Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

Xiaomi Scooter Pro 2 günümüzdeki en popüler elektrikli scooter’lar arasında. Neredeyse tüm ürünler için geçerli olan hor kullanmama ve bakımları aksatmama kuralı Xiaomi Scooter Pro 2 modeli için de geçerli. İster taşıt, ister teknolojik oyuncak olarak bakın özenli bir kullanım elektrikli scooter kullanım ömrü üzerinde ciddi etkilere sahiptir. Elbette tüm taşıtlarda olduğu gibi elektrikli scooter’ların da sürücüleri tarafından bilinmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı püf noktaları var. Gerekli özen gösterildiğinde elektrikli scooter teknik servisi ihtiyacı ile belki de hiç karşılaşmayabilirsiniz.

Hareket eden tüm her şeyde olduğu gibi Xiaomi Scooter Pro 2’de de zamanla eskiyecek ve bakımlı olmasına rağmen veya bakımsızlıktan bozulacak parçalar olacaktır. Tüm kullanıcılar için aynı şartları taşıdığından bu yazımızda Xiaomi Scooter Pro 2 lastik basıncı konusuna değineceğiz. Scooter’ın lastik basıncı ne kadar olmalı bilerek hareket ettiğinizde şişme lastik kullanım ömrü kaç yıldır veya kaç kilometre gider, ne kadar kullanılır diye düşünmenize gerek kalmayacak. Özensiz kullanılan Xiaomi Scooter Pro 2 lastik değişimi işlemlerini henüz 6-7 aylık scooter’lara yaptığımızı bile hatırlıyoruz. Bu nedenle şartlar tamamen size bağlı denebilir. İstanbul’da Xiaomi scooter servisi olarak Pro 2 scooter bakım ve onarım konularında da müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bunun dışında en uygun Xiaomi scooter yedek parçaları konusunda da bize danışmadan karar vermeyin.

Xiaomi Scooter Lastik Tekerlek Garanti Kapsamı

Xiaomi Scooter Pro 2 kullanıcıları bazen yola çıkmak istediklerinde Xiaomi scooter’ın ön tekerleği inmiş, Xiaomi scooter lastik patlaması, Xiaomi scooter müşteri hizmetleri çağrı numarası, Xiaomi scooter arka lastik sönmüş, Xiaomi elektrikli scooter’a hava basma nasıl yapılır, scooter tekerine vida saplanması veya lastiklere kaç PSI hava basılmalı şeklinde internette aramalar yapmaktadır. Xiaomi Scooter Pro 2’de lastik hava bastıktan sonra yine iniyor ise patlama olma ihtimali çok yüksek.

Bazen kullanıcılarımızdan Xiaomi elektrikli scooter lastiği garanti kapsamında mı veya scooter’da tekerlek patlaması garantiye girer mi şeklinde sorular almaktayız. Sadece Xiaomi’de değil hiçbir firmada scooter lastiği garanti kapsamı çerçevesinde değerlendirilemez. Eğer fabrikasyon bir hatadan bahsedecek olursak durum elbette başkadır; ancak patlayan lastik garanti dahili sayılamaz. Scooter lastiği garantili sayılabilmesi için ancak scooter’ın hiç kullanılmamış olması gerekir. Elektrikli scooter lastikleri için garanti süresi gibi bir kavramı da ele almak çok doğru değildir ancak yine de genel anlamda geçerli olan üretici firmadan kaynaklı üretim hataları, malzeme hatası veya işçilik hataları garantide sayılır ve tamir ile incelemede geçen süre garanti süresine eklenmez. Mağazamız Teknoway’de sadece birinci kalite ve en kaliteli elektrikli scooter lastiği satışı yapılmaktadır. Çıkma, ikinci el, tamir görmüş, az kullanılmış Xiaomi lastik fiyatları gibi konularda size yardımcı olamıyoruz.

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Hava Basınç Tablosu

Xiaomi Scooter Pro 2 lastik basıncı ne kadar olmalıdır, bu konuda danışmanız gereken ilk yer kullanım kılavuzu olabilir. Eğer kullanım kılavuzu erişmesi zor bir noktadaysa ve Xiaomi Pro 2 scooter tekerlek şişirme ayarı bilgisine tekerleğin yan yüzünde bulunan yazılardan erişebilirsiniz. PSI değeri olarak burada tekerleğe normal şartlarda basılması gereken hava basıncı görünür şekilde yazılmaktadır.

