Nitro Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Nitro Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Nitro Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Nitro Elektrikli Scooter Servisi TEKNOWAY

Bu yazımızda en çok karşılaşılan Nitro elektrikli scooter sorunları ve Nitro elektrikli scooter tamiri nerede yapılır gibi merak edilen soruların cevaplarını sizlere aktaracağız. Her elektrikli scooter’da olduğu gibi Nitro elektrikli scooter arızası da öncelikli olarak kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelebilmektedir. Nitro elektrikli scooter batarya arızası, motor arızası gibi büyük sorunların dışında yedek parça değişimi gerektirecek çamurluk kırıldı, fren lambası patladı, lastik havası azaldı, park ayağı kırıldı, fren kolu bozuldu, fren diski yamuldu, gaz kolu kırıldı gibi sorunlar Nitro elektrikli scooter tamiri konusunda uzman teknik servis merkezlerinde kolaylıkla tamir edilebilmektedir.

Nitro elektrikli scooter tamiri dışında Nitro elektrikli scooter bakımı için de Nitro elektrikli scooter çağrı merkezi / müşteri hizmetleri numarasını kaydetmenizde fayda var. 0 (537) 985 02 02 no’lu telefondan Nitro elektrikli scooter ile ilgili sormak istediğiniz tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Elektrikli scooter’ınızı arıza çıkartmadan uzun süre kullanmak istiyorsanız bakımlarını aksatmadan, düzenli şekilde yaptırmanız gerekiyor. Böylelikle parçaların eskime hızını azaltabileceğiniz gibi parça değişimi gerektirecek tamir işlemlerini de mümkün olduğunca yavaşlatabilirsiniz. Nitro elektrikli scooter teknik servis numarası size ilk kurulum ve güncelleme işlemlerinin nasıl yapılacağı konusunda da yardıma hazır.

Nitro Elektrikli Scooter Uyarı (Bip Bip) Sesi Sorunu

Nitro elektrikli scooter uyarı sesi veya bip bip sesi sorunu her zaman bir arıza olarak düşünülmemelidir. Bu durumla eğer scooter’ı alır almaz karşılaşılmışsa scooter’ın kurulumunun yapılmaması gereklidir ve kurulum tamamlandıktan sonra bir daha tekrarlanmaz. Eğer Nitro elektrikli scooter kurulumu nasıl yapılır bilgisine sahip değilseniz Nitro scooter teknik servisi numarası üzerinden destek alabilirsiniz. Nitro scooter’ın verdiği her bip bip sesinin bir anlamı vardır ve bu konuda hem kitapçıktan, hem de teknik servisten destek alabilirsiniz. Eğer söz konusu durum bir arıza veya bakım ile ilgili ise TEKNOWAY’i ziyaret ederek sorunun çözülmesini sağlayabilirsiniz. Kurulum sonrası kullanımda karşınıza gelebilecek bip bip sinyali güncelleme ile de ilgili olabilir. Güncelleme yaparak hem Nitro scooter bip bip sesi kesme işlemini gerçekleştirebilir, hem de scooter’ınızı daha verimli kullanabilirsiniz.

Nitro Elektrikli Scooter Fren Ayarı

Frenler elektrikli scooter’ların en sık kullanılan ve en hayati parçalarından biridir. Bu nedenle Nitro elektrikli scooter fren ayarı daima yapılı olmalı ve her bakımda kontrol ettirilmelidir. Şehir yaşantısında iyi olan frenlerin hem can, hem de mal güvenliğini sağladığı yadsınamaz bir gerçek. Her ne kadar doğru bir davranış olmasa da scooter’ların olması gerekenden daha yüksek hızda kullanılması bazen bir zorunluluk haline geliyor. Böylesi durumlarda da frenlere daha da fazla güvenmek gerekiyor. Bu nedenle Nitro elektrikli scooter fren ayarı her zaman önceliğiniz olmalı. Doğru bir fren ayarı scooter’ınızın acil durumlarda daha kısa zamanda ve daha kısa mesafede durmasını sağlayacak, olası kazaları engelleyecektir. Tabii fren ayarı bazen de balata ve diskler gibi eskiyebilecek parçaların değişimini gerektirebilmektedir. Birbirine sürterek yavaşlamayı sağlayan bu parçalarda zamanla erimeler oluşacak ve bir süre sonra da parça değişimi zorunlu hale gelecektir. Balata ve fren diski değişiminin ne zaman yapılması gerektiği konusunu Nitro teknik servisi ile görüşebilirsiniz. Peki, Nitro fren ayarı nasıl anlaşılır derseniz bunu da fren kolunun hangi seviyede çalışmaya başladığından anlayabilirsiniz. Fren kolu hiçbir zaman dibindeyken çalışmamalı. En küçük sıkmalarda bile düzgün şekilde taleplere cevap vermeli. Sert sıkmalarda ise tekerleği tamamen durdurarak en üst seviye yavaşlamayı sağlamalı.

