Elektrikli Scooter NAVEE N65 Gaz Kolu Değişimi

İstanbul elektrikli scooter tamiri servisi

Elektrikli Scooter NAVEE N65 Gaz Kolu Değişimi

Elektrikli Scooter NAVEE N65 Gaz Kolu Değişimi

NAVEE N65 şu sıralar piyasadaki “en iyi elektrikli scooter hangisi” sorusuna verilebilecek tek cevap. 10 inç tekerlek, 500W motor gücü, dayanıklı gövde ve konforlu sürüş gibi harika özelliklere sahip. Fakat tüm bunlar onun asla bir parça değişimi ile karşı karşıya kalmayacağını göstermiyor. Bugünkü yazımızın konusu elektrikli scooter NAVEE N65 gaz kolu değişimi.

NAVEE N65 özellikle model adında da belirtildiği gibi ideal şartlarda sunduğu 65 km menzil ile farklılaşmayı başaran bir model. Bu da onun şimdiden çok tutulacağını gösteriyor. Ancak tüm taşıtlarda olduğu gibi zamanla bazı mekanik parçalar bakım gerektirebilir veya arızalanabilir. Sitemizde sık şekilde NAVEE N65 lastik değişimi, lastik tamiri gibi aşamalardan bahsediyoruz. Ancak kullanıma bağlı eskiyecek diğer parçalar, lastiklerden sonra gaz-fren sistemi denebilir. Sürüş boyunca gaz kolu ve fren kolu sürekli olarak kullanılıyor. Yaylı olan bu mekanizmalar bazen zamanla, bazen küçük kazalarla bozulabiliyor; kimi zaman da hiç bozulmuyor… Bu biraz da şans işi ancak erken zamanda bu tarz sorunlarla pek karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Eğer elektrikli scooter NAVEE N65 gaz kolu değişimi gerektirecek bazı durumlardan şüpheleniyorsanız belirtilerini iyi incelemeniz gerekiyor.

NAVEE N65 Gaz Yemiyor

Elektrikli scooter’ların tümünde gaz kolu başparmak ile kullanılan yaylı bir mekanizma şeklindedir. NAVEE N65 gaza basınca gitmiyor veya gaz verince ilerlemiyor ise bunun temel sebebi gaz kolu değişimi gerektirecek bir arıza olabilir. Yaylı mekanizma çalışsa bile scooter gitmeye hazır olduğunda herhangi bir ivmelenme belirtisi göstermiyorsa bu kesin olarak gaz kolu sorunu olarak yorumlanabilir. Böyle bir durumun aslında önceden belirtilerinin olması gerekir. NAVEE N65 hızlanmıyor, gaza basınca titriyor, gaz kolu temassızlık sorunu yapıyor gibi belirtileri kullanım sırasında hissetmeniz mümkün. Normal şartlarda gaz kolunu biraz ileri ittirdiğinizde hafif bir ivmelenme olmalıdır. Dip gaz verildiğinde ise scooter en yüksek motor gücü ile sizi sarsan bir şekilde davranış sergilemelidir. Bu tepkileri alamıyorsanız ve zaman zaman da her şey iyi çalışıyorsa temel neden gaz kolu değişimi gerektirecek bir arıza olabilir.

Gaz kolu elektronik bir parçadır fakat mekanik tarafı da vardır ve mekanik her şeyin ömrü biraz da şansa bağlıdır. Elektronik tarafı yaşasa bile yayın zarar görmesi durumunda yapılabilecek tek yol NAVEE N6 yeni gaz kolu taktırma işlemidir. Bu nedenle TEKNOWAY’den elektrikli scooter satın alan tüm müşterilerimize gaz kolunu yavaş bırakmaları gerektiğini ve yayı asla zorlamamalarını özellikle belirtmekteyiz. NAVEE N65 gaz kolu değişimi her ne kadar servisimizde en uygun fiyata ve aynı gün teslim olarak yapılsa da kullanıcılarımızı doğru scooter kullanımı konusunda bilinçlendirmeyi de görevlerimiz arasında kabul ediyoruz.

Elektrikli Scooter Navee N65 Gaz Kolu Değişimi

Elektrikli Scooter Hızlanma Sorunu

NAVEE N65 elektrikli scooter hızlanma sorunu nasıl anlaşılır? Öncelikle NAVEE N65 hızlanmıyor, eskisi gibi gitmiyor, hızı azaldı, yokuş çıkamıyor, sürerken titriyor veya kapanıyor gibi sorunlar varsa mantık olarak tüm parçaların sağlığından emin olarak yola çıkmak gerekiyor. Batarya şarjı tam olmalı, lastik hava basınçları ne olmalı bilinmeli ve ona göre şişirilmeli, fren diski veya jant yamulması gibi sorunlar olmadığından emin olunmalı. Tüm bunlar sağlandığında ve motorla ilgili bir sorun da olmadığı düşünülüyorsa NAVEE N65 gaz kolu sorunu ve hızlanma ile ilgili problem yaşıyor denebilir.

