Onvo OV-012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Onvo OV-012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Onvo OV-012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooter’lar, şehir içi ulaşımda hızlı ve ekonomik çözümler sunuyor. Özellikle Onvo OV-012 X Plus gibi modeller, performansı ve dayanıklılığı ile ön plana çıkıyor. Ancak, yoğun kullanım sonucu bazı teknik sorunlar meydana gelebilir. Bu yazımızda, Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter’ınız için profesyonel tamir ve bakım önerilerini paylaşıyoruz.

Onvo OV-012 X Plus sunduğu standart üstü özelliklerle öne çıkan bir modeldir. Normal şartlarda elektrikli scooter’lar çünkü genelde 40 km’ye varan menzile ulaşabilirken Onvo OV-012 X Plus 50-55 km menzili ile bir hayli öne çıkıyor. Onvo OV-012 X Plus bu ayrıcalığını sahip olduğu ayrıcalıklı teknik özellikler ile sağladığını belirtelim. 10 inç tekerlek boyutuna sahip model, tek bir turda daha fazla mesafe elde edebilirken sürüş rahatlığı da sağlıyor.

Onvo OV-012 X Plus‘ın dikkat çeken başka bir özelliği de 16000W gücündeki çift motoru. Güçlü motoruyla i hızlı ivmelenme yani 50 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşma ve rahat yokuş çıkabilme avantajı sunuyor. Bu noktada normal elektrikli scooter’ların 250W, 350W gibi motor güçleri olduğunu belirtelim. Onvo OV-012 X Plus ile ilgili tek eksi yönü olarak 25-30 kg’lik ağırlığından bahsedebiliriz. Ancak büyük tekerleklerinin ve güçlü motorunun sağladığı avantajlar düşünüldüğünde ağrılığının pek fazla önemli olduğunu düşünmüyoruz.

Onvo Ov 012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Onvo OV-012 X Plus Lastik Değişimi

10 inç off road şişme lastiklerle gelen Onvo OV-012 X Plus’ta zaman içerisinde lastik aşınması, lastik patlaması ve buna bağlı olarak lastik tamiri veya lastik değişimi gerekebilir. İlk etapta böyle durumlarda hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı teşhisinin açıklaması iç lastiğin delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılmasıdır. Dış lastik ise zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl havayla dolu olan iç lastiği korur.

İç Lastik Değişimi

Onvo OV-012 X Plus iç lastik tamir işleminde yapılabilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmaktır. Bu işlem elektrikli scooter alanında uzman bir teknik serviste gerçekleştirilmelidir. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. Teknoway olarak tavsiye ettiğimiz yöntem lastik değişimidir. Elektrikli scooter’ları belli bir hızda diğer taşıtların bulunduğu bir trafik içerisinde kullandığımızı düşünürsek bu yöntemin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatlatı kıyaslandığında daha düşük olabilir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda bunun masrafları göze almak gerekir.

Onvo OV-012 X Plus 10 inç iç lastik değişimi için patlamayan ve bakım gerektirmeyen elektrikli scooter dolgu lastikleri öneriyoruz. Teknoway’de uygun fiyat seçenekleriyle dolgu lastik değişimini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilirsiniz.

Dış Lastik Değişimi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter’lar 10 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Onvo OV-012 X Plus lastik tamiridir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Onvo OV-012 X Plus dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter lastik değişimidir. Teknoway’de Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Onvo Ov 012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi1

Onvo OV-012 X Plus Ekran Kilitlendi

Ekranlar genellikle elektronik cihazların en çok hasar alan parçalarından biridir. Elektrikli scooter’larda da bu durum böyledir. Özellikle yağmura maruz kalma sonrasında ilk zamanlarda olmasa bile ilerleyen dönemlerde oksitlenmeye bağlı olarak Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter ekran arızası meydana gelebilir. Eğer Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter ekran kilitlendi, ekran gidip geliyor, ekranda karışık yazılar çıkıyor şeklinde sorunlar yaşıyorsanız sıvı temasının daha büyük sorunlara yol açmaması için servisimizi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Servisimizde öncelikle ekranın enerjisini keserek daha büyük kısa devre gibi sorunların oluşmasını engelliyor ve ekranın kuruması için gereken desteği sağlıyoruz. Eğer kuruma sonrasında ekran tutarsız çalışmaya devam ediyorsa yani kurtarılma şansı yok denecek kadar az ise o zaman Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter ekran değişimi yapmaktan başka çare yok demektir. Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter ekran kilitlendi sorunuyla karşılaşma ihtimalini düşürmek için ekran koruyucu kılıf kullanmanızı öneriyoruz.

Onvo OV-012 X Plus Freni

Onvo OV-012 X Plus fren sistemi fren sistemi tüm taşıtlardaki gibi disk, fren ve fren balatasından oluşmaktadır. Otomobillerden de aşina olabileceğiniz üzere balata eriyen bir malzemedir. Bu yüzden de kullanım sıklığına bağlı olarak periyodik zamanlamalarla mutlaka teknik servise götürülerek kontrolü sağlanmalıdır Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter’ınızda fren yaptığınızda çıkan sesler balatanın bittiğinin en önemli belirtisidir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden teknik servisi ziyaret etmelisiniz. Çünkü biten balata fren diskini kazımaya başlar ve bu da fren diski değişimi gibi daha masraflı bir tamir işlemine sebep olabilir. Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter balata değişimini TEKNOWAY’de çok kısa bir sürede uygun maliyetle yapabiliyoruz.