Peki, PSI ne demektir, ne anlama gelir şeklinde araştırma yapan kullanıcılar için bu bilgiyi de paylaşmakta fayda var. PSI İngilizcede Pounds Per Square Inch anlamına gelir, İnçkare başına Libre olarak Türkçe’ye çevrilebilecek bir gerilim terimidir; basınç değerini ifade eder. Bazı araçlarda bu değerin Bar olarak da ifade edilmesi mümkündür. Diyelim elinizdeki pompanın göstergesinde sadece Bar var ve PSI yok. Bu durumda Xiscooter tekerleğine hava basmak için 45 PSI değeri düşünüyorsanız bunun yaklaşık 3 Bar’a denk geldiğini söyleyelim. 1 Bar yaklaşık olarak 14.50 PSI’dır. Yani Xiaomi Scooter Pro 2 lastik hava basıncı kaç Bar olmalı diye araştırıyorsanız bu bilgiye hakim olmak faydanıza.

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı0
Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Hava Basınç Tablosu

Scooter Sürücü Ağırlığı Scooter Ön Lastik Basıncı Scooter Arka Lastik Basıncı
50 kg – 70 kg 35 PSI – 40 PSI 40 PSI – 50 PSI
70 kg – 90 kg 40 PSI – 45 PSI 45 PSI – 55 PSI
90 kg – 100 kg 100 kg+ 45 PSI – 50 PSI 50 PSI – 55 PSI 50 PSI – 60 PSI 60 PSI – 65 PSI

Yukarıdaki tabloda Xiaomi Scooter Pro 2 lastik hava basıncının sürücü ağırlığına göre değişimi gösterilmiştir. Scooter’da ön lastik ve arka lastik için hava basıncı aynı mıdır diye soru aldığımız oluyor. Aslında her ne kadar bazı kaynaklarda aynı şişirme miktarı uygulanabilir dense de işin doğrusu ağırlığın yüzde 80’inden sorumlu olan arka tekerlek hava basıncını her zaman ön tekerleğe göre 5 PSI kadar daha yüksek tutmaktır. Ayrıca elektrikli scooter’larda vücut ağırlığına göre doğru lastik basıncı tercih etmeniz, nasıl daha uzun yol gidilir, batarya süresi uzatma yöntemleri gibi arayışların da çaresi olarak düşünülebilir. Hava sıcaklığına veya yola daha fazla temas istenen ıslak zeminlerde basınç 3-5 PSI kadar düşürülebilir.

Xiaomi Scooter Pro 2 Patlamaz Dolgu Lastik

Xiaomi Scooter Pro 2 ve diğer tüm elektrikli scooter’lar için şişme lastikler bir ekstra sorumluluk haline gelmiştir. Elektrikli scooter’a binmeden önce yapılması gereken kontroller arasında lastik hava basıncı kontrolü ilk sırada olmalıdır. Şişme lastiklerin avantajları arasında elbette daha az sarsıntı ile rahat bir yolculuk sunmaları vardır ancak artık günümüzün dolgu lastik teknolojisi sayesinde aynı sürüş keyfi Xiaomi Scooter Pro 2 patlamaz dolgu lastik modelleri için de elde edilebiliyor. Özellikle Xiaomi scooter lastik tamiri, iç lastiğe yama yaptırma, dış lastik değişimi gibi konular için bizi bulan müşterilerimiz dolgu lastik tercihi yaparak tekrardan aynı onarım süreçlerini bir daha kesinlikle yaşamıyorlar.

Xiaomi Scooter Pro 2 patlamaz dolgu lastik modelleri özellikle sürüş sırasında asla patlamaması ve hava ile sürücü ağırlığına göre hiçbir zaman değiştirilmeyen hava basıncı ile elektrikli scooter kullanıcıları için büyük kolaylık haline gelmiştir. Xiaomi Scooter Pro 2 dolgu lastik fiyatı için teknik servisimiz Teknoway’den en ucuz ve kredi kartına taksitli dolgu lastik değişimi ücreti öğrenebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı2
Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

Xiaomi Elektrikli Scooter Lastik Tamiri

İstanbul Anadolu Yakası içerisinde hizmet veren Teknoway, Xiaomi elektrikli scooter lastik tamiri konusunda bir numaralı merkez haline gelmiştir. Servisimizde uzman teknisyenlerimiz eşliğinde aynı gün elektrikli scooter lastik tamiri, yeni lastik taktırma, dolgu lastik değişimi, iç lastik yaması, lastikten yabancı cisim çıkartılması, jant eğriliği düzeltilmesi ve daha birçok konuda destek alabilirsiniz.

