iPhone 12 Ekran Onarımı

iPhone 12 Ekran Onarımı

iPhone 12 Ekran Değişimi

Akıllı telefonların hayatımızdaki önemi tartışılmaz. Darbelere ve düşmelere karşı oldukça hassas olan telefonlarımız herhangi bir hasar aldıklarında veya bozulduklarında bir an önce onarımının yapılması gerekir. iPhone 12 ekran değişim ihtiyacı ekran çatlaması, ekran kırılması, ekranda görüntü gitmesi, ekranda siyah leke, ekranda mürekkep akması veya ekranda yeşil çizgi gibi farklı birçok sorun yüzünden doğabilir. Böyle bir durumda çoğu zaman ekran değişimi yapılmalıdır ve takılacak yeni ekran mutlaka orijinal olmalıdır. Aksi takdirde cihazınızda geri dönüşü olmayan daha ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz.

iPhone 11’e göre daha küçük bir kasayla gelen iPhone 12 ekran özelliklerine baktığımızda,  6.1 inçlik OLED ekranın 1170 x 2532 FHD+ çözünürlük ve 460 ppi yoğunluk sunduğunu görüyoruz. Daha az güç tüketen Super Retina XDR teknolojili bu ekranın görüntü kalitesi ve kontrast değerleri oldukça yüksektir. 1200 nit’e çıkan parlaklığa sahip ekranda güneş ışığı altında da yüksek görülebilirlik sunan True Tone teknolojisine de bulunuyor. Kenarların düzleştirilmesi ve OLED ekrana geçilmesi nedeniyle iPhone 12’nin çerçevesi biraz daha incelmiş olarak geliyor. Çentikli ekranı yüzde 86’lık bir ekran-gövde oranı sunuyor. Cihaz ekranını düşmelere ve darbelere karşı dört kat daha fazla sağlamlık sağlayan Corning Ceramic Shield Glass ile koruyor.

iPhone 12 donanım özelliklerine değinmek gerekirse, cihazın gücünü Apple A14 Bionic işlemciden aldığını görüyoruz. Cihaz ayrıca 4 GB RAM’e ve 64 GB dahili depolama alanına ev sahipliği yapıyor.

iPhone 12, arkada 12 MP çözünürlüklü çift kamera kurulumu ve önde de yine 12 MP gibi yüksek çözünürlükte bir kamerayla teknoloji meraklılarıyla buluşuyor.

iOS 14 işletim sistemiyle gelen iPhone 12’de 2815 mAh batarya kapasitesi yer alıyor. Cihazın 17 saat video veya 65 saat müzik oynatma sağlayan piliyle birlikte gelen 20W’lık hızlı şarj desteği bulunuyor. Ayrıca 15W’lık kablosuz hızlı şarj özelliği de mevcut.

Cep Market’te iPhone 12 ekranınızın hasar alması sonucunda gereken ekran değişimi, uzman Apple teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. iPhone 12 ekran değişimi işleminde orijinal kalite ekranları ve yedek parçaları kullanarak, müşterilerimize güvenilir bir hizmet sunmaktayız. Ekran değişimi sonrası  ekran renk skala yoğunluğu, doygunluk farklılığı, dokunmatik hızı ve hassasiyeti gibi faktörler orijinal haliyle kalmaktadır.

iPhone 12 Ekran Onarımı

Ekran değişimi akıllı telefonların en önem verilmesi gereken onarım işlemlerinden biridir iPhone 12  ekran çatlaması, ekran kırılması veya sıvıyla temas etmesi halinde iPhone 12 ekran değişimi ihtiyacı ortaya çıkabilir.

iPhone 12 ekran değişimi sürecinden bahsetmek gerekirse; telefonununuz teknik servisimize ulaşır ulaşmaz Apple teknisyenleri tarafından cihazınıza arıza tespiti yapılır. Bu işlemin amacı yapılması gereken onarımı ve maliyetini belirlemektir.

Cep Market servisimizde iPhone 12 ekran değişimi, orijinal ekran ve yedek parçaların cihazınıza uygun profesyonel ekipman kullanımıyla  yapılmaktadır. Ekran değişimi 15 dakika ile 1 saat arasında bir sürede tamamlanarak cihazınız teslime hazır duruma getirilir. iPhone 12 ekran değişimi için sunmuş olduğumuz hizmet iç ekran, ön cam ve dokunmatik alan değişimlerini kapsamaktadır.

Cihazınızı ekran değişimi için bize ulaştırmanın iki alternatif yolu vardır. İlk yol İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki servisimize cihazınızı kendiniz getirmenizdir. Diğer yol ise eğer teknik servise gelme imkanınız yoksa İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz. Onarım işleminin ardından cihazınızı sorunsuz bir şekilde tekrar size ulaştırmaktayız. Bunun için ARAS Kargo 1023788446 sözleşme numarasını kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazlarda ekran değişimi 1 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Ekran Değişimi Hızlı ve Uzman Tamir

Ekran Değişimi Sonrası Veriler Silinir mi?

Ekran değişimi yaptıracak kullanıcılar, ekran değişimi sonrası veriler silinir mi endişesine düşebilir. Cep Market’e iPhone 12 ekran değişimi için ilettiğiniz cihazınızın içindeki veriler, resimler, mesajlar, rehber ve uygulamalar silinmez ve telefonunuz sıfırlanmaz. Çünkü ekran sadece görüntüyle ilgili bir araçtır. Cep Market’te sadece istisnai durumlara karşı, ekran değişimi öncesi cihazınızdaki verilerin yedeği alınmaktadır.

iPhone 12 ekran değişimi öncesi cihazınızı servisimize teslim etmeden önce dilerseniz verilerinizin yedeğini kendiniz alabilir, dilerseniz Cep Market teknisyenlerinden sizin yerinize bu işlemi yapmalarını isteyebilirsiniz.

Ön Cam Değişimi mi Yoksa Ekran Değişimi mi?

iPhone 12 ekran değişimi talebiyle gelen müşterilerimizin öncelikli olarak cihazlarını özenle inceleyen uzman teknisyenlerimiz, ekran değişimi mi cam değişimi mi yapılacağı yönünde arıza tespiti yapmaktadır.

Çünkü sadece ön camda oluşan kırık, çatlak ya da çizikler için ön cam değişimi için yeterli olabilirken, ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi yapılması uygun görülmektedir. Cam değişimi yapılan işlemler daha düşük maliyetli olmaktadır.

Dokunmatik ekran çalışmıyor hatası sık karşılaşılan bir problem olmakla beraber ekran değişimine gerek kalmadan sorun çözülebilmektedir. Dokunmatik ekran problemi için Cep Market’e getirdiğiniz cihazınızın dokunmatik fonksiyonları en kısa sürede düzeltilerek ilk günkü durumuna getirilmektedir.

iPhone 12 Ekran Değişimi Sonrası

Cep Market olarak birincil hedeflerimiz arasında kaliteden ödün vermeden müşterilerimize hızlı ve güvenilir hizmet sunmak bulunmaktadır. Ekran değişimi önemli bir işlemdir. Amacımız günlük hayatınızda ve işlerinizde önemli bir yeri olan telefonunuzdan sizi uzun süre ayrı tutmayarak, sorunları giderilmiş haliyle cihazınızı en kısa sürede size teslim etmektir.

Değişimini sağladığımız parçaların tamamı orijinal parçalardır. Orijinal olmayan parçaların cihazlara verdikleri zarar ve beraberinde yol açtığı maliyet çok yüksek olabilmektedir. Güvenilir hizmet anlayışı işimizin her alanında geçerlidir, bu sebeple de orijinal parça kullanımı özen gösterdiğimiz konuların başındadır.

Ekran değişimi sonrasında, mevcut telefonunuzu incelemeniz neticesinde herhangi bir sorunla karşılaşmanız halinde bize iletebilirsiniz. Sorun olarak görülen ya da doğrudan sorun yaratan detaylar, tarafımızca iyileştirilecek ve cihazınız size tamamen sorunsuz olarak teslim edilecektir.

iPhone 12 ekran değişiminin 6 ay garantisi bulunmaktadır. Cihaz size teslim edildikten sonra 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşadığınız takdirde Cep Market ile iletişime geçerek sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Ancak değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, mevcut sorunun kullanım kaynaklı meydana gelmemiş olması gerekir.

Son olarak da iPhone 12 ekran değişimi ardından ekranınıza zarar gelmemesi için hediye olarak kırılmaz cam takıyoruz.

iPhone 12 Orijinal Ekran Değişimi Tamiri Servisi | Türkiye’de İlk

iPhone Ekran Değişimi Fiyatları

iPhone 8240 TL
iPhone X1450 TL
iPhone 7250 TL
iPhone 7 Plus279 TL
iPhone 6s200 TL
iPhone 6 Plus229 TL
iPhone 6s Plus229 TL
iPhone 5150 TL
iPhone 5s150 TL
iPhone 5c150 TL
iPhone 4149 TL
iPhone 4S149 TL
iPhone SE150 TL
iPhone XS Max1699 TL
iPhone XS1099 TL
iPhone XR1599 TL
iPhone 11999 TL
iPhone 11 Pro Max2700 TL
iPhone 11 Pro2500 TL
iPhone X OLED799 TL
iPhone SE 2 20201400 TL
iPhone 6200 TL
iPhone 12 Mini3400 TL
iPhone 123300 TL
iPhone 12 Pro3500 TL
iPhone 12 Pro Max3750 TL
iPhone 134000 TL

Bu gönderiyi paylaş