Nitro Scooter Çamurluk Değişimi

Gövde üzerinde zarar görme şansı en yüksek olan parçalar çamurluklardır. Esnek olan bu parçalar taşınma ve scooter’ın kullanımı sırasında çatlayabilir, kırılabilir. Nitro scooter çamurluk değişimi basit bir işlemdir. Yazın belki kuru havada çatlamış veya kırılmış scooter çamurluğu pek bir sorun oluşturuyor gibi görünmez ancak ıslak bir zeminden geçerken veya yağmurlu havada bu parçanın ne kadar da önemli olduğu anlaşılır. Özellikle kıyafetlerinizin ve scooter’ınızın kirlenmemesi için çamurlukların hatasız olması şarttır. Tabii hatasız çamurluklar da görevini ancak hatasız lastikler sayesinde yapabilir. Hava basıncı düşük olan lastikler olası bir çukurda veya bozuk zeminde çamurlukların yeniden hasarlanmasını sağlayabilir. Çamurluğun asla ve asla oynamaması gereklidir. Eğer bir gevşeme varsa mutlaka sıkılaştırılmalıdır. Ayrıca çamurluk üzerine hiçbir surette basılmamalıdır. Arka çamurluk da genelde fren lambası içerdiği için hassas bir parçadır. Arka çamurluğun zarar görmesi fren lambası ve elektrik tesisatının bir kısmının da elden geçirilmesini gerektirebileceğinden size daha yüksek masraflar açabilir. Bu nedenle Nitro scooter çamurluk değişimi ve Nitro scooter çamurluk tamiri işlemlerini önemsemek gerekiyor. Daha da doğrusu tüm bakımları zamanında yaptırarak çamurlukları zarar görecek hale getirmemek gerekiyor.

Nitro Scooter Fren Lambası Değişimi

Nitro scooter’ın arka çamurluğu üzerinde kırmızı renkli bir fren lambası bulunur. Bu fren lambası arızalandığında mutlaka değişmesi gerekir. Otomobillerde de olduğu gibi lambalar zaman zaman nedensiz şekilde patlayabilir. Nitro scooter fren lambası değişimi teknik servis tarafından yapılmalıdır. Nitro scooter’ın arka çamurluğu üzerinde yer alan fren lambası, arkanızdaki sürücülerin sizin fren yaptığınızı görerek yavaşlamasını sağlar. Ayrıca gece sürüşlerinde de farı açtığınızda fren lambası park lambası gibi kısık şekilde yanarak tekrardan arkanızdaki sürücülerin sizi fark etmesini sağlayacak bir görev görür. Fren lambası değişimi uzman servis ortamında birkaç saatte gerçekleştirilebilecek bir işlemdir. Çamurluğun sökülerek yapılması gereken bu işlemde ayrıca sıvı yalıtımına dikkat edilmelidir aksi halde Nitro scooter sıvı teması sonucu fren lambası yine çok kısa bir zaman sonra bozulabilir. Tüm Nitro scooter onarımı işlemleriniz için uzman teknik servis tercih etmeniz her yönden faydalı olur.

Nitro Scooter Batarya Değişimi

Hemen hemen tüm bataryalı cihazlarda olduğu gibi Nitro scooter batarya değişimi işlemi de bir süre sonra gerekebilir. Tabii eğer bir kullanıcı veya üretim hatasından bahsetmiyorsak bu işlemi scooter’ınızı günlük kullanımda bile 2-3 yıl gibi uzun bir süre kullandıktan sonra yaptırmanız gerekir. Bazı şanssız durumlarda ise Nitro Scooter batarya arızası meydana gelebiliyor. Kullanıcılardan gelen şikayetler genelde kısa devre veya sıvı teması sonrası Nitro scooter batarya bozuldu şeklinde oluyor. Gerek yüksek mAh kapasiteli batarya fiyatlarının yüksekliği, gerekse döviz kurunun etkisi batarya değişimi işlemini ne yazık ki birkaç bin liralık bir banda taşıyor. Batarya değişimi işlemi için öncelikle bataryanın sağlığı uzman teknisyenler tarafından kontrol edilmelidir. Normal şartlarda Nitro elektrikli scooter’ın 25 km hız ve 45 km menzil değerlerine ulaşması gerekmektedir ve bu değerleri sağlayamayan bataryalar artık eskimeye başlamış kabul edilmektedir. Bariz şekilde bir performans düşüşü varsa yani örneğin; Nitro scooter çok az yol gidiyor, Nitro scooter yavaş gidiyor, Nitro scooter batarya hemen bitiyor gibi durumlardan şüphe ediyorsanız Nitro scooter batarya fiyatları araştırması yapmanız oldukça doğal. Batarya değişimi işlemi oldukça hassastır ve yine diğer işlemlerdeki gibi uzman teknisyenler tarafından yapılması gerekmektedir. Bunun için teknik servis merkezi çalışanlarımızdan dilediğiniz zaman bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Nitro Elektrikli Scooter Tamiri Teknik Servisi

Nitro Scooter Anakart Tamiri ve Değişimi

Nitro scooter anakart değişimi her zaman en son çaredir. Öncelikle detaylı bir arıza tespiti yapılarak Nitro scooter anakart tamiri mümkün mü buna bakılmalıdır. Nitro scooter anakart değişimi ücreti pahalı bir işlemdir ve genelde kullanıcı hatası dışında anakart arızası pek karşılaşılan bir durum değildir. Nitro scooter anakart arızası nedenlerini şöyle bir sayacak olursak çarpma, kaza, alttan darbe alma, suya maruz kalma, problemli şarj cihazı kullanımı sonucu kısa devre ve yanma, bilgisiz kişiler tarafından önceden yapılan müdahaleler şeklinde basitçe sıralayabiliriz. Anakartla ilgili sorunlu olan bazı kısımların Nitro scooter yeni yazılım yükleme işlemi ile çözülebileceğini unutmayın. Eğer çok ciddi bir arıza mevzu bahis ise anakart üzerindeki devre ve yollar tamir edilerek anakart kurtarılır ancak bunun da her zaman geçerli olmayacağını bilmekte fayda var. Bazı önceden yapılmış tamir işlemleri de sonradan tekrarlayabilir. Bunun da bilincinde olmanızda fayda var ancak profesyonel düzeydeki teknik servis merkezlerinde en hatasız şekilde onarımlar gerçekleştirilmektedir.

Nitro Scooter Ekran Koruyucu Kılıf

Nitro scooter suya dayanıklı mı, sıvı teması bozar mı, yağmurlu günde kullanılır mı, ıslanınca bir zararı olur mu gibi soruları aklınızdan geçirmeniz son derece doğal. Öncelikle bilmelisiniz ki scooter’lar tamamen su geçirmez cihazlar değildirler. Ekran yani kontrol paneli altında bulunan kısımdan oldukça kolay bir şekilde su alarak arıza oluşturabilirler. Bunun için piyasada Nitro scooter koruyucu kılıf satın alarak kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Ekran koruyucu olan bu kılıf cihazın ekranını tamamen kaplayarak sıvı temasının önüne geçebilmektedir. Ayrıca şuna her zaman dikkat edilmelidir: scooter’ın açılan herhangi bir bölgesi yalıtım yapılarak kapatılmalıdır. Anakart üzerindeki soket ve kabloların çok iyi bir şekilde takılması ve elektrik bandı ile dikkatli bir şekilde korunması gerekir. Bir damla sıvı teması bile ilk anda bir şey yapmasa bile ilerleyen zamanlarda oksitlenmeye bağlı arızalara zemin oluşturabilir. Elbette en doğru olan Nitro scooter sıvı teması yaşanabilecek durumlardan kaçınmaktır. Yağmurlu zamanlarda kullanmamak ve dışarıda bağlanarak bırakılacaksa da bir koruyucu branda oldukça işe yarayacak yöntemlerdir.

Nitro Scooter Lastik Hava Ayarı

Nitro scooter lastik hava ayarı yani lastik basıncı nasıl olmalıdır? Eğer Nitro scooter’ı tavsiye edilen basınç ayarlarında kullanmazsanız bir süre sonra Nitro scooter lastik patladı veya lastik yarıldı gibi şikayetler ortaya çıkacaktır. Önemli olan noktalardan biri sürücünün ağırlığıdır. Çünkü siz gerçekten verilen fabrika verilerini korusanız bile olması gerekenden daha ağırsanız veya yüklü gidiyorsanız daha farklı şekilde lastik hava ayarı yapmanız gerekmektedir. Sık sık hava kontrolü yaparak Nitro scooter lastik fiyatları araştırma işini mümkün olduğunca öteleyebilirsiniz. Bu da tabii scooter’ınızdan daha fazla faydalanmanız anlamına geliyor. Mantık basitçe eğer ortalamaya göre ağırsanız veya biraz yüklü şekilde seyahat yapacaksanız lastik havalarını bu doğrultuda ayarlamaktan geçiyor. Aşağıda paylaştığımız Nitro scooter lastik hava ayarı tablosunu mutlaka dikkate almanızı tavsiye ederiz.

Nitro Scooter Lastik Hava Ayarı Nasıl Yapılır?

    Sürücü ağırlığı (kg)                         Ön tekerlek basıncı (PSI)         Arka tekerlek basıncı (PSI)

51-7136-4141-51
71-9541-4644-56
95-11946-5155-59

Nitro scooter lastiği nasıl şişirilir? Bu konuda herhangi bir akaryakıt istasyonunun hava / su istasyonu ihtiyacınızı giderecektir. Hava ünitesi üzerinde istediğiniz PSI değerini ayarlayarak Nitro scooter tekerleklerini ayarlayabilirsiniz. Ağırlık daha ziyade tüm iki tekerli taşıtlarda olduğu gibi arka tekerlek üzerinde olacağından bir miktar daha fazla olacak şekilde hava basmanız gerekmektedir.

Nitro Scooter Lastik Tamiri

Nitro scooter lastik tamiri ihtiyacı hemen hemen herkesin başına gelebileceği gibi sizin de başınıza gelebilir. Yoldaki bir küçük çivi veya farklı bir yabancı cisim buna neden olabilir. Normal şartlarda Nitro scooter’lar tıpkı bisikletlerde olduğu gibi dış ve iç lastiklerden oluşur. Hatta iç lastiğin de tam teknik adı şambreldir. Otomobillerdeki gibi radyal çelikler içeren lastikler biraz daha farklı. Elektrikli scooter’larda kullanılan bir diğer lastik çeşidi de dolgu lastiklerdir. Her iki lastik çeşidinin de birbiri karşısında üstünlükleri bulunmaktadır. Büyük zedelenmelerde şambrelin yani Nitro scooter iç lastik yenilemesi gerekmektedir. Dış lastik ise doğru hava basıncı ile kullanıldığı sürece bir zarar görmeyecektir. Ancak otomobil ve diğer taşıtlarda olduğu gibi dış lastikte de bir süre sonra diş derinliği azalması ve yol tutuş performansında zayıflama meydana gelecektir. İç lastik değişimi çeşitli ekipmanlar gerektirdiği için mutlaka teknik servis ortamında yapılmalıdır. Nitro scooter lastik tamiri olan bir işlemdir. Geleneksel yama yöntemi ile de iç lastik tamiri yapılabilmektedir ancak uzun vadeli bir çözüm için Nitro scooter iç lastik fiyatı araştırılmalı ve bu yönde bir tercih yapılmalıdır. Eğer uzun süreli kullanımlardan sonra böyle bir ihtiyaç gündeme geldiyse Nitro scooter dış lastik fiyatları konusunda da işletmemize güvenebilirsiniz. Her iki dış lastiğin yenilenme süresi yaklaşık iki saati bulacaktır.

Lastik konusunda değinilmesi gereken son nokta ise dolgu lastikler. Yani hava içermeyen ve patlamayan lastikler. Bu lastikler asla patlamaz ve inmez fakat havalı (şambrelli) lastiklerdeki titreşimsiz sürüş rahatlığını özellikle bozuk zeminlerde dolgu lastiklerden alamazsınız. Güzergahınızdaki yollar asfalt ağırlıklı ise bu yönde de bir tercih yapabilirsiniz. Elektrikli scooter dolgu lastik fiyatları konusunda Teknoway size en iyi şekilde yol gösterecektir. Nitro elektrikli scooter’a uygun dolgu lastik çeşitleri konusunda uzman ekibimize soru iletmekten çekinmeyin.

