iPhone 8 Batarya Değişimi

iPhone 8 Batarya Değişimi

iPhone 8 Batarya Değişimi

iPhone bataryaları her akıllı telefon bataryası gibi özellikle aktif kullanım söz konusuysa belirli bir süre sonra değişimi gerekmektedir. Akıllı telefonlar için batarya performansının iyi olması çok önemlidir. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone batarya sorununu çözmenin yolu batarya değişimidir. Batarya değişimi öncesinde cihazınızın bataryasının ölçümü yapılmakta ve yapılması gereken işlemle ilgili size bilgi verilmektedir. Bu yazımızda iPhone 8 batarya değişimi ve iPhone 8 Plus batarya sorunuyla karşılaşan iPhone kullanıcılarının aklını kurcalayan sorulara cevap veriyoruz.

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olunca Garantiye Girer?

İlk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz iPhone 8’inizinbatarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Apple tarafından iPhone bataryalar 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin yüzde 80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Buna göre 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsamaktadır. Garanti süreniz dolduğunda veya garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilmektedir. Hizmetin fiyatı ve şartları değişiklik gösterebilmektedir.

iPhone Pil Yüzde Kaça Düşerse Değiştirilmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesidir. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, yüzde 80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir. iPhone bataryası az gidiyorsa bunun bazı nedenleri vardır.

Iphone 8 Batarya Degisimi 1

iPhone Batarya Değişimi Nedenleri

iPhone batarya değişimini gerektiren durumlardan biri olan batarya şişmesinin sebebi telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar olabilmektedir. Batarya şişmesi, telefonun bataryasının ömrünü etkileyerek, normalden çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali vardır. iPhone batarya şişmesinin tespitini ancak profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan etkenlerden biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda batarya ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse bile zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Batarya ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun bataryası tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, batarya yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması da yer almaktadır.

iPhone bataryasını en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone bataryası çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Batarya sıkıntısı yaşayanların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone batarya yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında batarya ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

iPhone 8 Plus Batarya Değişimi

Bataryaların ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre bataryanın dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda %40 seviyelerine iner. Bataryaların bir telefonun genel performansını etkilediğini söyleyemesek de yıllanmış ve zayıflayan batarya, yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Aynı zamanda batarya çok eskidiğinde ve ömrünü tamamladığında cihazın açılmama gibi problemleri ortaya çıkar.

TEKNOWAY’de AAA kalite batarya değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişiminin en iyi tarafı, işlemin kolay olmasıdır. TEKNOWAY’de iPhone modellerinin batarya değişimi en fazla 1 saat sürmektedir

iPhone batarya değişimi için cihazınızı TEKNOWAY’e iki farklı şekilde ulaştırma imkanınız bulunmaktadır. İstanbul Kadıköy ilçesindeki merkezimize cihazınızı dilerseniz kendiniz getirebilir ya da yine İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo imkanıyla bize ulaştırabilirsiniz. Bu işlem için Yurtiçi Kargo 1023788446 sözleşme numaramızı kullanmanız yeterli.

iPhone batarya değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. TEKNOWAY’de kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir.

Iphone 8 Batarya Değişimi

iPhone 8 Batarya Değişimi Fiyatı

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduklarını bilmelerine rağmen uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girerler. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Aynı hizmeti daha düşük fiyata almak isteyen sahip iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

iPhone Pil Değişiminden Sonra Performans

Piller bir telefonun genel performansını etkilemez. Ancak, pil çok eski ve zayıfsa, yeterince güçlü değilse telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca pil çok eskidiğinde ve ömrünün sonuna geldiğinde cihaz artık açılmayacaktır.

iPhone garantili pil değişimi tamamlandıktan sonra cihaz her zamanki gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Kullandığımız AAA kalite piller sayesinde pilin patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi sorunlarla karşılaşma riskini minimuma indiriyoruz.

 

Bu gönderiyi paylaş