iPhone 12 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 Arka Cam Değişimi

Apple’ın iPhone 8 ile beraber arka kapakları cam yapmaya başlaması görüntü olarak kullanıcıların beğenisini toplasa da bununla beraber cihazın düşmelere ve darbelere karşı hassasiyeti arttı. Bu durum iPhone kullanıcılarının telefonlarını kullanırken daha dikkatli olmalarına yol açsa da, elde olmayan sebepler ve ufak kazalar yüzünden iPhone arka cam hasarlarıyla çok defa karşılaşıyor ve iPhone arka cam değişimi yapıyoruz.

iPhone 12 arka cam değişimine sebep olan hasarlar aynı ekranlarda olduğu gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzerleridir. iPhone 12 arka camı kırıldığında ya da çatladığında onarılması mümkün değildir. Bu sebeple iPhone 12’nizi eskisi gibi hasarsız bir şekilde kullanabilmeniz için tek çözüm iPhone 12 arka cam değişimi işlemidir.

2006 yılından beri Kadıköy’de teknik servis hizmeti veren Cep Market’te iPhone 12 arka cam değişimini AAA kalite yedek parçalarla yapmaktayız. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 12 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 arka cam kırıldı, çatladı veya hasarlar karşısında vakit kaybetmeden uzman bir teknik servise giderek iPhone 12 arka cam değişimini yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde arka camı kırık ve hasarlı durumda kullanmaya devam ettiğiniz iPhone 12 arka cam parçaları zamanla birbirinden ayrılıp koparak hem cihazınızda başka hasarlara sebep olabilir hem de sizi ya da başkasını özellikle de çocukları yaralayabilir. Aynı zamanda cihazın tekrar yere düşmesi neticesinde kırık camların etrafa dağılarak çevrenize de zarar verebileceğini unutmayın.

Cam yapısı sebebiyle arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone 12 arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsünü bozabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren Cep Market’te tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 12 arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Kapak Renk Değişimi 

iPhone 12 Arka Cam Değişimi Sonrası

iPhone 12 arka cam değişimi sonrası telefonunuzun görüntüsü ve kalitesi ilk aldığınız günkü gibi olur. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir. Diğer taraftan iPhone 12 arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez.

Her teknik servis iPhone 12 arka cam değişimi yapmak istemeyebilir. Bunun yerine kasa değişimini önerirler. Çünkü arka cam değişimi biraz zahmetlidir. Fakat kasa değişimi işlemi hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa fiyatı daha uygun olan iPhone arka cam değişimi kullanıcılar için çok daha mantıklıdır.

Tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yaptığımız Cep Market’te müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu doğrultuda da müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak hizmeti en uygun maliyetle sunuyoruz.

iPhone Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

iPhone arka cam kapakta çizik durumunda müşterilerimize tamir işlemi olarak arka cam değişimi işlemini önermekteyiz. Çünkü diğer yapılacak bütün işlemler hasarı büyütecek riske sahiptir.

Örnek vermek gerekirse diş macunu gibi aşındırıcıların iPhone cam arka kasasındaki çiziği teoride giderebilir ama aynı zamanda çiziği daha da derinleştirerek hasarı büyütme ihtimali vardır. Dolayısıyla bu riski almak yerine arka cam değişimi tercih edilmedir.

Cep Market’te aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzu çiziklerden kurtarıyoruz.

iPhone 12 Ekranı Koruyucu Kılıf Tanıtımı

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Plus Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone X Arka Cam Değişimi399 TL
iPhone 8 Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone 8 Plus Kırmızı Arka Cam Kapak DeğişimiSorunuz
iPhone XR Arka Cam Kapak Değişimi449 TL
iPhone XS Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone XS Max Arka Cam Kapak Değişimi400 TL
iPhone 11 Arka Cam Değişimi600 TL
iPhone 11 Pro Arka Cam Değişimi650 TL
iPhone 11 Pro Max Arka Cam Değişimi700 TL
iPhone 12 Mini Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Pro Max Arka Cam Değişimi900 TL

Bu gönderiyi paylaş