Airfryer Bozuldu

Airfryer Bozuldu

Airfryer Bozuldu

Son yılların en trend ürünleri arasında mutfaklarda yemek yaparken büyük bir kolaylık sağlayan airfryer yer alıyor. Airfyer yani sıcak hava fritözleri her geçen gün mutfaklarda yaygınlaşarak daha fazla kullanılıyor. Yağ kullanmadan kızartma yapabilen makine olarak airfryer ile ilgili internette airfryer bozuldu, airfryer çalışmıyor, airfryer açılmıyor, airfryer tamiri veya airfryer servisi ile ilgili çokça araştırma yapılıyor. Yemekleri gayet lezzetli pişiren ve girdiği mutfakların baş tacı haline gelen airfryer ile birçok yemeği çok kısa sürede, kolayca ve yağsız olarak pişirebilirsiniz. Yazımızda  mutfaklarda oldukça popüler hale gelen bu ürünle  ilgili airfryer bozuldu ve airfryer tamiri gereksinimi halinde neler yapabileceğinizi anlatıyoruz.

Airfryer Nasıl Çalışıyor?

Airfryer, başta geçmiş yıllarda oldukça popüler olan fritöz gibi görünse de tam anlamıyla öyle değildir. Çünkü fritözlerde kızartma yapabilmek için litrelerce yağ kullanmak gerekirken son teknoloji airfryer’da kızartma yapmak için çok az yağ kullanmak yeterli olmaktadır. Yiyecekleri yağsız ya da daha az yağ kullanarak pişiren airfryer, fırınlara göre daha az yer kaplamasıyla ve yemek yapmayı hem zaman açısından kısaltarak hem de işlem olarak kolaylaştırarak mutfağın bir numaralı yardımcısı oluyor.

Peki airfryer nasıl çalışıyor önce bu konuya biraz değinelim. Airfryer tıpkı fırın gibi sıcak havayı yiyeceklerin etrafında üfleyip dolaştırarak yiyecekleri sıcak havanın yardımıyla pişiriyor. Airfryer’ın en büyük avantajı yağ harcama ve kullanma konusunda büyük tasarruf sağlamasıdır. Böylece pratikliğinin yanı sıra hem sağlıklı hem de ekonomik bir alet olduğunu söylemek mümkün.

Airfryer delikli bir sepete giren yiyeceklerin sıcak havayı yiyeceklerin etrafında çevirerek pişmelerini sağlıyor. Bu yüzden hem fırından hem de fritözden farklı bir mutfak aleti konumuna ulaşıyor. Airfryer, içine konan malzemelerin üzerine 160 derecenin üstünde kuvvetli bir şekilde hava üfleyerek pişirme işini yapıyor.  Bu şekilde airfryer kızartma işlemi yapmayarak delikli bir sepete giren yiyeceklerin etrafına sıcak hava üfleyerek yemeğin pişmesini sağlamaktadır. Bu havanın gücüyle yiyeceğin içi ve dışı iyi bir şekilde pişmektedir. Yiyecekleri pişirirken oldukça düşük bir yağ oranı kullanan airfryer özellikle sağlıklı beslenen kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen bir üründür.

Airfryer Açılmıyor

Airfryer açılmıyorsa bunun farklı sebepleri olabilir. Bunlardan biri eğer airfryer sıcaklığı çok düşük bir değere ayarlanmışsa airfryer ısınmıyor gibi görünebilir. Örnek vermek gerekirse airfryer 40°C veya daha düşük bir sıcaklıkta pişirecek şekilde ayarlandıysa ısınmıyor gibi görünebilir. Bunun nedeni çevredeki sıcaklığın bu sıcaklığa yakın olmasıdır. Böyle bir durumda cihazın sıcaklığını kontrol edebilir ve gerekirse yükseltebilirsiniz.

Cihazın zamanlayıcısını ayarlarken istediğiniz pişirme süresi 10 dakikadan kısaysa airfryer açılmayabilir. Bu durumu düzeltmek için zamanlayıcıyı önce yaklaşık 15 dakikaya ayarlayabilir ve daha sonra istediğiniz daha kısa pişirme süresine geri getirebilirsiniz.

Kontrol etmeniz gereken detaylardan biri de çekmecenin tamamen kapalı olup olmadığıdır. Airfryer çekmecesi tamamen kapatılmadığı takdirde cihaz ısıtma işlemine başlamamaktadır.

Airfryer Çalışmıyor

Airfryer çalışmıyor sorununa  farklı durumlar sebep olabilir. Örneğin aifryer fişi düzgün takılmamış olabilir. Airfryer fişinin düzgün şekilde prize takıldığından emin olun. Ayrıca analog cihazlarda zamanlayıcı çalışıyor gibi görünse de cihazın ısınmadığı durumlar olabilir. Böyle bir durumdada cihazın fişinin prize doğru şekilde takılıp takıldığını kontrol edin.

Diğer taraftan şayet çok sayıda cihaz aynı prize takılıysa airfryer çalışmayabilir. Böyle bir durumda da diğer cihazların fişini prizden çekmeyi deneyin ya da cihazı başka bir prize takın.

Diğer taraftan cihaz çalışırken hava giriş ve hava çıkış deliklerini kapatmadığınızdan emin olun. Hazneyi yağ ile doldurmamaya dikkat edin ki yangın tehlikesine yol açmayın. Son olarak airfryer’ı kesinlikle suya veya başka bir sıvıya batırmaya kalkışmayın, ayrıca muslukta durulamayın.

Airfryer Bozuldu

Airfryer Tamiri

Airfryer tamiri ihtiyacınızı tanınmış markaların müşteri hizmetleri veya çağrı merkezleri üzerinden gidermek isteyebilirsiniz. Ancak acil tamir ihtiyacı durumlarında markalar gerekli hızda geri dönüş sağlayamayabiliyorlar. Bu da kullanıcıları zor durumda bırakabiliyor. Dolayısıyla beklenmedik bir zamanda airfryer arızası çözümü için en kısa sürede görüşebileceğiniz bir teknik servis bulmalısınız. Böylece zor durumda kalmadan airfryer’ınızı tamir ettirebilirsiniz. 17 yıla yaklaşan teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY olarak airfryer ile ilgili her türlü tamir işleminde uzman teknisyenlerimizle hizmet vermeye hazırız.

Airfryer Servisi

Airfryer tamiri hizmeti için yılların teknik servis deneyimine sahip, airfryer servisi olarak da hizmet veren TEKNOWAY’den destek alabilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası, Kadıköy bölgesinde teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip TEKNOWAY’de ücretsiz arıza tespiti sonrasında tamir işlemleri en kısa sürede tamamlanmaktadır. Böylece cihazınızdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

Teknik servisimize vakitsizlik veya fiziki uzaklıktan ötürü kendiniz gelemiyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda Türkiye’nin her yerinden çift taraflı ücretsiz kargo imkanıyla cihazınızı bize gönderebilirsiniz. Bunun için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli.

TEKNOWAY’e koşulsuz güvenerek her türlü sorunuz için 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş