Scooter İç Lastik

Scooter iç lastik

Scooter İç Lastik

Özellikle elektrikli scooter lastik patlaması gibi bir durumda karşılaşan kullanıcıların hayatına yeni bir kavram daha ekleniyor: “Scooter iç lastik”. Scooter iç lastik nedir, scooter’ın lastiğinin içinde bir lastik daha mı var, iç lastik-dış lastik farkı gibi birçok konuda merak sahibi olabilirsiniz; bu son derece doğal. Elektrikli scooter lastikleri yapıları itibariyle bisiklet lastiklerine son derece benzer. Yani elektrikli scooter lastiği ve normal scooter lastiği boyut olarak birbirine benzese de üretim şekilleri ve kullanım tarzı olarak tamamen birbirinden farklıdır. Her ne kadar boyut olarak tutmasa da elektrikli scooter lastiği bisiklet lastiği birbirinin aynısı diyebiliriz. Yani elektrikli scooter lastiği bir dış lastik ve bir iç lastikten oluşur. Dış lastiği bir kabuk gibi düşünebilirsiniz ve iç lastikte hava ile şişirilen ve dış lastiği sert tutan bir yapıya sahiptir. Scooter iç lastik ve dış lastik farkı en kolay bu şekilde tanımlanabilir.

Scooter lastik patladı veya lastik havası hemen iniyor, lastikten tıs sesi geliyor, lastik şişmiyor veya lastik kendi kendine sönüyor gibi şikayetlerin yüzde 100’e yakını iç lastik sorunu temelli olabilir. Yani patlayan aslında scooter dış lastik değil scooter iç lastiktir. İfade ettiğimiz gibi scooter dış lastik sadece bir kabuktur ve asıl olarak patlayan iç lastiktir. Vida, çivi, iğne, kıymık, tozlar, ağaç dalları, küçük taşlar ve cam parçaları gibi çoğu şey üzerinden geçildiği takdirde dış lastiği delerek iç lastiğe ulaşır ve lastik patlaması gerçekleşir. Yama işlemi yani lastik tamiri işlemi iç lastik üzerinde gerçekleştirilir. Bu nedenle serviste scooter lastik tamiri yapılırken önce dış lastiğe batan yabancı cisim çıkarılır ve scooter iç lastik tamiri için gerekli hazırlıklar sağlanır. Scooter iç lastik bazı durumlarda tamir olamadığı için değiştirilmek zorunda kalınabilir.

Scooter İç Lastik 8.5 İnç

Piyasadaki elektrikli scooter’lar genelde 8.5 inç tekerlek büyüklüğüne sahiptir. Bu nedenle lastik patlaması veya lastik şişirilememesi gibi bir durum yaşayanların iç lastikten şüphelenmesi ve bu yönde araştırma yapması gerekir. Lastik tamir kiti ve kullanılacak olan yama 8.5 inç iç lastik için aynıdır. Sıcak ve soğuk yama şeklinde bazı standartlar vardır ancak ev ortamında en kolay uygulanacak yamalar soğuk lastik yamalarıdır. Scooter lastiğine yama yapmak zor değildir ancak yine de biraz el alışkanlığı ve teknik tecrübe gerektirir. 8.5 inç scooter iç lastik yama yapma konusunda desteğe ihtiyacınız varsa teknik servis Teknoway’den en uygun fiyatlı scooter lastik tamiri için teklif alabilirsiniz.

Scooter iç lastiği neden yırtılır, scooter iç lastiği parçalanma sebepleri, scooter iç lastiğine neden yama yapılmaz veya scooter iç lastiği neden yarılır gibi bazı soruların sebepleri yüksek ihtimalle kullanıcılardır. Elbette kimse isteyerek scooter iç lastik değişimi gerektirecek bir durumla karşı karşıya gelmek istemez ancak tekerleğin düşük basınçla kullanılması, yoldaki engeller nedeniyle iç lastiğin jant tarafından ezilip bozulmaya başlamasına neden olabilir. Özellikle 8.5 inç iç lastik oldukça hassastır ve kiloya göre, mevsime göre ve hatta yollara göre hava basıncının sürekli göz önünde tutulması gerekmektedir. Scooter lastikleri aynı yolu çok daha fazla tur atarak gittikleri için bisiklet lastikleri ile kıyaslama yapıldığında üç kat daha fazla hızda yıpranırlar.

