Kadıköy 2. El Telefon Alan Yerler

Çekmeköy yenilenmiş telefon

Kadıköy 2. El Telefon Alan Yerler

Kadıköy 2. El Telefon Alan Yerler

Sıfır olarak satın aldığınız telefonunuzu zaman içerisinde artık gelen bazı yenilikler ve teknolojiler için ikinci el olarak satarak yenisini almak isteyebilirsiniz. Hayatımızın her alanında faydalandığımız cep telefonu pazarının iyice büyümesi ve piyasaya çıkan yeni modellere olan ilginin yüksek olması ikinci el telefon pazarını büyüten nedenlerin başında gelmektedir. Tabii bunlara ek olarak ülkemizde telefon fiyatlarının kur nedeniyle son yıllarda yüksek olması da ikinci el telefonlara olan ilgiyi artırmaktadır. Dolayısıyla her iki durumda da yani yeni telefon almak istediğimizde ya da telefonumuzu elden çıkarmak istediğimizde ikinci el telefon satışına yöneliriz.

İkinci el telefon satışında sildiğim bilgileri görebilirler mi, sattığım telefon daha sonra çalınırsa benim sorumluluğum olur mu, telefonu sattıktan sonra yasal olmayan işlemlerde kullanılırsa ben zarar görür müyüm gibi sorular kafanızı kurcalayabilir. Kadıköy 2. el telefon alan yerler arasında en güvenilir yerlerden biri olan yılların teknik servisi TEKNOWAY’e telefonunuzu tereddüt etmeden satabilirsiniz. Yazımızda ikinci el telefon satarken yapılması gereken telefon satış sözleşmesi nedir ve ikinci el telefon nasıl satılır ile ilgili detaylı bilgiler paylaşacağız.

Telefon Satış Sözleşmesi Nedir?

Hayatımızın her alanında faydalandığımız cep telefonu pazarının iyice büyümesi ve piyasaya çıkan yeni modellere olan ilginin yüksek olması ikinci el telefon pazarını büyüten nedenlerin başında gelmektedir. Yeni telefon almak istediğimizde ve telefonumuzu elden çıkarmak istediğimizde ikinci el telefon satışına yöneliriz.

İkinci el telefon alırken ve satarken güvenlik için cep telefonu satış sözleşmesi imzalamak oldukça önemlidir. Genelde 2. el cep telefonu satış sözleşmesi olarak bilinen bu formu doldurmak satıcıyı ve telefonu alacak kişiyi güvende tutar. Bunun nedeni ise telefonun yasa dışı işlere karışmış olma ihtimali ya da çalıntı olma ihtimali gibi sorunlar yaşamamak içindir. Birinden cep telefonu alırken bu telefonun nerelerde kullanıldığını bilmek mümkün değildir. Bu nedenle cep telefonu satış sözleşmesi imzalanarak yaşanabilecek sorunlara karşı kendinizi güvene almış olursunuz.

En genel manasıyla cep telefonu satış sözleşmesi, hem telefonu satan kişiyi hem de telefonu alan kişiyi güvenerek rahatlıkla alışveriş yapmalarını sağlayan bir araçtır. Sözleşmenin içeriğinde satıcı hangi tarihte telefonu sattığını, alıcı hangi tarihte telefonu aldığını belirtmiş olur. Yapılan sözleşme için herhangi bir ücret ödenmez. Kısaca özetlemek sözleşme, ne zaman alışveriş yapıldığını belgelemeyi ve cihazın ne zaman satışının yapıldığını kanıtlamayı sağlamaktadır. Buna ek olaraktan cep telefonunu satın alan kişiler, alışverişten önceki döneme yönelik sorumluluğu reddettiğini, satan kişiler de sattıktan sonraki dönem için sorumluluğu reddettiğini beyan ederler ve altına imzalarını atarlar.

Kullanıcılar açısından satın aldıkları telefonun faturası olmalı ve düzenlenen satış belgesinde telefona ait IMEI numarası mutlaka belirtilmelidir. 2. el telefon satarken sözleşme yapmayı hem alıcıyı hem de satıcıyı koruyan bir anlaşma olarak düşünebiliriz. Telefon sözleşmesi yapılmadığı takdirde örneğin telefon faturasının üzerinde sizin adınız bulunuyorsa satın alan kişinin yapacağı her türlü işlemden yine sizin sorumlu olacağınızı unutmayın. En kötüsü de örneğin alınan telefon yasa dışı bir olaya karışmışsa bundan dolayı sizin başınızı ağrıtacak durumlara maruz kalabilirsiniz. Dolayısıyla 2. El telefon satarken ve alırken sözleşme yapmak atlanmaması gereken bir işlemdir.

Kadıköy 2. El Telefon Alan Yerler

İkinci El Telefon Nasıl Satılır?

İkinci el cep telefonu satmak veya almak için genellikle kullanıcılar internetteki popüler sitelerle veya bazı telefoncularla iletişime geçmeyi tercih ederler. Fakat her iki seçenek için de bazı avantajların ve dezavantajların olduğunu söylemek gerekiyor. İnternet sitelerinde güvenli alışveriş yapmak konusunda sıkıntı olmasa da bazen istenmeyen problemlerle karşılaşılabiliyor.

