Xiaomi Scooter Lastik Patlaması

İstanbul En İyi Xiaomi elektrikli Scooter Servisi

Xiaomi Scooter Lastik Patlaması

Xiaomi scooter lastik patlaması belki de her kullanıcının başına gelebilecek bir durumdur. Aranızda bugüne kadar otomobil veya bisiklet kullanıp lastik patlaması sorunundan şikayet etmeyen hiç oldu mu? Öncelikle elektrikli scooter’da lastik inmesinin sebebi yüksek ihtimalle yoldaki sivri bir cisimdir diyebiliriz; bu cam veya küçük taşlar dahi olabilir… Hızlı geçilen bir kasis veya istenmeden düşülen alçak bir yol bozukluğu da buna neden olabilir. Elektrikli scooter kullanmadan önce nelere dikkat edilmeli bilen ve scooter lastik havası kontrolü işlemini düzenli yapan kullanıcılar için durum böyledir. Lastik neden patlar veya lastik patlamasının nedenleri nedir gibi soruların cevabını en güzel elektrikli scooter lastik tamiri yapan yerler verir. Ancak bahsettiğimiz durumlarda Xiaomi scooter lastiği patlama nedeni yol olarak gösterilebilir. Genelde yaşanan birçok Xiaomi scooter lastik problemi konulu sorunların ise kullanıcı ihmali nedeniyle kaynaklanabileceğini söyleyebilmek mümkün.

Scooter’ı sönük lastikle kullanmak, patlak lastikle benzinciye kadar gitmek, inik lastikle yol yapmak, scooter’ı düşük lastik basıncıyla kullanmak, kasislerden havası inmiş lastikle sert geçmek ve patlamış lastikle scooter kullanımı gibi durumlar yoldan değil de sizden kaynaklanan sebeplerle lastik tamiri gerektiren bir durum oluşturabilir. Genelde scooter lastiği inme sorunu lastiğe batan sivri bir cisimden kaynaklanır. Ancak saydıklarımızdan en azından birkaçını yaptıysanız karşınıza Xiaomi elektrikli scooter iç lastik fiyatı araştırmanız gereken iç lastik yırtılması, şambrel delinmesi veya şambrel sibop yerinden hava kaçırma gibi sorunlar karşınıza gelecektir. Lastik tamiri yapan scooter servisleri Xiaomi tekerlek patlaması sorununa neden olan cismi çıkartarak iç ve dış lastik üzerinde tamir işlemlerini birkaç saat içerisinde tamamlayabilmektedir. Ancak iç lastik yırtılması veya yarılması gibi sorunlar Xiaomi scooter yeni şambrel alınmasını gerektirmektedir.

Elektrikli Scooter Lastik Patladı

Kullanıcılar Xiaomi scooter lastikleri ile ilgili sorun yaşadıklarında genelde elektrikli scooter lastik patladı veya Xiaomi elektrikli scooter lastik onarımı şeklinde aramalar gerçekleştiriyor. Hatta bazı servislerin kullanıcılara tamir edilebilen basit arızalı lastikler için bu tamir olmaz şeklinde yorum yaptığı bilgisi de kulağımıza gelmekte. Eğer Xiaomi şambrel delinmesi veya yırtılması gibi bir sorundan bahsediyorsak ve bu alan yama içerisinde kalabilecek kadar küçükse tüm iç lastik değişimi yapmaya gerek olmamaktadır. Elektrikli scooter iç lastiğine yama yapmak bisikletlerde olduğu gibi basit bir işlemdir ve servisimizde uygulanabilmektedir. Yeni lastik takma durumu ancak dış lastiğin çok büyük hasar aldığı durumlarda düşünülebilir; eğer iç lastik ve dış lastik eskime nedeniyle birlikte değiştirilmek isteniyorsa üzerine biraz daha ekleme yaparak Xiaomi dolgu lastik modelleri tercih edilebilir. Servisimizde Xiaomi elektrikli scooter lastik patlaması şikayeti ile gelen birçok kullanıcı 8.5 inç veya 10 inç dolgu lastik modelleri tercihi yapabiliyorlar.

