iPhone 12 Batarya Değişimi

iPhone 12 Batarya Değişimi

iPhone 12 Batarya Değişimi

Akıllı telefonlar her ne kadar son teknoloji cihazlar da olsalar bataryaları özellikle yoğun kullanım söz konusu olduğunda bir zaman sonra değişmesi gerekmektedir. Batarya performansı bir telefon için çok önemlidir. Gün içinde pili biten bir telefon kullanıcıların günlük ve iş hayatını olumsuz anlamda etkiler ve çok zaman zor durumda bırakır. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone pil sorununu çözmenin yolu pil değişimidir. iPhone tamiri konusunda uzman olan TEKNOWAY iPhone 12 batarya değişimi, iPhone 12 Pro batarya değişimi ve iPhone 12 Pro Max batarya değişimi için Kadıköy bölgesinde en popüler teknik servislerden biridir.

Kadıköy telefon teknik servis noktasında merkezi bir lokasyona sahip TEKNOWAY’de ücretsiz arıza tespiti sonrasında pil değişimi işlemleri 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. TEKNOWAY’de İstanbul dahil tüm Türkiye’ye ücretsiz kargo fırsatıyla iPhone batarya değişimi yaptırma fırsatı da sunulmaktadır.

iPhone Pil Sağlığı Kaç Olunca Garantiye Girer?

İlk zamanlar yoğun kullanımda bile en az 1 tam günü geçirebildiğiniz iPhone’nuzu, batarya doldurulma sayısının artmasıyla, kullandığınız saat süresi azalmaya başlayacaktır.

Apple tarafından iPhone bataryalar 500 tam şarj döngüsü boyunca orijinal kapasitesinin yüzde 80’ine kadarını koruyacak şekilde tasarlanmıştır. Buna göre 2 yıllık garanti, arızalı bir pil için servis işlemlerini de kapsamaktadır. Garanti süreniz dolduğunda veya garanti kapsamı dışındaki durumlarda Apple tarafından pil servis hizmeti verilmektedir. Hizmetin fiyatı ve şartları değişiklik gösterebilmektedir.

iPhone Pil Yüzde Kaça Düşerse Değiştirilmeli?

Apple’a göre, iPhone pilini değiştirmek için dikkat edilmesi gereken kritik sınır pil ömrünün yüzde 85 altına düşmesidir. Yüzde 85’in altında ömrü kalan bir iPhone pili, kullanıcısına sıkıntı çıkartabilir.

iPhone telefonlarda Pil Sağlığı kısmındaki yüzde, yüzde 80 altına düştüğünde servis uyarısı vermektedir. iPhone bataryası az gidiyorsa bunun bazı nedenleri vardır.

Iphone 12 Batarya Değişimi

iPhone Pil Değişimi Nedenleri

iPhone pil değişimine sebep olan durumlardan biri pilin şişmesidir. Telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar pilin şişmesine sebep olabilmektedir. Pil şişmesi, pilin normal ömründen çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Diğer taraftan batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. Profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek iPhone batarya şişmesinin tespitini yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan hatalı davranışlardan biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda pil ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Pil ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun pili tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, pil yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone pilini en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone pili çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Pil çabuk biten kullanıcıların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone pil yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında pil ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

iPhone 12 Pil Değişimi

Akıllı telefon pillerinin ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre kullanım yoğunluğuyla paralel olarak pilin dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda yüzde 40 seviyelerine iner. Gücü zayıflayan bir pil, telefonun genel performansını çok fazla etkilemese de yıllanmış ve zayıflayan pil yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca çok eskiyen ve ömrünü tamamlayan bir pil telefonun artık açılmamasına yol açar.

TEKNOWAY’de AAA kalite pil değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişimi süresinden endişe etmenize gerek yoktur. Oldukça kolay olan iPhone pil değişimi TEKNOWAY’de en fazla 1 saat sürmektedir.

iPhone pil değişimi için teknik servisimize konum veya zamansızlık sebebiyle ulaşamıyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz.

AAA Kalite Pil Değişimi

TEKNOWAY’de AAA kalite pil değişimi ile iPhone cihazınız orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşacaktır. Ortalama pil ömrü 2,5 yıl olarak belirtilir. Bu süre, pilin şarj edilme sıklığına bağlı olarak değişebilir. Çoğu telefonun pili bu sürenin sonunda %40’a iner. Pil değiştirmenin en iyi yanı, işlemin kolay olmasıdır. TEKNOWAY’de iPhone modellerinin pil değişimi maksimum 1 saat sürmektedir.

Iphone 12 Batarya Değişimi

Pil Değişiminden Sonra Performans

Piller bir telefonun genel performansını etkilemez. Ancak, pil çok eski ve zayıfsa, yeterince güçlü değilse telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca pil çok eskidiğinde ve ömrünün sonuna geldiğinde cihaz artık açılmayacaktır.

iPhone garantili pil değişimi tamamlandıktan sonra cihaz her zamanki gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Kullandığımız AAA kalite piller sayesinde pilin patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi sorunlarla karşılaşma riskini minimuma indiriyoruz.

iPhone 12 Batarya Değişimi Fiyatı

Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır.

Buna rağmen, kullanıcılar üçüncü partilerdeki tamirlerin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı ekran ve batarya değişimi arayışına girmektedirler. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Bütçe bilincine sahip iPhone sahipleri, TEKNOWAY gibi uygun fiyatlı iPhone onarımları yapan servislerde ekran değişimi ve batarya değişimi yaptırmaktadırlar.

Bu gönderiyi paylaş