Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Günümüzde elektrikli scooterlar, şehir içi ulaşımın hem ekonomik hem de çevreci bir alternatifi olarak hızla popülerlik kazanıyor.

Her motorlu taşıtta olduğu üzere elektrikli scooter’ların da hızları ve menzilleri artık kullanıcılar için hem tercih hem de kıyas yapmak açısından önemli faktörler haline geldi.  Rks 350W olan motoruyla rakiplerinden sıyrılan bir model. 8,5 inch şişme lastiklerle gelen Rks elektrikli scooter’lar 25 km menzile sahip.

Elektrikli scooter servisi konusunda lider olan 18 yıllık teknik servis tecrübesine sahip Teknoway, Rks elektriklis scooter tamiri servisi için uzman ekibi ve yenilikçi çözümleriyle hizmetinizdedir.

Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servisi1 1

Rks Elektrikli Scooter Lastik Değişimi

8,5 inç lastiklerle gelen Rks elekrikli sccoter’larda zaman içerisinde lastik aşınması, lastik patlaması ve buna bağlı olarak lastik tamiri veya lastik değişimi gerekebilir. İlk etapta böyle durumlarda hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı teşhisinin açıklaması iç lastiğin delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılmasıdır. Dış lastik ise zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl havayla dolu olan iç lastiği korur.

İç Lastik Değişimi

Rks iç lastik tamir işleminde yapılabilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki 8,5 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmaktır. Bu işlem elektrikli scooter alanında uzman bir teknik serviste gerçekleştirilmelidir. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. Teknoway olarak tavsiye ettiğimiz yöntem lastik değişimidir. Elektrikli scooter’ları belli bir hızda diğer taşıtların bulunduğu bir trafik içerisinde kullandığımızı düşünürsek bu yöntemin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. 8,5 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatları kıyaslandığında daha düşük olabilir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda bunun masrafları göze almak gerekir.

Rks 8,5 inç iç lastik değişimi için patlamayan ve bakım gerektirmeyen elektrikli scooter dolgu lastikleri öneriyoruz. Teknoway’de uygun fiyat seçenekleriyle dolgu lastik değişimini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilirsiniz.

Dış Lastik Değişimi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Rks elektrikli scooter’lar 8,5 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Rks lastik tamiridir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Rks dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Rks elektrikli scooter lastik değişimidir. Teknoway’de Rks elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servis2 1

Rks Ekran Kilitlendi

Rks elektrikli scooter ekranda yazı çıkmıyor, ekran gelip gidiyor, ekrandaki yazılar okunmuyor, ekran bozuldu şeklindeki şikayetlerin tamiri servisimizde yapılmaktadır. Fakat öncelikle ekranın neden bozulduğu araştırılmalıdır. Eğer yağmurda kaldıysanız Rks elektrikli scooter ekran tamiri denenir; ekranın elektrik bağlantısı kesilerek kısa devre yapmadan kurutulması sağlanır. Eğer tüm müdahalelere rağmen ekrandan ilk günkü performansı alınamıyorsa müşteriye ekran değişimi önerilir. Rks elektrikli scooter ekran fiyatları en düşük şekilde müşterilerimize iletilmektedir. Ayrıca teknik servisimizde yaptırılan işlemlerde müşteri memnuniyet garantisi verilmektedir. Ekranı sıvı temasından korumak için Rks elektrikli scooter ekran koruyucu kılıf da alabilirsiniz.

Rks Fren Ayarı

Rks elektrikli scooter’da fren ayarı ihmal edilmemesi gereken işlemlerden biridir. Freni sıkınca ses geliyor, frenler iyi çalışmıyor, frenler tutmuyor, freni sıkınca iyi yavaşlamıyor gibi şikayetleriniz varsa Rks elektrikli scooter fren ayarı zamanı gelmiştir. Frenler trafikte kullanılan her aracın en önemli parçalarından biridir ve hayata öneme sahiptir. Dolayısıyla fren ayarı ile birlikte tüm fren sisteminin kontrolünü yaptırmanızı öneriyoruz. İnternetten izleyeceğiniz Rks elektrikli scooter fren ayarı videoları basit bir fren ayarı işlemi için size yardımcı olabilir fakat bunun yanında fren kolundan başlayarak fren diskine kadar, fren teli, fren balatası ve kumpas gibi ara parçaların da bakımları yapılmalıdır. Teknoway’de uygun fiyatlı Rks elektrikli scooter fren yedek parçaları ile müşterilerimize kaliteli hizmeti düşük maliyetlerle sunuyoruz.

Rks Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi

Elektrikli scooter çamurlukları cihazın kolay hasar alabilen parçalarından biridir. Dolayısıyla Rks elektrikli scooter çamurluk kırıldı, çatladı, sallanıyor gibi şikayetlerle teknik servisimizi ziyaret eden kullanıcılarla sık sık karşılaşıyoruz. Gevşeme ya da bir hasar varsa çamurluklar görevini iyi yapmayarak çamur sıçratır ve kıyafetlerinizin kirlenmesine veya paçalarınızın çamurlanmasına sebep olur. Teknik servsimize  Rks elektrikli scooter çamurluklarla ilgili sıkıntılarınızla geldiğinizde, kontrol edilen çamurlukları sıkılaştırıyoruz. Eğer çatlak veya kırık söz konusuysa çamurluk Rks elektrikli scooter çamurluk değişimi yapabiliyoruz.

Rks Elektrikli Scooter Batarya Sorunu

Tüm pilli, bataryalı veya akülü cihazlar gibi elektrikli scooter’lar da bir zaman sonra batarya değişimi isteyebilir. Bunun ne zaman gerekebileceği elbette sizin alışkanlıklarınızla yakından ilgili. Elektrikli scooter’ınızı günde 3-4 kere şarj ederek yoğun bir şekilde kullanıyorsanız bir sene sonra bile böyle bir ihtiyaç doğabilir. Rks elektrikli scooter bataryaları da diğer tüm markalarda olduğu gibi ciddi denebilecek bir fiyata sahip. Dolayısı ile bataryanızı hem korumalı, hem de fazla zorlamadan kullanmalısınız. Eğer Rks elektrikli scooter menzil azaldı, eskisi kadar hızlı gidemiyor, yokuş çıkamıyor, şarjı çabuk bitiyor, pili çabuk boşalıyor şeklinde şikayetleriniz varsa öncelikle servisimizde pil testi ve kontrolü yaptırmanızı size öneriyoruz. Gerçekten de bir değişim gerektirecek durum söz konusu ise Rks elektrikli scooter batarya fiyatları konusunda size en ucuz ve en uygun fiyatı sunuyoruz.

Rks Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Rks Elektrikli Scooter Park Ayağı Değişimi

Elektrikli scooter’ların tümü sağlamlığı ve hafifliği bir arada sunmak zorundadır. Bu nedenle bazı parçaları olması gerekenden daha nazik olabiliyor. Park ayağı tüm elektrikli scooter’larda neredeyse bir sorun haline gelmiş durumda. Servisimizde Rks elektrikli scooter park ayağı değişimi işlemini yapabiliyoruz. Park ayağı tamiri pek de mümkün olmayan bir parça ve nazik olduğundan ötürü bilinçli ve dikkatli şekilde kullanılması gerekiyor. Eğer Rks elektrikli scooter park ayağı sallanıyor veya ayaklık gevşedi şeklinde bir şikayetiniz varsa teknik servisimize kısa bir uğrayabilirsiniz.

Rks Elektrikli Scooter Göbek ve Gidon Değişimi

Rks elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi çok nadir kullanıcıların ihtiyaç duyacağı bir işlemdir. Ancak scooter’ı bir yere çarpmak veya scooter’ın darbe alması neticesinde ya da en kötü şartlarda bir kaza sonucunda hasar alan göbek ve gidon için değişim gerekebilir. Rks elektrikli scooter titriyor, çok sallanıyor, direksiyon çok oynuyor, yalpalıyor, sağa sola sallanıyor, düz gitmiyor gibi şikayetler Rks elektrikli scooter göbek değişimi işleminin habercisi olabilir. Gidon değişimi işlemine ise yine bir kaza sonrası scooter’ın aldığı hasar sonucunda genellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Rks elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi işlemleri Teknoway’de uzman teknik servis ekibimiz tarafından gerçekleştirilerek ürününüzü sıfır görüntüsüne kavuşturabiliyoruz. Göbek ve gidon değişimi işlemleri uzun sürdüğü için scooter’ınızın teknik servisimizde bir süre kalması gerekmektedir.

 

Bu gönderiyi paylaş