İstanbul dışı kargo ile elektrikli scooter tamiri yaptırmak isteyen kullanıcılara da ücretsiz kargo ile Xiaomi scooter teknik servisi hizmetleri vermekteyiz. Servisimizde Xiaomi elektrikli scooter fren ayarı, gaz koldu değişimi, yeni ayna taktırma, jant düzeltme, modifiye aydınlatma takma, anakart entegre tamiri, dashboard sıvı teması onarımı, fren balatası tamiri ve disk yenileme gibi bakım odaklı işlemlerin tümü yerine getirilmektedir. Tüm bunların dışında Xiaomi scooter orijinal yedek parçaları konusunda da bize fiyat sormadan karar vermeyin. Çıkma, ikinci el, onarım görmüş, yan sanayi, OEM ve orijinal gibi birçok farklı scooter yedek parça seçeneği için bize 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz.

Pro 2 Scooter Lastik Hava Basma

Pro 2 scooter’a en uygun dolgu tekerlek veya Xiaomi Scooter Pro 2 dolgu tekerlek tavsiyesi konusunda araştırmalarına devam eden kullanıcılar, şişme tekerleklerle bir süre daha idare etmek isteyebiliyor ve scooter lastik hava basma pompası fiyatları konusunda araştırmalar yapabiliyor. Öncelikle scooter’ın tekerleklerini şişirmek için en rahat yer benzinciler gibi düşünülüyor ancak evinizde eski bisikletten kalma bir lastik şişirme pompası varsa veya otomobil için vakti zamanında alınmış bir lastik şişirme motoru varsa bu da işinizi görecektir. Fakat öncelikle bilinmesi gereken şeylerden biri, elektrikli scooter tekerleği PSI değeri 45 PSI veya 50 PSI gibi bir değerde olduğundan bunun el pompası ile şişirilmeye uygun olmamasıdır. Çift pistonlu ayak pompası gibi manuel ürünlerde 160 PSI gibi yüksek değerlere bile ulaşılabilmektedir. Scooter için kullanılabilecek lastik pompası modelleri de çok çeşitlidir. Xiaomi taşınabilir şarjlı scooter pompası gibi ürünleri mağazamızda yakından inceleyerek karar verebilirsiniz ancak dolgu tekerlek değişimi işleminin hala daha tüm bu seçeneklerin karşısında daha avantajlı olacağını söyleyebiliriz.

Xiaomi Scooter Pro 2 Arka Lastik Değişimi 1
Xiaomi Scooter Pro 2 Lastik Basıncı

8.5 İnç Scooter Lastik Fiyatları

Xiaomi Scooter Pro 2 lastik ebadı 8.5 inç kategorisine uygundur. Mağazamız Teknoway’de 8.5 inç scooter iç lastik, 8.5 inç dış lastik, 8.5 inç dolgu lastik ve hatta bu büyüklükte renkli dolgu lastik, delikli dolgu lastik, petekli dolgu tekerlek, oluklu dolma teker, çift sıra delikli dolgu lastik, gece parlayan dolgu tekerlek gibi birçok seçeneği canlı deneyerek inceleyebilirsiniz. Teknik servisimizde aynı gün birkaç saat içinde Xiaomi Scooter Pro 2 dolgu lastik takma işlemi gerçekleştirilmektedir. Siz de Xiaomi dolgu teker değişimi için teknik servis önerisi ihtiyacı duyuyorsanız veya İstanbul’daki en iyi Xiaomi scooter servisi nerede diye araştırma yapıyorsanız Teknoway’de sizi ağırlamak ve scooter’ınızın bakımlarını yapmak isteriz. 0 (537) 958 02 02 no’lu Xiaomi scooter servisi WhatsApp destek hattı üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş