iPhone 13 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 13 serisi ön cam değişimi

iPhone 13 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 13 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Apple son serisinde yine bir rakam daha ilerleyerek yeni modelleri iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max ile karşımıza çıktı. Tahmin edileceği üzere serinin başlangıç modeli iPhone 13. iPhone 13 Pro ile performans meraklıları hedef alınırken, iPhone 13 Pro Max zirveye oynayan özellikleri bulunuyor. Serinin diğer üyelerine göre daha küçük ekranlı iPhone 13 mini’yi ise kadınlara hitap eden bir model olarak düşünebiliriz.

iPhone 13 serisi ile birlikte cihazlar artık tamamıyla OLED ekrana geçti. iPhone 13 serisinde kullanılan ekranlar Super Retina XDR olarak adlandırılıyor ve bu da OLED panel ile aynı anlama geliyor. Elbette günümüzde en yüksek görüntü kalitesi OLED ekranlar sayesinde alınabiliyor. Bu da iPhone 13 ekran değişimi işlemlerinin beklenenden biraz daha yüksek fiyatlı olmasına neden olabiliyor.

Dokunmatik akıllı telefonların her ne kadar kullanımı daha eğlenceli ve kolay olsa da bazı zorlukları beraberinde getiriyor.  Bu zorlukların en başında olanlardan biri de dokunmatik ekran çalışmıyor hatasıdır. TEKNOWAY’de ekran değişimine gerek kalmadan dokunmatik fonksiyonlar kısa sürede düzeltilerek cihazınız ilk günkü performansına döndürülebilmektedir.

iPhone 13 Ön Cam Değişimi

Öncelikle hasar görmüş iPhone 13 ekranının analiz edilerek hasarlı parçanın LCD mi yoksa koruyucu ön camı mı olduğu belirlenir. Ekranın dokunmatiğinde sorun yoksa ön cam zarar görmüş ama iç ekranınız sağlam demektir.  İç ekranınız sağlamsa komple ekran değişimi yaptırmanıza gerek yoktur. TEKNOWAY’deki ön cam değişiminde ilk olarak ön cam çıkartılır, sonra da ekran içindeki ve cihazdaki tozlar ve kirler temizlenir. Son olarak yeni ön cam takılır. Ekran değişimi yapılmadığı için onarım işlemi çok daha uygun fiyata yapılır ve bu yol iPhone 12 ön cam tamiri için en uygun maliyetli işlemdir.

Yapısı gereği iPhone 12’de iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Onarım işleminde ekranın dış tarafındaki ön cam ekrandan makineler yardımıyla ayrılır ve yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılır. TEKNOWAY’de iPhone 12 ön cam değişimini alanında eğitimli ve deneyimli Apple teknisyenleri, orijinal parçalarla ve cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla en fazla 2-3 saat içinde gerçekleştirmektedir.

Akıllı telefon ekranlarının yapısı gereği iç ekran ve ön cam birbirine yapışık haldedir. Ekranın dış tarafındaki ön cam kırıldığında makineler yardımıyla ekrandan ayrılarak, yeni cam yine makineler yardımıyla iç ekrana yapıştırılmaktadır.

Ön cam değişimi için tercihinizi Apple servisleri yönünde kullanmak sizi birçok açıdan pişman edebilir. Öncelikle bazı prosedürler nedeniyle işleminizin hayata geçirilmesi daha fazla zaman alacaktır. Ayrıca Apple servisler, ön cam ile birlikte ekran değişimini zorunlu olarak yaparlar. Bu da gereksiz yere ekran değişimi fiyatını karşılamanız gerektiği sonucunu doğurur.

TEKNOWAY’de iPhone’ları sadece ön cam değişimi işlemi ile onarabiliyoruz. Ayrıca iPhone telefonunuzun cam değişimini cam değişimi için özel olarak geliştirilen Buz Makinesi profesyonel ekipmanlarla orijinal yedek parçalar kullanarak gerçekleştiriyoruz.

iPhone 13 ön cam değişimi işlemi için İstanbul’daki merkezimize ulaşamayacak bir durumdaysanız, cihazınızı İstanbul dahil çift taraflı ücretsiz kargoyla bize gönderebiliyorsunuz. Bunun için ARAS KARGO 1023788446 sözleşme kodumuzu kullanabilirsiniz. Kargo ile gönderilen cihazların cam değişimi süresi 1 iş günüdür.

Iphone 13 Dokunmatik Sorunu Çözümü

iPhone 13 Ekran Değişimi

TEKNOWAY’de iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro ve iPhone 13 Pro Max modellerinin orijinal ekran değişimi işlemlerini yapıyoruz. iPhone 13 mini ekran değişimi işlemi 5.4 inç büyüklüğündeki ekran nedeniyle en uygun fiyatlı olanı diyebiliriz. Diğer taraftan de 6.7 inç ekran büyüklüğüne sahip iPhone 13 Pro Max ekran değişimi en yüksek fiyatlıdır. Serinin ana modeli olan iPhone 13 ekran değişimi ve iPhone 13 Pro ekran değişimi ise 6.1 inç OLED ekran ile yapılmaktadır.

iPhone 13’te Apple’ın Super Retina XDR olarak adlandırdığı OLED ekran kullanılıyor. Diğer bir deyişler iPhone 13 ekran tamiri demek OLED ekran değişimi veya Super Retina XDR ekran değişimi demektir. iPhone 13 sağlam bir ekran ve gövdeyle gelse de düşmelere ve darbelere bağlı ekran hasarlarından kaçmak mümkün olmuyor. Bazı durumlarda ekran çatlaması, ekran kırılması veya sıvı teması sebebiyle ekranda görüntü gitmesi, ekranda siyah leke, ekranda mürekkep akması, veya ekranda yeşil çizgi gibi birçok farklı sorunlar oluşabilir. Bu sorunların giderilmesi için de ekran değişimi ihtiyacı doğabilir. iPhone 13 ekranının orijinaliyle değişiminin şart olduğunu unutmayın. Aksi takdirde cihazınızda geri dönüşü olmayan daha ciddi problemlere sebep olabilirsiniz.

iPhone 13 Apple servisi ekran değişim fiyatı oldukça yüksek olmaktadır. Apple servislerinin artı tarafları orijinal ekran, yüksek kalitede işçilik ve cihazın garantili olarak onarılmasıdır. Fakat iPhone 13 ekran değişimi için yüksek meblağlar ödemek yerine TEKNOWAY gibi güvenilir özel servislerde de mantıklı çözümlerle ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Güvenilir teknik servis tavsiyesi alarak iPhone 13’ü ilk günkü haline getirme mümkün.

iPhone 13 Super XDR ekran değişimi OLED ekranlar ile yapılmalıdır. TEKNOWAY’deki iPhone 13 orijinal ekran fiyatı çok daha uygundur. Ayrıca yine orijinal olan revize, çıkma, ikinci el ve kullanılmış ekranlar da en ucuz şekilde çözüm olabilir. Revize ekranlar profesyonelce tamir edilmiş ekranlardır ve iPhone 13’te güvenle kullanılabilir.

iPhone 13 ekran değişimi işleminiz aynı gün aynı saat içerisinde tamamlanır. Böylece cep telefonunuzdan uzun süre ayrı kalmaz, günlük hayatınızda veya işlerinizde herhangi bir aksama yaşamazsınız.

iPhone 13 ekran değişiminde mutlaka orijinal ekran kullanmaktayız. Orijinal olmayan parçalar geri dönüşü olmayan hasarlar yaratabilmekte ve yüksek maliyetli onarımlara sebep olabilmektedir. Güvenilir hizmet anlayışı işimizin her alanında geçerlidir, bu sebeple de orijinal parça kullanımı özen gösterdiğimiz konuların başındadır.

Ekran Değişiminden Sonra Nelere Dikkat Etmeliyiz?

  • Renklerin Güzelliği
  • Çözünürlük Sayısı
  • Dokunmatik Hızı
  • Batarya Süresi
  • Dayanıklı Olması
  • Isınma Yapmaması
  • Yanlardan Kalkma Olmaması
  • Birleşim yerlerinde ele takılmaması
  • Face ID
  • Sensörler

Ekran değişimi, bilgi ve birikimin artmasıyla kolaylaşsa da zorlukları olan bir işlemdir. Sorunsuz ve mutlu bir ekran değişim için konusunda uzman bir teknik servis ile çalışmalısınız. iPhone 13 ekran değişimi veya teknik servis ihtiyacınız olması durumunda TEKNOWAY mağazamızı ve teknik servisimizi ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Bu gönderiyi paylaş