Onvo Ov 012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi2

Onvo OV-012 X Plus Disk Sürtüyor

Onvo OV-012 X Plus  elektrikli scooter fren diski tamiri ihtiyacı çoğunlukla sürüş sırasında sert bir şekilde çukurlara girmek veya basamaklarda inmek gibi durumlar karşısında ortaya çıkmaktadır. Teknik servisimize fren diski bozuldu, fren diski yamuldu, fren diski eğildi veya fren diskinden ses geliyor benzeri şikayetler zaman zaman gelebiliyor.

Onvo OV-012 X Plus scooter’da fren yaparken disk sürtmesi veya freni sıkarken fren kolunun oynaması elektrikli scooter fren diski arızasının en büyük belirtileridir. Onvo OV-012 X Plus scooter’ınızda buna benzer olumsuz durumlarla karşılaşıyorsanız TEKNOWAY ile iletişime geçmenizi öneriyoruz. Teknik servisimizde Onvo OV-012 X Plus elektrikli scooter fren diski tamiri ile sorun çözülebiliyorsa tamir seçeneğini tercih ediyoruz. Tamirin mümkün olmaması halinde scooter’ınıza yeni fren diski takıyoruz. Bunlara ek olarak Onvo OV-012 X Plus fren balatalarını da kontrol ediyor, böylece genel bir fren sistemi bakımı hizmeti sunuyoruz.

Onvo OV-012 X Plus Park Ayağı

Onvo OV-012 X Plus park ayağı değişimi ihtiyacı genellikle park ayağı açıkken scooter’a ağırlık verilmesi nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Scooter park ayağı arızası ayağın sabit duramaması ve gevşemesi ile kendini göstermektedir. Onvo OV-012 X Plus park ayağının kaynak yapılarak tamir edilemediğinden ötürü ancak değişimi yapılabilmektedir. Onvo OV-012 X Plus scooter park ayağı gevşemesi gibi bir şikayetiniz olması halinde Teknoway’de yarım saat ila 45 dakika arasında değişimi yapılabilmektedir. Ayrıca scooter park ayağı ile ilgili olarak bu parçanın scooter’ın en hassas kullanılması gereken parçalarından biri olduğunu belirtelim.

Onvo Yetkili Servis Nerede?

Teknoway olarak Türkiye yetkili servisi olduğumuz markalardan biri de Onvo’dur. Dolayısıyla Onvo elektrikli scooter’larda geniş yedek parça ve tecrübeli işçilik hizmetleri sağlıyoruz. Servisimizde Onvo elektrikli scooter periyodik bakımı vermekteyiz. Ayrıca periyodik bakım sırasında Onvo scooter bakım kontrolleri yapılmakta ve eskiyen ile değişmesi gereken parçalar hakkında müşterilere bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Yılların teknik bilgi birikimiyle ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet anlayışıyla Teknoway İstanbul elektrikli scooter tamircileri arasında en çok tavsiye edilenlerden biridir. Tavsiye dilen bir teknik servis konumuna gelmek yaptığınız işin kaliteli, zamanında ve aynı zamanda uygun fiyatlı olmasını da gerektirir. En ucuz scooter yedek parçaları konusunda değişmez bir adres haline gelen firmamızda elektrikli scooter tamiri konusunda uzman teknisyenlerimizle Onvo elektrikli scooter bakımı, scooter arıza tespiti, scooter lastik değişimi, scooter batarya testi gibi işlemler yapılmaktadır.

Günümüzün popüler işlerinden biri haline gelen scooter tamircisi olmak ciddi bir iştir. Kapısında elektrikli scooter tamircisi yazan her işletmeye güvenmemelisiniz. Teknoway İstanbul’da elektrikli scooter tamircisi olarak Kadıköy bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’ye kargo ile elektrikli scooter tamiri hizmeti de sunmaktadır. Onvo yetkili servisi nerede sorusuna verilebilecek ilk yanıtlardan biri Teknoway’dir.

Onvo Ov-012 X Plus Elektrikli Scooter Tamiri Servisi
Onvo Servisi İstanbul

Teknoway olarak 18 yıldır İstanbul Anadolu yakası Kadıköy bölgesinde, beş katlı binamızda profesyonel teknik servis hizmeti sunmaktayız. Teknoway, Onvo Türkiye İstanbul servisi olarak hizmet vermektedir ve tüm Onvo yedek parçalarını adetli olarak stoklarında tutmaktadır. Böylece ürün çeşidi ne olursa olsun Onvo yedek parça siparişi gibi bir süreçle uğraşmadan aynı gün tamir yaptırabilir ve zaman kaybetmeden ürününüzü kullanmaya devam edebilirsiniz. Kadıköy’ün merkezinde yer alan firmamız ücretsiz kargo ile tüm Türkiye’deki yani İstanbul dışındaki Onvo servisleri olarak ihtiyaçlara cevap vermektedir.

 

 

Bu gönderiyi paylaş