Onvo 11 Lastik Değişimi

Onvo 11 Lastik Değişimi

Onvo 11 Lastik Değişimi

Onvo 11 Lastik Değişimi

Onvo 11 elektrikli scooter’ın lastiği tıpkı bisikletlerde olduğu gibi bir iç (şambrel) ve bir dış lastiğin birleşiminden oluşur. Böylelikle cisim batması gibi lastiği aniden patlatacak durumlarda hava çıkışı daha yavaş gerçekleşir ve sürücü durumun farkına vararak lastik tamirini yaptırabilir. Lastik patlamalarında ise öncelikle hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastikte mi olduğunun anlaşılması gerekir. Ancak iç lastik delinmiş ya da yırtılmış ise lastiğin patladığından bahsedebiliriz.

TEKNOWAY olarak 10 inç pnömatik lastiklerle gelen Onvo OV-011 lastik tamiri işlemini gerçekleştirebiliyoruz veya daha ciddi durumlarda birebir lastik değişimi yapabiliyoruz. Onvo 11 lastik değişimi konusunda servisimiz size en uygun ve en ucuz fiyatı verecektir. Lastik değişimi sırasında frenleriniz de kontrol edilip ayarlanarak ve gerekiyorsa balata gibi parçaları değiştirilerek size teslim edilir.

İç lastiğe yama yaptırmak elbette yeni bir lastik almaya göre çok daha ekonomik fakat daha kalıcı bir çözüm istiyorsanız Onvo 11 lastik değişimi yaptırmalısınız. Dış lastik kısmında ise tüm motorlu taşıtlarda olduğu gibi bir kullanım süresinden bahsedebiliriz. Bu süre lastik hava basıncı, hızlanma ve fren kullanımı alışkanlıklarınıza göre değişiklik gösterebilir. Erimiş ve dişleri belirginliğini kaybetmiş bir dış lastiğin kullanılması doğru değildir. Dış lastik değişimi teknik servis ortamında birkaç saatte gerçekleştirilebilecek basit bir işlemdir. Seçeneklerden biri de dolgu lastiklerdir. Patlamayan ve çok daha uzun ömürlü olan dolgu lastikler biraz daha maliyetlidir, ancak ve size zemin bozukluğunu daha fazla hissettirir. Ayrıca hava basıncı takibi de gerektirmez; değerlendirmeyi düşünebilirsiniz.

Onvo OV-011 Teknik Özellikler

Onvo 11 elektrikli scooter’ın üstün performansında sahip olduğu farklı tasarım anlayışı büyük rol oynuyor. Onvo 11 elektrikli scooter’ın 10 inç tekerlek boyutu hem sürüş rahatlığını artırıyor hem de tek bir turda daha fazla mesafe yapabilmesini sağlıyor. Tabii bu noktada 10 inç lastiğe tek bir tur attırmak için daha güçlü bir motor gereksinimi oluyor. Bu yüzden Onvo 11 elektrikli scooter 500W gücünde bir motor ile geliyor. Onvo 11 çok daha hızlı ivmelenmesini yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşabilmesini ve rahat yokuş çıkabilmesini güçlü motoruna borçlu.

Normal elektrikli scooter’ların motor gücü 250W, 350W aralığındadır Onvo 11’in motor gücünün önemini anlayabilmek için standart elektrikli scooter’ların motor gücü değerlerini paylaşmak bu noktada önemli. Onvo 11 elektrikli scooter’ın ağırlık bilgisi ise 23  kg olarak veriliyor. Bu değer birçok scooter’a kıyasla yüksek kalabilir. Ancak bunun nedeni büyük lastik ve güçlü motor gibi Onvo 11’i rakiplerinden ayıran özellikleridir. Keyifli ve sorunsuz sürüşün yanı sıra yüksek menzil sağlayan Onvo 11’in bu avantajlarının yanında ağırlığının öneminin kalmadığını düşünüyoruz.

İç Lastik Değişimi

Lastik patladı teşhisinin konulması için hasarın iç lastikte olması gerektiğinden bahsetmiştik. Lastik tamiri için ise yapılabilecek iki alternatif vardır. Bunlardan ilki olan lastik yaması uzman bir teknik serviste yapılabilir. Diğeri olan kesin ve sorunu tamamen ortadan kaldıran çözüm iç lastik değişimidir. TEKNOWAY olarak scooter’ların belli bir hızda ve trafikte diğer taşıtlarla beraber kullanıldığını göz önüne aldığımızda lastik değişimi yapılmasını çok daha sağlıklı buluyoruz. Güvenli sürüş elektrikli scooter’lar için de her şeyden önde gelen ilk sıradaki şarttır.

Dış Lastik Değişimi

Onvo 11 elektrikli scooter’ların 10 inç pnömatik lastiklerle geldiğinden bahsetmiştik. Onvo 11 dış lastik değişimi çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir. Kullandığınız yol nedeniyle dış lastik gereğinden fazla yıpranabilir veya yabancı cisim batması sonrasında dış lastik delinebilir. Bu ve bu gibi durumlarda tek çare. Onvo 11 elektrikli scooter dış lastik değişimi işlemidir. Eğer elektrikli scooter için patlamayan lastik satın almak istiyorsanız TEKNOWAY olarak dolgu lastik çeşitlerimizle scooter’ınıza bu yeniliği de kazandırabiliriz. Dolgu tekerleklerin en kritik özelliği malzeme yapıları itibariyle daha fazla dayanıklı olmalarıdır. Böylece yoldaki cam, çivi, vida gibi yabancı maddelerin batma riski hiç bulunmamaktadır. Onvo 11 scooter için 10 inç dolgu tekerlek fiyatları maliyet olarak sizi endişelendirmesin. Çünkü scooter tekerlek tamiri maliyeti olmayacağı için kısa zaman içerisinde daha karlı duruma geçersiniz.

Onvo 11 Lastik Değişimi

Onvo 11 Dolgu Lastik

Onvo OV-011 11 elektrikli scooter’ı ilk satın aldığınızda üzerinde gelen şişme tekerlekler ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Şu bir gerçek ki çoğunlukla dolgu tekerlekleri şahsen deneyimlemeyen kullanıcılar dolgu tekerlek kullanımı ve faydaları hakkında çok fazla fikir sahibi olamayabiliyorlar. Kalitesi çok iyi şişme tekerlekler olsa da üreticiler maliyet rekabetinde de olduklarından orta düzey kalitede tekerlek kullanmaktadırlar. Onvo 11 scooter’da da orta düzey tekerlekler bulunmaktadır.

Şişme lastikli scooter kullanan her kullanıcı lastiğe çivi battı, tekerleğe vida saplandı, tekerlekte çatlaklar oluştu, tekerleğin dişleri eridi gibi tekerlek tamiri gerektirecek durumlarla mutlak bir gün karşılaşabilir. Böyle bir durumla sürüş esnasında karşılaşmak en kötüsü olur. Çünkü bu şekilde sürüş güvenliği de tehlikeye girmektedir. Onvo 11 şişme tekerlekleri birçok taşıtta olduğu gibi tubeless yapıda olmadığından herhangi bir cisim batmasında çok hızlı bir şekilde iner. Bu durum sürüşü tehlikeye atarak kazaya zemin hazırlayabilir. Kullandığınız araç ne olursa olsun tekerlekler sürüş güvenliğinde en önemli parçalardan biridir. Dolayısıyla tekerleklerin sebep olabileceği kaza ihtimalini minimuma indirebilmek için Onvo 11 scooter’lar için 10 inç dolgu tekerlekleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Onvo Teknik Servis Lastik Fiyatları

Dolgu tekerlek fiyatları her üründe olduğu gibi modele göre değişebilmektedir. 10 inç scooter’lar için tam dolgu tekerlek fiyatları daha uygun ancak yeni teknolojisi sayesinde daha fazla avantaja sahip delikli veya petekli 10 inç scooter dolgu tekerleklerin fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Genellikle 10 inç scooter tekerlek tavsiyesi olarak müşterilerimize çift sıra petekli dolgu tekerlekleri tavsiye etmekteyiz. Delikli dolgu tekerlekler daha fazla esneme özelliği sayesinde havalı tekerleklerin sürüş rahatlığını sunmakla beraber delinme, patlama, yırtılma ve yarılma gibi sorunlardan kullanıcıları kurtararak yolda kalma endişesi yaşatmıyorlar.

Onvo OV-011 scooter’a hangi tekerlek takılmalı bu konuda TEKNOWAY çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle sıklıkla kullandığınız yolların asfalt-parke taş gibi durumları, yağmurlu havada kullanıp kullanmama tercihi, scooter’la birlikte taşınan ağırlığa göre scooter’a uygun tekerlek nasıl seçilir bu konuda servisimiz size en iyi şekilde yol gösterecektir.

Bu gönderiyi paylaş