Nitro Scooter Şarj Aleti Fiyatı

Tıpkı akıllı telefon ve taşınabilir bilgisayarlarda olduğu gibi Nitro scooter şarj aleti de günün birinde bir şekilde zarar görebilir veya kaybolabilir. Öncelikle belirtmeliyiz ki Nitro scooter orijinal şarj aleti fiyatı yüksek olan bir parça ve iyi şekilde korumalı, kaybetmemelisiniz. Kullanıma bağlı olarak kablo kopması, ıslanma, kırılma gibi nedenlerden ötürü yenisini almayı düşünebilirsiniz. Piyasadaki isimsiz ürünlerden uzak durmanızı ve mutlaka Nitro scooter orijinal şarj aleti satın almanızı tavsiye ederiz. Servisimizde Nitro scooter orijinal şarj aleti iki yıl resmi garantili olarak satılmaktadır. Böylelikle kullanım sırasında herhangi bir elektriksel sorun yaşasanız bile ücretsiz birebir değişim yaptırabilirsiniz. Orijinal şarj aleti sadece Nitro elektrikli scooter için değil tüm elektronik aletler için aynı önemdedir. Watt ve Amper değerlerinin doğru şekilde karşılanması hem cihazınızın, hem de bataryasının kullanım ömrünü doğrudan etkileyecektir.

Nitro Scooter Güncelleme İle Hız Artışı

Elektrikli scooter’lara güncelleme yaparak hız artışı yaptırabilmek mümkündür. Nitro scooter güncelleme ile hız artışı da teknik servis merkezimizde yapılabilen bir işlemdir. Cihazın anakartına bağlanarak yazılımının ayarlanması ile gerçekleştirilebilen bu işlemin, elektrikli scooter’ınızı garanti dışı bırakabileceğini şimdiden söyleyelim. Şu da var: 5 km’lik bir hız artışı bile sürüş zevkini artıracak ve mesafeleri daha kısa hale getirecektir ancak hızla birlikte tehlikenin de artacağını hiçbir zaman aklınızdan çıkarmamalısınız. Bu konuda öncelikle bize 0 (537) 958 02 02 no’lu telefondan ulaşmanızı öneriyoruz.

Nitro Scooter Park Ayağı Değişimi

Bazı küçük kazalar Nitro scooter park ayağı değişimi gerektirebilir. Bu parça kaynak yapılarak tamir edilebilecek düzeyde olmadığından mutlaka değişimi gereklidir. Eğer Nitro scooter park ayağı gevşemesi gibi bir durumla karşı karşıyaysanız mutlaka öncesinde bize ulaşmanızı tavsiye ediyoruz. Nitro scooter ayak sabitlenmiyor, park ayağı sallanıyor gibi sorunların temelinde ayağın gevşemesi vardır. Teknik servis merkezimizde bu parçanın yenisini bulabilirsiniz. Değişim süresi ise bir saat kadardır. Nitro scooter’ın tüm parçalarında olduğu gibi bu parçanın da nazik şekilde kullanılması gereklidir.

Nitro Scooter Gidon ve Göbek Değişimi

Bazı küçük kazalarda veya ağırlık yüklü şekilde bazı çukurlara sert şekilde girişte Nitro scooter’ın gidon ve göbeğinde hasar meydana gelebilir. Bu hasar hemen hemen tüm kullanıcılar tarafından anlaşılabilecek düzeyde olur ve gidonla göbeğin değişimi dışında bir onarım şansı bulunmamaktadır. Gidon ve göbeği hasarlı bir Nitro scooter’da düz yolda bile inanılmaz düzeyde sarsıntı hissedilir. Genelde tel sarma gibi geçici çözümlerle durum bir süre idare edilebilse de doğru ve güvenli olan onarım yapılarak parçaların yenisi ile değiştirilmesidir. Orijinal Nitro scooter yedek parçaları konusunda teknik servis ve yedek parça hizmeti vermekteyiz.

Nitro Scooter Fren Kolu Bozuldu & Kırıldı

Tüm elektrikli scooter’larda olduğu gibi Nitro elektrikli scooter’ın da gaz ve fren kolu oldukça hassastır. Sürücüler psikolojik olarak gazı veya freni daha fazla sıktığında daha çabuk hareket edeceğini veya daha hızlı duracağını düşünür. Fakat nazik şekilde kullanılması gereken bu parçalar böylelikle zarar görerek kırılabiliyor. Eğer Nitro scooter fren kolu kırıldı ise bunu teknik servisimizde kolay bir şekilde değiştirtebilirsiniz. Fren kolu gaz kolundan daha önemli bir parçadır ve genelde de elektrikli scooter fren kolu tamiri işlemlerinde gaz kolu daha arka sıradan gelmekte. Bazı durumlarda Nitro scooter fren kolu bozuldu sorunu da yaşayabilirsiniz. Aslında fren kolu bozulmaz, sadece arkadaki diskin sıkılmasını sağlayan çelik telin ayarlanması veya bakımdan geçmesi gerekir. Bazı durumlarda bu çelik tel zarar görebilir ve değişmesi gerekir. Böylelikle Nitro scooter fren kolu bozuldu şikayeti de kolaylıkla giderilebilir.

Nitro Scooter Fren Diski Tamiri ve Değişimi

Nitro scooter fren diski tamiri ve değişimi aslında pek sık karşılaşılabilecek bir durum değildir. Genelde bir kaza veya scooter’ın şiddetli şekilde darbe almasından sonra bu tarz bir sorundan bahsedilebilir. Çok sert bir şekilde tekerleği çukura düşürmeyi de bu kapsama alabilirsiniz; hatta scooter’a izin verilen ağırlık limitinde biniyor ve yüksek hızda sürüyorsanız çukurlardan geçerken diske zarar verme ihtimali daha da artıyor. Elektrikli scooter’larda fren diski yamulması nasıl anlaşılır sorusunun cevabı aynen Nitro için de geçerli. Eğilmesi nedeniyle balataya sürtmeye başlayan diskten gırç gırç diye sistematik bir ses gelir. Hatta bu ses hızınıza oranla yükselip artabilir. Öncelikle böyle bir durumda teknik servisi ziyaret ederek eğilmenin boyutunu incelemelisiniz. Normal şartlarda eğilmeler sanayi ortamında preslenerek düzeltilebilir ancak bu da maliyetli bir yol olabilir. Nitro scooter fren diski tamiri veya değişimi teknik servisin vermesi gereken bir karardır. Uygun çapta yeni bir fren diski montajı ve fren ayarı yapılarak scooter’ınız size teslim edilecektir.

Elektrikli Scooter Çantası Fiyatları

Son zamanlarda artan elektrikli scooter’larla birlikte güvensiz kullanım örnekleri de mutlaka gözünüze çarpıyordur. Bunlardan birisi gidona poşet asmak; hele ki ağırlık dengesini sürekli olarak değiştiren sıvı gibi maddeleri taşımak… Doğru olan bir scooter çantası satın alarak ağırlığı dengeli şekilde scooter’ınıza yerleştirmektir. Aslında sırt çantası kullanmak da bu noktada mantıklı bir çözüm ancak daha fazla depolama ihtiyacı varsa elektrikli scooter çantası fiyatları araştırmanızda fayda var. TEKNOWAY olarak Nitro elektrikli scooter çantası konusunda size yardımcı olabiliriz. Unutmayın; elektrikli scooter çantalarının su geçirmezlik ve korunaklı gövde gibi özelliklerinin bulunması gerekir. Ayrıca bu tarz bir çantada şarj aletinizi de sürekli olarak taşıyabilirsiniz. Ayrıca elektrikli scooter’ınızı taşırken bu çantayı çıkartmanıza da gerek kalmaz.

Nitro Elektrikli Scooter Fren Balatası

Otomobillerde ve motosikletlerde olduğu gibi elektrikli scooter’larda da benzer bir fren düzeneği kullanılmaktadır. Bisikletlerdeki fren pabucu sistemi daha basittir; hatta ileri düzey bisikletlerde de elektrikli scooter’larda kullanılan balata ve disk sisteminin kullanıldığı söylenebilir. Bu sistemin bakımı genelde balatanın ne kadar harcandığı ile ilgili kontrolden sonra yapılır. Balata genelde reçine kökenli kimyasal bir hamurdan yapılır ve paslanmaz çelik fren diskine sürterek scooter’ın yavaşlamasını sağlar. Zamanla da erir. Balata bittiğinde bu kez balatanın takıldığı kumpas diske değerek metal-metal aşınmasının meydana gelmesini sağlar. Fren sıkıldığında gelen ciyk ciyk sesi balatanın bittiğini ve değişmesi gerektiğini gösterir. Bu aynı zamanda fren diskinizi harcadığınızı ve masrafın büyüyeceğine de işaret eder. Ayrıca frenlerin daha az tutması gibi önemli noktalar da cabası. Bu nedenden ötürü kulağınız sürüş sırasında scooter’ınızda olsun. Her mekanik arıza mutlaka rutin dışı bir ses ile kendisini ifade eder ve ne kadar erken davranılırsa o kadar iyi olur.

