaların tamiri ya da değişimi yapılmaktadır. Bu sebeple elektrikli scooterlarda sıvı temasına bağlı yaşanan sorunlarda alanında uzman ve deneyimli bir scooter teknik servisine başvurmak en doğru adım olacaktır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Sıvı Teması

Xiaomi elektrikli scooterlar Türkiye’de yaygın olarak kullanılmaktadır. Xiaomi Elektrikli Scooter Sıvı Teması halinde hemen bir scooter servisine giderek durumu belirtmeniz cihazdaki kalıcı ve kronik problemlerin oluşmasını engelleyecektir. Teknik ekip Xiaomi Elektrikli Scooter Sıvı Teması olan parçaların detaylı tespitini yaptıktan sonra gerekli tamir ve değişim işlemlerini gerçekleştirecektir. Bu hizmet için genel olarak sabit fiyatlandırma yapılmaz. Scooterınızın durumuna göre özel bir fiyatlandırma yapılmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Taşıma Aparatı

Elektrikli scooterlar diğer ulaşım araçlarına nazaran oldukça hafif cihazlarıdır. Taşıma kapasiteleri yüksek olan elektrikli scooterlar oldukça küçük, hafif ve taşınabilir niteliktedir. Bu yüzden birçok scooter sürücüsü elektrikli scooter taşıma aparatı kullanmaktadırlar. 15 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip bu apart oldukça fonksiyonel bir yapıdadır. Elektrikli scooter taşıma aparatı sayesinde scooterınızı taşımak için parça sökümü yapmanıza gerek kalmamaktadır. Sağlam kumaştan yapıldığından dolayı ağırlık karşısında yırtılma ya da yıpranmalara karşı direnç göstermektedir. Elektrikli scooterınızı taşıma aparatının içine yerleştirdikten sonra ürünün askısından yardım alarak tüm cihazı omzunuzda ya da kolunuzda taşıyabilirsiniz. Ağırlık merkezi göz önüne alındığında aparat sayesinde scooter oldukça kolay bir şekilde taşınmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Taşıma Aparatı

Xiaomi elektrikli scooterlar için özel olarak üretilen Xiaomi Elektrikli Scooter Taşıma Aparatı, Xiaomi cihazların boyutlarına ve kilolarına göre tasarlanmıştır. Xiaomi marka her scooter ile kullanabilen bu fonksiyonel aparat sayesinde scooterınız bozulduğunda, scooter kullanılamayacak bir zeminde ilerlediğinizde ya da seyahat sırasında scooterınızı rahatlıkla taşıyabilir ve muhafaza edebilirsiniz. Taşımanın yanı sıra cihazı su veya toz gibi çevresel faktörlerden korumak için de kullanılan Xiaomi Elektrikli Scooter Taşıma Aparatı birden fazla amaçta kullanım için idealdir. En büyük avantajı scooterda herhangi bir parça sökümüne gerek kalmadan, elektrikli scooterın çizilmesi engelleyerek ve kolay taşınabilirliği ile scooter sahibine her anlamda kolaylık sağlamasıdır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper

Elektrikli scooterlar, ulaşımda kullanılan diğer araçlara kıyasla titreşimden ve sarsıntılardan en çok etkilenenler arasında sayılmaktadır. Fiziki olarak bakıldığında iki teker üzerine kurulu ve herhangi bir koruması bulunmayan scooter yol ya da hava durumu gibi çevresel faktörlerden etkilenmeye oldukça müsait bir yapıdadır. Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper, scooterınızı sürerken yaşanan titreşim ve sarsıntıları minimum düzeye indirmeye yarayan bir parçadır. Sürüş konforunu nirvanaya çıkaran damper, bu anlamda özel olarak üretilmiştir. Damperin ana malzemesi kauçuk malzeme karışımıdır. Bu scooter aksesuarını cihazınıza taktığınız takdirde olası titreşim, sarsıntı ya da benzeri durumlardan korunmanız hedeflenmektedir. Oldukça kolay bir kuruluma sahip olan Xiaomi Elektrikli Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper, Xiaomi marka scooterlar için özel olarak tasarlanmıştır. Damperin montesini sağlam yapabilmeniz için kancadaki siyah vidayı sökmeniz veya sıkmanız gerekebilir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper

Xiaomi Elektrikli Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper %100 orijinal Xiaomi yedek parçasıdır. Bu sayede damperden elde edilebilecek maksimum verim elde edilmektedir. Titreşim ve sarsıntıları engellemekte ideal olan damperin kurulması ve kullanılması kolaydır. Xiaomi Elektrikli Scooter Titreşim Sarsıntı Önleyici Damper uzun ömürlü bir kullanıma sahip olduğundan dolayı değişim gerektirmez. Darbelere karşı da direnç gösteren parça oldukça sağlam ve dayanıklı bir yapıdadır. Scooter teknik servisleri ve internet üzerinde rahatlıkla satın alabilirsiniz.

Xiaomi Scooter 10.İnç Dış Lastik Değişimi

Scooter lastikleri, sürüş kalitesini etkileyen faktörlerin belki de en önemlisidir. Dış lastiğin yolu kavramasına bağlı olarak seyir esnasında titreşimlerin minimum seviyeye indirgenmesi ve sarsıntıların azalması için scooterınıza uygun ve orijinal lastik kullanmak gerekmektedir. Dış lastikler scooter marka ve büyüklüklerine göre değişmektedir. Dış lastiğin cihazınıza uyumlu olup olmadığını satın alma işlemini gerçekleştirdiğiniz firmaya sorabilirsiniz. Bu durumlara ek olarak scooter lastikleri oldukça dayanıklı bir performans sergilerler. Yine de scooter lastiği taşlı yollar, kavisler, çukurlar gibi faktörler sebebiyle darbe aldığı takdirde dış lastik basınç kaybına uğrar ve patlar. Dış lastiğin patlaması halinde hemen cihazı durdurmanız gerekmektedir. Aksi halde kaza yapabilir hem kendinize hem de cihaza daha büyük hasar verebilirsiniz.

Xiaomi Scooter 10.İnç Dış Lastik Değişimi

Xiaomi scooterlarda dış lastik değişimi scooter teknik servisleri tarafından verilen bir hizmettir. Lastiğin İnçine bağlı olarak değişen dış lastiklerin %100 orijinal Xiaomi yedek parçası olduğundan emin olmalısınız. Yan sanayi lastiklerin hem ömürleri kısa hem de performansları oldukça kötü olmaktadır. Xiaomi Scooter 10.İnç Dış Lastik Değişimi yaklaşık olarak 45 dakika süren bir işlemdir. Değiştirilen dış lastik   değişimi gerçekleştiren firma garantisi altındadır. Dış lastik değişimine montaj da dahildir. Test sürüşleri bittikten sonra Xiaomi Scooter 10.İnç Dış Lastik Değişimi işlemi tamamlanmış olur. işlemden hemen sonra  scooterınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Kırmızı

Elektrikli scooterlar parçalarında kullanım tarzına ve zamana bağlı olarak birtakım aşınmalar meydana gelmektedir. Bu aşınmaların sonucunda scooterın belirli parçalarının değişimi ya da tamir edilmesi gerekir. Gereken işlem yapılmadığı takdirde scooterda uzun ve kısa vadede meydana gelecek durumlar cihazın hiçbir şekilde çalışmamasına sebebiyet verebilir. Bu tarz durumlar hiçbir şekilde oluşmadan alınacak birkaç küçük önlem hasarların oluşmasını önleyebilir ya da hasarın düzeyini olabildiğince azaltır. Bunlardan biri de scooter arka katlama koruma silikonudur. Arka katlama koruma silikonu, küçük bir parça olmasına rağmen son derece fonksiyonel bir yapıdadır. Boyutunun çok üzerindeki performansı ile elektrikli scooterın arka katlama noktasını darbe, çizik ya da sıvı gibi çevresel faktörlere karşı muhafaza ederek cihazın ömrünün uzamasına yardımcı olur. Kırmızı rengi sayesinde dikkat çekici bir tasarıma sahip olan scooter arka katlama koruma silikonu kırmızı, genel olarak basit bir kullanımı sahiptir. Oldukça hafif olan bu küçük yedek parça, elektrikli scooterın ağırlığına ya da genel tasarımına problem teşkil etmemektedir.

Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Kırmızı

Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Kırmızı satın alma işlemini online bir şekilde ya da scooter teknik servis / mağaza gibi yerlerden gerçekleştirebilirsiniz. Her elektrikli scooterda bulunması gereken scooter arka katlama koruma silikonu kırmızının takılması da oldukça kolaydır. Herhangi bir alet ya da ekipman gerektirmeden cihazına direkt olarak kendiniz takabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Göbek Katlama Mandalı

Elektrikli scooter yedek parçaları, ana parçanın hasar görmesi ve buna bağlı olarak değişim işlemlerinde orijinal parçanın yerine kullanılmaktadır. Hasar gören parçanın yenisi ile değiştirilmesi ise birtakım alet ve edevat kullanmayı gerektirmektedir. Aksi takdirde montaj işlemi gerçekleştirilmez. Çünkü elektrikli scooterlar her ne kadar basit bir tasarıma sahip olsa dahi karmaşık bir düzenekten meydana gelmektedir. Her bir parçanın değiştirilmesi, sökülmesi ve tekrar takılması profesyonellik gerektirir. Xiaomi elektrikli scooterlar da bu cihazlar arasında sayılmaktadır. Bu cihazların göbek kısmının katlanması için kullanılan ve birtakım aparatlar da içeren göbek katlama mandalı hem scooter sahipleri hem de scooter teknik servisleri tarafından tercih edilmektedir. Xiaomi Elektrikli Scooter Göbek Katlama Mandalı, yüksek kalitedeki metal ve alüminyum alaşımdan üretilmektedir. Bu sayede oldukça sert ve sağlam bir yapıya sahiptir. Yüksek bir performansı da bulunan göbek katlama mandalı scooter ile ilgilenen pek çok kişinin ilgilendiği parçalar arasındadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Göbek Katlama Mandalı

Xiaomi elektrikli scooter kullanım süresine, kullanılan yol kalitesine ve sürücünün kullanım şekline bağlı olarak bazı parçalarında kırılma, eskime veya işlev bozuklukları olabilir. Göbek katlama mandalı da bu faktörlerden etkilenip işlevselliğini yitirebilir. Bu nedenle elektrikli scooterın diğer parçalarında olduğu gibi göbek katlama mandalının da belirli periyortlarda yenilenmesi önerilir. Bu sayede elektrikli scooterların kullanım deneyimi ve sürüş konforu uzun vadede korunabilir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Siyah

Scooterınız ile seyir esnasında telefon ile uğraşmak trafik güvenliği ve sürücü güvenliği açısından tehlike arz ettiğinden dolayı yasaktır. Fakat sürüş esnasında telefonun haritalar ya da benzeri özelliklerini kullanma ihtiyacından dolayı bu durumu hem kolaylaştırmak hem de trafik güvenliği açısından problem teşkil etmemek adına bazı alternatif yöntemler geliştirilmiştir. Buna göre elektrikli scooter metal telefon tutacağını gidona sabitleyerek telefonunuzu da bu tutacağın içine yerleştirerek ellerinizi hiçbir şekilde gidondan ayırmada telefonunuzun gerekli özelliklerini kullanabilirsiniz. Bu durum sürüş güvenliği açısından herhangi bir problem teşkil

etmemektedir. Seyir esnasında hem telefon ekranını görebilir ve acil bildirimlerde cihazı durdurup işlerinizi halledebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Siyah

Xiaomi scooterlar için özel tasarım Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Siyah pek çok telefon modeli ile uyumludur. Siyah rengin metaldeki yansıması ile oldukça şık bir tasarıma sahip olan telefon tutacağı bu özelliği ile oldukça dikkat çekicidir. Metal olması sebebiyle yüksek darbelere karşı dayanıklı ve direnç gösterir yapıya sahiptir. Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Siyah scootera sabitlendiği takdirde telefonu sımsıkı bir şekilde kavrar. Scooterın titreşimleri, sarsıntıları ya da düşmesi gibi durumlarda dahi telefonunuza telefon tutacağından kaynaklanan bir hasar meydana gelmez. Bu anlamda telefonunuz için ideal bir koruma sağlayan Xiaomi Elektrikli Scooter Metal Telefon Tutacağı Siyah, güvenilir ve kullanışlıdır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Çatal Ön Süspansiyon Hidrolik Amortisör

Scooter, tasarımı itibariyle titreşim ve sarsıntılara oldukça müsait bir yapıdadır. Sürüş esnasında ortaya çıkan, yola bağlı olarak artan ya da azalan ve belirli ekipmanlar ile minimum düzeye indirilebilen sarsıntı ve titreşimler sürüş kalitesini oldukça düşürmektedir. Kalitenin yanı sıra konfor anlamında da hoş olmayan bir durumun ortaya çıkmasına neden olmaktadır. Xiaomi marka scooterlara uyumlu ve özel tasarım ön çatal ön süspansiyon hidrolik amortisör, sarsıntı ve titreşimlerin yok denecek seviyeye indirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Çatal Ön Süspansiyon Hidrolik Amortisör değişimi yapabilir ve değişimi yapılacak ürünün %100 orijinal ve yeni ürün olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Bu sayede sürüş konforunuzu ve kalitenizi arttırabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Çatal Ön Süspansiyon Hidrolik Amortisör

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Çatal Ön Süspansiyon Hidrolik Amortisör Xiaomi scooterlar ile uyum içinde performans sergiler. Yüksek kaliteli yüksek yoğunluklu çelikten üretildiği için son derece sağlam bir yapıya sahiptir. Korozyona karşı dayanıklı, paslanmaz ve darbeye direnç göstermektedir. Uzun ömürlü bir kullanımı vardır. Scooter’ın sürüş kalitesini büyük ölçüde iyileştirir ve elektrikli scooter sürmenin rahatlığını büyük ölçüde artırır. Bütün titreşimlerin emilimi sağlanarak scooter sürücüsüne pürüzsüz bir deneyim sunar. Kullanımı kolay olmasının yanı sıra kurulum için scooter teknik servisine başvurabilirsiniz. Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Çatal Ön Süspansiyon Hidrolik Amortisör işlemi yaklaşık olarak 45 dakika+ civarında tamamlanır.

Xiaomi M365 Pro Pro 2 Elektrikli Scooter Metalik Tampon Koruma Şeridi

Elektrikli scooter sürücülerinin tampon koruma şeridi kullanması son derece önemlidir. Tampon koruma şeridi; elektrikli scooterın darbe alması, düşmesi gibi ağır hasar veren durumlarda cihazın aşınması ya da boyasının atması gibi hasarları engellemek üzere üretilmektedir. Tampon koruma şeridi sayesinde scooterda sürtünmeden kaynaklı hasarlar engellenirken daha tarz bir görünüm elde edilmektedir. Xiaomi M365 Pro Pro 2 Elektrikli Scooter Metalik Tampon Koruma Şeridi metal yapısı sayesinde scooterınızın daha şık bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Bunun yanı sıra dikkat çekici yapısı sayesinde özellikle gece sürüşlerinde görünürlüğünüzde de artış olacaktır, bu durum ise olası kaza ihtimallerinin önüne geçmek için idealdir.

Xiaomi M365 Pro Pro 2 Elektrikli Scooter Metalik Tampon Koruma Şeridi

Xiaomi M365 Pro Pro 2 Elektrikli Scooter Metalik Tampon Koruma Şeridi, Kaliteli PVC kauçuktan üretilmektedir. Yumuşak, güçlü ve esnek yapısından dolayı çatlama yapmaz ve kolay deforme olmaz. Şeridin montajında ekstra bir yapıştırıcı kullanmanıza gerek yoktur çünkü ürün kendiliğinden yapışkanlıdır. Montajda önemli olan nokta işlemin düzgün ve doğru bir şekilde gerçekleştirilmesidir. Bu yüzden scooter teknik servisten yardım almak isabetli olacaktır. Uzun ömürlü bir kullanım vaat eden tampon koruma şeridi su geçirmez özelliktedir. Xiaomi M365 Pro Pro 2 elektrikli scooterınızı hasarlara karşı korurken tasarım anlamında da ileri düzeye taşıyan tampon koruma aparatı her scooterda bulunması gereken parçalar arasındadır.

Xiaomi Mi 1s Arka Stop Fren Lambası

Scooter arka stop fren lambası, sürüş güvenliğinin tam anlamıyla sağlanabilmesi için scooterlarda bulunması zorunlu olan parçalardan biridir. Arka stop fren lambası sadece scooterlarda değil araba, bisiklet, motosiklet ya da diğer büyük araçlarda da kullanılan bir mekanizmadır. Lambanın scooterdaki işlevi ise gece sürüşlerinde sürücü fren yaptığı ya da durduğu takdirde bu hamleyi arkadan gelen diğer sürücülerin fark etmesini sağlamak ve buna bağlı kazaları önlemektir. Gece sürüşlerinin yanı sıra gündüz sürüşlerinde de kullanılan arka stop fren lambası gece sürüşlerinde daha büyük önem taşımaktadır. Her scooter markası için üretilen farklı fren lambaları vardır. Fakat scooterınızın arka stop fren lambasının kırılması ve akabinde yapılacak değişim işleminde eğer cihaz ve ürün uyumlu bir şekilde çalışıyorsa farklı marka scooterlarda farklı arka stop fren lambalarını kullanılmaktadır. Yine de her zaman scooterınız için özel olarak üretilen yedek parçaları tercih etmeniz en doğru seçenek olacaktır.

Xiaomi Mi 1S Arka Stop Fren Lambası

Xiaomi scooterınızın belirli nedenler ile stop fren lambasının kırılması halinde yenisi ile parça değişimi mümkündür. Xiaomi Mi 1s model için özel olarak üretilen bu ürün cihaz ile %100 uyum içinde bir performans sergilemektedir. Xiaomi Mi 1s Arka Stop Fren Lambası montajın da dahil olduğu bir işlemdir. Arka fren stop lambasının monte edilmesinden sonra cihazı direkt olarak kullanmanızda bir sakınca yoktur.

Xiaomi Mijia M365 Pro Elektrikli Scooter Motorlu Ön Tekerlek

Xiaomi Mijia M365 Pro Elektrikli Scooterların sürüş konforunu zirveye çıkaran motorlu ön tekerlek son zamanların en çok tercih edilen yedek parçaları arasında yer almayı başarmıştır. Yüksek yoğunluktaki kauçuk malzemeden ve metal malzeme karışımlarından üretilen motorlu ön tekerlek, son derece sağlam ve her türlü kullanıma karşı dayanıklıdır. Bu bağlamda scooter sürücüsüne uzun ömürlü bir kullanım vaat eder. Xiaomi Mijia M365 Pro elektrikli scooter motorlu ön tekerlek oldukça kolay bir kuruluma sahiptir. Kurulumunun kolay olmasının yanı sıra sökülmesi de kolaydır. Bu sayede hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Patlamaya karşı dayanıklılığı diğer elektrikli scooter tekerleri ile karşılaştırıldığında aradaki fark rahatlıkla görülebilmektedir. Genellikle diğer scooter lastiklerinde bulunan iç tüpün olmaması ve anti delinme lastiği sayesinde kullanım esnasındaki gürültüyü en düşük seviyeye indirilmektedir.

Xiaomi Mijia M365 Pro Elektrikli Scooter Motorlu Ön Tekerlek
Xiaomi Mijia M365 Pro elektrikli scooter motorlu ön tekerlek,
yivli bir tasarıma sahiptir. Bu tasarım sayesinde maksimum şok emici bir şekilde scooter sürüşlerini daha güvenilir ve konforlu bir hale getirmektedir. Yüksek yoğunluklu ve yüksek mukavemetli yapısı ile şişirmeye gerek kalmadan kullanılabilir. Yani son derece pratik ve basit bir kullanıma sahiptir. Xiaomi Mijia M365 Pro Elektrikli Scooter Motorlu Ön Tekerlek sadece belirlenen Xiaomi modeli ile uyumludur. Xiaomi dışındaki marka ve modellerle uyumlu bir performans sergilemez.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Stop Fren Lambası

Yükseltilmiş özellikleri ile birçok scooter sever tarafından tercih edilen Xiaomi Pro 2, Türkiye’de yaygın olarak kullanılan scooter modellerinden biridir. Alt modelleri ile karşılaştırıldığında her anlamda daha üstün bir performans sergileyen modelin bazı parçaları hasar gördüğünde ya da kullanılamayacak bir hale geldiğinde değişim veya tamir hizmetleri scooter teknik servisleri tarafından verilmektedir. Ayrıca işlemler profesyonellik gerektirmeyen basit işlemler olduğu takdirde harici yedek parçaları satın alarak değişim işlemini kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Bu parçalardan biri de scooterlarda mutlaka bulunan elektrikli scooter stop fren lambasıdır. Kolay hasar alabilen bir parça olan lamba, sürüş güvenliğinin sağlanmasında önem teşkil etmekte. Fark edilebilirliği ve scooter görünürlüğünü arttırırken sizin ve trafikteki diğer sürücülerin de güvenliğini sağlayan kayda değer parçalardan biridir. Bu sebeple scooterınızın kırılan ya da değişim gereken stop fren lambaları için hiç beklemeden değişim / tamir işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Stop Fren Lambası

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Stop Fren Lambası fren esnasında yüksek güçteki ışığı sayesinde sizi ve scooterınızın fark edilebilirlik düzeyini arttırmaktadır. Bu durum hem sizin için hem de trafikteki diğer araçların güvenliği için önem arz etmektedir. Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Stop Fren Lambası, Xiaomi Pro 2 ile uyumlu bir şekilde çalışmaktadır. Diğer marka ve modellerle uyumunu öğrenmek için satın aldığınız mağazaya danışabilirsiniz.

Xiaomi Scooter 3 Lü Set Çamurluk Vida Tıpası

Scooter çamurlukları, seyir esnasında iken sürücüyü çamur, su, taş ya da benzeri sıçramalardan korumak için tasarlanmış scooter parçalarından biridir. Çamurluğun scootera monte edilmesi ve performansının artırılması için kullanılan çamurluk vidalarının tıpası da bulunmaktadır. Çamurluk vida tıpası, scooterda bulunan ön ve arka çamurluğa takılmaktadır ve scooterın kullanımı engellemeyecek şekilde tasarlanmıştır. Takması ya da çıkarması oldukça kolay olan bu fonksiyonel vida tıpaları, scooter sürücüsü için oldukça kolaylık sağlamaktadır. Xiaomi Scooter 3 Lü Set Çamurluk Vida Tıpası, Xiaomi scooterlar ile uyumlu göstermektedir ve onlar için özel olarak üretilmektedir. Vida tıpası, su geçirmez ve çizilmeye karşı dayanıklı yüksek kaliteli silikondan üretilmektedir. Scooterın sürüş yükünü arttırmaz ve basit bir tasarıma sahiptir.

Xiaomi Scooter 3 Lü Set Çamurluk Vida Tıpası

Xiaomi Scooter 3 Lü Set Çamurluk Vida Tıpası set halinde satıldığından dolayı parçaların adet olarak satışı gerçekleştirilmemektedir. Vida tıpalarını satın almak için scooter teknik servislerini ziyaret edebilir ya da alışverişinizi online / internet üzerinden tamamlayabilirsiniz. Çamurluk tıpa vidasının en önemli özelliği su geçiremez bir yapıda olmasıdır. Çamurluk vidasının sıvı ya çizilmelere karşı korunmasını sağlayan ve bu bağlamda çamurluk değişimlerinde mutlaka kullanılması gereken bu parçaya sahip olmak scooter sahibi kişilere avantaj sağlayacaktır. Xiaomi Scooter 3 Lü Set Çamurluk Vida Tıpası hakkında detaylı bilgi için mağaza ile iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Siyah

Xiaomi scooterlar hem Türkiye’de hem de dünyada dikkatleri çekmeye devam etmektedir. Özellikle Türkiye’de scooter dendiğinde ilk üç sırada olan Xiaomi elektrikli scooterlar sağlam yapıları ve uzun ömürlü oluşları ile ulaşımda oldukça cazip bir alternatiftir. Fakat ne kadar sağlam olursa olsun cihaz için birtakım önlemler alınmadığı takdirde kısa sürede bozulma, scooterın çalışmaması ya da bazı parçalarının yüksek derece hasar görmesi kaçınılmaz bir sonuçtur. Xiaomi elektrikli scooterınızı korumak için alınabilecek önlemler aslında küçük koruma aparatları kullanmaktan geçer. Bunun yanı sıra elektrikli scooterınızı pürüzsüz yollarda kullanmak, cihaza hassas ve titiz bir şekilde davranmak, düşme ya da darbelerden sakınmak gibi önlemler zaten bütün elektrikli scooterlar için mutlaka alınması gereken önlemlerdir. Küçük aparatlar boyutunun çok üstünde bir performans ile scooterın çizilme, darbe ya da sıvı gibi zararlar görmesini engellemektedir.

Xiaomi Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Siyah

Xiaomi Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Siyah bahsedilen aparatlardan biridir. Yüksek kalitedeki silikondan üretilen arka katlama koruma silikonu, kompakt boyurlarda ve siyah bir tasarıma sahiptir. Xiaomi elektrikli scooterınızın arka katlama kısmını çiziklerden, darbelerden, sudan ve hasar oluşturabilecek benzer faktörlerden korumak için uygun fiyatlı ve ideal bir alternatiftir. Bu küçük aparat ile cihazınızın kullanılabilirliğini arttırabilirsiniz. Xiaomi Scooter Arka Katlama Koruma Silikonu Siyah için scooter teknik servis mağazalarını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Xiaomi Scooter Çamurluk Değişimi Siyah

Ön tekerde ve arka tekerde olmak üzere toplamda iki adet çamurluk bulunan elektrikli scooterlar günden güne popülaritesini arttırmaktadır. Çamurluğun scooterdaki işlevi hem scooterın belirli bölgelerini hem de scooter sürücüsünü çamur, kir, su, taş, çakılın sebep olabileceği lekelenmelere karşı korumaktır. Her elektrikli scooterda bulunması gereken zorunlu parçalar arasındadır. Her marka ve model scooter için farklı çamurluk tasarımları bulunur. Bu sebeple scooterınızın çamurluğunun değişmesinin gerekeceği bir durumda varsa scooter modeliniz için özel olarak tasarlanmış çamurluğu yoksa scooter markanızdan bir çamurluk tercih etmelisiniz. Aksi takdirde cihaz ve parça arasında uyum problemleri ortaya çıkabilmektedir.

