iPhone  X Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone  X Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone X Arka Cam Değişimi

iPhone X arka camı zarar gördüğünde, tıpkı telefon ekranı gibi onarılma şansı yoktur. İlk aldığınız haliyle telefonunuzu kullanabilmek için iPhone X arka cam değişimi yapılması gereklidir. iPhone X arka camındaki çatlak ya da kırıklar yere düşme, sert darbe alma, üzerine baskı uygulama, ezilme, batarya şişmesi ve benzer hasarlar yüzünden meydana gelmektedir.

2006 yılından beri cep telefonu teknik servisi hizmeti veren Cep Market olarak iPhone X arka cam değişimini tamamen orijinal yedek parçalarla yapıyoruz. iPhone X ekran değişimi teknik servisimizdeki eğitimli Apple teknisyenleri tarafından ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Değişim işleminin ardından iPhone X orijinalinden farksız bir şekilde müşterimize teslim edilmektedir.

iPhone  X Arka Cam Değişimi Nasıl Yapılır?

iPhone 8 itibariyle artık arka panelleri cam olan iPhone’larda arka cam değişimi iPhone telefonların en kritik işlemlerden biri olmuştur. iPhone X arka cam değişiminin uygun maliyetli olması için Apple teknik servisleri yerine ancak Cep Market gibi deneyimli ve güvenilir teknik servislere yaptırmanızı öneriyoruz. Aksi takdirde güvenilir olmayan teknik servislerde takılan arka cam orijinali gibi kaliteli olmaz.

iPhone X arka camda meydana gelen çatlak ya da kırık gibi hasarlar, en kısa sürede uzman bir teknik servise cihazı götürerek iPhone X arka cam değişimi yaptırmayı gerektirir. Arka camı kırık ve hasar görmüş iPhone X’i kullanmaya devam etmek ise, cam parçalarının zaman içerisinde birbirinden ayrılıp kopmasına ve cihazınızda başka hasarlara sebep olabilir. Ayrıca sizi ya da özellikle çocukları yaralayabilir. Bir de cihazın yere düşmesi halinde kırık camlar  etrafa dağılabilir ve çevrenize de başka zararlar verebilir.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere iPhone 8 ile başlayan cam arka kapak değişimi, iPhone telefonların en hassas onarım işlemlerinden biri haline geldi. Bu sebeple iPhone X arka cam tamir işleminin mutlaka deneyimli bir firmada, alanında eğitimli ve uzman biri tarafından yapılması gerekir. Aksi takdirde yeni takılan cam eskisi gibi kaliteli olmayabilir ve cihazınızın görüntüsü orijinalinden farklı olabilir.

2006 yılından beri teknik servis olarak hizmet veren Cep Market’te tüm iPhone arka cam değişimleri, alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri tarafından son teknoloji makinelerle yapılmaktadır.

iPhone X arka cam değişimi işlemi şu şekilde yapılmaktadır.

  • İlk olarak iPhone X telefonu tutan vidalar çok dikkatli bir şekilde sökülerek cihaz parçalara ayrılır.
  • Ardından ön panel de titizlikle çıkarılır. Bu işlemi yaparken en önemlisi bağlantılara dikkat etmektir. Yapılacak hatalar telefonda başka arızalara sebep olabilir.
  • Ön paneli çıkarılan telefonun arka kısmındaki hasarlı cam özel araçlar yardımıyla ısıtılır. Yeterli ısıya ulaşıldığında ve yapıştırıcı gevşediğinde arka cam sökülür.
  • Arka cam çıkarıldıktan sonra telefonun içi ufak bir fırça yardımı ile hazır açılmışken temizlenebilir.
  • Temizlikten sonra cihaza yepyeni ve sıfır bir arka cam dikkatlice yerleştirilir.
  • Cihaz ilk haline getirilir ve vidalarla tüm parçaları birbirine sabitlenir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Ön Cam Kırılmış ya da Çatlamışsa

Arka cam görüntüsü ve kalitesi telefonu ilk aldığınız günkü haline döner. Telefonunuzu teslim aldıktan sonra dilediğiniz kadar inceleyebilir, herhangi bir tereddüttünüz olması halinde bizimler paylaşabilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazınızdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

iPhone X arka cam değişimi işleminde cihazınızdaki verileriniz hiçbir şekilde silinmez ve cihazınız sıfırlanmaz.

Şu bir gerçek ki her servis iPhone X arka cam değişimi yapmaz, bunun yerine kasa değişimi yapmak isterler. Çünkü arka cam değişimi yapılması biraz daha zor işlemdir. Diğer taraftan kasa değişimi arka cam değişimine kıyasla hem daha kolay ama buna rağmen daha pahalıdır. Oysa iPhone arka cam değişimi daha uygun fiyatlıdır. Dolayısıyla bazı teknik servislerin kasa değişimi yapmak daha çok işlerine gelir.

Cep Market olarak sadece günü değil geleceği düşünerek, kazancı değil müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Bu amaçla yola çıkarak müşterilerimize en iyi faydayı sağlayacak işlemi en uygun maliyetle sunuyoruz.

Hangi iPhone modeline sahip olursanız olun, arka cam veya arka kapak değişimi için cihazınızı Cep Market’e getirebilirsiniz.

iPhone X Arka Cam Kapak Değişimi

iPhone Arka Cam Değişimi Fiyatları

iPhone 8399 TL
iPhone 8 Plus399 TL
iPhone X399 TL
iPhone XR449 TL
iPhone XS400 TL
iPhone XS Max400 TL
iPhone 11600 TL
iPhone 11 Pro650 TL
iPhone 11 Pro Max700 TL
iPhone 12 Mini900 TL
iPhone 12900 TL
iPhone 12 Pro900 TL
iPhone 12 Pro Max900 TL

 

Bu gönderiyi paylaş