Xiaomi Scooter Pro İç Lastik

Teknoway olarak İstanbul Kadıköy’de özellikle Xiaomi başta olmak üzere birçok elektrikli scooter markası için uygun fiyatlı ve ucuz yedek parça imkanları sağlamaktayız. Beş katlı mağazamızda en son çıkan Xiaomi elektrikli scooter modellerini yakından inceleyebilir, test sürüşü yapabilir ve ihtiyacınız olan servis ve yedek parça hizmetlerini sağlayabilirsiniz. Xiaomi scooter iç lastik modelleri olarak 8.5 inç ve 10 inç iç lastik boyutları sunmaktayız. Bunun dışında düz sibop ve eğri sibop seçenekleri yer almaktadır. Mağazamızdan elektrikli scooter’ın marka ve modeline uygun şekilde iç lastik temini yapabilirsiniz. Dilerseniz sizin için aynı gün birkaç saat içinde elektrikli scooter iç lastik değişimi hizmeti de sağlayabiliriz.

Mağazamızda piyasadaki elektrikli scooter markaları olan Citycoco, Citymate, Dualtron, Ducati, Elektro Wind, E-Rider, Giddy, Inmotion, Inokim, Kaabo, King Song, Kral Motor, Kuba, Maserati, Mypet, Nami, Ninebot, Nitro, Rampage, Razor, Regnum, RKS, Robstep, Scoowy, Segway, Stmax, Tomolco, Volta, Vsett, Xiaomi, Yakasuma, Yuki ve Zero için 8.5 inç iç lastik ve dış lastik modellerini bulabilirsiniz. Ek olarak dolgu lastik taktırma düşünüyorsanız renkli dolgu lastik, kış için dolgu lastik, dört mevsim dolgu tekerlek, patlamaz scooter tekeri ve 10 inç patlamayan scooter lastiği olarak birçok konuda da size kolaylık sağlayabilmekteyiz. Xiaomi lastik fiyatları konusunda bizi aramadan karar vermeyin.

Scooter Şambrel Fiyatları

Scooter lastiği sürekli patlıyor ise artık bir yama kiti satın almayı aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz. Çoğunlukla scooter tekeri hava basıncı dikkat edilmeden sürüşe başlandığı için lastik patlaması gerçekleşmekte ve iç lastik patlaması nedenleri arasında bunu sıraya koyabilmek mümkün. Yama kiti satın almak, elektrikli scooter’ın ön lastiğini sökmek, arka lastiğini çıkartmak, lastiği janttan ayırmak, dış lastiği çıkartmak ve iç lastiği janttan almak basit gibi görünse de günün sonunda zamanınızı alacak olan işlerdir. Bir de scooter lastiklerinin evlerdeki basit el pompaları ile şişmediğini düşünürseniz evde tekerleğe yama yapma videosu izleyerek zaman kaybetmek yerine yeni scooter şambrel fiyatları inceleyin deriz.

Scooter şambrel fiyatları elbette değişken olabilmekte ancak hiç de sanıldığı kadar yüksek değildir. Elektrikli scooter yama seti fiyatı belki de daha yüksek çıkabilmektedir. İstanbul Kadıköy’de hizmet veren elektrikli scooter servisi Teknoway’de en ucuz scooter şambrel fiyatları size sunulacaktır. Dilerseniz scooter şambrel değişimi işlemini bize de yaptırabilirsiniz. Eğer evinizde bu işlemi yapmak istiyorsanız bu konuda teknisyenlerimizden de destek alabilirsiniz. Mağazamızdan telefon veya internet yoluyla vermiş olduğunuz siparişler aynı gün tarafınıza kargolanmakta. Sonrasında dilerseniz 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonu arayarak scooter iç lastik montajı konusunda teknisyenlerimizden bilgi edinebilirsiniz.

8 1/2×2 ve 10×2 İç Lastik

Elektrikli scooter iç lastik ebatları veya şambrel ölçüleri nedir bu konuda yardıma ihtiyacınız olabilir. Öncelikle hiç uğraşmadan bu bilgiyi öğrenmek için Kadıköy elektrikli scooter servisi Teknoway’i 0 (537) 958 02 02 no’lu çağrı merkezi numarasından arayabilirsiniz. Dilerseniz bu bilgilere üretici web sitesinden, kullanım kılavuzundan veya scooter lastiğinin yanındaki rakamlar aracılığı ile de ulaşabilirsiniz. Genelde scooter iç lastik ebatları dış lastik ölçüsü doğrultusunda belirtilir. Teknik olarak ifade etmek gerekirse 8 1/2×2 ve 10×2 iç lastik basit söylemiyle 8.5 inç ve 10 inç iç lastik anlamları taşır. Eğer scooter lastiğiniz fabrika çıkışlı şişme lastikse ölçülerin genelde bu şekilde olması gerekir. 8.5 inç iç lastik veya 10 inç şambrel dediğinde standartlar bu şekildedir.

