HiFree G1 Dolgu Tekerlek Lastik Değişimi

HiFree lastik tekerlek değişimi tamiri servisi

HiFree G1 Dolgu Tekerlek Lastik Değişimi

HiFree G1 Dolgu Tekerlek Lastik Değişimi

İki tekerlekli araçlarda, tekerlek çapı büyüdüğünde yol tutuşu ve sürüş güvenliği artmaktadır. Bu durum elektrikli scooter’lar için de böyledir. Dolayısıyla elektrikli scooter’larda tekerlek çapı büyüdükçe performansına olumlu yönde etki ettiğini söyleyebiliriz. Piyasaya ilk çıktıkları zamanlarda elektrikli scooter’lar çoğunlukla 8 inç tekerleklere sahip olsalar da, şu an elektrikli scooter piyasasında performansı yüksek birçok model 10 inç scooter tekerlekle gelmektedir. 500W’lık güçlü motoruyla dikkat çeken HiFree G1 elektrikli scooter son dönemlerin en fazla tercih edilen scooter markaları arasındadır.

10 inç tekerleklerle gelen HiFree G1 elektrikli scooter hem motor gücü hem de lastik boyutları sayesinde performans meraklıları tarafından özellikle tercih edilmektedir. Ancak çoğu markalarda olduğu gibi HiFree G1 de şişme tekerleklerle birlikte gelmektedir. Şişme tekerlekler maliyetler sebebiyle elektrikli scooter’larda standart olarak kullanılmaktadır. Ancak dayanıklı olmaları nedeniyle uzun süreli kullanılan 10 inç scooter’lar için dolgu lastikler ile şişme lastiklere göre daha ekonomik olduğu için günümüzde daha fazla karşılaşmaya başladık.

16 yıldır İstanbul’da Kadıköy’ün merkezinde teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY olarak her gün onlarca scooter tamiri işlemi gerçekleştiriyoruz. HiFree G1 scooter 10 inç tekerlek tamiri için başvuran müşterilerimize HiFree elektrikli scooter 10 inç dolgu lastik değişimi işlemini öneriyoruz.

Dolgu Tekerlek Özellikleri

Dolgu tekerlek patlamaz tekerlek demektir. Bazı kimseler tarafından dolgu tekerleklere dolma tekerlek ya da patlamaz tekerlek de denilebilmektedir. Fakat en genel tabir olarak dolgu tekerlek kullanılmaktadır. Dolgu tekerlek adından belli olacağı gibi içinde hava olmayan ve bu yüzden şişirilmeyen tekerlek türüdür. Dolgu tekerleklerin içinde hava yerine kauçuk bulunmaktadır ve bu yüzden fiyatı biraz daha yüksektir. Fakat sivri bir cisim batsa da asla patlama riski yoktur ve bu yüzden aslında daha ekonomik olmaktadır.

Dolgu tekerleğin içinde ne var merak edilmektedir.  Dolgu tekerleğin içinde tekerleğin hammaddesi olan kauçuk ve petrol bulunmaktadır. İlk çıktıkları zamanlarda dolgu tekerlekler içlerinin doluluğu nedeniyle sert olmaları yüzünden yol sarsıntısını daha fazla hissettiriyordu. Ancak artık günümüzde daha yumuş ak scooter dolgu tekerlekleri ya da delikli dolgu tekerlek modelleri üretilmeye başladı. Dolayısıyla 10 inç şişme tekerleklerle dolgu tekerlekler arasında artık rahatlık, güvenlik ve hız kabiliyeti açısından bir fark kalmamıştır .

Dolgu tekerleklerin en kritik özelliği malzeme yapıları itibariyle daha fazla dayanıklı olmalarıdır. Böylece yoldaki cam, çivi, vida gibi yabancı maddelerin batma riski hiç bulunmamaktadır. HiFree G1 scooter için 10 inç dolgu tekerlek fiyatları maliyet olarak sizi endişelendirmesin. Çünkü scooter tekerlek tamiri maliyeti olmayacağı için kısa zaman içerisinde daha karlı duruma geçersiniz.

HiFree G1 Scooter Patlamayan Tekerlek

HiFree G1 elektrikli scooter’ı ilk satın aldığınızda üzerinde gelen şişme tekerlekler ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Şu bir gerçek ki çoğunlukla dolgu tekerlekleri şahsen deneyimlemeyen kullanıcılar dolgu tekerlek kullanımı ve faydaları hakkında çok fazla fikir sahibi olamayabiliyorlar. Kalitesi çok iyi şişme tekerlekler olsa da üreticiler maliyet rekabetinde de olduklarından orta düzey kalitede tekerlek kullanmaktadırlar. HiFree G1 scooter’da da orta düzey tekerlekler bulunmaktadır.