Günümüzde alışveriş yöntemleri değişen çağın etkisiyle hayatımıza giren internet ile birlikte epey değişti. Cep telefonu alım satımı konusunda da internet kanallarının kullanımı epey yüksek. Bulunduğumuz dönem içerisinde çok daha fazla popüler hala gelen ikinci el cep telefonu alımı-satımı internete bakmadan karar verilemeyecek kadar önemli bir noktaya ulaştı. Aksi halde gittiğiniz telefon mağazalarının veya etrafınızda bulunan kişilerin yönlendirmesiyle sınırlı kalma durumunuz olabilir.

Sadece dezavantaj olarak bazen satılan ve gönderilen cihaz kutusu açılıp iade edilebiliyor, gönderilenin yerine başka bir şey geliyor veya içerisinden parça alınabiliyor. Bu tarz şikayetlere sitelerde kullanıcıların yorum yaptığı yerlerde rastlamak mümkün. Elbette her zaman sıkıntı veya sorun yaşayacaksınız anlamına gelmiyor. Fakat daha güvenilir bir alışveriş yapmak için mağazaların ve kullanıcıların yorumlarından güvenilirliğini ölçebilirsiniz. Yine de yüksek fiyatlı bir telefon satışı yaparken tanımadığınız birine cep telefonunu göndermek çok da kolay olmayacaktır.

Telefon satışını herhangi bir telefon mağazasına yapmak da semtine göre riskler taşıyabilen bir işlem olabilir. Örneğin eğer söz konusu mağaza cep telefonu alım ve satımı konusunda oldukça popüler olan İstanbul Kadıköy’de ise daha şanslısınız diyebiliriz. Çünkü ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda sektörün nabzını burası tutuyor. Ancak küçük bir şehirde veya ilçedeyseniz sınırlı imkanlar söz konusu olduğu için düşük fiyatlarla karşılaşma ihtimaliniz biraz daha artacaktır. Bunun nedeni az miktarda cep telefonu alış ve satışı yüzünden kar oranını daha yüksekte tutmalarıdır. Böyle bir durumda da satıcıdan yüksek fiyata alma ve yine yüksek fiyata yeni alıcıya satma anlayışı ortaya çıkmaktadır.

Kadıköy 2. El Telefon Alan Yerlerİkinci El Cep Telefonu Fiyatı

Kadıköy’de merkezi bir konumda bulunan Teknoway İstanbul’da ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda haklı bir nama sahiptir. 16 yıllık tecrübesiyle Teknoway, en büyük ve en güvenilir cep telefonu mağazası olarak bilinmektedir. Ayrıca artık günümüzde oldukça yaygın hale gelen ikinci el cep telefonu alımı satımı konusunda mutlaka uğranan adreslerden biri haline gelmiştir.

Teknoway’e gelen müşterilerimiz ikinci el cep telefonu değeri hesaplama konusunda uzmanlarımıza danışarak en uygun fiyatlı takas rakamlarını alabilirler. İstanbul’da ikamet etmeyen kullanıcılarımız da internetten ikinci el cep telefonu alımı satımı yaptığımız telefonsat.teknoway.com.tr platformumuzu kullanabilir. Anında Nakit Telefon Sat sloganıyla devreye aldığımız yeni servisimiz sizden telefonunuzun kullanım geçmişine dair bilgileri gireceğiniz bir form sunuyor ve bu form doğrudan müşteri temsilcimize ulaşarak size anında canlı destek üzerinden telefon satma fırsatı veriyor. Üstelik İstanbul dışında olsanız bile Türkiye’nin her yerinden bu sistemle ikinci el cep telefonu satma ve ikinci el cep telefonu değeri hesaplama yapabilirsiniz. Anında Nakit Telefon Sat sistemi basit şekilde girdiğiniz verileri müşteri temsilcimize iletirsiniz. Bu şekilde cep telefonu için anında nakit fiyat satış teklifi alabilirsiniz. Müşteri hizmetleri yetkilimiz de tüm bilgilere sahip olduğundan size ek soru sormadan ikinci el cep telefonu için en yüksek fiyat sunacaktır.

Teknoway’in Anında Nakit Telefon Sat sistemi sadece telefonunuzu satmak konusunda sizi yardımcı olmaz. Konuyla ilgili telefoncular telefonu ne kadara alır, telefonum ikinci elde kaça gider, telefonum ne kadar eder, telefonumu takasta kaça sayarlar, telefonumu kaça alırlar gibi kafanızdaki soru işaretlerini müşteri temsilcimize sorarak giderebilirsiniz. Farklı platformlarda benzer bir formu doldurduğunuzda ancak teşekkür ederiz size dönüş yapılacaktır mesajı alırsınız. Teknoway’de ise canlı olarak WhatsApp üzerinden müşteri hizmetleri yetkilimizle görüşerek fiyat teklifi alma şansına sahipsiniz. Bu ayrıcalıklı hizmeti Türkiye’de sadece bizim sunduğumuzun altını çizmek isteriz. Bu hizmetimiz sayesinde İstanbul’da olmayan müşterilerimiz de cep telefonlarının ikinci el alım fiyatını öğrenebiliyorlar. Satma kararı almanız halinde de ücretsiz kargoyla bize gönderebilirsiniz. İstanbul sınırları içindeyseniz de moto-kurye ile anında nakit ödeme ile telefon satışı yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!