Bazı durumlarda Xiaomi scooter sibop arızası, sibop hava kaçırıyor, sibop kapağı düştü kayboldu, sibop kapağı çıkmıyor, sibopun parçası düştü, siboptan ses geliyor şeklinde müşteri şikayetleri alıyoruz. Bir ölçüye kadar Xiaomi scooter lastiği sibop tamiri yapılabilmektedir ancak sibopta kökten çatlama veya bir aşınma nedeniyle hava kaçırma durumu varsa veya havayı hapseden parçada giderilemez durumda bir sorun meydana geldiyse yeni Xiaomi şambrel fiyatı konusunda size en iyi fiyat sunmaktan başka çare kalmıyor. İsteğinize göre dik siboplu scooter iç lastik veya yan siboplu scooter şambrel modelleri arasından birini tercih edebilirsiniz. 15 yılı aşkın bilgi birikimi ve onarım tecrübesine sahip uzman servisimiz ücretsiz Xiaomi scooter arıza tespiti hizmeti sunmaktadır. Elektrikli scooter lastik patladı ve Xiaomi scooter lastik patlaması gibi sorunlarda bize güvenebilirsiniz.   

Xiaomi Scooter Lastik Patlaması Nedenleri

Konunun ilk paragrafında aslında Xiaomi scooter lastik patlaması nedenleri olarak yolun bir sebep olabileceğini söyledik ancak bazen kullanıcıların dikkatsizliği ve amaç dışı kullanımları da bu duruma sebep olabiliyor. Elektrikli scooter’a iki kişi binmek zararlı mı hiç düşünmeden bunu yapanların sayısı son derece fazla. Hatta şehir içinde paket servis ve kargo amaçlı kutu taşıma yapanları görmekteyiz. Öncelikle belirtmeliyiz ki elektrikli scooter’larda eşya taşınır mı diye sorgulamadan kullananlar kesinlikle büyük hata yapmaktadır. Elektrikli scooter’ların tümü, eğer bu özel amaç için üretilmemişse tek bir insan taşımaya yönelik tasarlanmıştır. Elektrikli scooter çocuk tutma aparatı takarak belirli bir yaşa kadar çocuklarla seyahat edilebilir ancak eşya taşıma, evlere servis veya elektrikli scooter’larla paket servis scooter’ların motorları ve diğer aksamları için oldukça sakıncalıdır. Endüstriyel kullanım için daha farklı çözümlerin düşünülmesi gerekmektedir. Lastik basıncı iyi olsa bile scooter’a birden fazla kişi binmesi lastiği patlatır mı; evet patlatır.

Düşük tekerlek havası ile scooter kullanmak da Xiaomi lastik patlaması nedenleri arasında gösterilebilir. Lastiğin gergin olmayan dış yüzeyi ve yanakları cisim batmasına karşı daha savunmasız hale gelir. Ayrıca az lastik havası lastikte şişkinliğini özellikle scooter’a binildiğinde ve çukur / kasis gibi engel geçişlerinde gösteremeyeceği için jant tarafından iç lastiğin ezilerek aşınması sorununa yol açar. Scooter iç lastik yırtılması nedeni genelde bu şekilde ifade edilebilir. Şişme scooter lastikleri kontrolü her kullanım öncesinde gerçekleştirilmelidir. Böylece Xiaomi scooter lastik kullanım ömrü konusunda daha uzun bir zamandan bahsedilebilir. Yeni scooter satın alıp özensiz kullanım sebebiyle 6 ayda yeni iç ve dış lastik satın almakta kalan müşterilerimizi hatırlıyoruz. Xiaomi scooter lastik değişim masrafı nedir, yeni lastik taktırmak kaç para, servis ne kadar ister, kaç TL tutar gibi soruların cevabını araştırmamak için lastiklerinize iyi bakın.

Xiaomi Scooter Lastik Basıncı Kaç Olmalı0 1
Xiaomi Scooter Lastik Patlaması

Scooter Lastik Patlaması Nasıl Anlaşılır?

Xiaomi scooter’a hava bastıktan sonra tekerlek yine iniyor, lastiği şişirdikten sonra sönüyor, teker sürekli yumuşuyor, lastikten hava kaçırma sesi geliyor, lastik tıslıyor gibi şikayetler lastik patlaması olarak yorumlanabilir. Temelde lastik patlaması nasıl anlaşılır şu şekilde hareket etmelisiniz: Lastiği eğer şişirdikten sonra kısa zaman sonra sönüyor ise lastik patlamıştır. Bunun için mutlaka bir patlama sesi duymanız gerekmez. Lastiğe bir cisim batması da patlamaya neden olmuş olabilir. Öncelikle scooter tekerleğinin üzerini parlak bir ışıkta dikkatli şekilde incelemenizi öneririz. Bazen düşük lastik basıncı ile kullanım sırasında tahta kıymık bile lastik patlaması sorunu oluşturabiliyor. Raptiye gibi malzemeler, ayrıca inşaatların fazla şekilde olduğu sokaklarda yola bir şekilde düşen çivi ve vidalar, sokaklardaki ve caddelerdeki şişe kırıkları, kaza yapan otomobillerin plastik veya cam kırığı döküntüleri scooter lastik patlaması sorununa neden olabilir. Lastiğin üzerinde eğer bir parça görüyorsanız ve kolay çıkıyorsa çıkartabilirsiniz. Eğer çıkmıyorsa da İstanbul Kadıköy bölgesinde Xiaomi scooter servisi olarak hizmet veren Teknoway’den destek alabilirsiniz.

Scooter lastik patlaması testi veya scooter lastiği patlamasını anlamak ev şartlarında da basit testlerle mümkündür ancak dikkatli olmalısınız. Scooter lastiğini motor bölgesini ıslatmayacak kadar sabunlu su içerisine sokarak döndürün ve suda baloncuk hareketini izleyin. Eğer baloncuk hareketleri varsa ve sudaki köpürme artıyorsa kesin olarak bir lastik patlamasından bahsedilebilir. Bazen Xiaomi scooter lastiği siboptan hava kaçırma yapabilmektedir. Sibop üzerine az bir miktar sabunlu su koyarak bunu deneyebilirsiniz veya kulağınızı yaklaştırabilirsiniz. Eğer Xiaomi scooter lastiği sibop kapağı elinizde mevcut değilse servisimizden alarak lastiklerin hava kaçırmasını engelleyebilirsiniz.

Xiaomi Scooter Lastik Patlaması3
Xiaomi Scooter Lastik Patlaması

Xiaomi Scooter Lastik Havası

Xiaomi scooter lastik patlaması sorununu yaşamamak için ön lastik ve arka lastik PSI değerlerine sürekli olarak dikkat etmek zorundasınız. Kabaca Xiaomi ön tekerlek hava basıncı 50 PSI olmalıdır diyebiliriz. Arka lastiğe ne kadar hava basılmalı sorusuna da 5 PSI daha yüksek yani 55 PSI denebilir. Ancak Xiaomi scooter lastik hava basıncı tablosu bu konuda en büyük yardımcınızdır. Bildiğiniz gibi Xiaomi scooter ağırlık taşıma kapasitesi düşünülerek tekerlek hava basıncı ayarlanmalıdır. Buna göre 50 kg – 70 kg arasında bir sürücüyseniz veya arada çocuk ile elektrikli scooter’a binmek gibi şeyler yapıyorsanız ön lastik havası 35-40 PSI seviyesinde olabilir. Arka lastik ise ağırlığın yüzde 80’ini taşıdığından 5 PSI daha yüksek olmalıdır. Hatta 50 PSI’a kadar çıkabilirsiniz. Scooter’da ağırlığa göre tekerlek havası ayarı 100 kg’a kadar en fazla 60 PSI değerine çıkabilecek şekilde kademeli olarak yapılabilir. Sıcak havalarda scooter lastiği patlar mı endişesi yaşamamak için 30 derece üstü havalarda ön ve arka lastik basıncı 5 PSI kadar düşebilir. Ayrıca yağışlı havada scooter kullanımı veya karda elektrikli scooter kullanmak için yol tutuşunu artıracağından yine 5 PSI’lık bir düşürme gerçekleştirilebilir. Çok soğuk havalarda Xiaomi elektrikli scooter’da lastik havası kendiliğinden indi şeklinde şikayetlerin oluşabileceğini de unutmayın.