Nitro Elektrikli Scooter Gaz Kolu Değişimi

Fren kolu ve sürücü arasındaki psikolojik etkileşimden daha önce bahsetmiştik. Nitro scooter gaz kolunda da ne kadar sert basılırsa o kadar hızlı gidileceğine dair bir inanış vardır ve bunu yenmek biraz zaman ister. Yenene kadar da gaz kolu epey hırpalanır. Nitro scooter gaz kolu arızası garantiye girer mi diye düşünenler olacaktır. Gaz kolu arızası eğer fabrikasyon bir sorun yoksa tamamen kullanıcı hatası olarak değerlendirilmektedir. Eğer Nitro scooter gaz kolu temassızlık sorunu, gaza basınca ilerlememe, gaz kolu temassızlığı gibi şüpheleriniz varsa teknik servisimizden yardım alabilirsiniz. Baş parmak ile kullanılan Nitro elektrikli scooter gaz kolu yaklaşık iki saat kadar zaman içerisinde yenisi ile değiştirilebilir. Yedek parça ve gaz teli ile birlikte stoklarımızda yer almaktadır. Eğer şehir dışında iseniz yine de TEKNOWAY’den kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmeti alabileceğinizi unutmayın.

Nitro Elektrikli Scooter Ekran Değişimi

Bazı talihsiz durumlarda Nitro elektrikli scooter ekran değişimi yaptırtmanız gerekebilir. Bunlardan ilki kaza ve tabii ki yaşanmasını asla istemeyiz. Diğer bir talihsiz durum ise –ve bizim teknik servisimize gelen cihazlar da genelde bu şekilde- sıvı teması. Eğer Nitro scooter talihsiz bir şekilde yağmura maruz kaldıysa veya bıraktığınız yerde otomatik bahçe sulama fıskiyeleri tarafından ıslandıysa ekranı zarar görmüş olabilir. Eğer durup dururken Nitro elektrikli scooter’ın ekranı bozuldu, görüntü gitti, ekran gidip geliyor veya uyarı sesi çıkıyor gibi şikayetler meydana geldiyse teknik servis müdahalesi gereklidir. Öncelikle teknik servis ortamında ekrana gelen enerji kesilerek varsa içindeki nemin kurutulması sağlanır. Ekran gerçekten düzelmeyecek düzeyde arızalanmışsa kullanıcıya bilgi vererek değişimi yapılır. Bu tarz bir durumla karşı karşıya kalmamak için Nitro scooter ekran koruyucu kullanmanızı tavsiye ederiz.

Nitro Scooter Zil Tamiri

Baştan aşağı elektronik ve mekanik harikası olan elektrikli scooter’larda belki de sizi çocukluğunuza en fazla götürecek zildir. Zilin vidasının ayar kaçırması veya zile vuran plastik aksamın zarar görmesi zili kullanmanızı engelleyebilir. Zil her ne kadar görünüş olarak basit bir parça gibi görünse de otomobillerdeki korna ile aynı görevi görür. Sürüş sırasında diğer araçları ve yayaları uyarmak için oldukça içe yarar. Normal şartlarda zilin bozulabilmesi pek mümkün değildir ancak zil tamiri olmadığından tamamen değişmesi gerekir. Düşünürseniz farklı şekilde ses çıkarabilen elektronik zillere de geçiş yapabilirsiniz ancak yine de orijinali korumak gibisi yok. Elektronik zil de sıvıdan korunması gereken apayrı bir parça çünkü…

Nitro Scooter Tekerlek Reflektörü

Elektrikli scooter’larda genelde ön ve arka bölgelerde reflektörlere yer verilir ancak daha güvenli bir sürüş için kıyafetlerinizde, kaskınızda ve scooter’ınızın yan bölgesinde de reflektör kullanmanız tavsiye edilir. Böylece özellikle aydınlatması yeterli olmayan sokaklarda yandan gelen araçlar tarafından daha kolay bir şekilde fark edilebilirsiniz. Teknik servisimizde Nitro scooter için tekerlek reflektörü uygulaması da yapmaktayız.

Bu gönderiyi paylaş