iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 ön cam değişimi

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 Ekran Değişimi

15 yıla yaklaşan teknik servis deneyimine sahip Cep Market’te iPhone 12 ekran değişimi, alanında eğitimli ve uzmanlaşmış Apple teknisyenlerimiz tarafından orijinal parçalar kullanılarak titizlikle gerçekleştirilmektedir. Ekran değişimi sonrası ekranın dokunmatik hızının, hassasiyetinin ve görüntü kalitesinin ilk günkü halinden farkı olmaz. Servisimizde iPhone ekran değişimleri aynı gün aynı saat içerisinde tamamlanmaktadır.

iPhone 12 Ekran Değişimi, Tamiri ve Servisi

iPhone 11’e göre daha küçük bir kasayla gelen iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda,  6.1 inçlik OLED ekranın 1170 x 2532 FHD+ çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Daha az güç tüketen Super Retina XDR teknolojili bu ekranın görüntü kalitesi ve kontrast değerleri oldukça yüksek. 1200 nit’e çıkan parlaklığa sahip ekran ayrıca güneş ışığı altında da yüksek görülebilirlik sunan True Tone teknolojisine de sahip. Kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle iPhone 12’nin çerçevesi biraz daha incelmiş olarak geliyor. Çentikli ekranı yüzde 86’lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. Cihaz ekranını düşmelere ve darbelere karşı dört kat daha fazla sağlamlık sağlayan Corning Ceramic Shield Glass ile koruyor.

iPhone 12’de düşme veya darbe sonrası ekran kırılması, mürekkep yayılması, ışığın yanıp sönmesi, ekranın okunmaması, ekranın gidip gelmesi veya görüntünün kapanıp açılması ekran değişiminin habercisi olabilir. Hasarlı bir ekran ile iPhone 12’nin kullanılmaması ve acil ekran tamiri yaptırılması gerekmektedir. Çatlak ekranla telefon kullanımı zararlı mı, kırık ekran cihazı bozar mı veya çatlak ekran anakartı yakar mı gibi sorularla sıkça karşılaşmaktayız. Bu soruların cevabı genelde evet olsa da kesin cevap cihazınızın arıza tespit aşamasından geçmesinden sonra verilebilir. iPhone 12 ekran tamiri yapıldıktan sonra ilk günkü haline geri dönebilir. En kaliteli, en uygun fiyatlı ve en memnun kalacağınız ekran çeşidi için Cep Market ile iletişime geçebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: En iyi ve Uygun iPhone 7 Plus Ekran Değişimi Tavsiyesi

iPhone 12 Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 12 ekran değişimi teknik servisimizde son teknoloji ekipmanlarla yapılmaktadır. İşlem sırasında değişimi yapılan ekran ve yedek parçaların tümü orijinaldir. Telefonunuzun modeline göre kullandığımız son teknoloji ekipmanlarla ekran değişimi yapılarak cihazınız teslime hazır duruma getirilir. iPhone 12 ekran değişimi için sunmuş olduğumuz hizmet iç ekran, ön cam ve dokunmatik alan değişimlerini kapsamaktadır.

Ekran değişimi için iPhone 12 cihazınızı bize ulaştırmanın iki yolu var. İlkinde cihazınızı ekran değişimi için İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki servisimize dilerseniz kendiniz getirebilirsiniz, biz de sizi oldukça kısa sürecek zaman zarfında merkezimizde ağırlarız.  İkinci yol olarak ise teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Cep Market’e cihazınızı gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırırız. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanmanız yeterli. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

iPhone 12 Ekran Çeşitleri

iPhone 12 ekran değişimi için uygun olan üç farklı ekranı ele alabiliriz. Daha fazla seçenek olsa da eğer kaliteli ve uzun ömürlü bir ekrana sahip olmak istiyorsanız orijinal, revize ve OLED GX ekranlardan birini kullanmalısınız.

Orijinal ekranlar hiç kullanılmamış ve sıfır ekranlardır. iPhone 12 orijinal ekran taktırma ile beraber cihazınız ilk günkü görüntüsüne kavuşur. OLED GX ekranlar ise orijinaline çok benzeyen ve A kalitede ekranladır. OLED GX ekranların en önemli artısı kaliteyi uygun fiyata sunmalarıdır. Revize ekranlar da orijinal fakat yedek parça olarak ayrılmış ekranlardır. iPhone 12 için en uygun fiyatlı ekran revize ekranlardır. Revize ekranlar orijinal oldukları için iPhone 12 ekran değişimi için cazip bir seçenektir.

Çıkma ekran örneğin; anakart arızası gibi bir problem yaşamış ve kullanım süresi sona ermiş cihazlardan alınan ekran anlamına gelir. Teknik kontroller sonrasında tekrar kullanıma sunulurlar. Güvenilir bir teknik servis tarafından seçenek olarak sunulursa düşünülebilir. İkinci el bir ekrandır ancak orijinaldir; tabii ki daha uygun fiyatlıdır. OEM ekranlar fabrikaya üretim yapan üreticilerden alınan orijinal ekranlardır. A kalite yan sanayi ekranlar da performans ve görüntü kalitesi olarak en iyiye yakındır. Üstelik uygun fiyatlıdır. Yan sanayi en son seçeneğiniz olsun diyebiliriz. Sonuçta görüntü kalitesi ve dokunmatik hissi farklı olabilir.

iPhone Home Tuşu Çalışmıyor, Orta Tuş Sorunu ve Çözümü

iPhone 12 Ekran Değişimi Sonrası

Hızlı ve kaliteli ekran değişimi konusunda uzman olan Cep Market’te,  15 dakika ila 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde iPhone 12 ekran değişimi işleminiz tamamlanır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

iPhone 12 ekran değişiminde mutlaka orijinal ekran kullanmaktayız. Orijinal olmayan parçalar geri dönüşü olmayan hasarlar yaratabilmekte ve yüksek maliyetli onarımlara sebep olabilmektedir. Güvenilir hizmet anlayışı işimizin her alanında geçerlidir, bu sebeple de orijinal parça kullanımı özen gösterdiğimiz konuların başındadır.

iPhone 12 ekran değişiminden sonra, teknik servis ekibimiz cep telefonunuzu ekran, dokunmatik ve parlaklık testlerinden geçirir. Bu testlerin ardından cihazınız ilk aldığınız günkü performansında olacak şekilde size teslim edilir.

Ekran değişimi sonrasında telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleme şansınız bulunmaktadır. Cihazda herhangi bir sorun görmeniz veya tereddütünüz halinde yine bunu bize bildirebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

iPhone 12 ekran değişiminin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınız için değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

Son olarak da müşterilerimize ve yaptığımız işe verdiğimiz değer çerçevesinde, ekran değişiminin ardından iPhone 12 telefonunuzda benzer bir hasarın tekrar olmaması için ekranınıza hediye olarak kırılmaz cam takıyoruz.

iPhone 12 Onarım Fiyatları Ne Kadar

iPhone 12 Ekran Değişimi3300 TL
iPhone 12 Ön Cam Değişimi1500 TL
iPhone 12 Arka Cam Değişimi900 TL
iPhone 12 Face ID Değişimi1400 TL
iPhone 12 Yedek Parça Tamir Fiyatları250 TL

 

Bu gönderiyi paylaş