iPhone 14 Arka Cam Değişimi

iPhone 14 Serisi Arka Cam Değişimi

iPhone 14 Arka Cam Değişimi

iPhone 14 Arka Cam Değişimi

Birçok akıllı telefon ve iPhone kullanıcısının en kolay başlarına gelebilecek hasarlardan biri genellikle önce ekran, sonra da arka cam çatlaması ya da kırığıdır. Özellikle de iPhone 14 gibi pahalı telefonlara sahip olmak kullanıcıları herhangi bir hasar durumunda yenisini almak yerine onarım seçeneğine yönlendirmektedir. iPhone 14 arka camda kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk aşamada ne yapmanız gerektiğini ve cihazın nasıl bir onarıma ihtiyacı olduğunu bilemiyor olmanız normaldir. Yapılması gereken ekranınızda meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. Bu yüzden de kullanıcılar ekran tamiri için TEKNOWAYgibi tecrübeli ve güvenilir servislere başvurmalıdırlar.

Apple’ın iPhone 14 itibariyle bütün modellerinin arka paneli camdan yapılmıştır. Telefonun şıklığını artıran bu tasarım, iPhone cihazınızın iki yüzünü de koruma gerekliliğini de beraberinde getirdi. Ne yaparsak yapalım telefonumuzun başına gelecekleri önceden tahmin edemiyoruz ve istenmedik düşme, çarpma veya batarya şişmesi gibi durumlar karşısında arka camı da zarar görebiliyor.

iPhone telefonlarda yapıları gereği arka cam kırıldı veya çatladı sorunuyla sık sık karşılaşmaktayız. iPhone 14 arka camı kırıldı şikayetiyle teknik servise götürdüğünüz telefonunuzun cam arka kapağının onarılma ihtimali olmadığı için, tek çözüm iPhone 14 arka cam değişimi işlemidir. Tıpkı ekranlarda olduğu gibi arka kapakta da camın onarılma şansı olmamaktadır.

iPhone 14 arka camı ekranlarda olduğu gibi genellikle yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzer sebeplerle hasar meydana gelmektedir. Ayrıca iPhone 14 arka camı telefon ekranlarında olduğu gibi onarılama şansına sahip değiller. Bu yüzden de iPhone 14 arka cam kapakta meydana gelen çatlak ya da kırık hasarının tek onarım yöntemi iPhone 14 arka cam değişim işlemidir.

17 yıllık teknik servis deneyimiyle Kadıköy’de hizmet veren TEKNOWAY olarak iPhone 14 arka cam değişimini orijinal yedek parçalarla yapıyoruz. Teknik servisimizde yaklaşık 1 saat süren iPhone 14 arka cam değişimi işlemiyle fabrika üretimi kalitesi seviyesine gelen telefon, sorunsuz bir şekilde sahibine teslim edilmektedir.

iPhone 14 Pro Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 14 Pro arka camda meydana gelen çatlak ya da kırık gibi hasarlar arka cam değişiminin habercisidir. Bu yüzden zaman kaybetmeden uzman bir teknik servisi ziyaret etmenizi tavsiye diyoruz. Bu durumu önemsemeyerek kırık arka cam ile iPhone 14’ü kullanmaya devam etmeniz zaman içerisinde parçaların kopmasına ve cihazınızda farklı hasarlara zemin hazırlayabilir. Üstelik size ya da çevrenize zarar verebilir. Bununla birlikte cihazın yere düşmesi durumunda kırılan camlar etrafa dağılabilir ve bulunduğunuz ortama da zarar verebilir.

Yazımızın başında da değindiğimiz gibi iPhone 8 ile arka cam değişimi başladıktan sonra, iPhone telefonlarda en hassas işlemlerin başında geldi. Bu sebeple iPhone 14 Pro arka cam tamir işlemi mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsü orijinalinden farklı olabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren TEKNOWAY ‘de tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone 14 Pro arka cam değişimi işleminin adımları şu şekildedir.

  • İlk olarak iPhone telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

iPhone 14 Pro Max Arka Cam Değişimi Sonrası

Kullanıcılar telefonlarını teknik servise verdiklerinde cihazlarında kayıtlı olan verilerden endişe edebiliyorlar. iPhone 14 Pro Max arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki veriler olduğu şekliyle korunur. Bu işlem cihazınızda kayıtlı olan rehber, mesaj, video, fotoğraf gibi verilerinizi silmez ve cihazınızı sıfırlanmaz. iPhone 14 Pro Max arka cam değişimi sonrası telefonunuzun kozmetik görüntüsünün ve kalitesinin orijinal halinden farkı olmaz. Ayrıca tamir tamamlandıktan sonra telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir ve sorularınızı bize iletebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edileceğinden emin olabilirsiniz.

iPhone 14 Plus Arka Cam Değişimi Ne Kadar?

Arka cam değişimi için iPhone 14 Plus’ı teknik servise götürdüğünüzde bazı teknik servisler bu işlem yerine kasa değişimi yapmayı önerirler. Bunun nedeni arka cam değişimi işleminin biraz zahmetli olmasıdır. Oysa kasa değişimi işlemi çok daha kolaydır fakat buna rağmen daha pahalıdır. iPhone arka cam kırığı için değişim yaptırmak çok daha uyguna mal olur.

TEKNOWAY olarak her anlamda müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu ilkemiz doğrultusunda müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

TEKNOWAY’de tüm iPhone modellerinin arka kapak ve arka cam değişimini yapıyoruz.

Iphone 14 Arka Cam Değişimi

iPhone 14 Arka Cam Kapak Çizik Değişimi

iPhone arka cam kapakta çizik olması en sık karşılaşılan hasarlardan biridir. TEKNOWAY olarak bu gibi ufak hasarlar da arka cam değişimini önermekteyiz. Bu yaklaşımımızın nedeni çiziği gidermek için yapılacak tüm işlemlerin hasarı büyütme riski vardır.

Bu duruma bir örnek vermek gerekirse bazı diş macunu kullanarak arka cam kapak çiziğini yok etmeye çalışmaktadırlar. Bu işlemin iPhone 14 cam arka kasasındaki çiziği giderme ihtimali vardır. Ancak diğer taraftan çiziği daha da derinleştirerek hasarı daha da büyütebilir. Böyle bir riski almak yerine iPhone 14 arka cam kapak çizim değişimi çok daha mantıklıdır.

Teknik servisimizde aynı gün içerisinde arka cam değişimi yaparak telefonunuzu yeni gibi bir görüntüyle size teslim edebiliyoruz.

iPhone 14 Arka Cam Kırılması Çatlaması Garantiye Girer mi?

Apple firmasının garanti şartlarına göre kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Garantinizi devam ediyorsa onarım işlemlerini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Fakat bu garanti kullanıcı kaynaklı problemleri kapsamamaktadır.

Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise Apple’ın aldığı yeni kararlar gereği artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Yine de birçok kullanıcı arka cam kapak değişiminin garantiyi bozduğunu bile bile uygun fiyatlı arka cam değişimi arayışına girmektedir. Bu hususta genellikle tercih edilen TEKNOWAY gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Birçok iPhone sahibi, TEKNOWAY gibi üçüncü parti iPhone onarımları yapan servislerde daha uygun fiyatlara arka cam değişimi yaptırarak tasarruf yapmayı tercih etmektedirler.

 

Bu gönderiyi paylaş