Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Elektrikli Scooter Eğitimi

Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Bir sabah hazırlandınız ve yola çıkmak için elektrikli scooter’ın başına geçtiniz… Bir de baktınız ki elektrikli scooter çalışmıyor! Böyle bir durumda herkes panik yapabilir ancak bazı kontroller gerçekleştirerek en azından bunun sebepleri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Elektrikli scooter tepki vermiyor veya dashboard’a görüntü gelmiyor ise batarya tamamen boşalmış olabilir. Bazen prizlerdeki temassızlık sorunları nedeniyle kullanıcılar elektrikli scooter bataryası şarj olmuyor veya elektrikli scooter yeni şarj aleti almak istiyorum şeklinde servisimiz Teknoway’in kapısını çalabiliyor. İlk olarak şarj aletinizi kesinlikle çalıştığına emin olduğunuz bir başka prizde deneyin ve elektrikli scooter’ınızın şarj olup olmadığını gözlemleyin. Eğer sorun halen devam ediyorsa bu kez ilk etapta şarj cihazı ve batarya gibi aksamların kontrol edilmesi gereklidir ve bu da ancak teknik servis ortamında mümkün olabilmektedir.

Elektrikli scooter’ların şarj aletleri tıpkı akıllı telefon veya taşınabilir bilgisayarlarda olduğu gibi çeşitli nedenlerden ötürü bozulabilir. Elektriksel sorunlar, fazla sıcakta kalma veya düşürme gibi kazalarda adaptörlerin bozulma ihtimali her zaman vardır. Teknik servisimize elektrikli scooter çalışmıyor şikayeti ile getirilen cihazlarda öncelikle şarj adaptörünün çalışıp çalışmadığını kontrol ediyoruz. Bu noktada önemli olan adaptörün yük altında yani şarj etme sırasında doğru voltaj değerlerini sağlamasıdır. Basit bir ölçüm cihazı ile ölçmek bu konuda çok da sağlıklı bir yol değildir. Elektrikli scooter şarj adaptörü tamiri bazı durumlarda gerçekleştirilebilir ancak bunu ancak teknik servisimizde yapılacak kontroller sonrasında size söyleyebiliriz. Bazı durumlarda kablo veya bağlantılarda sorun olabiliyor ve sorun basitçe çözülebiliyor. Ancak çözülemez bir durum söz konusu ise yeni elektrikli scooter şarj cihazı fiyatları konusunda size yardımcı olabiliriz.

Elektrikli Scooter Çalışmama Nedenleri

Elektrikli scooter çalışmıyor ise bunun bir diğer büyük nedeni de pil olabilir. Piller için elektrikli scooter’ların en hassas parçalarından bir diğeridir diyebiliriz. Elektrikli scooter’a iki kişi binmenin zararları, yokuşta zorlamak, inik lastikle kullanmak gibi durumlar genelde pile yansır. Pil de elektrikli scooter’ın pahalı parçaları arasındadır. Eğer elektrikli scooter’ınız zaten menzil azalması, hızlanmama, yavaş gitme veya yokuş çıkamama gibi sorunları yaşatmaya başlatmışsa pil çoktan arızalanmak üzere şeklinde düşünebilirsiniz. Bir sabah uyandığınızda veya bir gün kullanmak istediğinizde elektrikli scooter çalışmıyorsa sebebi yüksek ihtimalle pil olabilir. Elbette buna kesin olarak kararın verileceği yerler de Teknoway gibi teknik servislerdir. Çalışmama şikayeti ile teknik servis merkezimize getirilen elektrikli scooter’lara öncelikle batarya ölçümü gerçekleştiriyoruz. Bataryada normal dışı bir davranış söz konusu ise bunu müşterimize bildirerek tamir veya değişim yönünde karar alıyoruz.

Elektrikli Scooter Çalışmıyorİnternet üzerinden ve telefonla birçok kullanıcıdan elektrikli scooter bataryası tamir edilir mi şeklinde soru alıyoruz. Normalde batarya tamiri dediğimiz işlem telefonlarda ve bilgisayarlarda pek geçerli değildir ancak elektrikli scooter bataryaları tamir etmeye uygun bir tasarıma sahiptir. Elektrikli scooter bataryaları birçok pil ve BMS kontrol kartından oluşur. Teknik servisimize sıvı teması veya kısa devre gibi sorunlarla getirilen bataryaları incelerken bataryayı oluşturan her bir pilin değerlerini kontrol ediyoruz ve arızalıysa sökerek yenisiyle değişimini gerçekleştiriyoruz. Burada tabii ki kullanılacak birçok teknik servis ekipmanı var. Bağlantıların fabrika çıkışında olduğu gibi punta makinesi ile yapılması önemlidir. Ayrıca sıvı temasına karşı bataryayı yeniden korunaklı hale getirmek için folyolama yapmak da gerekmektedir. Teknoway’de elektrikli scooter bataryası tamiri imkanı sunarak ufak sorunlar için batarya değişimi yapma zorunluluğunu ortadan kaldırıyoruz.

