Citymate Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Citymate tekerlek lastik değişimi

Citymate Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Citymate Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Son zamanların en revaçta ulaşım araçlarından olan elektrikli scooter markaları arasında öne çıkanlardan biri de Citymate. Citymate’in popüler olmasında firmanın farklı güç, renk ve özelliklerde modellerle kullanıcıların beklentilerine cevap verebiliyor olması büyük rol oynuyor. Citymate çocuklar için elektrikli scooter başta olmak üzere, şişme lastik elektrikli scooter, dolgu lastik elektrikli scooter, 250W elektrikli scooter, 350W elektrikli scooter, 450W elektrikli scooter ve 500W elektrikli scooter gibi seçenekler sunuyor. Ek olarak 5.5 inç tekerlekli scooter’lar, 8.5 inç tekerlekli scooter’lar ve 10 inç tekerlekli scooter’lar gibi farklı bir yelpazeye de sahip. TEKNOWAY olarak müşterilerimize ihtiyaçlarına uygun şekilde Citymate elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç olarak kendi üretimimiz olan TW 85 dolgu lastikleri öneriyoruz.

Citymate de dahil olmak üzere genelde elektrikli scooter’lar havalı lastiklerle birlikte gelir. Şişme lastik de dediğimiz bu tiplerde bisikletlerdeki gibi iç ve dış lastikler bulunur. Citymate ise birçok rakibinden farklı olarak dolgu lastik ile de tercih edilebiliyor. İç ve dış lastiklerden oluşan havalı lastiklerde sorun çıkma ihtimali daha yüksektir. Lastik havası indi, lastik patladı, lastik şişmiyor, lastik yarıldı, lastikte çatlaklar var gibi şikayetlere şişme lastiklerde karşılaşıyoruz. Dolgu lastiklerde bu tarz sorunlarla karşılaşmazsınız.  Sadece sürüş sırasında yollar bozuk, kilit taş veya parke taş gibi titreşim yapmaya müsaitse dolgu tekerlekler ile sarsıntıyı hissedebilirsiniz. Bu noktada önemli husus lastiğin yumuşak olup olmadığıdır. TW 85 scooter dolgu tekerlekler bu tarz yollarda sarsılmaya izin vermeyecek ölçüde yumuşaktır. Citymate elektrikli scooter lastik değişimi için teknik servisimiz ile iletişime geçmenizi öneririz. Ayrıca servisimizde Citymate scooter lastik tamiri hizmeti de vermekteyiz.

Scooter’larda şişme lastik yerine dolgu lastik kullanmak lastik tamirine hem nakit hem de vakit harcamak gibi birçok olumsuzluk ile uğraşmaktan kullanıcıları kurtarıyor. Dolgu lastikler patlamaz scooter lastiği olmanın yanı sıra uzun süreli kullanımda sağladığı tasarruf özelliği sayesinde kullanıcıların en fazla ilgi duyduğu konular arasındadır. Scooter’lar için yumuşak dolgu tekerleklerin sağladığı sürüş rahatlığı, bakım ve tamir masrafı olmaması TW 85 scooter dolgu lastik taktırma için yeterli nedenlerdir.

TW 85 Elektrikli Scooter 8.5 inç Dolgu Lastik

Citymate elektrikli scooter’ınıza mutlaka dolgu lastik takmak zorunda değilsiniz ama scooter kullanımınızı birçok açıdan kolaylaştıracağı aşikar. Çünkü TW 85 scooter dolgu lastik sürüş rahatlığını ve güvenliğini artırır. Ayrıca scooter lastik tamiri ücreti, scooter lastik değişimi kaç para, elektrikli scooter tekerlek servis fiyatı, şambrel iç lastik fiyatları, scooter için en ucuz lastik nerede, İstanbul’da elektrikli scooter tavsiyesi gibi bir zaman sonra uğraşmak zorunda kalacağınız birçok sıkıntıdan sizi kurtarır.

Citymate ve diğer scooter modelleri kullanıcılarından en fazla aldığımız soruların başında dolgu lastik kaç yıl kullanılır veya dolgu lastik kaç km gider geliyor gelmektedir. Bu soruların net ve kesin bir cevabı olması mümkün değil. Çünkü kullanım şartlarına göre bu cevap değişir. Ancak normal kullanım şartları çerçevesinde TW 85 scooter dolgu lastik ömrü 10 bin km veya 10 yıl civarındadır. Tabii şu kesindir ki dolgu scooter lastiklere kıyasla şişme scooter lastiklerin değişim sıklığı çok daha fazladır. Bunun en önemli nedenlerinden biri şişme scooter lastiklerinin dolgu lastiklere göre çok daha kolay eskimesidir. Birkaç kez patlayan şişme scooter lastik iç lastik değişiminin yanında bazen dış lastik değişimi de gerektirebilmektedir. TEKNOWAY TW 85 scooter dolgu lastik ile aşınma sorunu, patlama problemi, delinme, yırtılma, yarılma ve patlama sıkıntısı gibi olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığınız neredeyse hiç yoktur.

Dolgu Lastik mi, Şişme Lastik mi?

Özellikle deneyimsiz Citymate elektrikli scooter kullanıcıları, lastik seçimi olarak dolgu lastik mi şişme lastik mi diye düşünebilirler. Standart yani scooter şişme lastiklerin iyi yol tutuşu ve zemin titreşimini sürücüye yansıtmaması gibi bazı avantajları vardır. Elektrikli scooter şişme lastik dezavantajları olarak ise kolay aşınma, patlama veya havasının kendiliğinden inmesinden bahsedebiliriz

Dolgu scooter lastiklerin avantajları olarak da ilk sıraya patlamayan elektrikli scooter lastiği olmalarını koyabiliriz. Ancak içi hava yerine kauçuk ile dolu olan dolgu lastikler, sert hamur yapıları yüzünden scooter’larda yıpranmaya sebep olabilir. Ayrıca sert yapıları zemin titreşimlerini kullanıcıların daha fazla hissetmesine sebep olarak onları yorabilir. Özet olarak scooter kullanıcıları iki tür lastik arasında kendi kullanımlarına uygun olan lastiği seçmektedirler.

Tabii teknolojinin ilerlemesiyle yeni nesil dolgu lastik hamuru çok daha yumuşak üretilmeye başladı. Yeni nesil yumuşak dolgu lastik hamuru ile üretilen TW 85 scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç, sürüş rahatlığı ve sürüş kolaylığı ile şişme lastiklerden farksızdır. TW 85 scooter dolgu lastikler Citymate elektrikli scooter’ınız için en güvenilir ve ekonomik seçimdir.

Bugün geldiğimiz noktada scooter dolgu lastiklerin şişme lastiklere göre baskın avantajları bulunmaktadır. Dolayısıyla scooter’a zararı olur mu, dolgu lastikler scooter motorunu zorlar mı veya dolgu lastikler menzili kısaltır mı gibi sorularla eskiye göre çok daha az karşılaşıyoruz. Hatta artık şişme lastiklerin dolgu lastiklere göre daha iyi bir özelliği kalmadığını söyleyebiliriz.  Dahası elektrikli scooter’lar için şişme lastiklerin zararlı olduğunu bile söylemek mümkün. Mesela ağırlığın sebep olduğu jantın yere yaklaşması ve engel geçişleri şişme scooter tekerleklerin en fazla sebep olduğu sorunlar arasındadır.

Citymate Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç8.5 inç Scooter Dolgu Lastik Fiyatları

Elektrikli scooter 8.5 inç dolgu lastik fiyatları kullanıcıların merak ettiği konular arasındadır. Tahmin edebilirsiniz ki scooter dolgu lastik fiyatları şişme scooter lastik fiyatları ile kıyaslandığında daha pahalıdır. Bunun öncelikli nedeni kullanılan malzemenin daha kaliteli olmasıdır. Tabii bir de şişme lastiklere göre daha fazla hammadde kullanımı olmaktadır. Patlamaz, dayanıklı ve sağlam scooter dolgu lastiği özelliklerine sahip TW 85, bakım ve tamir ihtiyacı istemez. Kullanıcıları tamir ve değişim işlemlerinin masraflarından kurtarır. Dolayısıyla günün sonunda TW 85 scooter dolgu lastiklerin şişme scooter lastiklere çok daha ekonomik olduğu sonucu ortaya çıkar. En ucuz Citymate elektrikli scooter dolgu lastik fiyatları için İstanbul Kadıköy’deki TEKNOWAY mağazamızı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Scooter dolgu tekerlek temizliği nasıl yapılır da çok defa bize sorulan sorular arasındadır. Lastiklerinizi ılık sabunlu su kullanarak bez ile temizleyebilirsiniz. Tekerleklerin diş aralarına kaçan taşları temizlemek zor olabilir. Lastiklere zarar vermeden taşları temizlemek için fazla sivri olmayan bir cisim kullanabilirsiniz.

Elektrikli Scooter 8.5 inç Dolgu Lastik Yorumları

Ürün ne olursa olsun internetteki müşteri yorumları bugün artık tüketicilerin satın alma davranışlarında en fazla etkili olan faktördür. Dolgu lastik kullanıcı yorumları da scooter kullanıcılarının lastik seçiminde önemli role sahip olabilmektedir.

Citymate elektrikli scooter dolgu lastik seçiminde de dikkate alınması gereken farklı noktalar vardır. Bunlar arasında öncelikli olarak sayabileceklerimiz arasında sürücü ağırlığı, scooter gücü, sıklıkla tercih edilen yollar ve scooter’ın kullanım amacı bulunmaktadır. Dolgu lastik performansı her modelde farklı olabilir. Yani her 8.5 inç dolgu lastik performansı  aynı değildir. Scooter kullanıcıları bazen dolgu lastik değişimi sonrası scooter hızlanmıyor, scooter menzili azaldı, scooter hata kodu veriyor, scooter fren mesafesi arttı, scooter zor duruyor, scooter freni daha zor tutuyor veya scooter daha zor hızlanıyor şeklinde olumsuz durumlarla karşılaşabiliyorlar. Tıpkı otomobillerde ve motosikletlerde olduğu gibi scooter’larda da lastik seçimi ve değişimi ciddi bir iştir. Bu nedenle izlediğiniz dolgu lastik değişimi videolarına bakarak bu işi kendiniz yapmaya lütfen kalkışmayın. Citymate elektrikli scooter’ınız için en uygun ve hesaplı dolgu lastik seçimi için TEKNOWAY’e gelerek profesyonel ellere bu işi bırakabilirsiniz

 

 

Bu gönderiyi paylaş