Xiaomi Scooter Çamurluk Değişimi Siyah

Xiaomi marka elektrikli scooterlar için özel olarak tasarlanan ön ve arka çamurluklar bulunmaktadır. %100 orijinal Xiaomi yedek parçaları arasında olan bu çamurluklar birçok modele de uyumlu olarak üretilmektedir. Xiaomi scooterınızın çamurluğu yüksek darbe, düşme ya da benzeri sebepler ile işlev kaybına uğrayabilir. Bu tarz durumlarda Xiaomi Scooter Çamurluk Değişimi Siyah scooter teknik sevişleri tarafından gerçekleştirilen bir işlemdir. Farklı renk çeşitleri bulunan çamurluklardan en çok tercih edilen renk ise siyahtır. Şık tasarımın yanı sıra esnek bir yapıda olduğundan dolayı yüksek darbelere karşı yeterli direnci gösterebilmektedir. Elektrikli scooter çamurlukları yüksek kalitedeki plastiklerden üretilmektedir. Xiaomi Scooter Çamurluk Değişimi Siyah montaj işleminin dahil olduğu bir hizmettir.

Xiaomi Scooter Fren Ayarı

Elektrikli scooterlar, büyük şehirlerdeki trafiğin giderek çekilmez bir hal alması ve artan benzin fiyatları sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Bu durum sonucunda elektrikli scooter üreticileri bu cihazlara yeni özellikler ekleyerek piyasaya sunmaya başladı. Bu özelliklerden biri de scooterların saatte 60 kilometreye kadar ulaşabilen hızlara sahip olmasıdır. Her ne kadar Türkiye’de elektrikli scoooter hız limitleri uygulanıyor olsa da bu özellik fren ayarlarının cihaz için ideal bir seviyede olmasını oldukça önemli kılmaktadır. Elektrikli scooterınızın fren ayarları için belirli parçaları kontrol etmeniz ve birtakım fren parçalarının bakımlarını yapmanız gerekmektedir. Scooterın fren ayarlarının cihazın modeline uygun ve her cihaz için özel olarak yapılması scooterın frenin en verimli şekilde kullanılmasına olanak sağlar. Xiaomi Scooter Fren Ayarı için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir:

Xiaomi Scooter Fren Ayarı

 • Fren balatalarını kontrol edin: Xiaomi scooter fren ayarları için ilk bakmanız gereken yer scooter fren balatalarıdır. Diğer araçlarda olduğu gibi sürtünmeden kaynaklanan ısıya bağlı olarak aşınmaktadır. Bu sebeple bakım ve değişim işlemi düzenli olarak yapılmalıdır.
 • Fren bakımı: Elektrikli scooterınızı sürdüğünüz zemine bağlı olarak scooter fren diskleri ve jantlarının temizlenmesi gerekmektedir. İdeal fren ayarı için fren balatalarında herhangi bir yırtılma belirtisi olup olmadığını kontrol edin ve buna göre değiştirin. Sürtünmeyi azaltmak için fren noktalarını yağlayın ve fren kablosu gerilimini etkileyebilecek aşınmış kabloları değiştirin.

Xiaomi Scooter Fren Balatası Değişimi

Frenler, motorlu ya da motorsuz bütün araçlarda olduğu gibi scooterlar için de önem taşımaktadır. Özellikle sürüş güvenliğinin tam olarak sağlanabilmesi için elektrikli scooter fren ayarlarının scootera en uygun şekilde olması ve aşınmış ya da hasar görmüş fren sistemi parçalarının değiştirilmesi gerekmektedir. Günümüzde üretilen modern elektrikli scooterlar güçlü motorlara sahip olmakla birlikte yüksek hız limitlerine ulaşabilir potansiyeldedir. Durum böyle iken olası kazaların önlenmesi için scooterın ani fren özelliğinin etkin bir şekilde çalışması gerekir. Frenleriniz; durma mesafesini, etkinleştirme için fiziksel çabayı, dayanıklılığı ve ıslak koşullarda performansı belirler. Bu sebeple elektrikli scooter fren sistemi birden fazla parçadan meydana gelmekte ve her bir parçanın ayrı ayrı bakımının yapılması gerekmektedir.

Xiaomi Scooter Fren Balatası Değişimi

Xiaomi scooter fren balatası, scooter fren sisteminin önemli parçalarından biridir. Sürtünmeye ve buna bağlı ortaya çıkan ısıdan kaynaklı aşındığı için belirli aralıklarla değiştirilmesi gerekmektedir. Aşınan fren balatasının değişimi scooter teknik servisleri tarafından gerçekleştirilir. Xiaomi Scooter Fren Balatası Değişimi için orijinal Xiaomi yedek parçalarının tercih edilmesine özen gösterin. Çünkü en iyi performansı yakalamanın tek yolu budur. İşlem süresi bazı sebeplere göre değişim gösterebilir. Xiaomi Scooter Fren Balatası Değişimi işlemi belirli bir süre firma garantisi kapsamındadır. Bu süreçte fren balataları ile ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız işlemi gerçekleştiren teknik ekip ile iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Fren Teli Değişimi

Elektrikli scooterlar da dahil olmak üzere bütün araçların sürüş güvenliğinin en önemli mekanizmasını fren sistemi oluşturmaktadır. Elektrikli scooterlar her ne kadar şehir içi trafikte belirli hız limitlerine tabi olsa da ani duruş gerektiren durumlarda fren ayarları cihaz için ideal düzeyde değil ise kazaların gerçekleşmesi kaçınılmaz bir hal almaktadır. Her scooter marka ve modeli için belirlenen ideal fren ayarları farklıdır. Siz de scooterınız için ideal fren ayarları yapabilir ya da yaptırabilirsiniz. Elektrikli scooterlarda fren sistemi için yapılması gereken başka bir adım ise fren sisteminin içerdiği parçaların bakım ve değişimini düzenli ve vaktinde yaptırmaktır. Bu cihazlarda fren yoğun olarak kullanıldığından dolayı parçalar arasında birtakım sürtünmeler ve buna bağlı olarak aşınmalar meydana gelmektedir. Geri dönüşü olmayan parçaların değişimi diğerlerinin ise düzenli olarak bakımlarının yaptırılması scooter sürücüleri ve trafikteki diğer sürücüler için oldukça önem taşımaktadır.

Xiaomi Scooter Fren Teli Değişimi

Xiaomi elektrikli scooterlarda fren sisteminin bir parçası olan fren telleri, kullanıma bağlı yoğun sürtünmenin getirisi olan ısı sebebiyle kopabilmektedir. Bu kopmanın farklı nedenleri de olabilmektedir. Scooter teknik servislerini ziyaret ettiğiniz takdirde Xiaomi Scooter Fren Teli Değişimi işlemi gerçekleştirilmektedir. İşlem süresi toplamda 45 dakika civarında sürebilir. Fren teli değişim işlemi profesyonellik ve teknik bilgi gerektirdiğinden dolayı bu işlemi kendiniz yapmanız doğru olmayacaktır.

Xiaomi Scooter Gaz Kolu Değişimi

Elektrikli scooterlarda bulunan gaz kolu, farklı modelleri ile scooter sürücüsüne konforlu bir seyahat deneyimi sunmaktadır. Performans düzeyindeki elektrikli scooterlarda yaygın olarak kullanılan gaz kolu, en iyi performans ve ayarlanabilirlik açısından idealdir. Fren kolu aktivasyonuna müdahale edebilir nitelikte olan elektrikli scooter gaz kolu, Xiaomi modeller için özel olarak tasarlanmış ve %100 Xiaomi orijinal yedek parçasıdır. Xiaomi scooter gaz kolu kullanırken sürücünün el pozisyonu rahattır. Sürücü hızlanmak istediği takdirde rejenerasyon frenlerini devreye sokmak amacıyla dışa doğru döndürür. Hızı ayarlamak çok kolaydır ve süspansiyonsuz bir scooter üzerinde mümkün olduğunca yumuşak bir sürüş sağlar.

Xiaomi Scooter Gaz Kolu Değişimi

Xiaomi scooter gaz kolu kırılabilir, çatlayabilir ya da kullanılamayacak derecede hasar almış olabilir. Böyle durumlarda Xiaomi orijinal yedek parça ile değişimi yapılan gaz kolu, orijinalliğine dikkat edildiği takdirde aynı performansı tekrar gösterebilir. Değişim işlemine montaj da dahildir. Xiaomi Scooter Gaz Kolu Değişimi işlemi için scooter teknik servisine başvurmanız yeterlidir. Değişim işlemi 45 dakika civarında sürmektedir. Teknik ekip işlem bitiren sonra gaz kolunun uyumu kontrol etmek için deneme sürüşü gerçekleştirecektir. Cihazda bir problem olmadığı takdirde tarafınıza teslim edilir. Xiaomi Scooter Gaz Kolu Değişimi bittikten sonra elektrikli scooterı hemen kullanmanız problem teşkil etmez. Değişim işlemi hakkındaki detaylar için teknik servis ile iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Gidon Mandal Pimi

Elektrikli scooterlarda gidonu sağa ya da sola doğru hareket ettirdiğinizde birtakım gıcırdamalar meydana gelebilir. Bu gıcırdama cihazda bir şeylerin yolunda gitmediğinin işaretidir. Bu problemin kaynağı ise gidon mandal piminin kırılması ya da çatlamasıdır. Xiaomi Scooter Gidon Mandal Pimi, %100 Xiaomi orijinal yedek parçasıdır. Yüksek hassasiyetle üretilmiş yeni gidon mandal pimi, gidonun darbelere karşı direnç göstermesinin yanı sıra gidonun sağa ya da sola doğru hareketlerinde herhangi bir problem teşkil etmeyecektir. Bu pim, gidonla alakalı sorunları çözmek için tasarlanmış küçük ve oldukça hafifi Xiaomi yedek parçasıdır. Kilit vidası üzerinde contalar takılı bulunmaktadır, bu sayede gidon mandal pimini titretmeden ayarlamanız da mümkündür. Ayrıca bu sayede gidon mandal piminin yerinde kalarak sabitlenmesi sağlanır.

Xiaomi Scooter Gidon Mandal Pimi

Xiaomi Scooter Gidon Mandal Pimi, korozyona karşı oldukça dayanıklıdır. Bunun sebebi gidon mandal piminin yüksek kalitedeki alüminyum alaşımdan yapılmış olmasıdır. Kötü hava koşulları ve çevresel faktörlere karşı dayanıklı olan Xiaomi orijinal yedek parçası, sıcaklık, yağmur, nem ya da toz gibi zorlu şartlara karşı son derece dirençlidir. Bu direncin bir getirisi olarak uzun ömürlü bir kullanım sağlamaktadır. Hasar görmediği takdirde sürekli olarak değişim gerektirmez. Gidon mandal piminin elektrikli scootere monte edilmesi de kolaydır. Tercihe bağlı olarak scooter teknik servisten yardım alacağınız gibi bu işlemi kendiniz de gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Kablo Tıpa Seti

Xiaomi elektrikli scooterlar göründükleri kadar basit bir mekanizmaya sahip değiller. Son derece karmaşık ve belirli düzeneklerin bulunduğu elektrikli scooterlar motorlu araçların sahip olduğu pek çok sistemi içermektedir. Fakat ulaşımda kullanılan diğer araçlar gibi kapalı ve korunaklı bir tasarımı yoktur. Bu sebeple elektrikli scooterlar çevresel faktörlere ve bu faktörlerin getirdiği olumsuzlardan etkilenmeye açık bir yapıya sahiptir. Çevresel ya da suni faktörlerin getirdiği olumsuzlukları minimum seviyeye indirmek için küçük ama etkili önlemler almak yeterlidir. Bu önlemlerin başında ise tıpalar gelmektedir. Farklı kullanım alanları bulunan tıpalar, elektrikli scooterlarda en çok cihazda bulunan kablolarla kullanılmaktadır. Tıpaların amacı scooterda bulunan kabloların dış faktörlerden ya da insandan kaynaklanan faktörlerden dolayı yıpranmasını, aşınmasını ya da kopmasını engellemektir. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan Xiaomi Scooter Kablo Tıpa Seti adet olarak değil set halinde satılmaktadır.

Xiaomi Scooter Kablo Tıpa Seti

Xiaomi scooterların kablolarını olası hasar ve zararlardan korumak için özel olarak üretilen kablo tıpaları, esnek yapısı sayesinde darbe karşısında son derece dirençlidir. Kablolar yüksek darbelerde dahi bu tıpalar sayesinde zarar görmemekte, görse bile bu zarra küçük düzeylerde olmaktadır. Xiaomi Scooter Kablo Tıpa Seti elektrikli scooterlarda bulunan kabloları sudan, kirden, tozdan ve benzeri durumlardan da korumaktadır. Özellikle su temasından son derece zarar gören kablolar tıpalar sayesinde iyi bir şekilde muhafaza edilmektedir.

Xiaomi Scooter Kırmızı Sticker

Stickerlar, scooterlarınızı renklendirmek, daha şık bir görünüme kavuşturmak ve görünürlüğünü arttırmak için kullanılan scooter aksesuarlarından biridir. Elektrikli scootera kolay bir şekilde yapıştırılan ve birçok renk ve deseni bulunan scooter stickerlarının cihazdan çıkarılması da problem teşkil etmemektedir. Cihazda herhangi bir iz, leke ya da kalıcı farklı bir hasar bırakmadan çıkarılabilen bu aksesuarın kullanımı kolay ve pratiktir. Bu sebeple pek çok scooter sürücüsü tarafından tercih edilen scooter stickerları, uygun fiyatlı ve scooterın tarzını değiştiren bir parça olması sebebiyle de yoğun ilgi görmektedir.

Xiaomi Scooter Kırmızı Sticker

Xiaomi marka scooterların tasarımına uygun bir modele sahip Xiaomi Scooter Kırmızı Sticker canlı ve dikkat çekici kırmızı rengi ile elektrikli scooterınıza çok yakışacak! Scootera yeni bir hava katmanın yanı sıra scooter gövdesini kirden, tozdan ve çamurdan da koruyarak cihazın zarar görmesini engellemektedir. Kendinden yapışkanlı olduğu için ekstra olarak yapıştırıcı ve benzeri ürünleri kullanmanıza gerek yoktur. Scooter kırmızı stickerı elektrikli scooterınıza yapıştırırken dikkatli olmanız gerekmektedir. Güçlü bir yapışkana sahip olduğundan dolayı ilk aşamada çıkarmakta zorlanabilirsiniz.  Xiaomi Scooter Kırmızı Sticker dışında farklı renkleri de bulunan elektrikli scooter stickerlarının farklı modellerine de göz atabilirsiniz. Bu sayede scooterınızın ve sizin trafikte görünürlük oranınız da artacaktır. Özellikle gece sürüşlerinde önem kazanan bu durum sayesinde fark edilebilirliğiniz artacak ve buna bağlı kazalar önlenmiş olacaktır.

Xiaomi Scooter M365 Çiftli Göbek Vidası

Xiaomi M365 model scooterlar Türkiye’de kullanılan en yaygın scooter modelleri arasındadır. Dünya pazarında da oldukça prestijli bir konuma sahip olan M365 taşıma ve tırmanma kapasitesi, pil, motor gücü ve buna benzer pek çok alanda diğer marka ve modellerden üstün niteliklere sahiptir. Bu sebeple pek çok scooter severin yakın kadrajına girmeyi başarmıştır. Yaygın ve beğenilen kullanımı sebebiyle Xiaomi scooter M365’in %100 orijinal yedek parçalarına ulaşmak son derece kolaydır. Pek çok scooter teknik servisi ve scooter yedek parçası satan mağazalardan erişim sağlayabileceğiniz M365 yedek parçalarının montesi için lazım gelen edevatlar da önemlidir. Günümüzde pek çok kişi elektrikli scooterı ile ilgili problemleri kendi imkanları dahilinde gidermeyi tercih ediyor. Bunun için sahip olmanız gereken alet ve edevatlar da en az yedek parçalar kadar önem taşırlar. Bu parçalardan biri olan çiftli göbek vidası aynı markanın farklı modelleri için dahi değişebilmektedir. Bu nedenle Xiaomi scooter M365 model scooterınız için en ideal çiftli göbek vidası tercih etmelisiniz.

Xiaomi Scooter M365 Çiftli Göbek Vidası

Xiaomi Scooter M365 Çiftli Göbek Vidası, korozyona karşı dayanıklıdır. Herhangi bir aşınma ya da paslanma gibi bir durum söz konusu değildir. İşlev olarak elektrikli scooterın gidon ve gövde arasındaki bağlantısının sağlanmasında kullanılmaktadır. Diğer marka ve modeller için tercih edecekseniz mutlaka uyum sorgulaması yapmanız gerekmektedir.

Xiaomi Scooter Pro Çiftli Göbek Vidası

Yükseltilmiş özellikleri ile scooter severlerin beğenisini kazanan Xiaomi scooter Pro, Türkiye’de en çok tercih edilen modellerden biri olmayı başarmıştır. Eşdeğer model ve markalar ile karşılaştırıldığında her anlamda üstün ve nitelikli özelliklere sahip olmasının yanı sıra geniş yedek parça envanteri ile olası Xiaomi elektrikli scooter parça değişimi gerektiren durumlarda herhangi bir sorun ile karşılaşma ihtimaliniz oldukça düşüktür. Yedek parçanın yanı sıra scooter parça değişimi işlemlerinde lazım gelen alet ve edevat skalası da oldukça geniştir. Bunlardan biri de çiftli göbek vidasıdır. Xiaomi Pro elektrikli scooter gövdesine yapılacak olan işlem ve montelerde kullanılan çiftli göbek vidası son derece işlevsel bir yapıdadır. Bu sebeple scooter teknik servisleri tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Cihazınıza dair parça değişim ve benzeri işlemleri kendiniz yapmayı tercih ettiğiniz takdirde sizin de ihtiyaçlarınızdan birini oluşturacaktır.

Xiaomi Scooter Pro Çiftli Göbek Vidası

Xiaomi Scooter Pro Çiftli Göbek Vidası kimyasal, mekanik ya da elektriksel aşınmalara karşı oldukça dayanıklıdır. Sağlam bir yapısı olduğundan dolayı yüksek darbelerde dahi herhangi bir problem teşkil etmez. Çiftli göbek vidasını kullanırken dikkat etmeniz gereken şey vidaya su ya da sıvı temasında bulundurmamanız gerektiğidir. Bu durum vidanın ömrünü azaltacağı için olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca Xiaomi Scooter Pro Çiftli Göbek Vidasının farklı Xiaomi modellerine uyumunu sorgulamak için satın aldığınız firma ya da mağazaya danışabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Çamurluk Üzeri Taşıma Port Bagaj

Elektrikli scooterlar belirli bir miktarda yük taşıma kapasitesine sahiptir. Bu kapasite scooterın sahip olduğu motor gücü gibi faktörlerden de etkilenmektedir. Eğer ki elektrikli scooterı, taşıma potansiyelinin üstünde bir yük ile kullanırsınız cihazınızın performansında ciddi düşüşler meydana gelecek ve uzun vadede birtakım teknik problemler oluşacaktır. Elektrikli scooter dendiğinde akla gelen ilk marka Xiaomi’nin elektrikli scooterlarının genel yük taşıma kapasitesi ortalama 100 kg civarındadır. Sürücü bu ağırlığın altında olduğu ve toplamda 100 kg sınırını geçmediği takdirde scooter ile küçük yüklerini taşıyabilmektedir. Arka çamurluğun üzerine monte edilen ve taşıma port bagaj olarak adlandırılan mini bagaj aparat sayesinde küçük çantalarınızı bu bagaja yerleştirebilir ve sürüş kalitenizi arttırabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Çamurluk Üzeri Taşıma Port Bagaj

Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Çamurluk Üzeri Taşıma Port Bagaj, son derece fonksiyonel bir üründür. Sürekli olarak scooter kullanan kişilerin imdadına yetişen bu mini bagaj, göründüğünden daha yüksek bir potansiyele sahiptir. Taşıma port bagaj sayesinde yükünüzü elinizde ya da scooter gidonunda taşımak zorunda değilsiniz. Elektrikli scooter gidonlarına asılan yükler scooter hakimiyetinizi yüksek ölçüde engeller. Bu yüzden son derece tehlikelidir. Fakat bu durumu Xiaomi model elektrikli scooterlar için tasarlanan Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Çamurluk Üzeri Taşıma Port Bagaj ile rahatlıkla çözebilirsiniz. Scooter teknik servisleri ya da online mağazaları inceleyerek satın alabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Süspansiyon Hidrolik Amortisör

Scooterlar açık bir tasarıma sahiptir. Çevresel faktörlerden ve suni faktörlerden en çok etkilenen ulaşım araçları arasındadır. Bunlara ek olarak kullanılan zemine ve sürüş tarzına bağlı olarak ortaya çıkan sarsıntı veyahut titreşimlerden de yoğun bir şekilde etkilenmektedir. Sürüş esnasında ortaya çıkan sarsıntı ve titreşimler sürücü için problem oluşturmakla birlikte sürüş konforunu da ciddi bir biçimde düşürmektedir. Sarsıntı veya titreşimin elektrikli scooterlarda problem haline gelmemesi için süspansiyon hidrolik amortisör kullanılmaktadır. Önde ve arkada olmak üzere toplamda iki adet bulunan süspansiyon hidrolik amortisör, düzenli bakım istemektedir. Scooterın kullanımı, kullanım tarzı ve gerekli bakımlar zamanında yapılmadığı takdirde işlevini kaybetmektedir. Elektrikli scooterda işlevini kaybetmiş bir süspansiyon hidrolik sistemi, kalitesiz ve kötü sürüşlere gebedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Süspansiyon Hidrolik Amortisör

Xiaomi elektrikli scooterlar için tasarlanmış arka süspansiyon hidrolik amortisör değişimi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Oldukça hassas olan fren sisteminin diğer parçalarına zarar verilmemesi için bu durum önem taşır. Aşınan ile değişimi yapılan yeni Xiaomi Elektrikli Scooter Arka Süspansiyon Hidrolik Amortisör hafif, yüksek mukavemetli, dayanıklı ve paslanması kolay olmayan bir yapıdadır. Sürüş esnasındaki titreşimleri emerek mükemmel bir performans sağlamaktadır. Değişim işlemi süresi modele göre değişebilmektedir. İşlemden sonra belirli testler ve deneme sürüşleri gerçekleştirilir. Herhangi bir problem olmaması durumunda cihaz tarafınıza teslim edilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya BMS Kart Kontrol Devre Koruması

Elektrik ile çalışan scooterlar, mekanizmada yaşanan bazı problemlerden dolayı kısa devre yapabilir. Elektrikli scooterın kısa devre yapması cihazın barındırdığı parçaları ve sistemlere zarar vermektedir. Kısa devre yaşanması halinde bu durumdan en fazla etkilenen parça bataryadır. Bu soruna sebep olan birçok faktör olmakla birlikte bazı önlemler alınarak batarya koruması sağlanabilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya Bms Kart Kontrol Devre Koruması

BMS kart kontrol devre koruması, Battery Management System yani batarya devre koruması anlamına gelmektedir. Elektrikli scooterın şarj olma durumu ile ilgili gerekli denetimi sağlarken scooter bataryasının boşalması ya da dolmasına ve genel olarak şarj işlemine dair lazım gelen kontrolü yapmaktadır. Scooterın şarj olduğu sırada bütün scooter bileşenlerinin eşit bir biçimde şarj olup olmadığının denetimini gerçekleştirirken deşarj sırasında ise scooter bataryasının normalin üstünde deşarj olmasını engelleyerek bataryanın korunmasını sağlamaktadır. Xiaomi scooterlar için özel tasarlanan Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya BMS Kart Kontrol Devre Koruması neden gereklidir sorusunun cevabı şu şekildedir:

 • Elektrikli scooter bataryasının yüksek voltaj, yüksek sıcaklık ya darbe gibi durumların bataryada kalıcı hasar açmasını engeller.
 • Bataryaya yüksek seviyedeki sıvı temasında birtakım kontrol mekanizmaları geliştirerek ağır hasar almasını engeller.
 • Pil performansında yaşanacak olan düşüşleri engeller.
 • Kısa devre anında bataryanın bu durumdan minimum seviyede etkilenmesi için çalışır.
 • Xiaomi Elektrikli Scooter Batarya BMS Kart Kontrol Devre Koruması sadece Xiaomi cihazlar için uyum göstermektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi

Çin merkezli üretim yapan teknoloji devi Xiaomi, piyasaya sürdüğü scooterlar ile oldukça başarılı bir performans sergilemektedir. Türkiye’de ve dünyada oldukça rağbet gören Xiaomi elektrikli scooterlar pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Birçok parça ve mekanizma içeren bu basit görünümlü cihazların önemsiz görülen fakat son derece kayda değer nitelik barındıran parçalarından biri çamurluklardır. Toplamda iki adet bulunan çamurluklar hem ön tekere hem de arka tekere monte edilmiş bir tasarıma sahiptir. Elektrikli scooter çamurluğu, scooter sürücüsünü engellenemeyen ve zemine bağlı su, çamur, taş gibi faktörlerden ve bunlara bağlı oluşan lekelenmelerden koruma işlevini üstlenmektedir. Fakat yüksek darbeler karşısında çatlayabilir ya da kırılabilir, hasarın boyutu küçük olsa dahi işlevini kaybedebilir. İşte böyle durumlarda Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi işlemi gerçekleştirilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi

Yüksek kaliteli plastikten üretilen scooter çamurlukları çevre dostudur. Şık tasarımı ve farklı renk seçenekleri bulunan parçanın hangi rengini tercih ediyorsanız teknik servise iletmeniz ve ona göre bir işlem yapılmasını sağlamalısınız. Xiaomi Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi işlemine montaj da dahildir. Bu sayede scooter sahibine düşen herhangi bir sorumluluk bulunmamaktadır. Çamurluk değişim işlemi bittikten sonra cihaz tarafınıza teslim edilecektir. İşlemin hemen ardından elektrikli scooterınızı kullanmanızda herhangi bir sakınca görülmemektedir. Şimdiden iyi ve güvenilir sürüşler dileriz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Dikiz Aynası

Trafikte scooterınız ile seyir halinde iken dikkatli olmalı ve kurallara uymalısınız. Aksi takdirde kaza olması olasılığı oldukça yüksektir. Scooter sürücüsünün bu kazalardan daha yüksek derecede hasar alması da muhtemeldir. Bu sebeple sürüş konforu ve hakimiyeti için bireysel ve cihaz ekipmanlarına sahip olmak güvenliğin sağlanabilmesi için önem arz etmektedir. Elektrikli scooterlarda sürüş güvenliği ve hakimiyetini sağlayan parçaların başında dikiz aynaları gelmektedir. Dikiz aynası, scooter sürücüsünün trafikteki diğer araç ve yayaları rahat bir şekilde fark edebilmesi, kontrolü sağlaması ve gereken önlemleri vaktinde alabilmesi için tasarlanmış parçalardır. Oldukça fonksiyonel olan bu ürün, pek çok scooterda da bulunmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Dikiz Aynası

Xiaomi elektrikli scooterlara tam uyumlu bir şekilde performans gösteren %100 orijinal yedek parça dikiz aynasına scooter teknik servisleri ve bunların online mağazaları aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Scooter sürücüsüne daha iyi bir görüş alanı sağlayarak sürüş kalitesini arttıran Xiaomi elektrikli scooter dikiz aynası, hasar gördüğü ya da işlevini kaybettiği takdirde yedek parçası bulunan ve değişimi gerçekleştirilen parçalar arasındadır. Xiaomi scooterınız için tasarlanmış olması da uyum anlamında herhangi bir problem yaşamayacağınızın teminatıdır. Xiaomi elektrikli scooter dikiz aynası scooter sapına monte edilerek kullanılmaktadır. Konforlu bir kullanım için montaj ve ayna delikleri dönebilir niteliktedir. Bu sayede scooter sürücüsüne göre ayarlanabilir. Sağlam yapısı sayesinde son derece güvenilir ve sağlamdır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Duvar Asma Aparatı

Ulaşımda sık sık tercih edilen “martı” ya da diğer adıyla elektrikli scooterlar, hafif ve diğer araçlar ile karşılaştırıldığında küçük tasarımı sayesinde yürüyüş yolu, bisiklet yolu ya da araçların sürüşlerini gerçekleştirdiği yollarda sürülebilmektedir. Elektrikli scooterların muhafaza edilmesi de oldukça kolaydır. Park edilebilir ya da duvar asma aparatı sayesinde yer kaplamadan muhafaza edilebilir. Xiaomi marka scooterların her modeli için sorunsuz bir şekilde kullanılabilen elektrikli scooter duvar asma aparatı bunun için en ideal ürünüdür. Kaymaz şerit bir tasarıma sahip olan ürünün lastik bağlantı parçası olası kaymaları engellemek için tasarlanmıştır ve oldukça dayanıklıdır. Kurulumu ve kullanımı da son derece kolay olan Xiaomi Elektrikli Scooter Duvar Asma Aparatı her boyuttaki Xiaomi marka cihazlar ile kullanılabilir. Duvara monte edilerek kullanılmaktadır. Bu sayede yer kaplamaz ve alandan tasarruf edebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Duvar Asma Aparatı

Xiaomi Elektrikli Scooter Duvar Asma Aparatı satın almak için online mağazalar veya scooter servislerini ziyaret edebilirsiniz. Ürün, yüksek kaliteli çelik malzemeden üretilmektedir. Aşınmaya karşı dayanıklı ve sert bir yapıya sahiptir. 50 kilograma kadar ulaşan taşıma kapasitesiyle taşıyamayacağı scooter yoktur. Kurulumu için öncelikle gerekli olan yüksekliği ve duvarı ayarlayın. Daha sonra duvara üründe bulunan delik sayısı kadar delik açmanız gerekmektedir. Duvar kalitesine ve kurulum teknolojisine bağlı olarak vidaları düzenli aralıklarda kontrol etmek faydalı olacaktır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kaliperi

Türkiye’de ve dünyada en çok tercih edilen scooter markası Xiaomi, pek çok modeli ile scooter severlerin beğenisini kazanmaktadır. Xiaomi elektrikli scooterlar, pek çok mekanizma ve sistemi bünyesinde barındıran cihazlardır. Sürüş güvenliğinin sağlanabilmesi için bu sistemlerden en önemlisi ise frendir. Elektrikli scooter fren sistemi parçalarından biri olan fren kaliperi ise bu sistem için oldukça önemlidir. Elektrikli scooter fren kaliperi, fren balataları ile birlikte hareket etmektedir. Cihazın durması ya da yavaşlaması için gerekli gücün sağlanması görevini gören fren balatasına yardım ederek ileri geri hareketleriyle fren diskine doğru aktarımı gerçekleştiren hidrolik parçalar bütünüdür. Fren kaliperi siyahın yanı sıra mavi, kırmızı, sarı gibi renkleri de bulunmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kaliperi

Kaliperler her tekerlekte bulunur ve tekerleğin dönüşünü yavaşlatmak ve aracın hızını düşürmesini sağlamak için fren balatalarını rotorlara doğru sıkıştırmaya çalışır. Fren pedalına basıldığında, balataları rotorlara doğru zorlamak için kaliperlerdeki pistonlara hidrolik basınç uygular. Xiaomi elektrikli scooter fren kaliperi sert frenleme, düzenli bakımın yapılmaması gibi sebepler doğrultusunda aşınabilir ve ağır derecede hasar alabilir. Böyle durumlarda fren kaliperinin değiştirilmesi şarttır. Profesyonellik ve deneyim gerektiren değişim işlemi hizmeti scooter teknik servisleri tarafından verilmektedir. Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kaliperi değişimine montaj da dahildir ve ayrıca işlem 45 dakika ile 1 saat arasında sürmektedir.

Xiaomi Scooter Pro Dash Board Ekran Değişimi

Günümüzde piyasaya sürülen ve ulaşım bir parçası haline gelen elektrikli scooterlar, güncel teknolojik donanıma sahip olarak tasarlanmaktadırlar. Bu teknoloji ve yazılımın bir getirisi olarak dash board ekranlar, scooter sürüşünü oldukça kolay ve konforlu bir hale getirmektedir. Hız göstergesi, bluetooth özelliği ya da ayarlar gibi pek çok özelliği bu ekran sayesinde görebilir ve ayarlamalar yapabilirsiniz. Bu sayede scooterınız ile sürüş kaliteniz artacağından emin olabilirsiniz. Scooter dash board ekranı oldukça hassas bir yapıdadır. Ne kadar suya dayanıklı olsa da su geçirmez bir niteliğe sahip değildir. Bu sebeple scooterınıza yüksek sıvı teması olduğu durumlarda, cihazınız düştüğünde ya da benzeri ağır hasar aldığında veya cihazın belirli sebepler ile sık sık kısa devre yapması hallerinde ekran zarar görecek ve işlev bozuklukları meydana gelecektir. Dash board ekranda meydana gelen hasara müdahale edilmediği takdirde tamamen işlevini kaybedecektir ve bu durumda değişim gerekli bir durumdur.

Xiaomi Scooter Pro Dash Board Ekran Değişimi

Xiaomi Pro scooterlar için yükseltilmiş olarak tasarlanmış Xiaomi Scooter Pro Dash Board Ekran Değişimi için scooter servislerini ziyaret etmeniz gerekmektedir. yeni takılacak olan orijinal yedek parçanın dış kabuğu kaliteli metalden yapılmaktadır. Bu ürün esas olarak metal bir kasa ve sağlam ve dayanıklı bir taban plakası olmak üzere iki parçadan oluşmaktadır. Eski ve kırık olanı değiştirmek için mükemmeldir.

Xiaomi Scooter Titreşim Damperi

Elektrikli scooterlar, sahip olduğu tasarım sebebiyle titreşim ve sarsıntılardan en çok etkilenen ulaşım araçlarından biridir. Sarsıntı ve titreşim zeminin yapısına ve scooterın toplam yüküne bağlı olarak değişim göstermektedir. Xiaomi scooterlar için üretilen scooter yedek parçalarından olan titreşim damperi, scooter yapısından ve yol zemininden kaynaklı bütün titreşimlerin minimum seviyeye indirilmesi ve sarsıntıların engellenmesi amacıyla tasarlanmıştır. Xiaomi Scooter Titreşim Damperi, güvenilir ve yüksek kalitedeki kauçuk malzemeden üretilmiştir. Bu sayede elektrikli scooter titreşim damperi son derece hafif ve darbe karşısında dayanıklıdır, sürüş deneyiminin niteliğini arttırmaktadır. Kullanımının da kolay olması, scooter kullanan kişiler tarafından özel olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. Titreşim damperini Xiaomi scooterınıza göre boyutunu seçtikten sonra doğrudan oluğa hizalamanız ve son olarak kilitlemeniz gerekir.

Xiaomi Scooter Titreşim Damperi

Xiaomi Scooter Titreşim Damperi, metaller arasındaki sürtünmeyi kayda değer bir şekilde azalmaktadır. Bu sayede Xiaomi elektrikli scooterınızın ömrü büyük ölçüde uzamaktadır. Sürüş kalitesini yükseltirken aynı zamanda scooter ömrünü de uzatan titreşim damperini satın almak için Xiaomi scooter teknik servislerini ya da scooter üzerinde hizmet veren servisleri ziyaret edebilirsiniz. Bu noktada dikkat edilmesi gereken nokta satın alacağınız titreşim damperinin %100 orijinal Xiaomi Scooter Titreşim Damperi olduğundan emin olmanızdır.  Aksi takdirde cihaz ile uyumlu bir performans sağlanamayacaktır. Bu durumda da titreşim ve sarsıntıların istenilen ölçüde azalması engellenemeyecektir.

Xiaomi Scooter Turuncu Sticker

Xiaomi scooter stickerları birçok renk ve desen alternatifine sahip scooter aksesuarlarıdır. Üretiminde birinci sınıf malzemeler kullanılmaktadır. Bu sayede stickerlar scooter üzerinde her zaman ilk günkü gibi mükemmel ve pürüzsüz bir görünüm sunmaktadır. Xiaomi scooterların tasarımlarına özel olarak üretilen scooter stickerları cihazınızın tasarımında değişiklik yapmak ve yepyeni bir görüntü oluşturmak için en ideal alternatiftir. Kullanımı oldukça kolay olan bu aksesuarları çıkarmanız ya da yenisi ile değiştirmeniz de mümkündür. Elektrikli scooterınızdan stickerı çıkarmadan önce biraz ısıtmanız önerilmektedir. Bu sayede cihazın dış yüzeyinde herhangi bir kalıntı olmadan çıkarabilirsiniz. Sticker cihazdan tamamen arındırdıktan sonra başka renk ve modelde bir scooter stickeri yapıştırmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Xiaomi Scooter Turuncu Sticker

Xiaomi scooter stickerları arasında en çok tercih edilen renklerden biri de turuncudur. Özellikle gece sürüşlerinde scooterın görünürlüğünü arttıran turuncu sticker ayrıca tasarım anlamında da oldukça dikkat çekici bir görüntü oluşturmaktadır. Xiaomi Scooter Turuncu Sticker sadece elektrikli scooterlar için üretilmektedir. Farklı bir zemine ya da benzeri alanlara yapıştırılması takdirinde birtakım olumsuz durumlara sebep olacaktır. Bu yüzden stickerın kullanım alanı dışında bir zemine uygulamayınız. Xiaomi Scooter Turuncu Sticker satın alma işlemini internet üzerindeki mağazalardan ya da scooter teknik servislerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kusursuz bir görünüm istiyor iseniz teknik servisleri ziyaret ederek yapıştırma işlemini uzman ellere bırakma imkânınız da bulunmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter İçecek Taşıyıcı Suluk