Sık Karşılaşılan Elektrikli Scooter Arızaları

Aslında elektrikli scooter arızalarını elektronik ve mekanik olarak ikiye ayırmak gerekiyor. Elektronik tarafta batarya ve şarj adaptörü arızalarına değindik. Yine hatalı kullanıma bağlı olarak zarar görebilecek bir diğer parça da anakart ve dashboard’dır. Genelde bu parçalar sıvı teması nedeniyle zarar görürler. Uygun olmayan adaptör kullanımının da anakarta zarar verme şansı çok yüksektir. Teknoway olarak size tavsiyemiz herhangi bir teknik serviste elektrikli scooter’ınızın içini açtırmamanız. Elektrikli scooter’ların içi açıldığında yalıtım yapılarak kapatılması gerekmektedir. Gelişi güzel kapatılan elektrikli scooter’lar ıslak zemin geçişlerinde çok kolay bir şekilde batarya ve anakart bölgesine su alabilmekte ve bu da kısa devre sorununa yol açmaktadır. Oksitlenme de karşılaşabileceğiniz bir başka sorundur. Kasa içerisine giren su zamanla buharlaşarak batarya ve anakart üzerinde oksitlenmelere ve tamiri yüksek fiyatlı olan sorunlara yol açabilir. Bu nedenle elektrikli scooter’ınızı bu alanda deneyimli olan yerlere tamir ettirin. Teknoway Türkiye’nin en iyi elektrikli scooter servisi olarak Kadıköy’de hizmet vermektedir.

Mekanik tarafa bakacak olursak motoru da bu kapsama alabiliriz. Motor aslında elektro-mekanik bir parçadır ancak yine de hassas kullanılması, zorlanmaması gerekir. Diğer birçok motorda olduğu gibi elektrikli scooter motor yanması da karşılaşılabilecek bir durumdur. Elektrikli scooter’dan duman çıktı, koku geldi gibi sorunlar motor arızasına sebep olabilir. Teknoway olarak bize bakıma getirilen elektrikli scooter’larda gerekli görüldüğü durumlarda motor temizliği de yapıyoruz. Çok noktalı kontrollerde fren ayarı, gaz ayarı, gerekliyse balata değişimi ve lastik basıncı ayarlarını gerçekleştirerek elektrikli scooter’ları müşterilerimize teslim ediyoruz. Teknoway teknik servisinde göbek gidon sorunları, titreyen aksamların sabitlenmesi, elektrikli scooter ses sorunu çözümü ve akla gelebilecek diğer tüm sorunlarda destek alabilirsiniz. Eğer İstanbul dışında yaşıyorsanız ücretsiz kargo ile elektrikli scooter’ınızı Teknoway’e göndererek bakımlarını ve onarımlarını yaptırabilir, yine ücretsiz kargo ile teslim alabilirsiniz.

İstanbul Elektrikli Scooter Servisi

Teknoway İstanbul elektrikli scooter servisi tüm markaların tamir, bakım ve yedek parça konularında teknik servis hizmetlerini vermektedir. Eğer elektrikli scooter’da çamurluk veya far gibi kırılan parçalar varsa bu konuda bizlere ulaşmanız yeterlidir. Çalışmayan elektrikli scooter’larda ücretsiz arıza tespiti ve uygun ödeme koşulları ile onarım hizmetini garantili olarak sunmaktayız. Mağazamız aynı zamanda ikinci el elektrikli scooter alımı ve satışı hizmeti vermektedir. Elektrikli scooter’ınızı bize satıp taksitli olarak yeni bir modele geçiş yapabilirsiniz. Satışa sunduğumuz tüm ikinci el elektrikli scooter’larda garanti hizmeti sunmaktayız ve garanti süresi boyunca karşılaşılacak sorunları tamamen ücretsiz olarak çözmekteyiz. Elektrikli scooter ekspertizi gibi ihtiyaçlar için de İstanbul Kadıköy’de Söğütlüçeşme Camii karşısında bulunan mağazamızda bizi ziyaret etmeniz yeterlidir. Teknoway özellikle birçok teknik servisin geri çevirdiği anakart ve motor arızası gibi konularda deneyimli bir ekibe sahiptir ve değişim yerine tamir etme odaklı bir anlayışla hizmet vermektedir.

Teknoway standart bir teknik servis olmanın ötesinde müşterilerine geniş aksesuar seçenekleri de sunmaktadır. Türkiye şartlarına uygun olarak geliştirilen Teknoway markalı dolgu lastikleri inceleyebilir, elektrikli scooter selesi veya taşıma sepeti gibi yine kendi geliştirdiğimiz aksesuarları mağazamızda deneyimleyebilirsiniz. Özellikle son dönemlerde elektrikli scooter amortisörlü selelere oldukça ilgi gösteriliyor. Özellikle uzun yol giden kullanıcılar tarafından tercih edilen elektrikli scooter amotisörlü koltuklar birçok marka ve modele uyum sağlayabiliyor. Bu konuda da mağazamızdan destek alabilirsiniz. Teknoway Kadıköy’deki en iyi elektrikli scooter teknik servisidir ve tüm Türkiye’den her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakım işlemlerini gerçekleştirmektedir. İstanbul içinde olan kullanıcılarımıza moto-kurye ile elektrikli scooter tamiri gibi bir hizmet ayrıcalığını da sunmaktayız. Dilerseniz elektrikli scooter’ınızı adresinizden alabilir ve bakım / onarımlarını gerçekleştirerek size teslim edebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş