8.5 İnç İç Lastik

8.5 İnç İç Lastik

8.5 İnç İç Lastik

Elektrikli scooter kullanıcısı olarak teknik olarak bazı yönlere hakim olmak birçok yönden avantaj sağlayacaktır. Elektrikli scooter nasıl çalışır, batarya nerede bulunur, motor hangi bölgededir, şarj girişi yeri ve lastik ölçüleri gibi birçok konuyu bilmeniz olası bir arızada daha mantıklı hareket etmenizi kolaylaştırır. Genelde elektrikli scooter lastik ölçüleri 8.5 inç şeklindedir ancak günümüzde 10 inç ve hatta daha farklı boyutlarda tekerlek kullanan scooter modelleri de yayılmaya başladı. Bu bilgiyi öğrenmenin çeşitli yolları var ve kesinlikle bilmeden yola dahi çıkmamanızı tavsiye ederiz. Eğer scooter lastiği ile ilgili bir sorun yaşanıyorsa; lastik patladı, iç lastik indi, lastiğe vida girdi, çivi battı gibi bir sorun varsa adımları doğru atmak gerekmektedir; bahsettiğimiz scooter’a hakimiyet bu nedenle önemlidir.  Bu yazıda scooter lastiği ile yaşayabileceğiniz bazı sorunlara ve farklı senaryolar için nasıl bir çözüm yolu izlemeniz gerektiğine ayrıntılı değineceğiz.

Scooter lastiği ebatları nasıl öğrenilir? Bu konuda elbette kullanım kılavuzu ilk akla gelenlerden fakat yolda kalma gibi bir durum söz konusu ise –bazen scooter tekerleği yolda patladı, yolda lastiğin havası indi şeklinde sorunlar yaşanabiliyor– varsa scooter’ın internet sitesinden veya alışveriş sitelerinden bilgi edinilmeye çalışılabilir. Bir diğer seçenek de scooter lastiğinde yazan yazılar ne anlama geliyor bunları çözümleyebilmektir. Aslında burada scooter lastiği dış çapı, kalınlığı ve basılması gereken en fazla hava basıncı (PSI) miktarı açık şekilde belirtilmiştir ancak bazen bu yazılar silinebiliyor veya lastik bu bilgilerin görülemeyeceği düzeyde zarar görmüş olabiliyor. Eğer elektrikli scooter’ın marka modelini tam olarak çok iyi bildiğinize eminseniz scooter teknik servisi Teknoway’e 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan ulaşacak da scooter lastik ölçüsünü öğrenme işlemi gerçekleştirilebilir.

8.5 İnç Scooter Şambrel (Şamyel)

Elektrikli scooter lastik tipi yani çeşidi şişme lastik olarak bilinen lastiklerdir fakat şişme lastikleri de kendi içinde ikiye ayırabilmek mümkün. Otomobil ve birçok motosikletteki şişme lastik tubeless olarak geçer ve tüpsüz radyal telli ve iç lastiksiz şişme lastik olarak düşünülebilir. Elektrikli scooter’larda bisikletlere benzeyen tarzda iç lastikli şişme lastik kullanılır. Yani elektrikli scooter lastiği bir adet dış lastik ve bir adet iç lastikten oluşur. Patlama ve hava kaçırma gibi sıkıntılar tamamen iç lastikten kaynaklanır. İç lastik ince bir malzemeye sahiptir ve hava basıncı ile şişerek dış lastiği sertleştirir. Scooter iç lastiği için şambrel de denmektedir çünkü bisiklet şambreli ile tamamen aynı malzemeye sahiptir. Her ne kadar yanlış olsa da şamyel şeklinde de kullanımı vardır.

8.5 inç scooter şambrel arayan bir kullanıcının karşısına gelen bazı ürünlerde rahatlıkla şamyel yazısının yazdığını görebilirsiniz; bu doğru bir kullanım olmasa da halk diline yerleşmiştir. Konuşma dilinde şarj yerine sürekli şarz denmesi gibi düşünebilirsiniz. Şamyel yani şambrel olarak adlandırılan bir ürün scooter iç lastik kategorisindedir. Yani eğer scooter lastiği patladı veya hava kaçırıyor ise şambrel değişimi için araştırma yapabilirsiniz. Dış lastik yırtılma, yarılma veya aşınma gibi nedenlerin dışında değiştirilmeye gerek duymaz. Bazı talihsiz dış lastik delinmesi gibi durumlarda hem dış lastik, hem de iç lastik değişimi gerekli olabilir. 8.5 inç şamyel fiyatları uygun bir seviyededir ve internette oldukça fazla sayıda karşınıza çıkacaktır.