TEKNOWAY bir parça değişim merkezi olarak değil gerçek anlamda tamir odaklı yaklaşan bir hizmet anlayışı ile hareket eder. Öncelikle servisimize NAVEE N65 gaza basınca gitmiyor, bırakıp basınca hızlanıyor, gaz kolu en sonda çalışıyor, scooter birden çok hızlanıyor gibi şikayetlerle gelen cihazlarda yeni bir NAVEE N65 için gaz kolu montajı yapıyoruz ve test gerçekleştiriyoruz. Scooter tamiri için gelen tüm cihazlar tamir veya gerekiyorsa –özellikle gerekiyorsa diyoruz- parça değişimi sonrasında sürüş testine tabi tutulur ve müşteriye teslim edilir. Eğer NAVEE N65 gaz kolu değişimi sorunu çözüyorsa müşterimize yeni gaz kolu fiyatı konusunda bilgi vererek değişim işlemini gerçekleştiriyoruz. Servisimizde geçici olarak takılan gaz kolu ile yapılan testlerde arızanın başka bir noktada olduğu anlaşılırsa yine tarafınıza bilgi verilmekte ve onarım onayınız sonrasında değişim sağlanmaktadır.

NAVEE N65 gaza basınca titreme sorunu ise gaz kolu temassızlık sorunu olabileceğini göstermektedir. Gaz koluna basıldığında kesintili şekilde gaz verme-bırakma gibi temassızlık sorunu yaşanıyorsa bunu scooter kullanıcısı titreme olarak hissetmektedir. Bu da sürüş güvenliğini olumsuz olarak etkilemektedir.

TEKNOWAY NAVEE N65 yetkili servis düzeyinde hizmet sağlamaktadır.  Tamir işçilik ücreti ile yedek parça fiyatları konusunda en uygun fiyatları taksitli ödeme kolaylığı ile sizlere sunmaktadır.
Elektrikli Scooter Navee N65 Gaz Kolu Değişimi (1)

Gaz Kolu Arızası Tamiri

Şimdiye kadar normal şekilde yaylı mekanizması çalışan ancak görevini yerine tam olarak getiremeyen bir gaz kolunun NAVEE N65’te ne gibi sorunlar oluşturabileceğinden bahsettik. Gaz kolu takılı kalıyor, geri gelmiyor, tutukluk yapıyor, sıkışma yapıyor gibi belirgin fiziksel sorunları olan NAVEE N65 için yapılması gereken tek şey yeni gaz kolu taktırmaktır. Gaz kolu yayı değişimi veya elektrikli scooter gaz kolu tamiri yapan yerler gibi bir şeyden bahsetmek değildir. Çünkü bu parçalar çok ince robot işçiliği ile üretilen ve kapalı düzende tasarlanır. Açıldıkları anda toparlanması mümkün değildir. TEKNOWAY size böyle durumlarda tüm yedek parçaları en uygun fiyata ve kredi kartına taksitli ödeme kolaylığı ile sağlamaktadır.

Bazı durumlarda NAVEE N65 gaz kolu açma kapama tuşu veya SET tuşu çalışmıyor, on-off tuşu basmıyor, SET tuşuna basılmıyor veya tuş içine kaçtı gibi sorunlar da ortaya çıkabilmektedir. Tuşların kendi kendine çalışmamaya başlaması gibi bir durum olmamaktadır. Ancak bu durum bir ihtimal NAVEE N65 yağmurda ıslandı veya sıvı teması sonrası gaz kolu düğmeleri tutukluk yapıyor şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Elektrikli scooter’lar tam anlamıyla su geçirmez cihazlar olmadıklarından özellikle sağanak yağış gibi durumlarda çok dikkatli olunmalı asla su birikintileri içine sokulmamalıdır. Çiseleyen yağmur gibi durumlarda da dashboard ekran su geçirmez koruyucu gibi önlemlerin alınmasını öneririz.

NAVEE N65 gaz kolu değişimi yaklaşık bir saat kadar sürmektedir. Servisimizde öncelikle arızanın gaz kolundan kaynaklı olup olmadığının incelemesi yapılmaktadır. Gaz kolu üzerinde açma kapama ve ayar tuşu basmaması sorunu ise gaz kolunun tamir edilemez kapalı bir yapıda olmaması sebebiyle mümkün olamamaktadır. NAVEE N65 gaz kolu değişimi videosu izleyerek bu işlemi evinizde gerçekleştirmemenizi öneririz. Çünkü arızalı gaz kolunun değerlendirilmesi, sökülmesi ve yeni gaz kolu değişimi teknik uzmanlığa sahip kişiler tarafından yapılması gerekli olan işlemler arasındadır. Daha önce de belirttiğimiz gibi yaylı olan gaz kolu mekanizmasının gaz kesme durumunda nazikçe bırakılması ve ani hareketlerden kaçınılması gerekmektedir. Gaz kolu dipte takılı kalıyor ve gaz kolu geri gelmiyor şikayetlerinin çoğu yay bozulması ile ilgilidir. Bunun da komple gaz kolu değişimi dışında başka bir çözüm yolu bulunmamaktadır.

Bu gönderiyi paylaş