Elektrikli scooterlar; tek kişinin kullanabileceği, herhangi bir koruyucu dış cephesi bulunmayan ve çevresel etkilere son derece açık bir yapıya sahiptir. Herhangi bir taşıma çantası ya da bölmesi bulunmayan scooterlar birtakım aparatlar ya da asma çantalar yardımıyla daha işlevsel bir hale getirilebilmektedir. Bu aparatlardan biri de içecekleri taşımak için gidona sabitlenerek kullanılan elektrikli scooter içecek taşıyıcı suluktur. Kullanımı ve kurulması oldukça kolay olan bu suluk sayesinde çanta ya da benzeri ürünlere ihtiyaç duymadan direkt olarak kullanabileceğiniz bir bölme oluşturulmaktadır. Xiaomi cihaz aksesuarlarından olan ve özel olarak tasarlanmış Xiaomi elektrikli scooter içecek taşıyıcı suluk gidonu sıkı bir şekilde kavradığından dolayı titreşim ve sarsıntı gibi durumlarda cihazdan düşme ya da ayrılma söz konusu değildir. Fakat cihazı ve suluğu yüksek darbe ya da düşmelerden doğacak hasara karşı korumanız uzun ömürlü bir kullanım için dikkat edilmesi gereken unsurlar arasındadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter İçecek Taşıyıcı Suluk

Xiaomi elektrikli scooter içecek taşıyıcı suluk farklı boyutlardaki şişelere göre ayarlanabilir niteliktedir. Scooter sürücüsü için kolaylık sağlayan özellikleri arasında suluğun 360 derece dönebilen bir yapıda olmasıdır. Ayrıca ürün hızlı bir şekilde kurulabilir ve hızlı bir şekilde demonte edilebilir. Oldukça hafif olduğundan dolayı scooter için ek bir yük teşkil etmez. Xiaomi elektrikli scooter içecek taşıyıcı suluk sadece Xiaomi model cihazlar ile uyum göstermektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Pro Çamurluk Destek Sabitleyici

Çamurluk; elektrikli scooterlarda bulunan, scooter sürücüsünü sıçramaların sebebiyet verdiği lekelenmelere karşı koruyan ve bu lekelenmeleri minimum düzeye indirmeyi hedefleyen scooter parçalarından biridir. Her elektrikli scooterde arka teker ve ön tekerde olmak üzere 2 adet bulunmaktadır. Tekerlerin üst kısmına monte edilmiş bir tasarıma sahiptir. Her scooterda bulunan ve bulunması zorunlu olan parçalardan biri olan çamurluk bazı elektrikli scooter aksesuarları ile birlikte kullanıldığında daha işlevsel bir hale gelmektedir. Bu aksesuarlarından biri olan çamurluk destek sabitleyici, çamurluğun uzun ömürlü kullanılması için en ideal parçadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Pro Çamurluk Destek Sabitleyici

Xiaomi M365 Pro elektrikli scooterlar için tasarlanmış orijinal parçalardan biri olan çamurluk destek sabitleyicinin kırmızı, beyaz ve siyah renkleri mevcuttur. Çamurluk destek sabitleyici, cihaz çamurluğunun sarsıntı ya da titreşimlerden dolayı sallanmasını engellemektedir. Sarsıntı ya da diğer sebeplere bağlı olarak gelişen çamurluğun kırılmasını de önleme fonksiyonu vardır. Bu sayede çamurluğun hasarlara karşı gösterdiği direnç artarken kullanım ömrü de uzatılmaktadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter M365 Pro Çamurluk Destek Sabitleyici hizmeti kısa süreli bir işlemdir. Scooter teknik servisleri tarafından verilen bu hizmette Xiaomi Pro M355 model cihazınıza çamurluk destek sabitleyici montesi gerçekleştirilirken kırılan ya da işlev kaybına uğrayan parçanın değişimi de yapılmaktadır. Montaj ya da değişim tamamlandıktan sonra elektrikli scooterınızı kullanabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Gidon Asmalı Bavul Bagaj Çanta

Xiaomi elektrikli scooterlar tasarım olarak herhangi bir taşıma bölmesi ya da aparatına sahip değildir. Scooter sahibi isteğine ve ihtiyacına bağlı olarak scooter aksesuarlarından faydalanabilir ve cihazı daha fonksiyonel bir hale getirebilir. Elektrikli scooter aksesuarlarından biri olan ön gidon asmalı bavul bagaj çanta; taşıma kapasitesi, bölmeli yapısı ve sağlam / kırılmaz malzemeden yapılması sebebiyle sürücünün anahtar, cüzdan, su, cep telefonu gibi daima yanında taşımayı gerektiren malzemelerini taşımak için idealdir. Ön gidona sabitlenerek kullanılan çanta, gidonu sıkıca kavrayacak bir biçimde ayarlandığı takdirde düşme gibi durumlarla karşılaşmanız ihtimal dahilinde değildir. Ayrıca seyir halinde iken sarsıntı veyahut titreşimlerden de etkilenmemektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Ön Gidon Asmalı Bavul Bagaj Çanta

Xiaomi elektrikli scooter ön gidon asmalı bavul bagaj çanta bölmeli bir yapıya sahiptir. Bu sayede asmalı bavul bagaj çantanın içine koyduğunuz malzemeler birbirine karışmaz ve bulunması zor bir hal almaz. Bagaj çantanın gövde yapısı alüminyum alaşımlı malzemeden yapılmıştır. Oldukça hafif olmasının yanı sıra darbelere karşı da dirençlidir.  Bavul su geçirmez PC malzemeden yapılmıştır. Xiaomi elektrikli scooter ön gidon asmalı bavul bagaj çanta okula, işe giderken ya da seyahat ederken kullanıma müsaittir. Scooter sürücüsünün sürüş konforunda herhangi bir azalmaya sebep olmaz. Scooter aksesuarları kategorisinde bulunan ön gidon asmalı bavul bagaj çantayı pek çok yerden temin etmeniz de mümkündür.

Xiaomi Elektrikli Scooter Poşet Askısı

Elektrikli scooterlar günümüzde ulaşımın bir parçası haline geldi. Bireyler okula, işe ya da herhangi bir yere giderken elektrikli scooterları tercih etmektedirler. Scooterların kullanımı yaygınlaştıkça bireylerin ihtiyaçları doğrultusunda birtakım aksesuarlar ya da parçalar yardımıyla elektrikli scooterlar daha işlevsel bir hale gelmektedir. Bu parçalardan biri elektrikli scooter poşet askısıdır. Küçük bir aparat olan poşet askısı scooterın gidonuna monte edilmektedir. Bu anlamda asılacak poşetin ağırlığına bağlı olarak sürüş hakimiyeti ve dengeyi etkilemektedir. Cihazın maksimum yük kapasitesi ve sürücünün ağrılığı baz alınarak belirlenen kilodaki poşetlerinizi bu aparata asarak seyahat edebilirsiniz. Bu sayede gidonu daha iyi kavrayarak daha güvenilir sürüşler gerçekleştireceksiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Poşet Askısı

Xiaomi cihazlar için tasarlanmış poşet askısı diğer marka ve modellerdeki elektrikli scooterlar için de uyumludur. Poşet askısının montajını scooter teknik servisleri yapmaktadır fakat tercihinize bağlı olarak bu işlemi siz de gerçekleştirebilirsiniz. Poşetin yanı sıra çanta ya da su matarası ve benzeri ürünler için de uygundur. Bu tarz ürünlerinizi poşet askısına asarak sürüş kalitenizi ve dengenizi arttırmanız mümkündür.

Xiaomi elektrikli scooter poşet askısı satın almak için elektrikli scooter yedek parçaları satan mağazaları, teknik servisleri ya da online alışverişi tercih edebilirsiniz. Aparatın gidona sabitlenmesi için ek deliğe ihtiyaç yoktur. Mevcut olan vidalar ile birlikte yine mevcut olan yuvalar kullanılır. İşlem toplamda 5 dakika civarında sürmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı

Günümüzde ulaşımda kullanılan scooterlar elektrikli bir mekanizmaya sahiptir. Cihazın çalışabilmesi için elektrik enerjisine yani şarj edilmeye ihtiyacı vardır. Aktif scooter kullanıcıları her ihtimale karşılık elektrikli scooter şarj cihazını yanlarında taşımaktadırlar. Bu sayede ani gelişen durumlar karşısında herhangi bir mağduriyet yaşanmamaktadır. Tam da bu noktada dikkat edilmesi gereken kriter şarj cihazının iyi bir şekilde muhafaza edilmesidir. Aksi takdirde cihaz tamamen bozulabilir ya da soket kısmı hasar alabilir. Soketin hasar aldığı durumlarda temassızlık meydana gelecek ve elektrikli scooterınızın şarj olması problem teşkil edecektir. Ayrıca bataryanın da iyi bir şekilde korunması ve darbelerden sakınılması gerekmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı

Xiaomi elektrikli scooter şarj soketi kolay hasar görebilir niteliktedir. Bu sebeple iyi bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Ayrıca bu durum bataryanın korunması için de önemlidir. Küçük fakat işlevsel scooter aksesuarları / aparatları ile bataryayı daha korunaklı bir hale getirmeniz mümkündür.  Şarj soketi portu lastik kapağı, scooter bataryasını su / sıvı ve zararlı bileşenlere karşı korumak ve bataryaya girişini engellemek adına idealdir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı, sadece Xiaomi marka elektrikli scooterlar ile uyum gösterir. Kaliteli plastikten üretilmektedir. Esnek yapısı sayesinde darbe karşısında da oldukça dirençlidir. Uzun ömürlü olmasına rağmen işlev bozuklukları yaşanabilir. Böyle durumlarla karşılaştığınız takdirde yeni orijinal parça ile değişim yapılmaktadır.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Elektrikli scooter gidonu; scooterın denge, konfor ve performansı için önem taşıyan bir parçadır. İdeal gidon yüksekliği scooter sürücüsünün kalça ve bel hizasında olmalıdır. Eğer gidon yüksekliği fazla ise cihaz hakimiyeti zorlaşır ve kontrol kaybetme ihtimali artmaktadır. Gidon yüksekliği idealin altında olduğu takdirde ise sürüşlerin kalitesi ve konforunda düşmeler meydana gelecektir. Elektrikli scooter gidonu satın alırken yükseklik ölçümünün scooterın geri kalanının (gövde, başlık borusu, tekerlekler vb.) hesaba katılmadığını unutmayın. Bu nedenle çubuk ölçümlerine en az 7 inç eklemeniz gerekmektedir.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Xiaomi M365 elektrikli scooter gidonu değişim gerektirdiği durumlarda scooter servisleri tarafından değiştirilebilmektedir. Yeni parça Xiaomi M365 scooterlar için özel olarak üretilmektedir. Gidon 65 cm (25.5 inç) / 4 cm (1,5 inç) ebatlarına sahiptir. Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Gidon Değişimi yaklaşık 45 dakikalık bir işlem süresi sonunda tamamlanmaktadır. Gidon değişimi tamamlanan elektrikli scooterın direkt olarak kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Elektrikli scooterınızın gidon ömrünü uzatmak için birtakım noktalara dikkat etmeniz önerilmektedir. Bu noktalar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Kendinize boyunuza, kilonuza, sürüş stilinize ve beceri seviyenize uygun bir gidon satın alın.
 • Cihazın düşmesi gibi durumlarda darbeyi yumuşatarak yüksek hasar almasını engelleyin.
 • Gidonun doğru şekilde monte edildiğinden emin olun.
 • Olası darbe ya da düşme gibi durumlardan kaçının.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Arka Çamurluk

Elektrikli scooter dendiğinde akla ilk gelen markalardan biri olan Xiaomi, Türkiye ve dünya pazarında yeni ürünleri ile varlığını sürdürmeye devam ediyor. Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter ile bütün dikkatleri üzerine çeken marka; yazılım, donanım ve tasarım anlamında harika bir cihaz ile scooter severlerin beğenisini kazanmayı da başardı. Diğer scooterlarda olduğu gibi ön teker ve arka tekerin üst kısımlarına monte edilmiş ön ve arka çamurluk, geniş gövde, kaliteli malzemeden yapılmış gidon ve diğer parçaları ile harika bir görünüme sahip cihazın çamurlukları ve diğer parçaları işlevini kaybedecek derecede hasar aldığı takdirde orijinal yedek parçaları ile değiştirilebilmektedir.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Arka Çamurluk

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Arka Çamurluk, kolay hasar alabilir bir konuma sahiptir. Çevresel faktörlerden kolay etkilenen bu parça, olası yüksek darbelerden ya da düşme gibi durumlardan en çok hasarı alan bölümdür. Scooterınızın arka çamurluğu fonksiyon kaybına uğradığı takdirde scooter teknik servisleri tarafından değiştirilmektedir. Bu işlem sadece çamurluğu değil çamurluk montajını da içermektedir. Yeni takılan arka çamurluğun uzun ömürlü kullanımı için elektrikli scooterınıız daha titiz bir şekilde kullanmanız önerilmektedir. Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Arka Çamurluk değişim işlemi 30 dakika ile 45 dakika arasında değişim gösterebilir. Cihazı teslim aldığınızda gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Keyifli sürüşler dileriz.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Reflektör Takım Kedi Gözü

Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter, yükseltilmiş yazılım ve teknik özellikleri ile piyasaya oldukça hızlı bir giriş yapmıştır. Harika bir tasarıma sahip olan cihazda scooter aksesuarları kullanarak daha dikkat çekici bir görüntü elde edilebilir. Bu aksesuarlardan biri olan elektrikli scooter reflektörü estetik görünümün yanı sıra sürüş güvenliği bağlamında da önem teşkil etmektedir. bu yüzden birçok scooter sürücüsünün tercih ettiğini yedek parçalar arasında yerini almayı başarmıştır.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Reflektör Takım Kedi Gözü

Gece sürüşlerinde oldukça önem kazanan kedi gözü reflektör, set halinde satılmaktadır. Xiaomi Pro 2 elektrikli scooterlar için uyumludur. Trafikteki diğer sürücüler tarafından fark edilebilirlik düzeyini arttırırken buna bağlı olarak yaşanabilecek kazaların olma olasılığını da düşürmektedir. Yaya yolu ya da bisiklet yolu gibi alanlarda da kullanılabilen elektrikli scooterlar reflektör sayesinde bu alanlarda da görünürlük düzeyini arttırırlar.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Reflektör Takım Kedi Gözü işlemine montaj da dahildir. Ürün oldukça hafif olduğundan dolayı scooterın taşıma kapasitesine herhangi bir etkide bulunmaz. Yüksek sarı ışık gücüyle uzak mesafelerden dahi kolaylıkla fark edilebilmektedir.  Scooter reflektör takım kedi gözü, uzun süreli bir kullanım vaat etmektedir. Bunun için reflektörü yüksek miktarda sıvıdan ve tozdan korumanız önerilmektedir. Ayrıca darbelerden kolaylıkla etkilenebileceğinden dolayı bu tarz durumlara karşı gerekli önlemler de alınmalıdır.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi Siyah

Xiaomi Pro elektrikli Scooter gövde yapısı, donanımı ve genel tasarımı ile scooter piyasasında prestijli bir konuma sahiptir. Birçok kişinin spesifik olarak tercih ettiği cihazda diğer elektrikli scooterlarda olduğu gibi iki adet çamurluk bulunmaktadır. Elektrikli scooter çamurluğu ön teker ve arka tekerin üstüne monte edilmiş bir tasarıma sahiptir. Çamurluklar hasar aldığı takdirde Xiaomi %100 orijinal yedek parçaları ile değiştirilebilmektedir.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi Siyah

Xiaomi Pro elektrikli scooter çamurlukta en çok tercih edilen renk siyahtır. Tasarım olarak hem klasik hem de şık bir görünüm sunan siyah rengi dışında elektrikli scooterlar çamurluklarının pek çok rengi de mevcuttur. Kişinin tercihine göre istediği renkte değişim hizmeti verilmektedir. Xiaomi elektrikli scooter değişimi için scooter teknik servislerini ziyaret etmeniz yeterlidir. Uzman ve deneyimli bir ekip tarafından orijinal yedek parça ile işlem gerçekleştirilecektir.

Xiaomi Pro elektrikli scooter çamurluk değişimi siyah, için ilk adım hasarlı scooter çamurluğunun tekere ve diğer parçalara zarar vermeden cihazdan sökülmesidir. Sökme işleminde en önemli nokta lastiğin herhangi bir zarar görmemesidir. Daha sonra orijinal yedek çamurluk scootera monte edilecek ve ardından işlem tamamlanmış olacaktır. İşlemi gerçekleştiren servisin güvenilir olduğundan ve orijinal yedek parça kullandığından emin olun. Aksi takdirde ilerleyen zamanlarda cihaz ve monte edilen parça arasında birtakım uyumsuzluklar meydana gelebilmektedir.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Elektrikli scooterlarda bulunan çamurluklar oldukça işlevsel bir özelliğe sahiptir. Bütün scooterların tasarımsal olarak sahip olduğu çamurluk, arka tekerde ve ön tekerin üstüne monte edilmiştir ve toplamda iki adet bulunmaktadır. Ön çamurluk, arka çamurluğa göre daha küçük boyutlara sahip olmasına rağmen ikisi de aynı işleve sahiptir. Elektrikli scooter çamurlukları ne kadar kaliteli malzemeden üretilirse üretilsin scooterın düşmesi gibi ağır darbe durumlarında hasar görmektedir. Bu hasar, darbenin büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte çamurluk kırılabilir, çatlayabilir ya da tamamen parçalanabilmektedir. Küçük hasarlarda tamir edilmesi mümkün olan çamurluk, büyük hasarlarda mutlaka değiştirilmelidir.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xiaomi Pro elektrikli scooter ön çamurluk, değişim gerektiren bir hasar aldığı takdirde orijinal yedek parça ile değişimi yapılabilen parçalar arasındadır. Cihaza takılacak yeni parça sadece Xiaomi Pro elektrikli scooterlar ile uyumludur. Yüksek kalitedeki ABS ve PC malzemeden üretilmişlerdir. Geri dönüştürülebilir malzeme kullanıldığından dolayı toksik değildir. Kötü hava koşullarında yağmur ya da çamur sıçramalarına karşı scooter sürücüsünü kirlenmelerden koruma görevini üstlenmektedir.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi hizmeti montajın da dahil edildiği bir işlemdir. İşlem süresi ortalama 30 dakika civarında sürmektedir. İşlem tamamlandıktan sonra cihaz tarafınıza teslim edilecektir. Elektrikli scooterınızı direk olarak kullanmanızda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Uzun ömürlü bir kullanım için scooterınızı ve çamurluğu olası darbelerden korumanız önerilmektedir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kolu Koruyucu

Elektrikli scooter basit bir tasarıma sahip olsa dahi pek çok mekanizmanın birleşmesi ile çalışan bir prensibe sahiptir. Elektrik enerjisi ile çalışan scooterların teknik özellikler arasında fren sistemi, hız sabitleme sistemi, pil göstergesi ya da aydınlatma sistemi gibi pek çok spesifik nitelik bulunmaktadır. Sürüş güvenliği bağlamında elektrikli scooterın belki de en önemli parçası olan fren sistemi, birçok parça ve bu parçaların birbirlerine ilettiği enerjinin dönüşümleri sayesinde etkin bir şekilde çalışmaktadır. Scooterınız ile seyir esnasına iken durmak ya da hızınızı azaltmak istediğinizde fren kolunu kullanarak bu sistemimi harekete geçirebilir ve istediğiniz hareketi gerçekleştirebilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Fren Kolu Koruyucu

Fren kolu kullanırken fren kolu koruyucu kullanmak manetin eli acıtmasını engelleyecektir. Böylelikle sürücüye konforlu bir sürüş deneyimi sunmaktadır. Ayrıca rengi ile Xiaomi elektrikli scooterınızın daha tarz bir görünüme kavuşmasına da yardımcı olacaktır. Xiaomi elektrikli scooter fren kolu koruyucu için ek bir montaj işlemine gerek yoktur. Aparatı direkt olarak fren kolunun üstüne takarak rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Yüksek kalitedeki plastikten üretildiği için fren kolunun tutulması esnasında elleri acıtmaz ve oldukça rahat bir kullanıma sahiptir. Uzun süreli kullanmanın sonucu ortaya çıkan ellerin terlemesi ve buna bağlı kayma yaşanmasını engelleyen fren kolu koruyucu fren kolunu daha istikrarlı tutmanıza, fren yaparken parmaklardaki basıncı hafifletmenize ve fren kolunu korumanıza olanak tanır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Gaz Kolu Koruyucu Silikon Kılıf

Elektrikli scooter gidonunun üst kısmında gaz kolu ve fren kolu bulunmaktadır. Scooter sürücüsü hızını arttırmak istediğinde gaz kolunu, durmak ya da yavaşlamak istediğinde fren kolunu kullanarak cihaza yön vermektedir. Scooter ile seyir esnasında bu kollar sıkıca kavranır ve gerekli hallerde sürekli olarak kullanılır. Kolların sert alaşımlardan yapılmış olması scooter sürücüsü için problem yaratmaktadır. Sürüş kalitesini düşürürken sürücüsünün konforunu da düşürmektedir. Bu tarz durumlarda basit scooter aksesuarlarından yardım almak çözüme giden yolda en iyi alternatiftir. Gaz kolunun sürekli tutulmasından kaynaklı ortaya çıkan ve sürücünün ellerini rahatsız eden bu durum elektrikli scooter gaz kolu koruyucu silikon kılıf kullanılarak halledilebilir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Gaz Kolu Koruyucu Silikon Kılıf

Xiaomi elektrikli scooterların hepsi ile uyumlu bir şekilde monte edilebilen Xiaomi elektrikli scooter gaz kolu koruyucu silikon kılıf, adından da anlaşılacağı üzere silikon malzemeden üretilmektedir. Rengi ile scooterınıza farklı bir hava katan bu aksesuar oldukça uzun ömürlü bir kullanıma sahiptir. Satın alma işlemini tamamladıktan sonra değişim gerektirmeden kullanılabilmektedir. Birçok yerden satın alabileceğiniz bu işlevsel aparatın Xiaomi scooterda kullanılması için montaj gibi bir işleme gereksinim bulunmamaktadır. Direkt olarak gaz kolunu takabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede scooterın gaz kolunu kullanırken oldukça konforlu bir sürüş yaşayacak, terlemeden kaynaklanan kaymaları önleyeceksiniz. Hem sürücüye hem de scooterın gaz kolunu koruyan bu işlevsel aparatı hemen satın alabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı Mıknatıslı

Yükseltilmiş özellikleriyle birçok kişinin favorisi Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter, ulaşımda tercih edilen elektrikli scooter modellerinden biridir. Bütün elektrikli scooterlarda olduğu gibi Xiaomi Pro 2’yi de daha işlevsel bir hale getirmek için çeşitli aparatlar tasarlanmıştır. Bu aparatlar arasında poşet askısı, taşıma bagajı gibi ürünlerin yanı sıra şarj soketi portu lastik kapağı da bulunmaktadır. İşlevsellik ile birlikte elektrikli scooterın bataryasına toz ya da su gibi girişleri engelleyen ve bu sayede bataryanın en iyi şekilde muhafaza edilmesini sağlayan aparat, uzun ömürlü bir kullanım için en ideal üründür. Xiaomi Pro 2 elektrikli scooterlar için özel olarak tasarlanan ürün, her cihaz sahibinin sahip olması gereken parçalar arasındadır.

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı Mıknatıslı

Xiaomi Elektrikli Scooter Pro 2 Şarj Soketi Portu Lastik Kapağı Mıknatıslı esnek yapıya sahip kaliteli plastikten üretilmektedir. Xiaomi elektrikli scooter bataryasına zararlı maddelerin girişini engelleme görevine sahip bu mini aparat, geçirmeme konusunda oldukça başarılıdır. Scooter teknik servisleri, online mağazalar ya da teknolojik ürün satan çeşitli firmalar tarafından satışı gerçekleştirilen şarj soketi portu lastik kapağı, mıknatıslı olması sebebiyle su gibi maddelerin girişini katı bir şekilde engellemektedir. Plastik olması sebebiyle zamanla kopmalar yaşanabilir. Bu tarz bir durum ile karşılaştığınız takdirde yenisini satın alarak Xiaomi elektrikli scooter bataryasını iyi bir şekilde koruyabilirsiniz.

Xiaomi Elektrikli Scooter Tüm Modellere Uyumlu Elcik

Elektrikli scooter aksesuarları, cihazı daha işlevsel ve kullanılabilir bir hale getirmenin en ideal yoludur. Bu aksesuarları kullanarak hem daha şık bir görünüm elde edebilir hem de sürüş konforunuzu arttırabilirsiniz. Bu aksesuarlardan biri olan ve Xiaomi’nin bütün modelleri ile uyumlu bir performans gösteren elcik, gidonun daha iyi bir şekilde kontrol edilmesini sağlarken sürücünün hakimiyetini de arttırmaktadır. Xiaomi dışındaki diğer elektrikli scooter markalarında da kullanılabilmektedir. Elcik, scooterın metal gidonunu sıkı bir şekilde kavrayarak olası kaymaları engellemektedir. Zaten ürün tasarımı itibariyle de elin kaymasını önleyici çıkıntılara sahiptir. Bu şekilde elektrikli scooter herhangi bir sorun olmadan kullanılabilmektedir. Ayrıca gaz kolunun daha iyi bir şekilde çalışması ve gaz verme işleminin gerçekleştirmesi elcikler ile doğrudan ilgilidir. Bu sebeple her elektrikli scooter sürücüsünün sahip olması ve sürüş esnasında kullanması gereken aksesuarlardan biridir.

Xiaomi Elektrikli Scooter Tüm Modellere Uyumlu Elcik

Özellikle soğuk havalarda önem kazanan Xiaomi elektrikli scooter tüm modellere uyumlu elcik, elektrikli scooterlarda el koruma seçeneklerinden biridir. Soğuk havalarda üşüyen ellerin hareket kabiliyetinde birtakım azalmalar meydana gelir ve bu durum scooter ile seyirde olan biri için problem teşkil etmektedir. Gaz verme ve diğer fonksiyonlar zorlaşmaya başlar. Bu nedenle scooter el koruma seçenekleri tercih edilmektedir. Özel tasarlanan elektrikli scooter elcikleri, soğuğun şiddetini azaltmaktadır. Aynı zamanda darbe emici özelliklere de sahiptir. Dayanıklı özellikleri nedeniyle maksimum koruma sağlar.