Scooter iç lastik tercihi yaparken ön lastik arka lastik farkı var mıdır diye merak ediyor olabilirsiniz. Modeline göre scooter’ın motoru nerede fark edebilir. Yani motoru önde olan elektrikli scooter’lar ve motoru arkada olan elektrikli scooter’lar vardır. Genelde kapalı olan jant yapısından bu anlaşılabilir. Dolayısıyla elektrikli scooter jant çıkartma işlemi yaparken motoru da sökmüş olabileceğinizden bahsedebiliriz. Bu esnada yeni şambrel takma öncesinde sibop tipini iyi incelemiş olmanız gereklidir. Tüm boyutlarda düz siboplu şambrel ve eğik siboplu iç lastik seçenekleri vardır ve motor tarafında genellikle eğik siboplu şambrel kullanılması gereklidir. Aksi halde scooter iç lastik değişimi işleminde başarılı olma şansınız yoktur.

Scooter Iç Lastik 1
Scooter İç Lastik

Elektrikli Scooter İç Lastiği

Elektrikli scooter iç lastiği kauçuk kullanılarak üretilir. Dış lastikte de kauçuk ve petrol bileşikleri vardır; böylece lastiğin kalitesi belirlenir. Bazı Çin malı dış lastiklerde çok fazla miktarda plastik kullanılıyor ve lastiğin maliyeti düşürülüyor. Dolayısıyla elektrikli scooter’da dış lastik çatlaması, dış lastik erimesi, kabaklaşma ve kayma sorunu gibi nedenlerin temelinde bu vardır. Elektrikli scooter için lastik tavsiyesi alırken yeri üretim ve kauçuk miktarı yüksek modellere önem vermenizi tavsiye ederiz. Fiyat biraz daha yüksek olsa da frenleme mesafesi ve virajlarda yol tutuş gibi kavramlar kaza yapmamanız adına daha önemlidir. Dış lastiğin iyi olması elektrikli scooter iç lastiği ile de sorun yaşamanızı engelleyecektir.

Elektrikli scooter iç lastiği ise üzerinde çok fazla düşünmeniz gereken bir ürün değildir. Genel anlamda aşağı yukarı 8.5 inç veya 10 inç fark etmez; tüm seçeneklerde kalitenin birbirine benzer olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Elektrikli scooter’lar için patlamayan iç lastik, patlamaz iç lastik veya daha zor patlayan şambrel gibi şeyler yoktur. Aksini iddia eden de yalan söylemiş olur. Eğer elektrikli scooter dış lastik değişimi gerekiyorsa iç lastiğin daha uzun ömürlü olması adına kaliteli dış lastik modelleri seçmeye özen göstermelisiniz.

Şambrelsiz (Şamyelsiz) Scooter Lastik

Elektrikli scooter’larda son dönemlerde hayatımıza giren bir diğer lastik kavramı şambrelsiz (şamyelsiz) scooter lastik şeklindedir. Aslında burada denmek istenen patlamaz elektrikli scooter lastikleridir. Patlamayan yani dolgu scooter lastik modelleri herhangi bir iç lastik bulundurmamaktadır ve bu nedenle çivi batması gibi durumlarda bile sürüş güvenliğini tehlikeye atmamaktadır. Piyasadaki 8.5 inç ve 10 inç tüm elektrikli scooter modelleri için şambrelsiz dış lastik seçenekleri sunulmaktadır. Özellikle lastik basıncı takibi ile uğraşılmaması ve yolda cisim batması sonucunda bile patlamamaları şambrelsiz (şamyelsiz) scooter lastik seçeneğini daha cazip hale getirmiştir.

Elektrikli scooter’lara dolgu lastik takma profesyonel teknik servis ortamı gerektiren bir işlemdir. Tekerlek konusu hassas bir konu olduğu için bu işlemlerin deneyimli teknik servislerde yapılmasını tavsiye ederiz. Bazı kullanıcılar ev ortamında internetten dolgu lastik takma videoları izleyerek bu işlemleri denemeye kalkışmaktadır ancak tekerlek konusu güvenlik ile çok yakın ilişkili olduğundan bu konuda teknik servis desteği almanız çok önemlidir. Teknoway olarak müşterilerimizi aynı gün şambrelsiz (şamyelsiz) scooter lastik ile tanıştırıyoruz. Şehir dışı ve İstanbul dışı ücretsiz çift yön kargo ile scooter dolgu lastik değişimi hizmeti de sağlamaktayız.

Bu gönderiyi paylaş