Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Xiaomi Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi TEKNOWAY

Bu yazımızda sizlere akıllı elektrikli scooter servisleri nasıl olmalı ve nelere hâkim olmalı, hangi tamirleri yapabilmeli onlardan bahsetmek istiyoruz. Yukarıda yazdıklarımız başlık ve kısa içerik olmakla beraber şimdi scooter tamiri hakkında bildiklerimizi sizler ile detaylıca paylaşalım istedik. Teknoway mağazamızda scooter hakkında sormak istediklerinizi ve tüm bildiklerimizi sizler ile uzun uzun paylaşmak istedik umarız faydalı bir içerik olur.

Xiaomi Scooter Ötüyor, Güncelleme İstiyor

Scooter satın aldığınızda özellikle Xiaomi Essentials, Xiaomi S1, Xiaomi Pro ve Pro modellerinde ilk açılışta bip bip diyerek ses gelebilir ve cihaz çalışmaz, son derece rahatsız edici ve sinir bozucu bir durum olarak scooter sürekli ötmeye başlar ve kullanılamaz durumda olur. Özellikle internet pazaryerlerinden satın alma işlemi yapan birçok müşteri bu durumdan dolayı mağduriyet yaşamaktadır. Kutuyu açıyorsun ve ürün çalışmıyor düşünsene bir de başında heyecanla bekleyen bir çocuk varsa ebeyn için oldukça büyük bir kriz olur. Böyle bir satın alma sonunda scooter çalışmaz ve sürekli ötme durumu olursa dilerseniz 05379580202 numaralı hattımızdan destek alabilirsiniz. Kendi başınıza yapmak isterseniz bu da oldukça kolay cep telefonunuz MİU uygulaması yükleyerek, scooter ile telefonu birbirine eşleştirme yaparak, scooter versiyon yüklemeniz gerekir. Telefonla scooter eşlemesi yapılınca ve gerekli versiyon yüklenince artık scooter kullanıma hazır hale gelir, tüm bunları yaptığınız halde yine çalışmıyor ya da ses çıkarmaya ötmeye devam ediyorsa mağazamıza gelerek ya da telefonla ile destek alarak bu durumu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Şimdi gelelim elektrikli akıllı scooter larda yaşanan arıza ve tamirlerin detaylı olarak anlatımına;

Geotech M5 Elektrikli Scooter 350W 36V 7.5 AH Siyah

Scooter Fren Ayarı Nasıl Yapılır?

Xiaomi scooter başta olmak üzere her mark ve model scooter larda fren sıkça kullanılmaktadır. İnsan bu güzel alete sahip olduktan sonra doğal olarak hakkını vermek istiyor ve hız yapmak istiyor. Scooter yazılım ile hız arttırma yaptıranlar, ekstra batarya takarak scooter mesafesi uzatmak yapmak isteyenler, öndeki motorun aynısını arka tarafa da takayım çift motor olsun ve daha hızlı gitsin diyenler bile var. Hızlı gitmek bir tutku ve bezende ihtiyaç olabiliyor, şehir ortamında ve trafikte hız önemli olduğu kadar fren ve fren gücü de çok önemli tabiisi, işte tam bu yüzden elektrikli scooter larda fren yapınca zınk diye durmalı ve fren mesafesi kısa olmalıdır. Kaldırımda kullanmak gerekebilir önünüze aniden bir yaya çıkabilir ya da bir motosiklet ya da bir araç çıkabilir, frenlerin mutlaka ayarlı olması gerekir, balata ve disklerin düzgün olması, istediğimiz zaman tak diye konforlu bir şekilde durabilmeliyiz. Bu yüzden scooter fren ayarı hizmeti vermekteyiz. Sizlerinde scooter modellerinizde fren ayarı ihtiyacınız olduğunda yarım saat gibi kısa bir sürede gerekli fren ayarınızı yaparak cihazı size teslim edebiliriz. Fren ayarı gerektiren en can sıkıcı durum frenin dibinde algılaması, scooter fren tutmuyor, ya da fren çok sıkı durumlarıdır. Scooter teknik servisimize geldiğinizde siz bir çay içene kadar scooter fren ayarı yapılır ve güvenli olarak kullanmaya devam edersiniz.

Fren kolu disk fren kablosu bir kiti seti xiaomi mijia m365 elektrikli scooter parçaları değiştirme \ Toptan

Scooter Çamurluk Değişimi Nasıl Yapılır?

Akıllı Scooter kullanımı yaygınlaştıkça sadece yaz aylarında değil kış aylarında da kullananları etrafımızda görebilirsiniz. Kuru ve düzgün bir asfalt zeminde scooter kullanmak tabii rahat ve eğlenceli ancak hava şartları değiştikçe konfor azalabilir, yağmur çamurda scooter kullanmak biraz daha farklı bir deneyim. Yağmurlu ve çamurlu suların üzerinden rahatça geçmek, korkusuzca suya girmek giymiş olduğumuz kıyafetlerin tertemiz bir şekilde kalmasını ve işyerine vardığımız da üzerimize çamur gelmemiş olması tabii scooter çamurluk montajına bağlı, çamurluk ve lastiklerin doğru bir şekilde takılmış olması gerekir. Özellikle lastik havası, lastik desenlerinin doğru yönde olması, çamurluğun oynamaması ve hatasız olması inanılmaz önemlidir. Çamurluk üzerinde delik ya da kırık varsa mutlaka tamir ettirilmelidir. Her şey gayet yerli yerinde yaz sıcakları gelmiş olsa bile belediye hizmetleri çiçek sulama yapmış olabilir, yere su dökülmüş olabilir ya da herhangi bir sebep ile scooter sudan geçmek zorunda kalabilir işte bu sürprizler ile karşılaşmamak adına, scooter çamurluk değişimi çok önemlidir. Elektrikli olmayan scooter ve kay kaylarda fren mekanizması yerine arka çamurluğa ayak ile basarak durdurmak isteyenler var, arkadaşlar taş devri filminde olduğu gibi çamurluğa basarak scooter durdurmak çamurluğa ve dolaylı yoldan da kesenize zarar verecektir, çamurluğa asla basmayınız durmak için ve yavaşlamak için sadece frene basınız. Scooter fren arızası varsa acilen frenleri yaptırın gerekirse scooter fren kolu değişimi yaptırın aksi halde lastik, fren, balata, disk, çamurluk hepsi birden zarar görür ve çok daha yüksek maliyetli tamir servis bakım bedeli ödemek zorunda kalırsınız. Servisimizde ön ve arka çamurluk değişimi yapılır, dilerseniz yedek parça satın alabilir dilerseniz montaj yaptırabilirsiniz, tuning maksatlı komple çamurluk setlerimiz vardır, normalde piyasada bulamayacağınız kırmızı ve beyaz çamurluk setlerimiz için whatsapp hattımız üzerinden resim isteyebilir ve destek alabilirsiniz. Scooter çamurluk değişimi süresi ortalama 1 ila 2 saat arasında değişmektedir. Çamurluk değişimi ile arka stop lambasının da değişimi gerekebilir. Xiaomi M365 ve M365 Pro modellerinde çamurluk tipi ve stop lambası tipi farklıdır, iki modelin çamurluğu ve fren lambası birbirine uymaz. Scooter çamurluk satan yerler size bu durumu mutlaka bildirmeli ve buna göre satış yapmalıdır. Kullanıcı çamurluk farkını bilemez ve yanlış bir alışveriş yapmış olabilir.

Xiaomi m365 Elektrikli Scooter İçin Orjinal Arka Çamurluk Fiyatları ve Özellikleri

Scooter Fren Lambası Değişimi Ne İşe Yarar?

Scooter arka çamurluk üzerinde kırmızı renkte scooter fren lambası vardır, bu lamba şarja takılı iken yanar, frene bastığınızda yanar ve gece kullanırken ön farı açtığımızda otomatik olarak devreye girer ve arakamızdan gelen araçların bizi görmesini yani sürüşte en önemli kural olan fark edilmeyi sağlar. Park lambasının çıplak olarak görünümü bir çiçeğe benzer, uzun bir kablo ucuna bağlı kırmızı renkte bir gelincik gibi düşünebilirsiniz. Park lambası enerjisini doğal olarak bataryadan yani aküden alır. Scooter park lambası değişimi için cihazın alt kartel koruması sökülür, bu vidalar sağlam ve sıkı olduğu için el tornavidası yerine şarjlı matkap ile sökülmesi daha uygun olacaktır. Vidaların ayarının gevşememesi yalama olmaması için aynı zaman da sıvı temasına maruz kalmaması için vidaların söküldüğü ayarda, tekrar sıkılı ayarı yapılarak takılması gerekir. Xiaomi arka stop lambası akünün üzerinde ait olduğu sokete takılır ve fren mekanizması ile uyumlu olarak görevini yapar, gece moduna aldığımızda düzenli olarak yanama sönme yapar, fren yaptığımızda canlı bir şekilde yanarak arkadan gelen araçların durmasını ve bizi fark etmesini sağlar. Scooter fren lambası değişim süresi tahmini olarak 2 saat sürmektedir. Bu minik parçanın değişimi için sırası ile; alt krater, çamurluk sökülür ve tekrar takılır konusunda uzman bir scooter tamircisi tarafından yapılmasında fayda vardır. Fren lambasının ağız ağıza gelen kısımlarında su teması olmaması için izole bant kullanımı gerekir. Scooter sıvı teması olmaması ve sağlıklı bir kullanım için tecrübeli bir scooter teknisyeni ile çalışmanızı önemle tavsiye ederiz.

Scooter ışık XIAOMI MIJIA M365 elektrikli Scooter arka lambası Xiaomi M365 M187 Pro arka kuyruk işık emniyet uyarı stop lambası|Scooter Parçaları ve Aksesuarları| - AliExpress

Scooter Batarya Değişimi

Xiaomi ve diğer markalarda batarya değişimi nadiren de olsa ihtiyaç duyulan bir yedek parçadır. Servisimize genelde lastik değişimi, çamurluk değişimi, iç lastik tamiri, fren tamiri, fren kolu gibi arızlar gelmektedir. Ancak tak çıkar, doldur boşalt yapa yapa scooter bataryası arızaları ile de karşılaşılmaktadır. Batarya fiyatları biraz yüksektir piyasa da olmaması ve yurtdışından gelmesinin zorluğu sebebi ile ortalama olarak 1500 TL ila 1800 TL arasında değişkenlik gösterir, pillerin orijinal olmasına ve doğru bir şekilde montaj yapılmasına dikkat edilmesi gerekir. Sağlıklı bir batarya normal kullanımda 45 kilometre mesafe giderek, saat de 25 km hız yapılmasını desteklemelidir. Batarya değişimi süresi 2-3 arasında değişir, mutlaka daha önce scooter batarya değişimi yapmış bir teknisyen tarafından yapılması sağlıklı olacaktır. Scooter bataryaları eşit miktarda mili amper gücüne sahip pillerin yana yana getirilmesi ile oluşan bir pil topluluğudur. Scooter pil değişimi için teknisyenlerimize danışmanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi M365 PRO Elektrikli Scooter Batarya Paketi Hücre Yenileme Fiyatları ve Özellikleri

Scooter Anakart Tamiri Değişimi

Scooter anakart tamiri genelde nadiren karşılaşılan bir arıza türüdür. Scooter seyir halinde iken bir çarpma, kaza ya da darbe aldığında olabilir. Suya maruz kaldığında, şarj soketi kısmından fazla akım çekme ya da farklı elektronik arızalar sebebi ile de scooter anakart bozulabilir, anakart cihazın beyni ve çalışmasını sağlayan yegâne bir parçadır. Anakart tamiri genellikle yazılım atılarak çözümlenir, kırık ve hatalı bölüm üzerinde kaynak ya da müdahale ile scooter anakart arızası giderilmesi çok sağlıklı olmamaktadır. Anakart tamiri ya da elektrikli scooter anakart değişimi ihtiyacınız olduğunda firmamız ile irtibata geçebilir ve destek alabilirsiniz.

Denetleyici Xiaomi Mijia M365 Pro elektrikli Scooter denetleyici devre kartı kaykay aksesuarı anakart anakart|Scooter Parçaları ve Aksesuarları| - AliExpress

Scooter Sıvı Teması Tamiri Yapılır mı?

Scooter suya dayanıklımı, suya girse bir şey olur mu, scooter ıslanınca ne yapmak gerekir bu soruları sizler için cevaplayalım. Öncelikle scooter lar tabii suya dayanıklı ürünler değillerdir, ekran yani dash board üzerinden ya da alt tarafta bulunan pil kapağı kısmından su alır ve sıvı teması dediğimiz arıza meydana gelir. Ekran ve pil karterinin olduğu yer su için en kritik bölgelerdir. Ekran üzerinden su almaması için piyasada 30 ila 50 TL arasında satılmakta olan, scooter ekran koruyucu kılıf almanızda fayda vardır. Bu kılıf ekranın tamamını kaplayarak cihazın ekranını sudan korumayı başarır. Birçok kez scooter tamiri yapmış bir teknisyen olarak şunları eklemekte fayda görüyorum, izole çok önemli tamir başarılı olsa bile montajın doğru ve hatası olması gerekir, pil kapağını sıkarken sudan koruyacak şekilde bir işlem yapılmadığına çoğu zaman şahit olduk. İleride su almaması için anakart üzerindeki soket ve kabloların çok iyi takılması gerekirse elektro statik bant ile kamufle edilmesi ve mükemmel şekilde korunması gerekmektedir. Bir damlacık su dahi almayacak şekilde çok iyi sarılmalı ve kıymeti bilinmelidir.

 

Electric Scooter AOVO XIAOMI M365 PRO in W5 Ealing for £265.00 for sale | Shpock

Scooter Lastik Hava Ayarı Nasıl Yapılır?

Scooter kullanıcıları farkında olmadan lastik patlamasına sebep olmaktadır. Lastiklerin sürekli 51 PSI olması gerekir aksi halde sürekli lastik patlaması yaşanacaktır. Çoğu kullanıcı lastik havasına dikkat etmez ve bu kontrolsüz hava basıncı iç lastik patlaması meydana getirir. Baskın olarak güç uygulanan iç lastik, iç lastik baskısı be kuvveti ile sürekli patlama ya da yarılma yapar. Size kesinlikle tavsiyemiz aşağıdaki hava basıncı tablosuna uymanız olacaktır. Kullanıcının yani diğer adı ile sürücünün ağırlığına göre lastiğe hava basıncı uygulanmalıdır. Scooter binen yük çoğaldıkça havası yüksek olmalı ve daha çok şişirilmelidir. Buzdolabının içi doldukça soğutma derecesi nasıl artıyorsa aynı mantık çerçevesinde lastikler mutlaka dinç ve dinamik olmalıdır. Sık sık hava PSI kontrolü yaparak olası bir lastik patlamasını engellemiş olursunuz, bu durumda size ekonomi anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Aşağıdaki tabloda scooter lastik şişirme değerleri verilmektedir. Dikkatlice okumanızı ve bu tabloya mutlaka uyarak kullanmanızı tavsiye ederiz.

Mini taşınabilir elektrikli Scooter kaykay bisiklet hava pompası lastik şişirme Xiaomi M365 Ninebot için Pro lastikleri hava pompası|scooter tire| tire for scootertires scooter - AliExpress

Elektrikli Scooter Lastiği Havası Kaç Olmalı?

Sürücü Ağırlığı (Kilogram) Ön Tekerlek Bar Basıncı (PSI) Arka Tekerlek Bar Basıncı (PSI)
51-71 36-41 41-51
71-95 41-46 44-56
95-119 46-51 55-59

Yukarıdaki lastik hava tablosundan sonra şimdi sizlere scooter lastik türlerinden bahsetmek isteriz. Scooter lastiği kendi içinde 3 Kısıma ayrılır. İç Lastik, Dış Lastik ve Dolgu Lastik ön ve arka tekerin en iyi şekilde tercih edilmesi mümkünse orijinal xiaomi scooter lastiği kullanılmasında fayda vardır. Bu arada hava pompası almak isterseniz mutlaka xiaomi mi taşınabilir şarjlı kompresör lastik hava pompası Mj02 Pmp almanızı tavsiye ederiz. Siyah renkte olan bu harika ürün; araba, motosiklet, top, lastik gibi tüm hava isteyen ürünleri çok güzel bir şekilde şişirir ve ihtiyacınızı görür, bana sorarsanız her evde olması gereken mucizevi bir alet, bu kadar bilgi sonrası lastik tipleri hakkında detaylı bilgi vermeye başlayalım.

What is the ideal pressure for your Electric Scooter tyres? – Electric Scooters Direct

Scooter İç Lastik

Her türlü sürüş yapılan araçta olduğu gibi scooter larda da iç lastik yani şambrel bulunmaktadır. Şambrel içerisindeki hava sayesinde dönüş ve ilerleme sağlanır. İç lastik şişen yani havayı tutan kısımdır, uzun süre kullanım sonrası ya da çivi, metal, keskin cisimler ile temas halinde zarar görmesi ile lastik aniden ya da yavaş yavaş inme yapar ve sürücüyü hedefine ulaşmaktan alıkoyar. Scooter iç lastiği internet Pazar yerlerinde ve fiziki olarak mağazalarımızda en çok satan ürünlerden bir tanesidir. Bu lastiğin değişimi özellikle scooter üzerinde biraz zahmetlidir, deneyimi olmayan kişiler tarafından değişimi sağlanması zordur, levye, pudra, ısı, hava kompresörü, bilgi ve mutlaka deneyim gerektirir. İç lastik satın almak isterseniz mağazamızdan ya da internet sitemiz üzerinden satın alımını ve dilerseniz montajını yaptırabilirsiniz. İç lastik değişimi süresi 2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanır, lastik değişiminden sonra sürüş testi yapılır ve sürücüye teslim edilir. Bazı kullanıcılar yeni iç lastik satın almak yerine scooter iç lastik yaması yaptırmak istiyorlar, çok fazla tavsiye ettiğimiz bir tamir türü olmasa da ısrarla isteyen sürücülerimize bu hizmeti de vermekteyiz, scooter iç lastik yama için fiyat listemize bakıp bilgi alabilirsiniz.

Dualtech Xiaomi M365 8.5 Inç Iç Lastik / Scooter Iç Lastik / Fiyatı

Scooter Dış Lastik

İç lastik de olduğu gibi dış lastik üzerinde de yırtılma, kopuk ya da farklı dış etkenler nedeni ile değişimler gerekmektedir, bide araba lastiklerinde de olduğu gibi lastik zamanla özelliğini kaybeder ve sokak ağzı ile tabir etmek gerekirse lastik kabak olur, üzerindeki çizgiler kayboldukça yol tutuşu azalır ve özellikle ıslak satıhlarda kayma yapar. Buda kullanıcıyı hem rahatsız eder, sürüş konforunu bozar ayrıca ciddi yaralanmalara neden olacak kazalara meydan verebilir, lastik her koşulda dikkat edilmesi gerekli en önemli yedek parçadır. Her kulanım öncesinde ve sonrasında mutlaka lastikler kontrol edilmelidir. Lastik üzerinde taş ve benzeri parçacıklar varsa temizlenmelidir. Ön ve arka tarafta bulunan iki adet dış lastik için servis süremiz 2 saat olarak hesaplanmaktadır. Mağazamızda oturup bekleyebilir çay, kahve içebilir ya da Kadıköy’de gezinti yaparak scooter servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Dış Lastik 8.5 Inch Teker Fiyatı

Scooter Dolgu Lastik (Patlamayan Lastik)

Scooter kullanıcıları için en çok masraf çıkartan yedek parça tabii ki de lastik ve çamurluktur. Lastik masrafını sonlandırmak için en güzel çözümlerden bir tanesi de dolgu lastiğe geçiş yapmaktır. Dolgu lastik satın aldığınızda iç lastik yani içinde hava olan bir şambrel olmadığı için lastik patladı, lastik indi gibi aksiliklerin tamamı ortadan kalkar, artık yarı yolda kalma riskiniz olmaz. Bazı görsellerde dolgu lastik üzerine çivi, tornavida takılır ve patlamayan lastik reklamı yapılır. Doğru kullanıldığında ve kaliteli bir dolgu lastik satın alındığında normal lastiğe göre çok daha mantıklıdır. Spor modu olarak kullanabilirsiniz yani titreşim, vibrasyon biraz artabilir ama, sözlüğünüzden lastik yüzünden yolda kaldım kelimesini söküp atabilirsiniz.

Evet dostlar genel olarak günün sonunda Teknoway Scooter tamiri servisimizde, ne şekilde olursa olsun kullanıcı isteğine göre scooter patlak lastik tamiri yapılmaktadır. Aklınıza, kesenize ve vaktinize en uygun tamiri seçerek Lastik tamiri yaptırabilirsiniz.

Dualtech Xiaomi M365 - Martı 8.5 Inç Elektrikli Scooter Fiyatı

Scooter Kurulumu Nasıl Yapılır?

İnternet den scooter alanlar heyecanla kargonun gelmesini bekler ve kocaman bir kutu ile karşılaşırlar. Scooter kurulumu sadece 5 dakika sürer ama tabii ki doğru bir kutu açılışı ve kurulumu yapmak gerekir. Sizlere teorik olarak scooter kurulumu nasıl yapılır anlatmaya çalışalım.

 • Kutunun üzerindeki 2 adet beyaz kuşak bıçak ya da makas ile kesilir.
 • Kutunun düz olması gerekir, scooter resmi düz olmalıdır.
 • Karşımıza çıkan sağ ve soldaki köpükler kenara alınır.
 • Scooter yedek lastiği (opsiyonlu) kenara bırakılır.
 • Mutlaka iki el ile ya da iki kişi ile scooter havaya doğru kaldırılır ve kutudan çıkması sağlanır.
 • Scooter park ayağı mutlaka açılır ve yüzeyde tek başına durması sağlanır.
 • Ön ve arka tekerlek üzerindeki beyaz poşetler kenara bırakılır.
 • Direksiyon üzerindeki poşetlerde kenara bırakılır.
 • Direksiyon gidon gövde üzerindeki deliğe fren kablosu incitilmeden yerleştirilir
 • Ön ve arka taraftaki 2 şer vida deliği takılacak duruma gelene kadar, direksiyon aşağı sokulur.
 • Kutuda bulunan 1 adet alyan anahtar ve 4 adet vida gerekli deliklere takılır ve iyice sıkılır
 • Cihazın on off tuşuna basılı tutulur ve açılması beklenir
 • Versiyon güncel ise güncellemeye gerek yoktur ve hemen kullanabilirsiniz
 • Yani açılan ve kurulumu tamamlanan scooter bip bip diye ötme yapıyorsa, Miu uygulaması mobil üzerinden indirilir ve scooter a güncelleme yapılarak kullanıma hazır hale getirilir.
 • Kutudan çıkan tüm poşet, karton, köpük, yedek lastik vs. kutu içine konulur ve saklanır
 • Kutu ve evrakları saklamanızda fayda vardır, iyi sürüşler diliyoruz.

Mi Turkey

Scooter Şarj Aleti Satılır mı?

 Scooter şarj aleti kablo kopması, ıslanma, düşme çarpma, kırılma gibi sebeplerden dolayı yenisini satın alma isteği doğuran bir üründür. Sürücülere tavsiyemiz şarj aletlerine iyi bakmaları ve özenli kullanmalarıdır. Piyasa da no name ve yan sanayi şarj kullanan sürücüler scooter pil ve performans sorunu yaşamaktadır. Sağlıklı bir batarya dolumu ve uzun ömürlü pil için mutlaka orijinal şarj aleti kullanmanızı tavsiye ederiz. Scooter yedek parçalarımız arasında scooter şarj aleti de bulunmaktadır, mağazamızdan alacağınız scooter şarj aletleri orijinal olup 2 sene resmi garantili olarak, kendi Kraft karton kutusunda satılmaktadır. Şarj aletinin orijinal olması mili amper ve vat bakımından önemli olup kesinlikle pil ömrünüzü uzatmaktadır.

Orijinal Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Skuter Akü Şarjı Kaykay Adaptörü M365 Scooter Şarj Cihazı - Buy Orijinal Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Scooter Şarj Cihazı,M365 Scooter Şarj Cihazı Için Orijinal Kaykay Adaptörü,Şarj Adaptörü

Scooter Güncelleme ve Yazılım ile Hız Arttırma Yapılır mı?

Otomobillerde olduğu gibi tabii ki de scooterlar içinde yazılım atarak, hız gücünü arttırmak mümkündür. Cihazın ana kartına bilgisayar ile bağlanıp hız arttırma işlemi yapabiliyoruz. Garantisi devam eden cihazlarda bu durum fark edildiğinde cihaz garanti dışı kalabilir. Bu durumdan dolayı cihazın garanti servisine bu durumu danışmakta fayda vardır. M365 modeli 20 Km yerine 25 Kilometre hıza çıkartarak daha keyifli bir sürüşe sahip olabilirsiniz. Diğer modeller ve hızlanma artısı için 05379580202’den destek alabilirsiniz.

Dashboard Xiaomi M365 Pro Scooter devre kartı ekran kapak için Xiaomi M365 Scooter pano hızlı güç gösterisi parçaları|racket sensor|sensor badmintonbadminton sensor - AliExpress

Scooter Park Ayağı Kırıldı Değişimi Tamiri

Scooter da park etmek ihtiyacı çok mühimdir, bir scooter kullanıcısı olarak ellerin serbest kalması en önemli konudur. Scooter sürüşünden sonra anlık durmalar, dinlenmeler ya da bir yere uğramak için aracımızı park etmek için, scooter ayağının sağlam ve aktif olması gerekir. Scooter ayağı arızası genelde gevşeme ve sabit duramama gibi oluyor. Kırılması halinde maalesef tamir edilemiyor, kaynak yapılması ya da farklı bir işçilik ile tamir edilmesi söz konusu değil, yedek parça olarak eskisini söküp yenisini takmak en doğrusu olacaktır. Scooter park ayağı nın uzun ömürlü kullanılması için, bu demir parçasının daha nazik ve bilinçli açılması ve kapatılması gerekir. Servisimizde bu parçanın satışı mevcuttur, değişim süresi yarım saat ile kırk beş dakika arasında gerçekleşmektedir.

Cn Ayak Scooter Parçası, Alibaba.com üzerinde Cn Fabrikaları yönlendirilen iyi Ayak Scooter Parçası satın al

Scooter Göbek Gidon Değişimi Var mı?

Sürücüler kaza yaptıktan sonra scooter inanılmaz bir şekilde sallantılı gitmeye başlar, dümdüz ve sallanmadan ip gibi giden scooter bir anda oynaya oynaya dengesiz bir şekilde gitmeye başlar, bazı scooter sahipleri masraf olmaması adın gidon ve göbeğe tel sarar, kimisi koli bantı ile durumu düzeltmeye çalışır, bu durum ya da bu ilk müdahale sadece geçici bir çözümdür. Uzun süren sağlıklı bir kullanım olamaz. Sağlıklı bir şekilde scooter kullanımı için mutlaka kırık ya da hasarlı olan gidon ve göbeğin değişmesi gerekir. Scooter gidon parçası da Teknoway stoklarımızda olup bu parçanın değişimi diğer yedek parçalara göre daha uğraştırıcı olmaktadır, tamir süresi 5-6 saat bazen de 1 gün sürebilmektedir. Kısmen tamir olabilse de ağır kazalarda komple gidon değişimi tavsiye ederiz.

Xiaomi m365 Elektrikli Scooter İçin Alüminyum Gidon Kilit Pim Fiyatları ve Özellikleri

Scooter Fren Kolu Bozuk, Değişimi Yapılır mı?

Scooter fren kolu ve gaz kolu hassastır, daha fazla bastırınca ya da fazla kuvvet verince daha iyi gider ya da daha güzel fren yapar anlamına gelmez. Her cihaz ve araçta olduğu gibi kullanıcın yani sürücünün mutlaka nazik ve yerinde kullanması çok önemlidir. Hız kazandıkça daha fazla keyif veren bu ürünlerde fren kolu da mantılı olarak kullanılmalıdır. Fren kolunun ve frenlerin bakımı mutlaka zamanında yapılmalıdır. Scooter üzerinde bulunan incecik disk üzerindeki balatanın ve fren mekanizmanın bakımlarının yapılması fren kolunun, fren telleri üzerindeki kabiliyetini arttırmaya yarayacaktır.

Kırmızı renkte bulunan ve direksiyondan arka tekere kadar uzanan fren teli oldukça sağlam bir materyal den meydana gelse de ani fren zorlamalarında ya da kaza sonucunda kopma ve veya zedelenme yapabilir. Böyle bir durumda fren kolu ile, scooter fren teli değişimi de gerekebilir. Sürücünün konforunu sağlayan bir durum değil, tamamen güvenlik sağlayan bir yedek parçadır. Gitmek değil durmak önemlidir, fren kolunun iyi ve düzgün çalışmaması sonucu ciddi hasarlar, yaralanmalar yaşanabilir. Fren kolu ile alakalı bir tamir gereksinimi olduğunda scooter kullanmak son derece riskli bir durum olacaktır, mutlaka servisinizden destek almanı gerekir Teknoway olarak bu konu ile alakalıda sizlere yardımcı olarak, hizmet vermekteyiz.

Scooter fren kolu fren kolu Xiaomi Mijia M365 elektrikli Scooter Xiaomi Scooter parçaları yeni|Scooter Parts & Accessories| - AliExpress

Scooter Fren Diski Yamuldu Tamir Olur mu?

Bu arıza türü de genelde scooter kazası sonrasında meydana gelir, fren diski yamulur ve tekerleğin dönme kabiliyetini inanılmaz bir şekilde azaltır, Tekerleğin dönmesi esnasında gırc diye bir ses gelir, sürtünme sesi çok net bir şekilde duyulur. Geçen hafta içerisinde bir müşterimiz üzerinden araba geçen bir scooter getirdi, scooter da arka sarı reflektör kırık, park ayağı kırık ve disk yamulmuştu. Yamulan disk komple söküldü, yeni ayak takıldı, reflektör takıldı ve scooter m 365 pro 2 nerede ise sıfır denecek kadar iyi hale getirildi. Sonuç olarak günün sonunda scooter modeli ne olursa olsun yamulan ya da sürtünen fren diski düzeltmesi kolaylıkla yapılır gerekirse yenisi ile değişim sağlanır. Scooter da iki boy fren diski ebatlı mevcuttur. Akıllı Elektrikli scooter fren diski 110mm çap ve diğer ebat olarak 2 kısımda incelenebilir. Bununda sebebi M365 ve Pro serisinin disk ebatları farklıdır e dolayısı ile 2 çeşit ürün bulunmaktadır. Fren diski ses yapma, yamuk ya da farklı bir arızası tespit edildiğinde firmamız ile irtibata geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Paslanmaz Çelik Xiaomi Mijia M365 Elektrikli Akıllı Scooter Disk Fren Diski Rotorlar Pedleri Orijinal Yedek Parçaları Için Kaykay Kategoride. Scooter. Nicebalance.news

 

Scooter Çantası İşe Yarar mı?