Xiaomi İstanbul teknik servisi olarak hizmet veren Teknoway’e bazen scooter lastik basıncı değeri nasıl öğrenilir, scooter tekerlek basıncı nerede yazar şeklinde telefonlar gelmekte. Bizi 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonumuzdan arayan tüm müşterilerimize yardımcı oluyoruz ancak elektrikli scooter tekerleklerine ne kadar hava basılır bu konuda en doğru bilgiyi kullanım kılavuzu üzerinden, internetten veya lastiğin yanında yazan PSI değerinden anlayabilirsiniz. Eğer scooter lastiği yanındaki yazılar okunmuyor ve scooter tekerleğinin markasını ölçüsünü anlamak konusunda zorluk yaşıyorsanız bizi tabii ki arayabilirsiniz.

Elektrikli Scooter Lastik Markaları

Elektrikli scooter’lar için lastik markaları deyince Lassa, Petlas, Bridgestone, Goodyear, Pirelli, Michelin, Continental, Anlaş, Mitas, Swallow, Billas, Yasa, Irc gibi markalar gelmemeli. Bu markalar fosil yakıtlı yani plakalı olarak kullanılan scooter’lar ve diğer taşıtlar için lastik üretimi yapmakta ve henüz bu sektöre gereken önemi vermemişlerdir. Scooter lastikleri bu iş için kurulan fabrikalarda markasız olarak gerçekleştirilmektedir ancak tabii ki scooter lastik çeşitleri vardır. Dolayısıyla elektrikli scooter yeni lastik fiyatları konusunda araştırma yapıyorsanız lastik çeşitleri ile yola çıkmanız daha doğru olur. Bu araştırmayı yaparken de şişme lastik, dolgu tekerlek, tubeless teker, renkli lastik, petek dokulu dolgu teker, delikli scooter tekerleği gibi birçok seçenek görebilirsiniz. Bunun dışında scooter lastik boyutu öğrenme yolu ile bu işe başlamak yani ölçü 8.5 inç mi, 10 inç’mi bilerek araştırmak daha doğru bir yol almayı sağlayacaktır.

Elektrikli scooter lastiği için mevsim önemli mi, kış için scooter lastiği önerisi, Xiaomi’ye uygun scooter tekerlekleri, en iyi dolgu lastik hangisi, yüksek hız ve düşük batarya tüketimi için teker tavsiyesi gibi birçok konu yeni lastik satın alma sırasında göz önünde bulundurulmalıdır. Eğer inceleme fırsatınız varsa elinizle dokunarak scooter lastik hamuru yumuşaklığı incelenmeli. Elektrikli scooter lastiği satın alma rehberi olarak servisimize de danışabilirsiniz; İstanbul dışı olan müşterilerimize ücretsiz kargo ile scooter lastiği değişimi hizmeti de sunmaktayız.

Xiaomi Scooter Lastik Patlaması2
Xiaomi Scooter Lastik Patlaması

Xiaomi Lastik Patlaması Tamiri

Xiaomi scooter lastik patlaması konularında teknik servisimizden onarım konusunda destek alabilirsiniz. Servisimizde en uygun fiyatlı Xiaomi scooter lastiği modellerini inceleyebilir, düşük servis ücreti avantajı ile teker değişimi işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Anadolu Yakası’nda beş katlı bir mağazada hizmet veren Teknoway’de ayrıca Xiaomi scooter anakart arızası, batarya tamiri, jant balans ayarı, fren teli değişimi, ön far ampulü değişimi, STOP lamba onarımı gibi birçok işlem aynı gün gerçekleştirilmektedir. Kaza yapan elektrikli scooter nerede tamir edilir, yamulan elektrikli scooter’ı düzelttirme gibi konularda da tarafımıza ulaşan birçok müşteri oluyor. Bu konudaki çalışmalarımızı da hassasiyetle gerçekleştirerek pert olan elektrikli scooter’ı düzelttirme konusunda da başarılı olmuş birçok işlemimiz bulunmaktadır. Özellikle elektrikli scooter teker değişimi veya lastik patlaması gibi durumlarda bu işi bizim gibi profesyonellere bırakmanızı tavsiye ediyoruz.  

Sitemizdeki fiyatlar tahmini fiyatlardır ve değişkenlik gösterebilir.

Tamir ve yedek parça fiyatlarımız, işçilik kalitesi ve kullanılan parçaların markasına bağlı olarak esneklik gösterir.

Bu gönderiyi paylaş