Şişme lastikli scooter kullanan her kullanıcı lastiğe çivi battı, tekerleğe vida saplandı, tekerlekte çatlaklar oluştu, tekerleğin dişleri eridi gibi tekerlek tamiri gerektirecek durumlarla mutlak bir gün karşılaşabilir. Böyle bir durumla sürüş esnasında karşılaşmak en kötüsü olur. Çünkü bu şekilde sürüş güvenliği de tehlikeye girmektedir. HiFree G1 şişme tekerlekleri birçok taşıtta olduğu gibi tubeless yapıda olmadığından herhangi bir cisim batmasında çok hızlı bir şekilde iner. Bu durum sürüşü tehlikeye atarak kazaya zemin hazırlayabilir. Kullandığınız araç ne olursa olsun tekerlekler sürüş güvenliğinde en önemli parçalardan biridir. Dolayısıyla tekerleklerin sebep olabileceği kaza ihtimalini minimuma indirebilmek için HiFree G1 scooter’lar için 10 inç dolgu tekerlekleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Hifree G1 Dolgu Tekerlek Lastik Değişimi HiFree G1 Dolgu Tekerlek Değişimi

Scooter’lar için dolgu tekerlek değişimi işlemleri zor değildir. Ancak yine de HiFree G1 dolgu tekerlek değişimini deneyimli teknik servis personeli tarafından profesyonel ekipmanlarla yapan TEKNOWAY’de yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İnternette izlediğiniz HiFree G1 dolgu tekerlek değişimi nasıl yapılır şeklinde videolar bu konuda size fikir verebilir ancak nasıl ki kendi otomobilimizi veya motosikletimizi tamir etmeye uğraşmıyorsak bu konuda da scooter tekerlek değişimi için teknik servis önerisi alarak hareket etmeliyiz.

16 yıllık teknik servis tecrübemizle hizmet verdiğimiz TEKNOWAY olarak sağladığımız müşteri memnuniyeti sayesinde en fazla tavsiye edilen scooter servislerinden biriyiz. HiFree G1 dolgu tekerlek taktırma veya HiFree G1 patlamaz tekerlek taktırma işlemi TEKNOWAY’de birkaç saat içinde tamamlanmaktadır. HiFree G1 dolgu tekerlek değişiminde ilk olarak scooter’ın ön ve arka tekerleği sökülür. Daha sonra yardımcı ekipmanlarla tekerlekler janttan çıkartılır. Yerine dolgu tekerlekler takılarak tekerleklerin scooter’a yeniden takılır. Son olarak gerekli testler gerçekleştirildikten sonra da scooter’ı müşteriye teslim ederiz. İstanbul Kadıköy’de bulunan beş katlı TEKNOWAY mağazamızda dolgu tekerlek değişimi işlemini tüm scooter modelleri için yapmaktayız.

Dolgu Tekerlek Fiyatları

Dolgu tekerlek fiyatları her üründe olduğu gibi modele göre değişebilmektedir. 10 inç scooter’lar için tam dolgu tekerlek fiyatları daha uygun ancak yeni teknolojisi sayesinde daha fazla avantaja sahip delikli veya petekli 10 inç scooter dolgu tekerleklerin fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Genellikle 10 inç scooter tekerlek tavsiyesi olarak müşterilerimize çift sıra petekli dolgu tekerlekleri tavsiye etmekteyiz. Delikli dolgu tekerlekler daha fazla esneme özelliği sayesinde havalı tekerleklerin sürüş rahatlığını sunmakla beraber delinme, patlama, yırtılma ve yarılma gibi sorunlardan kullanıcıları kurtararak yolda kalma endişesi yaşatmıyorlar.

HiFree G1 scooter’a hangi tekerlek takılmalı bu konuda TEKNOWAY çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle sıklıkla kullandığınız yolların asfalt-parke taş gibi durumları, yağmurlu havada kullanıp kullanmama tercihi, scooter’la birlikte taşınan ağırlığa göre scooter’a uygun tekerlek nasıl seçilir bu konuda servisimiz size en iyi şekilde yol gösterecektir.
Hifree G1 Dolgu Tekerlek Lastik Değişimi

HiFree G1 Dolgu Tekerlek Nerede Takılır?

TEKNOWAY olarak merkezimizin bulunduğu İstanbul scooter tekerlek tamiri, tekerlek yaması yaptırma, tekerlekteki yabancı cismi çıkarttırma, scooter tekerlek subapı onarımı gibi tekerlek le ilgili tüm tamir işlemlerini aynı gün birkaç saat içerisinde yapabiliriz.

Diğer taraftan servisimize herhangi bir tamir işlemi için gelen elektrikli scooter’lar genel kontrolten geçer ve varsa eksiklikler müşteriye bildirilir.  Müşterinin onayı doğrultusunda gerekli bakım işlemi gerçekleştirilir. Uygun fiyatlı scooter servisi TEKNOWAY olarak yine ucuz scooter yedek parça fiyatları ile onarım ve bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Teknik servisimiz en düşük fiyatlı ve garantili hizmet veren elektrikli scooter servisleri arasındadır.

EN uygun HiFree G1 dolgu tekerlek fiyatları için TEKNOWAY’e gelmenizi tavsiye ediyoruz. Unutmayın ki karşınıza çıkabilecek çeşitli 10 inç scooter dolgu HiFree G1 önerisi modelden modele farklı olabilir, kilonuz ve scooter’ınızın gücü gibi birçok etkenin servis profesyonelleri ile görüşülmesi ve tekerlek tercihinin de bu yönde verilmesi daha doğru olur. Teknik servisimizde tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo ile 10 inç scooter patlamaz tekerlek değişimi yapmak üzere hizmet veriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!