En İyi Scooter Lastikleri

İstanbul elektrikli scooter tamiri servisi

En İyi Scooter Lastikleri

En İyi Scooter Lastikleri

Elektrikli scooter’ların tamamına yakını fabrika çıkışlı olarak şişme lastiklerle gelir. Teknik olarak bisiklet lastiklerine benzeyen bu lastikler beklenen sürüş rahatlığını sunsalar da düşük kullanım ömrü ve patlamaya elverişli yapıları nedeniyle uzun vadede çok da mantıklı bir tercih olmuyor. Özellikle  scooter lastik patlaması veya yeni scooter lastiği fiyatları konularında araştırma yapan kullanıcılara TEKNOWAY olarak Türkiye şartlarına en uygun şekilde  kendimizin geliştirip imal ettirdiği dolgu lastik modellerini tavsiye ediyoruz. Maliyetlerin önemli olduğu elektrikli scooter’larda fabrika çıkışlı dolgu lastikli elektrikli scooter modellerine de artık rastlanabiliyor ancak ilk etapta bu maliyet nedeniyle fiyatın yükselmemesi için çoğunlukla standart tip lastikler sunuluyor. Dolgu lastik tercihini bir kere yapıp avantajlarını gören kullanıcılar ise scooter’ını farklı bir modelle değiştirecek olsa bile dolgu lastik kullanımından asla vazgeçmiyor.

Scooter şişme lastik yapısı bisikletlerdeki gibi bir iç lastik ve bir dış lastikten meydana gelir. Dış lastik petrol ve kauçuk esaslı malzemelerle üretilir ve jant ile arasında hava ile şişirilen iç lastik (şambrel) kullanılır. Piyasada buna hatalı bir kullanım olsa da “şamyel” olarak da rastlanmaktadır. Bu tip lastikler yapı olarak cisim batması ve hava şartlarından etkilenerek basınç kaybetmeye en müsait lastikler olduğundan motosiklet ve otomobil gibi araçlarda tüpsüz yani radyal telli lastikler kullanılır. Elektrikli scooterlar içinse güvenlik ve bakım gerektirmemeleri nedeniyle en iyi scooter lastikleri dolgu lastiklerdir.

Normal şartlarda şişme lastikli elektrikli scooter’larda her sürüş öncesinde lastik hava basıncı kontrolünün yapılması gerekir. Hava basıncı eksikse bir ayak pompası veya en yakın istasyonunda lastik basıncını olması gereken seviyeye yükseltmeniz gerekir. Ayrıca elektrikli scooter’da yük taşıma sırasında tekerlek havası ne kadar olmalı sorusu da önemli bir ayrıntıdır. Dolgu lastik kullanıcıları ise bunları hiç düşünmez. Dolgu lastiklerin avantajları bakım gerektirmemesi ve patlamaması, dolayısı ile her koşulda sürüş güvenliği sağlamasıdır.

Elektrikli Scooter İçin En İyi Dolgu Lastik

Dolgu lastikler elektrikli scooter’lar için çok yeni ürünler değil; tam aksine uzun bir süredir piyasada varlar ancak tam anlamıyla iyi bir ürünlerden bahsedebilmek için dolgu lastik kullanıcılarının kısa ve uzun vadedeki memnuniyet ve şikayetlerini dinleyerek daha iyi ürünlerin piyasaya çıkmasını beklemek gerekiyordu. Piyasada en iyi scooter dolgu lastik modelleri şeklinde araştırma yaptığınızda delikli dolgu lastik, kanallı dolgu lastik veya oluklu dolgu lastik gibi birçok seçenek karşınıza gelebilir. Burada önemli olan nokta dolgu lastiklerin malzemesidir. Eğer plastik miktarı yüksek ve kalitesiz bir dolgu lastikten bahsediyorsak tasarımının delikli veya oluklu gibi farklı olması bu noktada pek bir şey ifade etmeyecektir.

Dolgu lastikler özellikle bir dönem yol sarsıntısını çok fazla hissettirmesi nedeniyle tercih sebebi olmadı. Ancak yüzde 100 kauçuk kullanılarak üretilen dolgu lastiklerle hem rahatlık, hem de güvenlik açısından ideal bir yolculuk sağlanabiliyor. Bu noktada dolgu lastik seçimi yapılırken dikkat edilecekler arasında malzeme kalitesi ön planda olmalıdır. TEKNOWAY olarak bugüne kadar binlerce müşterimiz elektrikli scooter’a dolgu lastik taktırma için bizi seçti ve müşterilerimizle olan iletişimimiz sonucu bilgi birikimimizle yerli ve Türkiye yollarına uygun yüzde 100 kauçuk dolgu lastik üretmeyi tercih ettik. TEKNOWAY marka dolgu lastik yorumları, gerçek anlamda deneyimleyen tüm kullanıcılardan olumlu yorumlara sahip.

Dolgu Lastiklerin Dezavantajları

Piyasada “dolgu lastiklerin dezavantajları” şeklinde yanlış bir algı oturmuş durumdadır. Dezavantajların listesi yapılarak şişme lastikler ile karşılıklı kıyaslandığında dolgu lastiklerin her zaman daha avantajlı olduğu görülecektir. Elektrikli scooter dolgu lastikleri ilk zamanlarda çok sert ve ağır malzemelerden imal ediliyordu. Bu da sürüş sırasında titreşim, dolgu lastik motor arızası, elektrikli scooter şarjı az gidiyor veya batarya çabuk bitiyor gibi şikayetleri oluşturuyordu.

TEKNOWAY olarak geliştirdiğimiz yeni nesil TEKNOWAY  Tw 85 dolgu lastikler kesinlikle performansı ve sürüş güvenliğini etkilememektedir. Eski nesil bazı dolgu lastik modellerinde en yüksek hıza ulaşamama veya bataryanın erken bitmesi gibi sorunlar yaşanabilmektedir. Ancak yeni nesil TEKNOWAY Tw 85 dolgu lastikler bu açıdan şişme lastiklerle ayırt edilemez bir rahatlığa sahiptir. Yumuşak ve dayanıklı olan malzeme sayesinde kayma ve titreşim gibi sorunlar da TEKNOWAY Tw 85 dolgu lastiklerle yaşanmamaktadır.

TEKNOWAY Tw 85 en uzun ömürlü elektrikli scooter lastiği seçeneklerinden birisidir. Özel malzemesi sayesinde hemen aşınmaz ve uzun yıllar kullanım sonrasında bile yıpranmaz; ayrıca mükemmel bir yol tutuşu sağlayarak yağışlı havalarda bile fren mesafesi kısadır.  Birçok dolgu lastikte karşılaşılabilen dolgu lastik janta tam oturmuyor, dolgu lastiği janta takma, dolgu lastiğin janta yapıştırılması gibi sorunlar TEKNOWAY Tw 85’in tırtıklı yapısı sayesinde bir sorun olmaktan çıkmıştır.

TEKNOWAY Tw 85 dolgu lastik hamuru ve materyali özel olarak üretilmiştir ve garantilidir. Patlamaz ve bakım gerektirmez yapısı ile sizi asla yarı yolda bırakmaz. Dolayısıyla günümüzde artık dolgu lastiklerin dezavantajları diye bir konudan bahsetmek hata olur. Dolgu lastikler özellikle şişme lastiklerde lastiğin kendiliğinden inmesi veya yabancı cisim batması sonucu patlama gibi sorunları kesinlikle yaşatmadığından tam tersine çok daha avantajlıdır. Hatta amortisman süresi açısından ele alındığında dolgu lastik kullanmak birkaç senede bir şişme  tekerlek tamiri ve bakım masraflarını gerektirmeyeceğinden daha karlı bir yatırıma dönüşecektir.

En Iyi Scooter LastikleriEn Kaliteli 8.5 İnç Scooter Lastiği

Dolgu lastiklerin şişme lastikler karşısındaki en önemli avantajları patlamamaları ve hava kaçırmamalarıdır. Buna bağlı olarak sizi lastik tamiri ve bakımı gibi ek masraflarla uğraştırmazlar ve sürüş sırasında yabancı bir cisim batsa bile patlamayarak sizi asla yolda bırakmazlar. Scooter’lar için kaliteli dolgu lastik araştırması yapıyorsanız ve 8.5 inç bir scooter’a sahipseniz, en kaliteli 8.5 inç scooter lastiği olarak size TEKNOWAY Tw 85’i önerebiliriz.

TEKNOWAY Tw 85 tamamen Türkiye’de  yerli dolgu lastik olarak en kaliteli malzemelerle üretilmiştir. Ayrıca farklı yol koşullarına tamamen uyum sağlayacak şekilde geliştirilmiştir. Bugüne dek gerçekleştirdiğimiz binlerce scooter tamiri ve bakımı işlemlerinde kullanıcıların lastiklerden olan beklentilerini öğrenerek TEKNOWAY Tw 85 dolgu lastiği geliştirdik. Özellikle rahat bir kullanım sağlaması nedeniyle tercih edilen bazı dolgu lastikler ne yazık ki uzun vadede elektrikli scooter’a zarar verebilmekte.

Elektrikli scooter’lara dolgu lastiklerin zararı olur mu şeklinde merak eden birçok kullanıcı oluyor. Düşük kalitede malzemeyle üretilen bazı dolgu lastikler özellikle yağışlarda kayabilen ve frenleme mesafesi konusunda beklentileri karşılamayan sonuçlar ortaya koyabiliyorlar. Ayrıca plastik yoğunluklu malzeme seçimi nedeniyle  düşük lastik hamuru kalitesi çatlama ve kullanıma bağlı olarak hızlı yıpranma gibi problemleri ortaya çıkarabiliyor.

TEKNOWAY Tw 85 dolgu lastik kullanıcı yorumları oldukça yüksek. Uzun süreli olarak lastiği tercih eden kullanıcılar özellikle zaman geçmesine rağmen lastiğin ilk günkü frenleme ve rahat sürüş avantajlarını her sürüşte hissedebildiklerini söylüyor. TEKNOWAY Tw 85 lastikler diske zarar vermez ve şok emici özellikleri ile elektrikli scooter’lar için en iyi lastik seçimi olma özelliğine sahiptir. Titreme yapmaz ve yıpranmaz yapısı ile tercih edebileceğiniz TEKNOWAY  Tw 85 karşılaşılabilecek tüm sorunlar karşısında garantilidir.

Bu gönderiyi paylaş