Elektrikli Bisiklet Pil Tamiri

Xiaomi Scooter Pro 2 Batarya değişimi

Elektrikli Bisiklet Pil Tamiri

Elektrikli Bisiklet Pil Tamiri

Özellikle büyük şehirlerin trafiğinden kurtulmayı ve kısa mesafelere kolaylıkla gitmeyi sağlayan elektrikli scooter kullanımı son yıllarda iyice yaygınlaştı.  Ekonomik yakıt tüketimi ve park yeri bulma derdinden kurtarma gibi sağladığı birçok kolaylık sayesinde elektrikli bisiklet de denebilen scooter sayısının her geçen gün daha da artacağına kesin gözüyle bakılıyor. Scooter sayısı artışına paralel olarak scooter ile sorun yaşayanların ve scooter arıza sayılarının da artışı beklenen bir sonuç.

Görüntü itibariyle çok komplike bir cihaz olarak gözükmeseler de elektrikli bisikletlerde de eskime veya arıza nedeniyle tamir ihtiyacı ortaya çıkabilmektedir. Özellikle dikkatsiz kullanılan ve bakımları aksatılan elektrikli bisiklet parçalarının daha hızlı eskimesi ve bozulması kaçınılmazdır. Buna bir de yaşanan küçük kazaları eklediğimizde elektrikli bisiklet arıza tamiri ihtiyacı daha da artabiliyor. Elektrikli bisiklet arızası yaşama ihtimalini düşürmek için elektrikli bisiklet kullanıcılarının bakımlarını aksatmamaları  ve kullanımında dikkatli olmaları gerekmektedir.

Gücünü pilden alan her cihazda olduğu gibi elektrikli bisikletin kullanımı da bir anlamda pratik ancak pilin gücünü koruyabilmek için zordur. Elektrikli bisikletlerinin gücünü aldığı pil en kritik parçaların biridir. Bir yerden bir yere ulaşımı sağlamaları sebebiyle elektrikli bisiklet pil gücünün önemi biraz daha fazla olmaktadır. Buna yönelik elektrikli bisiklet pilleri belirli bir güce sahip şekilde üretilir. Ne kadar güçlü olursa olsun her pilin bir ömrü vardır. Zaman ilerledikçe ve ayrıca kullanım şartlarına bağlı olarak pil ömrü en fazla birkaç yıl içerisinde tamamlanmaktadır. Bu sebeple eski performansını kaybeden cihazlar elektrikli bisiklet pil tamiri ile ancak eski gücüne kavuşabilir.

Aslında elektrikli bisiklet batarya tamiri tam anlamıyla yapılması mümkün bir şey değildir. Çünkü elektrikli bisiklet pil tamiri, bisikletin bir süre daha çalışmasını sağlar ancak bu oldukça kısa vadeli olacaktır. Bozuk bisiklet pili veya şarj olmayan bisiklet pili tamir işleminin ardından pil maalesef hiçbir şekilde normal randımanlı haliyle bir daha çalışmayacaktır. Çünkü lityum ion pilleri yapıları gereği standart bir şarj döngüsüne ve pil ömrüne sahiptir. Bu yüzden de bir kere bozulan bisiklet pili hiçbir zaman eskisi gibi bir çalışma performansı gösteremez.

Elektrikli Bisiklet Pil Onarımı

Hangi cihazın pili olursa olsun kullanıcılar için en önemli kriterlerin başında pil ömrü gelmektedir. Elektrikli bisiklet pili ömrü ile ilgili bazı kriterler bulunmaktadır. Bisikleti ne sıklıkla kullandığınız, bakımlarını düzenli yaptırıp yaptırmadığınız ve özellikle yağmurlu havalarda veya dikkatli kullanıp kullanmadığınız bu kriterler arasında en etkili olanlar diyebiliriz. Bu gibi faktörlerin etki derecesine göre elektrikli bisiklet pil performansı zaman içerisinde düşecektir. Pil performansını ölçmek için yapmanız gereken yüksek hızda kaç menzil gidebildiğinizi hesaplamak olmalıdır. Bu şartlar altında gidebildiğiniz hız ve menzilde yüksek oranda bir düşüş gözlemlediyseniz elektrikli bisiklet pil onarımı veya elektrikli bisiklet pil değişimi zaman kaybetmeden yapmanız gereken işlemdir. Aksi takdirde ummadığınız bir zamanda bisikletiniz ile yolda kalabilirsiniz.

Elektrikli bisiklet pil ömrünü öğrenme yolları olarak yapabileceklerinizden biri ve hatta en sağlıklısı TEKNOWAY’e bisikletinizi getirerek batarya kalibrasyonu yaptırmaktır. İleri teknoloji ekipmanlar ile uzman ekibimiz tarafından yapılacak bu işlem ile ne kadar elektrikli bisiklet batarya ömrü kaldığını garantili bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ardından çıkan sonuca göre bisikletinize uygulanacak pil tamiri işlemi belirlenir.

Elektrikli bisiklet pil tamiri yapılabilir mi sorusu kullanıcıların merak ettiği konular arasındadır. Yazımızda daha önce de değindiğimiz üzere elektrikli bisiklet batarya tamiri yapılabilse bile asla daha önceki performansını sergileyemez. Şarj sorunu yaşayan bisiklet pilleri için tamir yöntemlerinden biri şoklamadır.

Elektrikli bisiklet pil şoklama nasıl yapılır derseniz,  en özet şekliyle scooter piline ani ve aşırı volt verilir diyebiliriz. Dolayısıyla şoklama işlemi oldukça ciddi ve riskli bir iştir. Bu nedenle de ancak bir uzman tarafından önlem alınarak hayata geçirilmesi gerekir. Tüm şartları yerine getirilerek yapılan bir şoklama yönteminden sonra pilin tekrar şarj edilmesi mümkün olabilir. Bu yönetmede önemli olan herhangi olumsuz bir duruma mahal vermemek için pillere ani bir şekilde çok fazla volt vermekten kaçınmak gerekir. Aşırı volt yüklemesi yapılan pillerin patlama olasılığı vardır. Bu durum yaralanmalara yol açabilecek kadar tehlikelidir. Şoklama işleminin güvenli olabilmesi için izlenmesi gereken yol azar azar ve düşük voltlarla başlamaktır. Bu yüzden de bu işi kesinlikle evinizde yap mutlaka bir uzman tarafından bu işlemin yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz.

Elektrikli Bisiklet Pil Değişimi Nasıl Yapılır?

Elektrikli bisiklet pil değişimi neden gerekir kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Elektrikli bisiklet pili ömrünü olumsuz yönde etkileyecek bazı işlemlere maruz kalabilmektedir. Bunlardan biri de cihazın geçirdiği her onarım veya değişim işleminde bataryadaki şarjın boşaltılması ve ardından işlem bittikten sonra tekrar şarj edilmesidir. Elektrikli bisiklet piline çok defa uygulanan bu boşaltıp tekrar doldurma işlemi kısa zaman sonra bataryanın eskimesine ve performans düşüşüne sebep olur. Hissedilir derecede yaşanan performans düşüşü neticesinde ise pil değişimi kaçınılmaz hale gelir.

Pil ile çalışan her cihazın eninde sonunda ömrünün biteceği aşikar. Ancak pil ömrünün ne kadar süreceği tamamıyla sizin cihazı kullanım şartlarınız ile ilgilidir. Elektrikli bisiklet pil ömrü normal kullanım şartları çerçevesinde en az 3 yıl civarı olmaktadır. Elektrikli bisiklet pili ömrünü uzatmak için yoğun kullanımdan kaçınmalı ve bisikleti yormaktan kaçınmalısınız. Ayrıca yağmurlu havalarda sıvı temasına karşı gerekli önlemleri almaya dikkat etmeli ve güneş ışığına uzun süre maruz bırakmamaya özen göstermelisiniz. Elektrikli bisiklet pili hemen bitiyor, elektrikli bisiklet çok az yol gidiyor, elektrikli bisiklet yavaş gidiyor gibi durumlarla karşılaşıyorsanız elektrikli bisiklet pili arayışına girmeniz normaldir.

Elektrikli bisiklet pil değişimi işlemi uzman teknisyenler tarafından yapılması gereken en hassas ve özen gerektiren işlemlerden biridir. Dolu bir elektrikli bisiklet pili ile normal şartlarda ortalama 25 km/s hızla 45 dakikalık sürüş yapabilmeniz gerekir. Elektrikli bisikletiniz bu değerlerin altında bir performans sergiliyorsa, elektrikli bisiklet tamirinde uzman teknik servis TEKNOWAY’e cihazınızı getirerek bataryanızı kontrol ettirmeniz yerinde olur. Elektrikli bisiklet pil tamiri hakkında teknik servis merkezimizden bilgi ve randevu alabilmek için 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Pil Tamiri

Elektrikli Bisiklet Pil Fiyatı Ne Kadar?

Elektrikli bisiklet pil değişimi yaptırmak isteyen kullanıcılar tarafından elektrikli bisiklet pil fiyatı ne kadar teknik servisimize gelen sorular arasındadır. Bu sorunun yanıtı için öncelikli olarak pil değişimi gerekli mi bunu netleştirmemiz gerekiyor. Bunun için de sizden elektrikli bisikletinizin markasını öğreniyor; daha sonra pil sorunu yaşadığınız elektrikli bisiklete batarya kalibrasyonu yapıyoruz. Bu şekilde elektrikli bisiklet pil ömrünü öğreniyor ve sizi bu konu hakkında bilgilendiriyoruz.  Pil değişimi kararı alınması halinde hem bütçenize hem de ihtiyacınıza en uygun elektrikli bisiklet pil alternatiflerini size sunuyoruz.

Kredi Kartı ile Taksitli Elektrikli Bisiklet Pil Değişimi Nerede Yapılır?

16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip TEKNOWAY olarak İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy’ün en iyi elektrikli bisiklet tamircilerinden biriyiz. Uzman personeli ve profesyonel ekipmanlarıyla servis veren teknik servisimiz pil değişimi işlemini İstanbul içi elden teslim veya ücretsiz kargo ile şehir dışı gönderimleriyle de en hızlı şekilde ve kaliteden ödün vermeden yapabilmektedir. Elektrikli scooter pil tamiri için TEKNOWAY’i ziyaret eden müşterilerimiz, tamir esnasında mağazamızı gezebilir ya da mağazamızın dördüncü katındaki kafede dinlenebilirler.

TEKNOWAY müşterileri her türlü tamir işlemlerinde veya alışverişlerinde  kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanından faydalanabilirler. Ayrıca elektrikli bisiklet pil tamiri ve diğer tamir işlemlerinde müşterilerimize kredi kartı 9 taksit veya 12 taksit imkanı da sunuyoruz. Elektrikli bisiklet tamiri, elektrikli bisiklet bakımı veya elektrikli bisikletler hakkındaki her türlü sorunuz için teknik servisimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Bu gönderiyi paylaş