Xiaomi Essential Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Elektrikli scooter gidonları, cihazın dengesini için önem teşkil eden scooter parçalarından biridir. Sağlam metallerden üretilen elektrikli scooter gidonları korozyona karşı son derece dirençlidir. Sağlam yapısı sayesinde darbe karşısında da başarılı bir performans sergileyen elektrikli scooter gidonunu darbenin büyüklüğü ve şekline göre işlevselliğini kaybedebilir. İşlevselliğini kaybetmiş bir gidon scooter dengesinin sağlanamaması, sürüş konforunun ve güvenliğinin azalması gibi pek çok probleme neden olmaktadır. Hasar görmüş bir gidon ile kesinlikle trafiğe çıkmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde herhangi bir kazaya sebebiyet vermeniz ya da kazanın odak noktasında olmanız kaçınılmaz olacaktır. Scooter teknik servislerine başvurarak gidon değişimi talebinde bulunmanız değişimin gerçekleşmesi için yeterli olacaktır.

Xiaomi Essential Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Xiaomi scooterların gidon değişiminde kullanılmak üzere %100 orijinal Xiaomi yedek parçaların bulunması problem teşkil etmemektedir.  Bu sebeple gidon değişimi talebinde bulunduğunuz takdirde sipariş usulü değil servislerin envanterinde bulunan orijinal parçalarla değişim gerçekleştirilecektir. Böylelikle vakit kaybı yaşamadan hızlı bir şekilde değişime başlanmaktadır. Xiaomi essential elektrikli scooter gidon değişimi montajın da içinde olduğu bir hizmettir. Değişim işlemi tamamlandıktan ve gerekli sürüş denemeleri gerçekleştirildikten sonra elektrikli scooterınız tarafınıza teslim edilecektir. İşlem süresi yaklaşık olarak 45 dakika civarında sürmektedir. İşlemin hemen ardından elektrikli scooterınız ile trafikte seyretmenizde herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Uzun ömürlü kullanım için titiz bir şekilde kullanınız.

Xiaomi Essential Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Arka çamurluk ve ön çamurluk, elektrikli scooterların lastiklerinin üstüne monte edilmiştir. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan çamurluklar, elektrikli scooter sürücüsünü olası su ya da çamur sıçramalarına karşı korumayı hedeflemektedir. Her marka scooterde bulunması zorunlu olan çamurluklar, monte edilmiş bir şekilde satışa sunulmaktadır. Fakat çamurluk, scooterdaki konumu ve kullanımın sıklığı gereği darbelerden en yüksek hasarı alan yedek parçalardan biridir. Bu sebeple olası darbe / düşme karşısında işlevini tamamen kaybedebilir niteliktedir. Çamurluklar değişimi kolaylıkla yapılabilen ve orijinal yedek parçan tedariğinin sıkıntı teşkil etmediği parçalardır. Bu sebeple değişim işleminin süresi gayet makuldür. Xiaomi essential scooterınızın çamurluklarını değiştirmek için scooter teknik servisine başvurmanız gerekmektedir.

Xiaomi Essential Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xiaomi essential elektrikli scooter ön çamurluk değişimi, %100 Xiaomi orijinal yedek parçalar ile yapılmaktadır. Yeni ön çamurluk yüksek kalitedeki plastik malzemeden üretildiğinden dolayı esnek ve dirençli bir yapıya sahiptir. Darbe karşısında kolay hasar almamasından dolayı uzun ömürlü bir kullanımı vardır. Fakat her ihtimale karşılık dikkatli ve titiz bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Ön çamurluk değişim işlemi montajı da içermektedir. Bu sayede kullanıcın tek yapması gereken teknik servise başvurmaktır. İşlem süresi ise 30 dakika civarında sürmektedir. Xiaomi essential elektrikli scooter ön çamurluk değişimi sonrasında cihazınızı dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xiaomi M365 elektrikli scooter, 8.5 inç şişme lastiklerin üstüne monte edilmiş, ön ve arka tekerde toplamda iki tane çamurluğa sahiptir. 30 kilometre menzile sahip olan cihaz tasarım anlamında da göze hitap eden bir nitelik taşımaktadır. Elektrikli scooterın her parçası oldukça dayanıklı malzemeden üretilmiştir. Çamurluklar da bu parçalardan biridir. Çamurluğun elektrikli scooterdaki işlevi su ve çamur sıçramalarının sürücüye ulaşmasını engellemektir. Fakat elektrikli scooterların açık ve korumasız bir tasarıma sahip olması ile çamurluğun scooterdaki konumu göz önünde bulundurulduğunda çamurluklar alınan hasarlardan en çok etkilenen parça denilebilir. Darbenin çamurlukta oluşturduğu etkiye bağlı olarak tamir ya da çamurluğun değiştirilmesi yöntemlerine başvurulur.

Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xiaomi M365 elektrikli scooter ön çamurluk değişimi scooter teknik servisleri tarafından verilen bir hizmettir. Xiaomi M365 model cihazınızı servise götürdüğünüzü ve durumu bildirdiğinizde servis tarafından gerekli değişim işlemi gerçekleştirilecektir. Parça değişiminde orijinal Xiaomi yedek parçaların kullanıldığından emin olduğunuz güvenilir bir servise götürmeniz önerilmektedir. Çünkü değişen her parçanın yan sanayi ürünleri bulunmakta ve bu ürünlerin kullanılması ilerleyen zamanlarda cihaz ve parça arasında birtakım uyumsuzlukların ortaya çıkmasına sebebiyet vermektedir. Yeni ön çamurluğun montesi tamamlandıktan sonra cihaz tarafınıza teslim edilecektir. Garanti kapsamında ön çamurluğa dair karşılaştığınız her problemde işlemi gerçekleştiren firmaya danışabilirsiniz. Keyifli sürüşler dileriz.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Xiaomi scooterlar, Türkiye’de ve dünyada scooter dendiğinde akla ilk gelen ve birçok kişi tarafından tercih edilen cihazlardır. Bu seriden biri olan Pro 2 elektrikli scooter genel bağlamda değerlendirildiğinde oldukça başarılı bir üründür. Ayrıca herhangi bir sebepten ötürü cihazınız zarar gördüğünde değişimin yapılabileceği %100 orijinal Xiaomi Pro 2 yedek parçaları da bulunmaktadır. Bundan kaynaklı değişim işlemini bizzat orijinal yedek parçalar ile kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Değiştirme işlemi için uzman scooter teknik servislerinden yardım almanız hem işlem kalitesi hem de cihazın genel bütünlüğünün zarar görmemesi açısından önem arz etmektedir.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Xiaomi Pro elektrikli scooterların gidonları son derece sağlam metal malzemelerden yapılmaktadır. Fakat scooterın düşmesi gibi ağır darbe alması hallerinde gidon da mutlaka zarar görecektir. Bu tarz durumların birçoğunda Xiaomi elektrikli scooter gidonun değiştirilmesi gerekmektedir. İşlem, scooter teknik servisleri tarafından gerçekleştirilmektedir. Tercih ettiğiniz servisin Xiaomi Pro 2 elektrikli scooterlar için özel olarak üretilen yedek parçalar kullandığından emin olmalısınız. Scooterın dengesi için önem arz eden gidon orijinal olmadığı takdirde kullanılan yan sanayi ürün ilerleyen süreçlerde uyumsuzluk yaratarak elektrikli scooterın sürüş kalitesini düşürecektir. Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter gidon değişimi işlem süresi 45 dakika civarındadır. İşlemin hemen ardından scooterınızı dikkatli bir şekilde kullanabilirsiniz. İyi sürüşler dileriz.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xioami Pro 2 elektrikli scooter; 100 kilo taşıma kapasitesi, 45 kilometre menzil, 600 W motor gücü ile scooter dendiğinde akla ilk gelen markanın en gözde modelidir. Standardın üstünde bir performans sergileyen Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter; sağlam gövde yapısı, kaliteli malzemeden üretilmiş gidonu, şık tasarımı ve dirence dayanıklı parçaları ile uzun ömürlü bir kullanım vaat etmektedir. Fakat cihaz ne kadar üstün niteliklere sahip olursa olsun ağır darbeler karşısında mutlaka belirli bir oranda hasar almaktadır. Düşme ya da yüksek darbeye maruz kalan elektrikli scooterın bu durumdan en çok etkilenen parçası ise çamurluklardır. Scooter çamurlukları ön teker ve arka tekerin üst kısmına monte edilmiş bir tasarıma sahiptir. Bir scooterda toplamda 2 tane bulunmaktadır. Elektrikli scooter çamurluğu işlev bozukluğu gibi durumlarda yeni yedek parça ile değiştirilebilir.

Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi

Xiaomi Pro 2 elektrikli scooter ön çamurluk, scooter teknik servisleri tarafından değiştirilebilmektedir. Hasarlı parça Xiaomi %100 orijinal yedek parçası ile değiştirildiği takdirde herhangi bir uyum probleminin olması söz konusu değildir. Montaj işlemi bittikten sonra ön çamurluk eski gibi bir performans sergileyecektir. Xiaomi Pro 2 Elektrikli Scooter Ön Çamurluk Değişimi işlem süresi 30 dakika civarındadır. Cihaz tarafınıza teslim edildikten sonra direkt olarak kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Elektrikli scooter gidonu, hem sürücü konforunun tam olarak sağlanmasında hem de cihazın performansında aktif rol oynamaktadır. Dengenin sağlanabilmesi için de oldukça önemli olan gidon, her marka ve her markanın modelleri için tasarım, yapı malzemesi, boyutu ya da buna benzer özellikleri bağlamında farklılıklar gösterebilmektedir. Xiaomi Pro elektrikli scooter gidonu için de bu durum geçerlidir.

Gidon, dayanıklı metal malzemeden üretilmiş olsa da yüksek darbelerde ağır hasarlar alabilmektedir. Bunu engellemenin tek yolu cihazı dikkatli ve titiz bir şekilde kullanmaktır. Aksi takdirde Xiaomi Pro elektrikli scooterınızın gidonunu değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. İşlev kaybına uğramış fakat değişimi gerçekleştirilmeyen gidonu kullanmaya devam etmek oldukça büyük olumsuzluklara sebebiyet verebilmektedir. Bu sebeple hemen bir teknik servise başvurarak değişim talebinde bulunmanız gerekmektedir.

Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Gidon Değişimi

Xiaomi Pro elektrikli scooter gidon değişimi teknik servisler tarafından yapılmaktadır. Kısa bir işlemdir. Cihaz birtakım testlerden geçtikten sonra tarafınıza teslim edilmektedir. Fakat ilerleyen zamanlarda değişime ve parçaya dair bir sorun ile karşılaştığınızda servise danışabilir, garanti kapsamındaki işlemleri yaptırabilirsiniz. Xiaomi Pro Elektrikli Scooter Gidon Değişimi için net fiyatı servisleri arayarak öğrenebilirsiniz. Piyasanın çok altında hizmet veren ve gerekli belgelere sahip olmayan merdiven altı olarak tabir edilen yerlerden uzak durun. Aksi takdirde ucuz işlem yaptırmak isterken elektrikli scooterınız kullanılamayacak bir hale getirilebilir.

Evet değerli scooter kullanıcıları yukarıda belirttiğimiz ve anlatmaya çalıştığımız tamir deneyimleri ve yedek parça satışları dışında aklınıza takılan bir durum olduğunda ya da merak ettiğiniz bir detay olduğunda 05379580202 numaralı scooter tamiri danışma hattımızdan destek alabilirsiniz. Sizlere hızlı bir şekilde dönüş yapmak ve destek olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Scooter ların daha uzun ömürlü olması için derin çukurlardan, ön teker ile sert çarpmalardan sakınmanızı önemle tavsiye ederiz, herkese sağlıklı kullanımlar, keyifli sürüşler diliyoruz…

25 Mayıs 2024 – Xiaomi Scooter Tamir Fiyatları

Scooter Fren Ayarı100
Scooter Çamurluk Değişimi Beyaz350
Scooter Çamurluk Değişimi Siyah350
İç Lastik (Yama)150
İç Lastik200
Dış Lastik300
Scooter Kurulum Güncelleme50
Scooter Şarj Aleti450
Scooter Park Ayağı230
Scooter Kopça Yan Kilit150
Scooter Dolgu Lastik300
Scooter Hava Pompası400
Scooter Fren Kolu370
Scooter Fren Diski350
Scooter Çanta300
Scooter Fren Balatası125
Scooter Gaz Kolu300
SCOOTER 365 EKRAN450
SCOOTER PRO EKRAN450
SCOOTER KOPÇA100
SCOOTER ZİL100
KIRMIZI ÇAMURLUK TAKIMI350
SCOOTER FREN TELİ120
SCOOTER SİLİKON KILIF50
SCOOTER PRO REFLEKTÖR120
SCOOTER 365 REFLEKTÖR120
SCOOTER MENTEŞE300
SCOOTER DUVAR APARATI200
SCOOTER TAMPON KORUMASI SİYAH – KIRMIZI150

Bu gönderiyi paylaş