iPhone 15 Serisi Ön cam Değişimi

iPhone 15 serisi ön cam değişimi

iPhone 15 Serisi Ön cam Değişimi

iPhone 15 Serisi Ön cam Değişimi

Son dönemin en merak edilen ve gözde cihazları Apple’ın iPhone 15 serisi. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, sırasıyla 6,1 ve 6,7 inçlik ekranla geliyor. Bu iki akıllı telefonun  tasarımında artık çentik yerine Pro modellerinde olduğu gibi Dinamik Ada kullanılmaya başlandı. iPhone 15’te ekran çözünürlüğü 2556 × 1179 piksel ve iPhone 15 Plus’ta ise 2796 × 1290 piksel.  6,1 inçlik iPhone 15 Pro’da ekran çözünürlüğü 2556×1179 iken 6,7 inçlik iPhone 15 Pro Max’ta ise 2796×1290.

Ekran panelin 1600 nite varan parlaklık sunuyor ve HDR içeriklerde 2000 nit seviyesine çıkabiliyor. Fakat ekran yenileme hızı yine 60 Hz’de, bir değişiklik yapılmamış.

Akıllı telefonlar birden fazla katmana sahip kompleks ekran yapılarına sahiptirler. En üst tarafta bir koruyucu cam ve onun altında dokunmatik vuruşları algılayan katman bulunmaktadır. Bu katmanın altında da görüntünün oluşturulmasını sağlayan LCD gelmektedir. iPhone 15 ön cam değişimi sorunu için Teknoway’e ulaşan cihazınıza uzman Apple ekibimiz tarafından arıza tespit yapılarak hasarlı parça belirlenir ve buna uygun onarım gerçekleştirilir. Yazımızda iPhone 15 serisi ön cam değişimi ele alıyoruz.

iPhone 15 cam fiyatı olarak baktığımızda seriye adını veren iPhone 15 ekran değişimi işlemi en küçük boyutlu ekran olması nedeniyle en uygun fiyatlı olanı. Aynı şekilde iPhone 15 Pro Max ön cam değişimi işlemi de 6.7 inç ekran büyüklüğü nedeniyle en yükseği.

 

iPhone 15 Servisi Kadıköy

Ön cam, telefonunuzun en kritik bileşenlerinden biridir. Telefonunuzu düşürdüğünüzde ya da darbe aldığında, camın kırılması veya çatlaması olasıdır. Bu, telefonunuzu kullanmanızı zorlaştırabilir ve estetik olarak hoş görünmez. Bu nedenle ön camın zamanında değiştirmek esastır.

Teknoway’e ulaşan hasar görmüş iPhone 15 ekranın öncelikle analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. Teknoway’deki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 15 ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Eğer iPhone 15 ön cam değişimi için Apple servis fiyatları gözünüzü korkutuyorsa yine orijinal görüntü kalitesi sunan, iPhone konusunda uzman Apple servislerini tamir işlemi için tercih edebilirsiniz. Kadıköy ilçesi iPhone 15 servisi konusunda güvenebileceğiniz işletmelere sahip. Özellikle Teknoway’de en ucuz iPhone 15 ön cam değişimi fiyatı ne kadar, iPhone 15 Pro ön camı kaç TL, iPhone 15 yeni ön cam fiyatı, çıkma, yan sanayi, orijinal, A kalite iPhone 15 ön camları kaç para gibi sorulara en net şekilde yanıt alabilirsiniz.

Teknoway olarak ön cam değişimi konusunda size her türlü teknik desteği sunacağımıza emin olabilirsiniz. Servisimizde iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max modellerinin ön cam değişimi işlemleri aynı gün, gözünüzün önünde, acil ve bir saatte teslim şeklinde yapılabilmektedir. Eğer İstanbul için de değilseniz kargo ile iPhone 15 ön cam tamiri yaptırma şansına sahipsiniz.

iPhone Ön Cam Değişiminin Avantajları

Ekranınızı değiştirdiğinizde birçok avantaj elde edersiniz:

  • Görüntü Kalitesi: Yeni ön cam, daha net ve canlı bir görüntü sunar.
  • Dokunmatik Hassasiyet: Kırık bir ön cam yüzünden ekran, dokunmatik hassasiyetini kaybedebilir. Yeni bir ön cam, bu sorunu ortadan kaldırır.
  • Artan Cihaz Değeri: Eğer telefonunuzu satmayı planlıyorsanız, kırık bir ön cam cihazınızın değerini düşürebilir.

Iphone 15 Serisi Ön Cam Değişimi

iPhone 15 Ön Cam Değişimi

iPhone 15 düştü ekran sağlam ön cam kırıldı, iPhone 15 Plus ön cam değişimi, iPhone 15 Pro ön cam değişimi, iPhone 15 Pro Max ön cam değişimi artık çoğu kimse tarafından bilinen bir olay. Yalnız bazı deneyimsiz veya teknik açıdan yeterli olmayan servislerde ekran ve camın birleşik olduğu ve birlikte değişmesi önerilir. Apple’ın kendi servisinde de iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max ön cam değişimi işlemi yapılmaz; ekranla birlikte değiştirilir. Fakat fiyatı oldukça yüksek olan orijinal ekranı sadece ön cam için değiştirmeye değer mi? Tabii ki değmez. Teknoway olarak servisimizde özel cihazlarla iPhone 15 sadece ön cam değişimi işlemi yapılabilmektedir. Uygun fiyat ve ucuza tamir imkanı sağlayan iPhone 15 ön cam değişimi işlemi iPhone 15 ön cam kırıldı, ön cam çatladı gibi talihsiz durumları daha kolay şekilde çözmenizi sağlayacaktır.

Yapısı gereği iPhone 15’te iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. Teknoway’de iPhone 15 serisi ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız. Teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla Teknoway’e cihazınızı gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırırız. Kargo ile gönderilen cihazlarda aynı gün ekran değişimi yapılmaktadır.

Teknoway olarak 17 yıllık deneyimimizle İstanbul’un en iyi, en güvenilir iPhone teknik servisi olmak için var gücümüzle çalışıyoruz. iPhone 15 serisi ön cam değişimi teknik servis tavsiyesi alarak bizi seçen müşterilerimize en hızlı ve en garantili şekilde hizmet vermekten mutluluk duyuyoruz.

iPhone Basmıyor Sorunu Çözümü

iPhone ekran basmıyor hatası genellikle donanımsal kaynaklı bir arıza yüzünden karşılaşılan bir sorundur. Sorunun çözümü ekran ile koruyucu cam arasında yer alan dokunmatik panelinin değişimi ile gerçekleşir. Ancak dokunmatik paneli çıkarmak hem zor hem de bazı riskler taşıdığından çoğunlukla ekran değişimi yapılarak sorun çözülür.

iPhone basmıyor sorununa neden olan diğer bir arıza ise ön camın kırılmasıdır. Bu gibi durumlarda ekranın dokunmatiği yer yer çalışamıyor sorunu ile karşılaşabilirsiniz. Ekranınızın çalışmasında aksamalar meydana geliyorsa iPhone ön cam değişimi yaptırmanız yeterlidir.

iPhone dokunmatik basmıyor nedenleri arasında dokunmatik entegresi arızası da bulunmaktadır.  iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler vardır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir.

iPhone dokunmatik alanının bir kısmı çalışmıyor veya cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmadığı halde dokunmatik çalışmıyorsa iPhone dokunmatik entegresi sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Sorunun çözümü iPhone dokunmatik entegresi değişimidir.

Iphone 15 Serisi Ön Cam Değişimi

iPhone 15 Dokunmatik Entegresi Değişimi

iPhone ekran basmaması ile ilgili sorunu daha uygun maliyetlere çözme şansınız olabiliyor. iPhone cihazlarda dokunmatik alanın çalışması için anakart üzerindeki entegreler bulunmaktadır. Bu entegrelerde meydana gelen yanma, yerinden çıkma veya çatlama gibi hasarlar dokunmatik alanın çalışmasını engelleyebilir.

iPhone ekranınızın orijinal ise ve cihazınız herhangi bir darbeye maruz kalmamışsa, sorunun ekran kaynaklı olmadığını söylemek mümkün. Arızanın sebebi anakart üzerindeki dokunmatik entegresinin arızalanmasından dolayı dokunmatiğin çalışmaması veya dokunmatik karışma sorununun ortaya çıkmasıdır. iPhone dokunmatik basmıyor sorununun çözümü dokunmatik entegresinin değişimidir. Teknoway’de iPhone 15 dokunmatik entegresi değişimi,  konusunda Apple uzman ekiplerimiz tarafından birkaç saat içerisinde çözüme kavuşturulur. Diğer taraftan bazı teknik servisler ekran değişimi yaparak sorunu çözebileceklerini önerebilirler fakat ekran değişimi sonrasında da aynı sorun devam edecektir.

iPhone 15 Ön Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 15 Ön Cam Değişimi10.168 TL
iPhone 15 Plus Ön Cam Değişimi11.907 TL
iPhone 15 Pro Ön Cam Değişimi11.907 TL
iPhone 15 Pro Max Ön Cam Değişimi14.592 TL

Bu gönderiyi paylaş