Scooter 8.5 İnç İç Lastik Fiyatı

Scooter iç lastik patlaması durumunda iki farklı şekilde hareket edilebilir. Genelde yama yapma yolu kalıcı bir çözümdür ancak birkaç lastik patlaması sonrasında bu pek de önerilmez ve scooter 8.5 inç iç lastik fiyatı araştırılmaya başlanır. 8.5 inç scooter iç lastik nerede satılır, kaç para, kaç TL, 8.5 inç şambrel ücreti, 8.5 inç scooter şamyel fiyat gibi çeşitli aramalar yapılmakta. Eğer scooter 8.5 inç lastik tamiri için teknik servis ziyareti yaptıysanız öncelikle yama yapılması istediğinizi söyleyin. Bu daha ekonomik olacaktır. Ancak bazı durumlarda iç lastik yarılması, iç lastik yırtılması veya iç lastik parçalanması olabilmektedir. Böyle bir durumda eğer büyük ölçekte bir tamirat söz konusu değilse yama yapılabilir ancak uygun bir vakitte scooter iç lastiği komple değişim daha mantıklı ve güvenli olacaktır. Dolayısı ile sıkıntının boyutunu canlı olarak görerek ilk etapta yamaya yönelmek en doğrusu.

Scooter 8.5 inç iç lastik fiyatı oldukça ucuz ve uygun fiyat seviyesindedir. Eğer scooter yaması nasıl yapılır gibi işlerle uğraşmak istemiyorsanız bir 8.5 inç lastik iç lastik siparişi vererek evde scooter iç lastik değişimi işlemi yapmayı düşünebilirsiniz. Eli biraz bu işlere yatkın olan kullanıcılar için pek de zor olmayacaktır. Burada yalnızca dikkat etmeniz gereken 8.5 inç scooter iç lastik fiyatları araştırırken düz sibop veya eğri sibop olup olmayacağı. Özellikle motorun bulunduğu ön tekerlekten bahsediyorsak burada çoğunlukla eğri sibop scooter iç lastik tercihi yapılıyor. Sonradan iade süreçleri ile uğraşmamak için alışveriş sırasında hata yapmamakta fayda var. Bizler scooter 8.5 inç iç lastik fiyatı olarak en iyi fiyatı size sunuyor, en düşük servis işçilik ücreti ile montaj hizmeti veriyoruz. Dilerseniz Teknoway’e 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

8.5 İnç İç Lastik1

Scooter İç Lastik Ebatları

Scooter iç lastik ebadı nedir, kaç inç’tir, kaç santim alınmalıdır, scooter şamyeli uzunluğu, elektrikli scooter’a iç lastik alırken dikkat edilecekler nelerdir gibi aklınızı kurcalayan birçok soru olduğuna eminiz. Öncelikle elektrikli scooter dış lastik boyutu kaç bunu bildikten sonra endişe edecek başka bir konu olmasına gerek yoktur. Eğer 8.5 inç lastikli elektrikli scooter modelleri arasından birine sahipseniz satın alma araştırmasında 8.5 inç iç lastik şeklinde araştırma yapmalı veya teknik servisler ile bu şekilde görüşme sağlamalısınız. Sadece ön iç lastik ve arka iç lastik farkı olabilmektedir. Bazı scooter iç lastik modelleri düz siboplu iç lastik bazıları da eğik siboplu şambrel şeklinde adlandırılmaktadır. Uyumsuzluk sorunu yaşamamak adına buna dikkat etmelisiniz.

Scooter’ın kendi orijinal iç lastiği diye bir şey yoktur çünkü tüm lastikler sıradan üretimlerdir. Elektrikli scooter için dış lastik tavsiyesi alırken veya en iyi lastik hangisidir diye araştırırken markalardan yana pek şansınız olmayacaktır. Burada internetten alacağınız ürüne dair yorumlar veya mağazanın tavsiyeleri önem taşımaktadır. Dolayısıyla scooter iç lastik satın alma sırasında çok düşünülmemelidir ürünler aşağı yukarı sibop farkı dışında birbirinin aynıdır. Elbette 8.5 inç scooter iç lastik ve 10 inç scooter şamyeli birbirinden farklıdır ancak konu dış lastik ise bu kez biraz daha titiz olunabilir. Dış lastik değişimi gibi bir konu gündemdeyse dolgu lastik taktırma da aklınızın bir tarafında olmalı.

Yama Nasıl Yapılır? – Scooter Lastik Tamir Kiti

Elektrikli scooter yama yapma videoları internette kolay bir şekilde bulunabiliyor. Daha öncesinden bisiklete yama yapma tecrübeniz varsa fazla zorlanmadan bu işin üstesinden gelebilirsiniz ancak scooter lastikleri biraz daha farklıdır; şimdi o konuya geliyoruz. Öncelikle elektrikli scooter’lara uygun iç lastik yaması almalı, gerekli yapıştırıcı ve bölgeyi temizleyici ekipmanlara sahip olmalısınız. Bir diğer önemli durum da elektrikli scooter tekerleği el pompası ile şişer mi sorusudur. Sanılanın aksine elektrikli scooter ön tekerlek ve arka lastik 45-50 PSI gibi bir basınç istemektedir ve bunun da el pompası ile sağlanma ihtimali yoktur. Çift pistonlu ayak pompaları veya kompresör gerekmektedir. Yani evde scooter tekerleğine yama yaptıktan sonra şişirmek için benzinciye gitmek gerekebilir.

Elektrikli scooter parçaları arasında belki de en hassas olanlardan biri tekerleklerdir. Hava basınçlarına sürekli dikkat edilmeli ve asla inik kullanılmamalıdır. İnik lastikle scooter kullanmanın zararları en başta scooter iç lastik yırtılmasıdır. Scooter lastiğine yama yapmak için scooter lastik tamir kiti alabilirsiniz. Otomobillerdeki gibi lastik tamir köpüğü tamamen farklı bir şeydir. Bunlar genelde soğuk yama olarak adlandırılır ve yapıştırıcı ile iç lastiğe yapıştırılır. Sıcak yama olan farklı bir yöntem daha vardır ancak uygulaması biraz daha zordur. Scooter tekerleği soğuk yama mı sıcak yama mı daha iyidir derseniz ve bunu güvenlik için düşünüyorsanız bize göre en güvenlisi yeni nesil dolgu lastik takma yolunu tercih etmektedir diyebiliriz.

8.5 İnç İç Lastik2

8.5 İnç Lastik Tamir Fiyatı

Eğer istenmeyen bir çarpışma veya kaza gibi bir durumdan bahsediyorsak; 8.5 inç iç lastik ve dış lastik ciddi anlamda bütünlüğünü kaybetmişse elektrikli scooter için hem 8.5 inç lastik, hem de 8.5 inç dış lastik fiyatı araştırmanız ve ikisini birlikte satın almanız gerekiyor. Böyle bir durumda 8.5 inç dolgu lastik değişimi yaptırmayı düşünebilirsiniz. Dolgu lastikler patlamayan scooter lastiği olarak da biliniyor ve delikli, petekli veya oluklu doku sayesinde yol tutuş ve titreşimsiz sürüş konularında artık şişme lastik rahatlığını aratmıyorlar. Çünkü şişme lastik avantajları yaşanabilmesi için sürekli lastik basınçları kontrol edilmeli, hava sıcaklığı veya scooter yüküne göre yeniden gözden geçirilmeli. Bu nedenle bir noktadan sonra hiç bunlarla uğraşmamak için scooter dolgu lastik değişimi çok daha mantıklı olacaktır.

İstanbul Anadolu Yakası, Kadıköy ilçesi içinde konumlanan scooter lastik teknik servisi Teknoway’de lastik değişimi, yeni iç lastik fiyatları, iç lastik yama yaptırma, dolgu lastik maliyeti, patlamaz scooter lastik taktırma ücreti ve diğer tüm scooter onarım konularında bilgi sahibi olabilir, kredi kartına taksitli ve ucuz fiyata hizmet alabilirsiniz. Stoklarımızda hem 8.5 inç iç lastik, hem de 10 inç iç lastik seçenekleri yer almaktadır. Şehir dışına kargo ile scooter yedek parça gönderimi yapabiliyoruz. Ayrıca arzu eden kullanıcılar aynı gün scooter lastik değişimi için ücretsiz çift yönlü kargo avantajı ile scooter’larını bize gönderebilir ve lastik değişimi sağlayabilir.

Scooter Yol Yardımı

Elektrikli scooter’la yolda kaldım gibi bir sorunu kimse düşünmek bile istemez ancak servisimize bazen bu şekilde telefonlar gelebilmektedir. Normal şartlarda hiçbir elektrikli scooter’ın yolda kalmasına imkan yoktur. Ya kullanıcı ihmali, ya da bilgili olmayan teknik servisler tarafından içi açılan elektrikli scooter’larda yolda kalma sorunu yaşanabilir. Kullanıcı ihmali genelde lastik havalarından kaynaklıdır. Scooter’a iki kişi binmek, az lastik havası varken kullanmak gibi durumlar lastikleri olduğundan fazla aşındırarak yolda kalma sıkıntısına yol açabilir. Ayrıca teknik yeterliliği olmayan servislerin açıp kapattığı scooter motoru, batarya veya anakart gibi bölgelerde sıvı teması için son derece iyi yalıtım yapması gereklidir. Bu şekilde özensizce kapatılan scooter’larda da sıvı temasına bağlı arızalar ortaya çıkabilmektedir.

Teknoway olarak bizi arayan kullanıcılara scooter yol yardımı hizmeti de verebiliyoruz. Elbette istenen her an bunu sağlayamayabiliriz ancak bize adres verdiğinizde adresinizden scooter alımı yapabiliyor ve tamir sonrası adrese teslim gerçekleştirebiliyoruz. Eğer zamanınız yoksa İstanbul içi kargo ile scooter tamiri hizmetimizden de faydalanabilir, iç lastik onarımı, dolgu lastik geçişi gibi işlemleri kredi kartına taksit avantajı ile yaptırabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş