iPhone Pil Değişimi Kadıköy

iphone Garanti Pil Değişimi İstanbul iPhone Pil Değişimi

iPhone Pil Değişimi Kadıköy

Akıllı telefonlar her ne kadar son teknoloji cihazlar da olsalar bataryaları özellikle yoğun kullanım söz konusu olduğunda bir zaman sonra değişmesi gerekmektedir. Batarya performansı bir telefon için çok önemlidir. Gün içinde pili biten bir telefon kullanıcıların günlük ve iş hayatını olumsuz anlamda etkiler ve çok zaman zor durumda bırakır. Uzun süre kullanım sonucunda performansını yitiren iPhone pil sorununu çözmenin yolu pil değişimidir. Cep Market, iPhone pil değişimi Kadıköy olarak internet aramalarında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kadıköy telefon teknik servis noktasında güçlü bir lokasyona sahip Cep Market’te ücretsiz arıza tespiti sonrasında pil değişimi işlemleri 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde tamamlanmaktadır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

iPhone Pil Değişimi Nedenleri

iPhone pil değişimine sebep olan durumlardan biri pilin şişmesidir. Telefonun çok fazla ısınması veya kullanım kaynaklı hatalar pilin şişmesine sebep olabilmektedir. Pil şişmesi, pilin normal ömründen çok daha kısa sürede tükenmesine yol açmaktadır.

Diğer taraftan batarya şişmesinin anakarta ve ekrana baskı yapması sonucunda çok büyük hasarlara sebep olma ihtimali de vardır. Profesyonel bir Apple uzmanı, cihazı açıp test ederek iPhone batarya şişmesinin tespitini yapabilir. Batarya şişmesi kasada tümsek oluşturarak ve hatta ekranın kasadan ayrılmasına yol açarak cihazın dış görüntüsünü deforme edebilecek kadar ciddi bir sorundur.

Diğer bir batarya değişimi nedenlerinden olan orijinal olmayan şarj aletlerini kullanmak bataryanın ömrünü kısaltan hatalı davranışlardan biridir. Apple telefonların şarj aletlerinin kendilerine özgü teknolojileri ve amper değerleri vardır. Bu yüzden orijinal olmayan şarj aletleri ve araba şarj aletlerini kullanmak iPhone telefonlarda pil ömrünü kısaltan yanlış davranışlar arasındadır.

Bazı kullanıcı hataları da iPhone batarya değişimine yol açabilmektedir. Bunların birçoğu da neredeyse herkes tarafından bilinse de zaman zaman yapılmak durumunda kalınan hatalardır. Pil ömrünü kısaltan ve bununla birlikte şarjın çabuk bitmesine sebep olan hatalar arasında telefonun pili tam bitmeden şarj edilmesi, cihazın şarjda uzun süre bırakılması, pil yüzde 100 olmada telefonun şarjdan çıkarılması yer almaktadır.

iPhone pilini en fazla bitiren nedenler arasında yaygın olarak yazılım güncellemelerinin görüldüğünü de söyleyebiliriz. Kısa bir zaman önce yazılım güncellemesi yaptıysanız iPhone pili çabuk bitiyor sorunu yaşamanız muhtemeldir. Pil çabuk biten kullanıcıların kurtarıcıları mobil şarj cihazlarıyla yaşamaya başlamadan veya iPhone pil yenileme düşüncesine kapılmadan önce iOS 13 ve önceki versiyonlarında pil ömrünü uzatmanın yollarını uzatma şansınız olabilir.

İlginizi Çekebilecek Bloglar;

  • iPhone Pil Değişimi Hizmeti Kadıköy
  • iPhone Pil Değişimi Ne Zaman Yapılmalı?
  • iPhone Pil Sağlığı

iPhone Pil Değişimi

Akıllı telefon pillerinin ortalama ömrü 2,5 yıl olarak belirtilmektedir. Bu süre kullanım yoğunluğuyla paralel olarak pilin dolum sayısına göre değişebilmektedir. Çoğu telefonun bataryası bu süre sonunda yüzde 40 seviyelerine iner. Gücü zayıflayan bir pil, telefonun genel performansını çok fazla etkilemese de yıllanmış ve zayıflayan pil yeteri kadar güçlü olmadığı için telefonun sistemi genel olarak yavaş çalışabilir. Ayrıca çok eskiyen ve ömrünü tamamlayan bir pil telefonun artık açılmamasına yol açar.

Okuyun:  Telefon Batarya Sorunu: Nasıl Çıkarılır Sökülür?

Cep Market’te AAA kalite pil değişimi yapılan iPhone cihazınız tekrar orijinal performansına ve pil ömrüne kavuşur. Batarya değişimi süresinden endişe etmenize gerek yoktur. Oldukça kolayolan iPhone pil değişimi Cep Market’te en fazla 1 saat sürmektedir.

iPhone pil değişimi için teknik servisimize konum veya zamansızlık sebebiyle ulaşamıyorsanız İstanbul dahil Türkiye’nin her yerinden ücretsiz çift yönlü kargo imkanıyla telefonunuzu Cep Market’e gönderebilirsiniz.

iPhone pil değişimi ardından cihaz her zaman olduğu gibi orijinal performansında çalışmaya devam eder. Cep Market’te kullandığımız AAA kalite bataryalar batarya patlaması, erimesi veya kolay arızalanması gibi problemlerle karşılaşma riskini en aza indirmektedir

Kullanıcı Soruları;

  • iphone 6 PLus batarya değişimi
  • İphone Batarya Değişimi Ne Kadar Sürer

iPhone X Pil Batarya Değişimi | Mucize Ötesi Batarya Delta

iPhone Batarya Değişimi Fiyatları

iPhone 7179 TL
iPhone 6149 TL
iPhone 5149 TL
iPhone 5S149 TL
iPhone 6S180 TL
iPhone 6 Plus179 TL
iPhone 6S Plus179 TL
iPhone 7 Plus199 TL
iPhone 8179 TL
iPhone 8 Plus199 TL
iPhone149 TL
iPhone Pil Batarya Değişimi Tamir & Yedek Parça Fiyatları149 TL
iPhone XS Max499 TL
iPhone XS499 TL
iPhone XR499 TL
iPhone 11500 TL
iPhone 11 Pro500 TL
iPhone 11 Pro Max500 TL

Bu gönderiyi paylaş