Şarjlı Batarya Yenileme

Şarjlı Batarya Yenileme

Şarjlı Batarya Yenileme

Şarjlı Batarya Yenileme

Trafiğin yoğun olduğu şehirlerde, sahil kesimlerinde ve tatil beldelerinde daha fazla rağbet gören elektrikli scooter’lar kolay taşınabilme, çevreci ve ekonomik olma gibi avantajları sayesinde her geçen gün daha fazla karşılaştığımız taşıtlardan biri haline geldi. Özellikle son birkaç yıldır  hayatımızda olan ve popülerliği günden güne artan elektrikli scooter’lar her taşıtta olduğu gibi periyodik bakım ve tamir işlemlerine ihtiyaç duymaktadır.

Pil, batarya veya aküden gücünü alan her cihazda oluğu gibi elektrikli scooter’larda da bir zaman sonra şarjlı batarya yenilme gerekebilir. Bu ihtiyacın ne zaman ortaya çıkacağı bataryanın kendi doğal eskimesine ek olarak sizin kullanım ve bakım alışkanlıklarınızla ilgilidir. Örneğin elektrikli scooter’ınızı yoğun bir şekilde kullanıyor ve günde 3-4 kere şarj ediyorsanız ortalama bir sene sonra şarjlı batarya yenileme ihtiyacı ortaya çıkabilir. Scooter’a gücünü veren ve bu sayede cihazın en kritik parçalardan biri sayılan scooter pillerinin  fiyatı yüksek sayılabilir. Bu yüzden bataryanızı mümkün olduğunca korumaya ve çok fazla zorlamadan kullanmaya çalışmalısınız. Elektrikli scooter menzil azaldı, scooter eskisi kadar hızlı gidemiyor, scooter yokuş çıkamıyor, scooter şarjı çabuk bitiyor, scooter pili çabuk boşalıyor şeklinde şikayetleriniz için yapılması gereken tamir işlemini belirlemek üzere TEKNOWAY’de pil testi ve kontrolü yaptırabilirsiniz. Scooter arıza tespiti sürecinden sonra şarjlı batarya yenileme gerekiyorsa ihtiyacınıza yönelik en uygun scooter batarya fiyatları konusunda size yardımcı oluyoruz.

Elektrikli Scooter Şarjlı Batarya Ömrü

Elektrikli scooter şarjlı batarya ömrü ne kadar kullanıcılar tarafından bize en sık yöneltilen sorular arasındadır. Elektrikli scooter bataryaları saklama, kullanım koşulları, Cycle Life denilen şarj-deşarj ve kapasitesine bağlı olarak 2-4 yıl veya 3000-9000 km arasında bir ömre sahiptir. Scooter’ınızı çok fazla kullanmak veya uygun olmayan şekilde saklamak, bataryanın ömrünü kısaltan etkilere yol açar.

Akıllı telefon pillerinde olduğu gibi yeni kullanmaya başladığınız scooter bataryası yüksek performans sergiler. Telefonları nasıl ilk zamanlarda çok daha uzun süre kullanabiliyorsak scooter ile de ilk zamanlar uzun mesafelere rahatlıkla gidebilirsiniz. Ancak özellikle  kullanım sıklığına bağlı olarak birkaç sene sonra pil performansında olumsuzluklarla karşılaşabilirsiniz. Batarya performansında standart dışı olumsuzluklarla karşılaşmaya başladığınız zaman pil performansını değerlendirmenizi öneriyoruz. Bunun için scooter’ınız ile en yüksek hızda ne kadar menzil yapabildiğinizi kontrol etmelisiniz. Bu şartlar altında yapabildiğiniz hız ve gidebildiğiniz mesafe değerinde büyük oranda bir düşme söz konusuysa şarjlı batarya yenileme, scooter batarya değişimi veya elektrikli scooter pil tamiri işlemini yakın zamanda yaptırmanız gerekebilir. Bunun için vakit kaybetmeden scooter tamiri konusunda uzman ve güvenilir bir teknik servise cihazınızı ulaştırmanızı tavsiye ediyoruz.

İstanbul Anadolu yakası tarafında Kadıköy’ün merkezi bir konumunda yer alan TEKNOWAY’i elektrikli scooter batarya tamiri işlemleriniz için ziyaret edebilirsiniz. Uzman ekibimiz tarafından uygulanan scooter batarya kalibrasyonu ile şarjlı batarya ömrü ne kadar belirliyoruz. Çıkan sonucu sizle paylaşıyor ve ihtiyacınız doğrultusunda şarjlı batarya tamiri işlemini hayata geçiriyoruz. Ömrünü tamamlayan scooter bataryası için yapılabilecek tek çözüm yolu,  şarjlı batarya yenileme alternatifidir. TEKNOWAY’de müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun fiyatlı elektrikli scooter pil yenileme hizmetini sunmaktayız.

Elektrikli Scooter Şarjlı Batarya Tamiri Nasıl Yapılır?

Elektrikli scooter batarya tamiri ihtiyacının habercisi sürüş esnasındaki dengesiz performanslardır. Böyle bir durum ile karşılaştığınızda batarya tamiri için izlemeniz gereken yol ile ilgili olarak uzman bir scooter servise gitmeniz gerekir.  Teknik serviste  yapılacak kontrollerde anakart arızası olup olmadığına bakılır. Ayrıca scooter bağlantılarının ölçüm cihazı ile testi yapılır. Tüm bu kontrollerin ardından yapılacak işlemin kararı alınır.

Scooter batarya seviyesindeki yükselip alçalma şarjlı batarya sorununun en belirgin işaretidir. Bu yükselip alçalmalar düşük oranda gerçekleşiyorsa normal kabul edilebilir ancak yüksek oranlarda ise scooter bataryası değişimi çok yakındır diyebiliriz. Scooter şarjlı batarya performansı scooter’ı kullanamayacak derecede düşmüşse bu bataryanın ömrünü tamamladığı anlamına gelir. Ömrünü tamamlayan pil için şarjlı batarya tamiri yaptırmak gibi bir seçenek maalesef yoktur, şarjlı batarya değişimi şarttır. Scooter batarya fiyatları maalesef yüksek sayılabilir. Scooter’ınızın daha ekonomik bir ulaşım aracı olabilmesi için şarjlı batarya yenilme zamanını mümkün olduğunca uzun aralıklı tutmalısınız. Bataryayı fazla yormayacak sıklıkta kullanmak, bakımlarını aksatmamak ve özenli kullanmak uzun süreli şarjlı batarya kullanımı için gerekli şartların başındadır. Bunlara dikkat ederek ortalamanın üzerinde bir süre scooter bataryasını kullanabilirsiniz.

Şarjlı Batarya YenilemeElektrikli Scooter Şarjlı Batarya Sıvı Teması

Bataryayı korumak için yeterli önlemleri almanız halinde elektrikli scooter şarjlı batarya sıvı teması sorunu ile karşılaşma ihtimaliniz pek yüksek değildir. Fakat scooter’ınız yeterli korumaya sahip değilse ve özenli kullanılmıyorsa meydana gelen hasarlar yüzünden batarya sıvı teması sorunu ortaya çıkabilir.  Diğer bir neden de daha önce gördüğü teknik müdahalede batarya haznesinin düzgün kapatılmayarak elektrikli scooter batarya sıvı teması sorununa yol açmasıdır.

Yukarıda bahsettiğimiz durumlar scooter bataryasının sıvı temasına açık hale gelmesine neden olur. Bu şekilde sıvıya karşı koruyuculuğunu kaybetmiş olan scooter’ın yağmurlu günlerde kullanılması ve yağmurun altında fazla kalması  sonucunda  şarjlı batarya sıvı teması görülmesi kaçınılmazdır. Bu gibi problemlerle karşılaşmamak için scooter’ınızın suya karşı korunaklı olduğundan emin olun. Ayrıca scooter’a yapılacak tüm teknik müdahalelerin bilgi ve tecrübe birikimi yüksek uzman bir teknik serviste yaptırmaya özen gösterin.

Sıvı temasına maruz kalan scooter parçalarında zaman içerisinde ortaya çıkan korozyon oksitlenmeye neden olur. Üstelik oksitlenme sadece pilde değil scooter’ın farklı parçalarında da ortaya çıkarak  bunlara zarar verebilir. Bu  gibi zararlardan scooter’ınızı uzak tutabilmek için  her türlü tamir işleminde  teknik servis seçerken fiyatın düşük olmasına aldanmayın. Scooter alanında yeterli uzmanlığı ve tecrübesi olan bir servis seçmeye özen gösterin.

Scooter geç şarj oluyor, scooter şarjı hemen bitiyor, scooter batarya ısınıyor, scooter şarj olmuyor scooter batarya sıvı teması arızasının işaretleri arasındadır. Elektrikli scooter’ınızda benzer şikayetleriniz varsa yaptırmanız gereken tamir işleminin tespiti için TEKNOWAY’e gelebilirsiniz. Batarya değişimi söz konusuysa teknik servisimizde orijinal yedek parçalarla uygun fiyata pil değişimi yaptırabilirsiniz.

Scooter Şarjlı Batarya Değişimi Ne Kadar?

Şarjlı batarya değişimi tecrübeli ve alanında uzman bir teknik serviste yapılması gereken ciddi bir işlemdir. Teknik servis ortamında yalıtım şartlarına dikkat edilmeden yapılan bir batarya değişimi işlemi scooter’ı sıvı temasına açık bir duruma sokar.  Scooter’larda pil arızasına en fazla sebep olan sıvı teması ihtimalini azaltmak önemlidir. Bu sebeple her türlü tamir işlemi sonrasında scooter’ın sıvı temasına karşı koruyuculuğunun tam olduğundan emin olmaya özen gösterin.

Orijinal scooter bataryası kullanım, şarjlı batarya yenileme hakkında dikkat edilmesi gereken bir diğer noktadır. Daha ekonomik olması için orijinal pil kullanımı yerine yan sanayi pil kullanmayı tercih edebilirsiniz. Ancak yan sanayi pillerin uzun vadede ömürlerinin daha kısa olduğunu unutmayın. Kalitesiz scooter pillerinin menzil performansları da daha düşük olmaktadır. Bu da daha fazla pil değişimi ve daha fazla maliyet anlamına gelir. Bu sebeple batarya tamiri olmak üzere hiçbir scooter tamirinde ucuz yedek parça kullanımına kaçmayarak TEKNOWAY gibi uzman bir serviste orijinal yedek parça kullanımını tercih edin.

Şarjlı Batarya Yenileme

Kredi Kartı ile Taksitli Scooter Şarjlı Batarya Değişimi

İstanbul Anadolu yakası Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY, profesyonel ekipmanları  ve uzman kadrosuyla teknik servis olarak 16 yıldır hizmet vermektedir. Teknik servisimizde elektrikli scooter şarjlı batarya değişimi dahil her türlü scooter tamiri için elden teslim veya İstanbul dahil tüm Türkiye’den ücretsiz kargo yoluyla cihazlarınızı ulaştırabilirsiniz.

Müşteri memnuniyetine öncelik vererek sunduğumuz tamir hizmeti sırasında sizleri mağazamızda ağırlamaktan memnuniyet duyarız. Beş katlı TEKNOWAY mağazamızda dilerseniz akıllı telefonları, akıllı telefon aksesuarlarını ve elektrikli scooter modellerini inceleyebilir; dilerseniz dördüncü kattaki kafemizde çay ve kahve hizmetinden faydalanabilirsiniz. TEKNOWAY olarak müşterilerimizin tüm alışverişlerinde ve tamir işlemlerinde kredi kartı ile ödeme ve taksit imkanı sağlayabilmekteyiz. Şarjlı batarya yenileme ihtiyacı olan müşterilerimiz dilerlerse kredi kartına 9 taksit veya 12 taksit gibi gibi uygun koşulları ile ödeme yapabilirler. Elektrikli scooter’lar hakkında bakım, onarım ve diğer tüm sorularınız için bize 0 (537) 958 02 02 no’lu telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!