iPhone 8 Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 8 Ekran Değişimi

iPhone 8 Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır

iPhone 8 Ön Cam Değişimi

Ekran çatlaması ya da kırığı akıllı telefon ve iPhone kullanıcılarının en kolay başlarına gelebilecek hasarlardan biridir. iPhone 8 ekranda kırık veya çatlak meydana geldiyse, ilk aşamada ne yapmanız gerektiğini ve cihazın hangi onarıma ihtiyacı olduğunu bilemiyor olmanız normaldir. Yapılması gereken ekranınızda meydana gelen hasarın ekranda mı ön camda mı olduğunun belirlenmesidir. Özellikle de iPhone 8 gibi pahalı telefonlara sahip olmak kullanıcıları herhangi bir hasar durumunda yenisini almak yerine onarım seçeneğine yönlendirmektedir. Bu yüzden de kullanıcılar ekran tamiri için Cep Market gibi tecrübeli ve güvenilir servislere başvurmalıdırlar.

iPhone 8 Ön Camı Nasıl Değiştirilir?

iPhone 8’in tasarım olarak iPhone 7’den tek farkı arka yüzeyin cam olmasıdır. Diğer taraftan iPhone 8, 7.3 mm ile iPhone 7’ye göre 1 milimetre daha kalın, 67.3 mm ile daha geniş ve 138.4 mm ile daha uzun bir cep telefonudur. Gümüş, uzay grisi ve altın renkleri olan iPhone 8’de iPhone 7’deki gibi su koruması da mevcut.

iPhone 8 ekran özellikleri olarak incelediğimizde telefonun ekranının iPhone 6s’ten bu yana değişmediğini görüyoruz. iPhone 8’in 4.7 inçlik IPS LCD ekranı, HD+ 1334×750 piksel çözünürlük ve 326 PPI yoğunluk sunuyor. iPhone 8 ile gelen True Tone teknolojisi ile renkler ve kontrast genişliyor.

Cep Market’e ulaşan iPhone 8 ekranınız öncelikle analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön cam mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. Cep Market‘teki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 8 ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Yapısı gereği iPhone 8’de iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. Cep Market’te iPhone 8 ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir.

İlginizi Çekebilir; iPhone Ön Cam Değişimi Yaptırmalı mıyım?

Cep Market Uygun Fiyatlı iPhone 8 Ön Cam Değişimi

Ön cam değişimi için ilk aklınıza gelen Apple yetkili servisleri olabilir. Ancak Apple servisleri ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da markanın zaten pahalı olan servis fiyatlarını daha da artırır. Cep Market’te iPhone’lara sadece ön cam değişimi yapılabilmektedir. Kaliteden ödün vermeden hızlı ve güvenilir cam değişimi hizmetimizin fiyatı Apple teknik yetkili servislerine kıyasla oldukça uygundur.

iPhone 8 ön cam değişimi için İstanbul Kadıköy ilçesinde bulunan merkezimize konumunuz veya vakitsizlik sebebiyle gelemiyorsanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanmanız yeterlidir. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi sadece 1 iş günü sürmektedir.

iPhone 8 Ön Cam Değişimi Sonrası

iPhone 8 ön cam değişiminin telefonunuzun ekranına bir zararı olacağını sanmayın. Cep Market’te iPhone ön cam değişimi sonrasında dokunma hassasiyetinde, ekran kalitesinde veya parmak izi okuyucuda herhangi bir kayıp olmaz. Ancak düşük kalite veya kalın cam kullanılması telefonunuzun ekranına zarar verebilir. Cep Market’teki ön cam değişiminde kullanılan malzemeler orijinaldir, yan sanayi cam kesinlikle kullanılmamaktadır.

iPhone 8 cam değişimi sonrasında cihazınızın kendi orijinal ekranını kullanmaya devam etmeniz bu işlemin en avantajlı taraflarından biridir. Ayrıca ön cam değişiminde cihazınızda bulunana mesaj, rehber, fotoğraf, müzik veya video gibi cihazınızdaki kayıtlı veriler silinmez. Cam değişimi sonrasında cihazın performansında herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız. iPhone 8 ön cam değişimi sonrasında cihazınızı neredeyse orijinalinden farksız olarak ilk günkü haliyle teslim alırsınız.

iPhone 8 Tamir Fiyatları

iPhone 8 Ekran Değişimi240 TL
iPhone 8 Ön Cam Değişimi300 TL
iPhone 8 Arka Cam Kapak Değişimi399 TL
iPhone 8 Batarya Değişimi179 TL
iPhone 8 Arka Kamera Camı Değişimi189 TL
iPhone 8 Şarj Soketi Değişimi300 TL
iPhone 8 Kasa Değişimi799 TL
iPhone 8 Mikrofon Değişimi300 TL
iPhone 8 Arka Kamera Değişimi750 TL
iPhone 8 Ön Kamera Değişimi189 TL

Xiaomi Ekran Değişimi Servisi Kadıköy

Bu gönderiyi paylaş