Scooter 10 İnç Dolgu Lastik, Patlamaz Dış Lastik

Scooter 10 İnç Dolgu Lastik, Patlamaz Dış Lastik

Birçok iki tekerlekli araçta olduğu gibi elektrikli scooter’larda da tekerlek çapı ile birlikte yol tutuş, sürüş güvenliği ve performans artış gösteriyor. Günümüzde satılan performanslı elektrikli scooter modellerine bakıldığında birçoğunun 10 inç scooter lastiği kullandığını kolaylıkla görebilirsiniz; fakat neredeyse hepsi fabrika çıkışlı olarak şişme tekerleklerle birlikte geliyor. Şişme tekerlekler neredeyse piyasanın standardı denebilecek kadar yaygın şekilde kullanılıyor ancak 10 inç scooter’lar için patlamaz lastik seçenekleri de artık gündeme alınabilecek kadar çok. Dolgu lastikler özellikle üreticilerin geliştirmiş olduğu yeni çözümlerle birlikte şişme lastiklerin sahip olduğu tüm avantajları kullanıcılara sağlıyorlar. Ek olarak 10 inç scooter’lar için patlamaz lastik olarak tercih edildiklerinden kullanıcılarına hem para, hem de zaman kazandırıyorlar. 10 inç dolgu lastik bakımı asla gerekmediğinden ve scooter’la yolda kaldım, yolda tekerlek hava kaçırıyor, tekerleğin havasını şişirdim ama yine iniyor gibi sorunlar asla yaşanmıyor.

Dolgu Lastik Patlamaz Lastik Farkı

10 inç scooter’lar için patlamaz lastik dolgu lastikle aynı şeydir. Halk arasında dolgu lastikten dolma lastik ve patlamaz lastik şeklinde de bahsedilebilmektedir ancak doğrusu dolgu lastiktir. Dolgu lastik ne demektir sorusunu içinde hava veya benzeri bir madde bulundurmadığı için şişirilmez ve sivri bir cisim batsa dahi asla patlamaz lastik diye cevaplamak mümkün. Dolgu lastiğin içinde ne vardır diye merak ediyorsanız lastiğin üretiminde kullanılan kauçuk ve petrol gibi hammaddelerin olduğunu söyleyerek bu soruyu da cevaplayabiliriz. İlk dolgu lastikler tamamen dolgu olduğu için yol sarsıntısını fazla şekilde hissettiriyordu ancak scooter’lar için artık delikli dolgu lastik modelleri de üretilmeye başlandı ve özellikle 10 inç seviyesinde şişme lastiklerle dolgu lastiklerin rahatlık, güvenlik ve hız kabiliyeti açısından hiçbir farkı kalmadı. Dolgu lastikler malzeme yapıları itibariyle daha fazla dayanıklılık gösterirler ve cam, çivi, vida gibi yolda bulunabilecek yabancı maddelerden neredeyse hiç etkilenmezler. 10 inç scooter dolgu lastik fiyatları ilk etapta biraz daha yüksek görünse de bir süre sonra scooter lastik tamiri ihtiyacı olmayacağı için daha karlı hale gelmeye başlayacaktır.

Scooter Patlamayan Lastik

Kullanıcıların tümü genelde scooter’ları üzerinde gelen kendi lastikleri ile kullanmaya başlamaktadır ve kulaktan dolma bilgilerle dolgu lastik kullanımının faydaları konusunda eksik kalmaktadır. Elbette yüksek kaliteli şişme lastik modelleri de var ancak üreticiler maliyet rekabetinde de olduklarından orta düzey lastikler tercih ediyorlar. Bu durum neredeyse tüm motorlu taşıtlar dahil böyledir. Scooter’ın lastiğine yama yaptırma ihtiyacı doğurabilecek lastiğe çivi battı, tekerleğe vida saplandı, tekerlekte çatlaklar oluştu, tekerleğin dişleri eridi gibi durumlarla neredeyse her scooter kullanıcısı bir süre sonra karşılaşabiliyor ve daha da önemlisi sürüş sırasında bu tip bir talihsizlikte sürüş güvenliği de tehlikeye giriyor. Şişme scooter lastikleri birçok taşıtta olduğu gibi tubeless yapıda olmadığından herhangi bir cisim batmasında çok hızlı bir şekilde iner ve sürüşü tehlikeye atarak kazaya zemin hazırlar. Lastiklerin sebep olabileceği her türlü kazadan uzak kalmak için 10 inç scooter’lar için patlamayan lastikler seçerek yolculuklarınızı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Tüm lastik teknolojileri arasında patlamayan lastik hangisidir diyecek olursanız bu soruya dolgu lastikler diye cevap vermek gerekir.

Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Scooter dolgu lastik değişimi zor bir işlem değildir ancak yine de bu işlemlerin profesyonel ekipmanlarla ve deneyimli teknik servis personeli tarafından yapılmasını tavsiye ederiz. Dolgu lastik değişimi nasıl yapılır şeklinde videolar bu konuda size fikir verebilir ancak nasıl ki kendi otomobilimizi veya motosikletimizi tamir etmeye uğraşmıyorsak bu konuda da scooter lastik değişimi için teknik servis önerisi alarak hareket etmeliyiz. 15 yıldan bu yana teknik tecrübemizle hizmet verdiğimiz Teknoway’de bizi çevresinden scooter servisi tavsiyesi alarak tercih eden birçok müşterimiz bulunuyor. Scooter’a dolgu lastik taktırma veya scooter’a patlamaz lastik taktırma işlemi teknik servis ortamında sadece birkaç saat süren basit bir işlemdir. Öncelikle scooter’ın ön ve arka tekerleğini sökme işlemi gerçekleştirilir ve yardımcı ekipmanlarla lastikler janttan çıkartılır. Yerine dolgu lastikler takılarak tekerleklerin scooter’a yeniden takılması sağlanır ve gerekli testler gerçekleştirildikten sonra ürün müşteriye teslim edilir. Teknoway olarak İstanbul Kadıköy’de scooter patlamaz lastik değişimi konusunda tüm scooter modelleri için hizmet vermekteyiz.

Patlamaz Lastik Fiyatları

Tıpkı şişme lastiklerde olduğu gibi elektrikli scooter patlamaz lastik fiyatları da modele göre değişiklik göstermektedir. Özellikle 10 inç scooter’lar için tam dolgu lastik fiyatları makuldür ancak yeni teknoloji olan delikli veya petekli 10 inç scooter patlamaz lastik fiyatları da sunduğu avantajlar nedeniyle biraz daha yüksek olabilmektedir. 10 inç scooter için lastik tavsiyesi olarak ise müşterilerimize çift sıra petekli dolgu lastikleri tavsiye etmekteyiz. Delikli dolgu lastikler daha fazla esneme özelliği sayesinde havalı lastiklerin sürüş rahatlığını sunmakla beraber delinme, patlama, yırtılma ve yarılma gibi sorunları da asla müşterilerine yaşatıp yolda kalma endişesini ortadan kaldırıyorlar. Scooter’a hangi lastik takılmalı bu konuda Teknoway çağrı merkezi üzerinden bilgi alabilirsiniz. Özellikle sıklıkla kullandığınız yolların asfalt-parke taş gibi durumları, yağmurlu havada kullanıp kullanmama tercihi, scooter’la birlikte taşınan ağırlığa göre scooter’a uygun lastik nasıl seçilir bu konuda servisimiz size en iyi şekilde yol gösterecektir.

Elektrikli Scooter Kış Lastiği

Elektrikli scooter’lar kışın kullanılır mı diye merak ediyor olabilirsiniz. Kışın elbette yol şartlarına göre hıza ve beraberinizdeki koruyucu ekipmanlara daha fazla özen göstermeniz gerekiyor ancak elektrikli scooter kullanımı için en önemli nokta lastikler. 10 inç elektrikli scooter’ınız varsa kış şartlarına uygun scooter lastikleri konusunda Teknoway’den destek alarak güvenli sürüşe devam edebilirsiniz. Karda elektrikli scooter kullanımını eğer tüm zemin karla kaplı ise tavsiye etmiyoruz ancak ıslak zemine uygun elektrikli scooter kış lastikleri ile daha güvenli bir sürüş elde edebilirsiniz. Scooter patlamaz lastik için de performans verecek şekilde tasarlanmış harikulade bir araç ve doğru lastik tercihi ile lastik tamiri ücreti hayatınızdan tamamen çıkabilir ve sürekli lastik havalarını kontrol etme işleminden kurtulabilirsiniz. Özellikle hava sıcaklığı değişiminin scooter lastiğine etkisi çok hissedilir şekilde olmaktadır ve 10 inç dolgu scooter lastiği bu açıdan avantajlıdır. Kışın scooter kullanımı önemliyse dolgu lastik tavsiyesi bu yönde alınmalıdır.

Patlamaz Lastik Nerede Takılır?

İstanbul Kadıköy’de scooter servisi olarak hizmet veren Teknoway’de scooter lastik tamiri, şambrel yaması yaptırma, lastikteki yabancı cismi çıkarttırma, scooter lastik subapı onarımı gibi lastikle ilgili aklınıza gelebilecek tüm işlemleri aynı günde ve birkaç saat içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Servisimize gelen tüm scooter’lara genel kontrol yapılarak görülen eksiklikler müşteriye bildirilir ve uygun görüldüğünde bakım işlemi gerçekleştirilir. Uygun fiyatlı scooter servisi olarak hizmet veren Teknoway’de en ucuz scooter yedek parça fiyatları ile onarım ve bakım işlemlerini en düşük servis fiyatı ile garantili şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 10 inç scooter patlamaz lastik fiyatları araştırırken bize sormadan son kararınızı vermeyin. Unutmayın ki karşınıza çıkabilecek çeşitli 10 inç scooter dolgu lastik önerisi modelden modele farklı olabilir, kilonuz ve scooter’ınızın gücü gibi birçok etkenin servis profesyonelleri ile görüşülmesi ve lastik tercihinin de bu yönde verilmesi daha doğru olur. Servisimiz ücretsiz kargo ile 10 inç scooter patlamaz lastik değişimi konusunda tüm Türkiye çapında müşterilerine hizmet vermektedir.

Bu gönderiyi paylaş