Scooter üzerine poşet takıp gezen bir sürücü görmekteyiz, öncelikle hiç güvenli bir durum değil neden diye soracak olursanız, sürücü zaten iki adet küçük tekerlek üzerinde hareket eden bir araç, bide bunun üzerine direksiyonda denge bozacak bir poşet ya da eşya koymanız halinde dengeler tamamen bozulur. Ayrıca ürün elektrikli olduğu için scooter şarj aletini mutlaka yanınızda taşımanızda fayda olacaktır. Bu sebeplerden dolayı sürücünün mutlaka bir scooter çantası ya da sırt çantası ile gezmesi çok yerinde bir karar olacaktır. Çanta içine öncelikle şarj aletinizi ve daha sonra kişisel eşyalarınızı koyabilirsiniz. İnternet ortamından ya da perakende mağazalardan özellikler yağmur geçirmeyen bir scooter çantası almanızı tavsiye ederiz.

grotte Scooter Çanta Gidon Askılı Elektrikli Scooter Çantası M365 Fiyatları ve Özellikleri

 

Scooter Fren Balatası Ne İşe Yarar?

Tıpkı arabalarda olduğu gibi scooter aksamında da disk, fren ve tabii fren balatası olmaktadır. Fren yapmak istediğimizde, fren kolunu sıkarız bu hareket fren teli yardımı ile fren mekanizmasını çalıştırır ve fren balatalarının fren diskine teması ile aracın durmasını sağlar. Scooter fren balatası yine farklılık gösterir. M365 ve pro modellerinde farklı tür olmaktadır. Pro modellerinin fren balatası çentikli olup M365 modelinde olduğu gibi sıradan yuvarlak bir model değildir. Ebat olarak Madeni 1 Türk lirası boyutu ile nerede ise aynıdır. Ev ortamında kendinizin de değiştirebileceği basit bir yedek parçadır.

Karlıktepe içindeki Xiaomi M365 elektrikli Scooter Fren Disk

Scooter Gaz Kolu Nasıl Kırılır?

Play station kolu nerede ise bir sarf malzeme gibidir. Sürekli bozulur ve yenisi alınması gerekir sebebi ise düğmelere ve joysticke çok sert basılmasıdır. Enteresan bir şekilde scooter gaz kolu çok basılınca daha hızlı gideceği sanılan bir düğmedir. Scooter gaz düğmesi içerisinde yaylar olması sebebi ile çok fazla sert müdahale hızla beraber masraf getirir. Gaz kolunun kırılması ya da bozulması kullanıcı hatasına gire ve ücretli değişimi gerekir. Bu şekilde bir sorun yaşamamak adına yani scooter gaz düğmesi kırılmaması için tek kural, başparmağınız ile komuta ettiğiniz bu düğmeye kesinlikle nazik davranmak olmalıdır. Gaz kolu ortası boş olan bir halka şeklinde olup direksiyon üzerinde sağ kola takılan bir mekanizmadır. Direk olarak aldığı elektrikle beraber motora komut verir ve aracın ileri doğru gitmesini sağlar. Servis değişimi süresi 2 saat olarak hesaplanmaktadır. Yedek parçası ve gaz teli stoklarda bulunmaktadır. Aracınızı kargo ile göndererek ya da mağazamıza getirerek destek alabilirsiniz

Karlıktepe içindeki Xiaomi M365 Elektrikli Scooter Gaz Kolu

Elektrikli Scooter Ekran Dash Board Değişimi

Elektrikli scooter yağmur, çamur, kar gibi bozuk hava şartlarını sevmez, yaz aylarını ve kuru asfalt zemini sever. Güzel güneşli günlerde kullanılması gereken harika bir ulaşım aracıdır. Ekranda şarj ya da hızı gösteren bu kart sıvı aldığında maalesef bozulur. Ekrana görüntü vermez ya da yanar söner veya ses yapmaya başlar. Batarya ile aldığı akımı kesebiliriz belli bir süre akım almasını engelleyerek kendine gelmesini deneyebiliriz ama genelde sonuç vermez. Dash board denilen parçanın yenilenmesi gerekir. Bu enteresan ve gizemli yedek parça Teknoway mağazası stoklarında bulunmaktadır. M365 ve Pro modelinin ekran kartı farklı olduğu için her iki model içinde ekran kartı temin edilmektedir. Sürücü mutlaka modelini belirterek yedek parça depomuzdan bu ürünü temin edebilir. Konusunda uzman ve deneyimli scooter tamircileri tarafından 3 saat içerisinde güvenli ve covid-19 pandemi şartlarına uygun olarak, steril bir şekilde değişimi sağlanır. Gerekli testleri ve mutlaka test sürüşü yapılarak sürücüye teslim edilir. Scooter ekran kartı arızası yaşamamak için sıvı temasından korunmanızı tavsiye ederiz. Bu ekranı korumak için 50 TL değerinde olan silikon malzemeden yapılmış, scooter ekran koruma kılıfı almanızı önemle tavsiye eder ve güvenli sürüşler dileriz.

Scooter Zili Çalışmıyor, Ne yapmak Gerekir?

Scooter zili nadiren de olsa bozuk olarak servisimize gelir ve tamiri istenir aslında bu zil tamir olacak bir parça değildir. Zil bozulması şöyle olur zilin yuvarlak metali olduğu yerden yani hizasından kayar ve çalmaz duruma gelir ding ding yerine sadece zayıf bir çıt sesi verir ve kullanıcıyı memnun etmez. Zil deyip geçmeyelim lütfen, sürüş esnasında yayalara çarpmamak ve fark edilmek için mükemmel işe yaran küçük ama çok etkili bir aksesuardır. Arabalarda bulunan korna nasıl çok etkili ve önemli ise, scooter zili de oldukça önemli ve sürüş güvenliğini arttıran bir parçadır. İnternet de çok cüzi fiyatlarda satılan herhangi bir zil alabilirsiniz. Xiaomi scooter orijinal zil de olduğu kadar etkili bir ses veren 30-40 TL değerinde bir ürün ile de gerekli faydayı sağlayabilirsiniz, zil ile herkese güvenli sürüşler diliyoruz.

Akıllı kaykay zil küçük korna çaldığında Xiaomi M365 Scooter Ninebot için – online alışveriş sitesi Joom'da ucuza alışveriş yapın

Scooter Tekerlek Reflektörü

Scooter ile özellikle gece sürüş yaptığınızda reflektör hayat kurtarabilir. Sizin üzerine gelen bir araç tarafından gözükmenizi sağlar. Bu da şundan dolayı kaynaklanır; scooter pro ve pro 2 modelleri zaten siyah renk yani kapkara bir araç, üzerinizdeki mont ve yolların ışıklandırma yetersizliği ile sizi görmek gerçekten zor olabilir. Bide araba kullanan kişi İstanbul şartlarında dalgınsa sizi fark etmek daha da zorlaşır, bu şu derken arka reflektör sayesinde uzaktan yakından fark edilebilir durumda olursunuz. M365 modellerinde kırmızı, üst modellerde ise sarı renk olarak iki renk satışı vardır. Montajı oldukça kolaydır, pratik bir şekilde değişimi yapılabilir, satın almak için mağazamıza bekleriz. İstanbul dışında ikamet eden kullanıcılarımıza kargo ile sevkiyat yapabiliriz.

Pegatina reflectante para patinete Xiaomi M365, etiquetas luminosas, pegatina de advertencia de seguridad nocturna, 2019|Piezas y accesorios de scooter| - AliExpress

 

Evet değerli scooter kullanıcıları yukarıda belirttiğimiz ve anlatmaya çalıştığımız tamir deneyimleri ve yedek parça satışları dışında aklınıza takılan bir durum olduğunda ya da merak ettiğiniz bir detay olduğunda 05379580202 numaralı scooter tamiri danışma hattımızdan destek alabilirsiniz. Sizlere hızlı bir şekilde dönüş yapmak ve destek olmak için elimizden geleni yapmaya hazırız. Scooter ların daha uzun ömürlü olması için derin çukurlardan, ön teker ile sert çarpmalardan sakınmanızı önemle tavsiye ederiz, herkese sağlıklı kullanımlar, keyifli sürüşler diliyoruz…

29 Temmuz 2021 – Xiaomi Scooter Tamir Fiyatları

Scooter Fren Ayarı 100
Scooter Çamurluk Değişimi Beyaz 350
Scooter Çamurluk Değişimi Siyah 350
İç Lastik (Yama) 150
İç Lastik 200
Dış Lastik 300
Scooter Kurulum Güncelleme 50
Scooter Şarj Aleti 450
Scooter Park Ayağı 230
Scooter Kopça Yan Kilit 150
Scooter Dolgu Lastik 300
Scooter Hava Pompası 400
Scooter Fren Kolu 370
Scooter Fren Diski 350
Scooter Çanta 300
Scooter Fren Balatası 125
Scooter Gaz Kolu 300
SCOOTER 365 EKRAN 450
SCOOTER PRO EKRAN 450
SCOOTER KOPÇA 100
SCOOTER ZİL 100
KIRMIZI ÇAMURLUK TAKIMI 350
SCOOTER FREN TELİ 120
SCOOTER SİLİKON KILIF 50
SCOOTER PRO REFLEKTÖR 120
SCOOTER 365 REFLEKTÖR 120
SCOOTER MENTEŞE 300
SCOOTER DUVAR APARATI 200
SCOOTER TAMPON KORUMASI SİYAH – KIRMIZI 150

Bu gönderiyi paylaş

Comments (2)

 • Resul cevap

  Hocam direksiyondan gıcırtı sesi geliyor alalı 2-3 hafta oluyor bu gıcırtı sesi neyden kaynaklı bi bilginiz var mı

  31 Mayıs 2021 , 14:27
  • Teknoway cevap

   Merhaba; Gidon kısmında ki vidaların gevşemesi ve bilyelerin dağılması sonucu oynama yapıyor ve ses çıkartıyor.

   30 – 60 dk arası yoğunluğa bağlı olarak değişen işlem süresi vardır.

   21 Haziran 2021 , 13:43

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir