Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Elektrikli scooter motor arızası tamiri

Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Her elektronik cihaz gibi elektrikli scooter’lar da bazı talihsiz durumların sonucunda motor arızası tamiri gerektirebilecek durumlar ortaya çıkarabilirler. Elektrikli scooter motor arızası tamiri nedenleri çok çeşitli olabileceği gibi bunları kullanıcı kaynaklı, üretici kaynaklı veya servis kaynaklı şeklinde ayırabilmek de mümkündür. Normal şartlarda elektrikli scooter motor arızası garantiye girer mi şeklinde düşünüyor olabilirsiniz; bu sadece belirli durumlarda geçerli olacaktır. Üreticiden kaynaklanan elektronik veya imalat hatalarının neden olduğu motor arızaları garanti süresi içerisinde servis tarafından ücretsiz olarak giderilecektir. Fakat elektrikli scooter’ın yaşının ilerlemesi ve garanti süresinin sona ermesiyle birlikte üretici firmanın yükümlülüğü azalır. Bu gibi durumlarda kullanıcı veya servis kaynaklı motor arızası yaşanabilmesi de mümkündür.

Elektrikli scooter motor arızası tamiri işlemlerinin arıza tipi doğrultusunda fiyat ve onarım süresi değişebilir. Öncelikle belirtmeliyiz ki elektrikli scooter servis ve bakım ihtiyaçlarını bu konuda bilgili, TEKNOWAY gibi profesyonel servislerde gerçekleştirmelisiniz. Elektrikli scooter’lar tam anlamıyla bir yalıtıma sahip olmadığından sıvı teması gibi sorunlarda motor arızası ortaya çıkabilir. Ayrıca anakart arızasına bağlı olarak motor başta olmak üzere birçok aksamın zarar görmesine neden olabilir. Dolayısıyla fren teli değişimi gibi basit bir işlemin bile profesyonel bir serviste yapılması gerekir. Elektrikli scooter’ın içini açmak basit bir işlem gibi görünse de asıl zor olan yalıtıma dikkat ederek geri kapatmaktır. Yeterli bilgi düzeyine sahip olmayan teknik müdahaleler ne yazık ki sıvı teması veya motor içinde toz toprak birikmesi gibi çeşitli nedenlere bağlı olarak motor arızasına sebep olabilir.

Elektrikli Scooter Motor Arıza Tespiti

Elektrikli scooter motor arızası nasıl anlaşılır; bu konuda bilgi sahibi olmak sizi daha bilinçli bir kullanıcı haline getirecektir. Elektrikli scooter motor arızası belirtileri çok farklı şekilde olabilir. Arıza konusu mutlaka motorun çalışmaması olarak düşünülmemelidir. Çalışan ve hatta sorunsuz ilerleyen bir motor da arızalı olabilir ve bunu da ancak scooter’ın sürüş karakterini yakından tanıyan kullanıcısı kolaylıkla anlayabilir. Örneğin; elektrikli scooter geç hızlanıyor, gaz tepkisi azaldı, daha yavaş gidiyor, yokuşta durunca kalkamıyor, yokuş yukarı hızlanmıyor, bayır çıkarken motordan ses geliyor gibi nedenler birer arıza belirtisidir ve teknik servis ortamında yakından incelenerek çözümlenmesi gerekir. Hatta TEKNOWAY olarak elektrikli scooter’ınızı bu belirtilerin ortaya çıkması durumunda asla kullanmanızı önermeyiz. Bazı durumlarda kullanıcılarımızdan elektrikli scooter’da yokuş çıkarken motor duruyor, giderken ekran gidiyor, kendi kendine duruyor, gaz tutukluk yapıyor, motordan uğultu geliyor şeklinde şikayetler alabiliyoruz. Bu tarz sorunlar için teknik servis personelimize danışabilirsiniz.

Elektrikli scooter’lar sorunları hata kodu veya sesli uyarı ile de ifade edebilen cihazlardır. Elektrikli scooter motor arızası belirtileri bu doğrultuda dashboard veya bip sesleri ile de anlaşılabilmektedir. Elektrikli scooter hata kodu anlamları için başvurmanız gereken yer ürünün kitapçığıdır. Ancak buna sahip değilseniz bize ulaşarak teknik servis personelimizden ücretsiz şekilde destek alabilirsiniz. Aynı şekilde elektrikli scooter bip sesi anlamları da çok çeşitlidir. Örneğin anakart arızası bip sesi olarak nasıl bir uygulama yapıldığını yine kitapçıktan veya teknik servisimizden öğrenebilirsiniz. Elektrikli scooter’lar da diğer tüm taşıtlar gibi bakım gerektiren cihazlardır. Bakım işlemlerinin düzenli şekilde yapılması scooter’daki mekanik parçaların daha geç eskimesini sağlar, böylece kullanım süresi boyunca çıkabilecek olası masraflar azalır. Özellikle motorun yer aldığı ön tekerlek en hassas parçalar arasındadır. Ön tekerlek özellikle kasis, çukur ve kaldırım gibi darbe görebilecek birçok unsurdan çok fazla etkilenebilmektedir. Bu da basit kazalarda çok kolay bir şekilde motor arızası ortaya çıkmasını sağlar.

Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri Nasıl Yapılır?

Elektrikli scooter motor arızası tamiri kullanıcıların evde yapabileceği bir işlem değildir. Elektrikli scooter motor tamir videosu izleyerek bu işlemleri denemenizi asla tavsiye etmeyiz. Çünkü özellikle teknik anlamda deneyimin yanı sıra ileri düzey teçhizatlar kullanılarak tamir işlemleri gerçekleştirilmelidir. Servisimize elektrikli scooter motor arızası olarak gelen araçlarda öncelikle arıza tespiti uygulaması yapılmakta ve motorun gerçekten de arızalı olup olmadığı incelenmektedir. Bazı durumlarda anakart veya batarya kaynaklı durumlar kullanıcı tarafında motor arızası olarak yorumlanabilmektedir. Motora dair herhangi bir soruna rastlanmaması durumunda hangi parçanın elektrikli scooter’da sorun çıkarttığı incelenir ve tespit edilir. Kullanıcıya onarımın nasıl yapılacağı ve onarım bedeli konusunda bilgi verildikten sonra tamir gerçekleştirilir.

Nadiren de olsa bozuk olan bazı parçalar veya hatalı kullanım şekilleri elektrikli scooter motor arızası gibi sorunlara yol açabilmektedir. Böyle durumlarda motor arızası tamiri gerçekleştirilse bile sorun bir süre sonra tekrar edeceğinden çok yönlü bir kontrol gerçekleştirilerek motorun tekrardan arıza yapmasının engellenmesi için diğer parçaların tamir ve bakım işlemleri gerçekleştirilir. Bataryanın veriminin azalması, yan sanayi ve kalitesiz şarj adaptörü kullanımı, anakart güç besleme sorunu veya sıvı teması temelli oksitlenme gibi nedenlerle motor arızası gerçekleşebilmektedir. Bu tarz sorunlarda motor tamiri ile birlikte sorun çıkartan diğer parçanın da tamiri veya değişimi gerekmektedir. Elektrikli scooter’a sıfır motor taktırma işlemi eğer çok büyük bir arıza söz konusu değilse gereksizdir ve yaşayabileceğiniz tüm sorunlar teknik servis ortamında giderilebilecek düzeydedir. Fakat bazı istisnai durumlarda yani elektrikli scooter’ın motor yandı, ön tekerlekten duman çıktı, motordan koku geliyor, yokuş çıkarken motor çok ısınıyor veya scooter koku yapıyor gibi sorunlar motor yanması olarak tabir edilen sorunlara yol açabilir.

Elektrikli Scooter Motoru Sıvı Teması Arızası

Elektrikli scooter motorları gelişmiş elektrikli motorlardır ancak bazı durumlarda sıvı teması durumlarını kullanıcı da anlayamayabiliyor. Motor sürüş sırasında durdu veya elektrikli scooter’a gaz verince ilerlemiyor gibi sorunlar genelde bu şekilde yorumlanabilir. Bu tarz sorunlarda ilk etapta elektrikli scooter’ın motorunun bulunduğu tekerleği ilk etapta scooter’dan ayırıyoruz ve motorun söküm işlemini gerçekleştiriyoruz. Jant kapağının açılmasıyla birlikte ortaya çıkan manzara doğrultusunda fotoğraflama yaparak müşterimize bilgi sunuyoruz.

Genelde hava ve sıvı temasına açık olan elektrikli scooter’larda toz ve sıvı temasına bağlı olarak motorda çamur birikmesi sorunu görülebiliyor. Böyle durumlarda motorun bakır sargılı bobinli kısmı ve mıknatısların yer aldığı jantı tekerleği sökme işleminin sonrasında özel kimyasalla dolu havuza daldırarak temizliyoruz ve sonrasında oksitlenmeyi engelleyici malzemeler kullanarak ve mekanik noktalarda yağlama yaparak yeniden topluyoruz. Tekerleğin jant üzerine montajını takiben scooter bağlantısını gerçekleştirerek test sürüşü yapıyoruz ve müşteriye teslimini gerçekleştiriyoruz. Elektrikli scooter bobin sorunu gibi karşılaşılabilecek diğer ileri düzey sorunlarda da motor değişimi veya yeni motor taktırma değil; öncelikli olarak onarım ve düşük ücret anlayışı ile hareket ederek müşteri odaklı tutumumuzu koruyoruz.

TEKNOWAY olarak sizlere tavsiyemiz herhangi bir elektrikli scooter motor arızası tamiri durumu ile karşı karşıya kalmamak için ön tekerleğinizi her türlü darbeden koruyunuz. Alçak basamaklardan inme gibi işlemlerde bile scooter’ı durdurup elinizde taşımanız daha sorunsuz bir kullanım deneyimi için önemlidir.

Elektrikli Scooter Motor Arızası TamiriMi Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Mi elektrikli scooter’lar dünyada kalitesini ispatlamış ve en çok satan modeller arasındadır. Fakat yine de bu motor arızası tamiri durumu ile karşılaşmayacağınız anlamına gelmiyor. Daha önceden de bahsettiğimiz şekilde kullanıcı kaynaklı, servis kaynaklı veya üretici kaynaklı olarak motor arızası sorunu yaşayabilirsiniz. Kullanıcı kaynaklı ve servis kaynaklı sorunlar aslında biraz size bağlı. Kullanım talimatına harfiyen uyarak ve de scooter’a iki kişi binmek, yokuşta zorlamak, eşya taşımak, inik lastikle kullanmak, kaldırım çıkıp-inmek gibi davranışlardan kaçındığınız sürece Mi elektrikli scooter motor arızası yaşama şansınız oldukça düşüktür. Yine seçtiğiniz servisin uzmanlığı da motor arızası sorunu yaşamanızı engelleyecektir. Profesyonel Mi scooter servisi TEKNOWAY bakım sırasında motoru da kontrol ederek yapılması gereken herhangi bir şey olup olmadığı konusunda kullanıcıyı bilgilendirmektedir.

Teknik servisimizde Mi elektrikli scooter yeni motor, çıkma motor, ikinci el motor ve yedek parça seçenekleri stoklu olarak yer almaktadır. Tüm kullanıcılarımıza Mi elektrikli scooter motor arıza tespiti ve onarım ücreti konusunda yardımcı olmakta ve en uygun fiyat garantisi sunmaktayız. Servisimizde Mi elektrikli scooter motor tamiri işlemleri aynı gün yapılmakta ve tüm Türkiye’den ücretsiz kargo ile Mi elektrikli scooter motor tamiri için gelen birçok elektrikli scooter bulunmaktadır. Motor tamiri yapılan elektrikli scooter’lar yine aynı gün ücretsiz kargo ile tarafınıza gönderilmektedir.

Volta Elektrikli Scooter Motor Sorunu

İstanbul Kadıköy’de 20 yıla yakın süre ile teknik servis deneyimine sahip olan TEKNOWAY, scooter servisi hizmetini Volta için de vermektedir. Servisimizde Volta Teknopet serisi VT1 ve VT3 model elektrikli scooter’ların motor arızası tamiri yapılabilmektedir. Volta scooter sıvı teması veya kaza sonrası motor sorunu gibi sıkıntılar servisimizde aynı gün çözülebilmekte ve testler yapılarak müşteriye teslim edilebilmektedir. Diğer birçok markada olduğu gibi Volta elektrikli scooter modellerinde de motor ön tekerlek üzerinde yer almaktadır ve bu nedenle özenli şekilde kullanılmalı, bu alanda yeterli bilgiye sahip olmayan teknik servislerin müdahalesinden kaçınılmalıdır. Özellikle küçük tamir ve bakım işlemlerinde bile scooter’ın içinin açılabilme gibi ihtimaller olduğundan sıvı teması sonucu motor arızası gibi sorunların hiç yaşanmaması için tüm bakımları profesyonel düzeyde hizmet veren servisimiz TEKNOWAY’de yaptırmanızı öneririz.

Bazen kullanıcılar Volta elektrikli scooter’a başka marka motor takılır mı veya çıkma 250W scooter motoru, ikinci el 300W elektrikli scooter motoru gibi araştırmalar yapabilmektedir. Çıkma ve ikinci el ürünlerin güvenirliği tamamen nereden temin ettiğinizle ilgilidir. Müşteriden detaylı şekilde incelenmeden motorlarda birçok arıza ortaya çıkabilmektedir ancak henüz alım aşamasında bile detaylı inceleme yapılırsa, hem alış hem de satış sırasında hiçbir sorun ortaya çıkmayacağından yalnızca bu işte uzman olan servislerle iletişim halinde olmanızı öneririz.
Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Nitro Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Nitro elektrikli scooter’lar şu sıra E9 Plus ve HR-15 modelleri ile piyasada. Özellikle 350W motor gücüne sahip olan Nitro HR-15’in fiyatına göre performansıyla öne çıkan bir model olduğunu söylemek mümkün. Nitro elektrikli scooter modelleri de diğer birçok modelde olduğu gibi ön tekerlek jantına entegre edilmiş bir motor tasarımına sahip. Yollar veya farkına varılmadan geçilen kasis gibi sorunlar jantı eğerek motor kapağı ile arada mesafe oluşumuna yol açabilmektedir. Oluşan aralıktan zamanla giren toz, kum, su ve hava motor içinde pislik birikmesine yol açabileceği gibi oksitlenmeyi de hızlandırmaktadır. Her ne kadar elektrikli scooter’lar bakım gerektirmez cihazlar gibi görünse de aslında belirli aralıklarla servise gidip balata değişimi, fren ayarı, motor kontrolü gibi işlemlerin yapılması gerekmektedir.

Kullanım kılavuzuna tamamen uyarak ve zorlamadan keyfi yapılan kullanımlarda Nitro E9 Plus ve Nitro HR-15’te motor arızası sorunu ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Eğer Nitro E9 Plus hızlanma sorunu veya Nitro HR-15 motordan koku geldi, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor gibi tespitleriniz varsa teknik servisimizden randevu alarak ücretsiz arıza tespiti yapılmasını isteyebilirsiniz. Arıza tespiti sonrasında değişmesi gereken veya bakım gerektiren parçalar hakkında size bilgi verilecek ve onayınız sonrasında onarım gerçekleştirilecektir.

Voit Elektrikli Scooter Motor Arızası Hata Kodu

Voit elektrikli scooter’lar yapısal olarak diğer tüm elektrikli scooter’lar ile benzeşmektedir. Motor ön tekerlek üzerinde yer almaktadır. Birçok kullanıcı yağışlı havalarda elektrikli scooter kullanılır mı veya yağmurun motora zararı olabilir mi şeklinde sorular için cevap araştırması yaptığını biliyoruz. Elektrikli scooter’lar her ne kadar sıvı direnci olan araçlar olsa da zamanla gevşeyen bölgeler olabilmekte ve her ne kadar titiz olursanız olun hava ve sıvı girişine imkan sağlayabilecek aralıklar oluşabilmektedir. Dolayısı ile periyodik bakım gibi servis ziyaretlerinde özellikle motor koruyucu kapak ile jant arasında herhangi bir boşluk olup olmadığını sormanızı tavsiye ediyoruz. TEKNOWAY teknik servisi elektrikli scooter periyodik bakım işlemlerinde bu bölgede incelenmekte ve yalıtım ihtiyacı varsa gerçekleştirilmektedir.

Voit elektrikli scooter modelleri motor arızası konusunu dashboard üzerinden veya sesli uyarı ile, ayrıca Android arayüzü aracılığıyla kullanıcıya bildirebilmektedir. Fakat bazı durumlarda hata kodu veya sesli ikaz ortaya çıkmadan da tamir gerektiren motor arızaları ortaya çıkabilmektedir. Voit elektrikli scooter hız sorunu, motordan ses geliyor, yokuşta yavaşlıyor, zorlanınca duruyor veya şarjı çabuk bitiyor gibi şikayetler elektrikli scooter motor arızasının nedeni olabilir. Eğer benzer şikayetleriniz varsa herhangi bir arıza oluşmasını engellemek adına kafanızda planladığınızdan daha erken bir şekilde teknik servis ziyareti yapmanızı tavsiye ederiz.

Onvo Elektrikli Scooter Motor Tamiri Yapan Yerler

Teknik servisimiz TEKNOWAY, piyasadaki tüm elektrikli scooter modelleri için en gelişmiş teknik servis ekipmanlarına ve en deneyimli teknisyenlere sahiptir. Eğer herhangi bir sebepten ötürü Onvo elektrikli scooter motor tamiri yapan yerler arıyorsanız TEKNOWAY olarak size yardımcı olabiliriz. İstanbul Kadıköy’deki teknik servis merkezimize gelerek veya İstanbul dışı ücretsiz kargo hizmetiyle Onvo elektrikli scooter motor arızası tamiri işlemini gönül rahatlığı ile ve kredi kartı taksitle ödeme avantajıyla gerçekleştirebilirsiniz. Teknik servisimizde tüm elektrikli scooter motor onarımı işlemleri garantili olarak yapılmaktadır ve garanti süresi zarfında herhangi bir arıza oluşması durumunda da bu kez onarım ücretsiz şekilde gerçekleştirilmektedir.

Teknik servisimizde Onvo OV-006, Onvo OV-007 ve Onvo OV-011 başta olmak üzere tüm Onvo model elektrikli scooter’ların her türlü tamir ve bakım hizmetleri verilmektedir. Onvo elektrikli scooter’larda motor nerede sorusu modele göre değişmektedir. Bazı modellerde özellikle ön tekerleğe eklenen gelişmiş amortisörden daha fazla verim elde edebilmek adına motor arka tekerlek jantı içerisinde sunulmaktadır ve bu nedenle sökülmesi daha fazla profesyonellik gerektirmektedir. Elektrikli scooter’ın arka tekerleği nasıl sökülür gibi videoları izleyerek kullanıcıların bu işlemleri yapmasını güvenli sürüşü engelleyebileceği nedeniyle tavsiye etmiyoruz. Servisimizde Onvo scooter yedek parça fiyatları, geniş stok sebebiyle en düşük fiyat ile kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Ayrıca servisimiz her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakımını en uygun fiyat ve yüzde 100 müşteri memnuniyeti avantajıyla gerçekleştirmektedir.

Elektrikli Scooter Motor Arızası TamiriCitymate Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Citymate son zamanlarda elektrikli scooter söz konusu olduğunda sıklıkla tercih ediliyor. Tabii bunun da en önemli nedeni firmanın farklı güç, renk ve özelliklerde modellerle kullanıcıların beklentilerine tam anlamıyla cevap verebiliyor olması. Birçok farklı renkte, güçte ve özellikte üretilen Citymate elektrikli scooter tamiri TEKNOWAY’i tercih edebilirsiniz. Teknik servisimizde Citymate elektrikli scooter motor arızası tamirini en ucuz, en kolay ve en profesyonelce çözebilirsiniz.

Citymate üstün özellikleri ile kullanıcılarına en az sıkıntı yaratan elektrikli scooter’lardandır. Ancak her elektrikli scooter’da karşılaşılaşma ihtimali olan kullanıcı kaynaklı, servis kaynaklı veya üretici kaynaklı olarak motor arızası sorunları ortaya çıkabilir. Bu sorunlar arasında ancak kullanıcı kaynaklı olanlar adından belli olduğu üzere kullanıcılarla ilişkilidir. Dolayısıyla bunları engellemek de onlara bağlı. Bu yüzden bazı kullanım şartlarına uymak ve bazı hareketlerden de kaçınmak gerekir. Örneğin scooter’a iki kişi binmek, yokuşta zorlamak, eşya taşımak, inik lastikle kullanmak, kaldırım çıkıp-inmek kaçınmanız gereken hareketlerdendir. Elbette seçtiğiniz servisin elektrikli scooter alanında uzman olmasına da mutlaka dikkat edin. Çünkü TEKNOWAY gibi servisler herhangi bir bakım sırasında motoru da kontrol ederek ileride çıkacak bir arızanın önünü alabilirler.

Servisimizde Citymate elektrikli scooter yeni motor, çıkma motor, ikinci el motor ve yedek parça konusunda çok seçeneklidir. TEKNOWAY’de kullanıcılara Citymate elektrikli scooter motor arıza tespiti ve Citymate motor onarım ücreti olarak en uygun fiyat garantisi sunuyoruz. Citymate motor arızası tamiri işlemleri servisimizde aynı gün yapılmaktadır. Ayrıca Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo fırsatı ile Citymate elektrikli scooter motor tamiri için scooter’ınızı bize gönderebilirsiniz. Scooter’ın motor tamiri yapıldıktan sonra aynı gün ücretsiz kargo ile scooter kullanıcıya geri gönderilmektedir.

Hero Elektrikli Scooter Motor Sorunu

16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip TEKNOWAY olarak elektrikli scooter servis hizmeti verdiğimiz markalardan biri de Hero. Servisimizde Hero elektrikli scooter motor arızası tamiri aynı gün yapılabilmektedir. Motor arızasına en fazla sebep olan durumlar Hero scooter sıvı teması veya kaza sonrası motor sorunu olmaktadır. Hero scooter motor arızası tamiri ardından servisimizde testler yapıldıktan sonra scooter müşteriye teslim edilmektedir.

Birçok elektrikli scooter markasında olduğu gibi Hero elektrikli scooter modellerinde de motor ön tekerlek üzerindedir. Bu bölge darbelere açık olduğu için scooter özenli bir şekilde kullanılmalıdır. Herhangi bir motor arızası durumunda gittiğiniz teknik servisin bu alanda yeterli bilgiye sahip olmasına mutlaka dikkat edin. Her türlü tamir ve bakım işlemlerinde bile scooter’ın içinin açılabilme ihtimali olduğu için TEKNOWAY gibi profesyonel düzeyde hizmet veren servisleri seçin.

Teknik servis seçiminin önemi ile ilgili bir örnek verelim. Kullanıcılar Hero elektrikli scooter motor değişimi, çıkma 250W scooter motoru veya ikinci el 300W elektrikli scooter motoru tercihi yapabiliyorlar. Çıkma ve ikinci el ürün temini için her zaman güvenebileceğiniz servisleri seçin. Çünkü ikinci el motor alımında yeterli inceleme yapılamayabiliyor, bu da uzun ya da kısa vadede motor arızasına neden olabiliyor. Bu yüzden hem alım hem satım sırasında detaylı inceleme yapan uzman servislerle her zaman iletişim halinde olmanızı tavsiye ederiz.

Hoverway Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Hoverway elektrikli scooter’lar Unico modeli ile ile piyasada yer alıyor. 350W motor gücüne sahip olan Hoverway Unico fiyatına göre iyi performansa sahip bir model. Hoverway elektrikli scooter’da da motor diğer birçok elektrikli scooter modelinde olduğu üzere ön tekerlek jantının altında yer alıyor. Bozuk ve engebeli yollarda veya farkına varılmadan hızlı geçilen kasisler jantı eğebilir ve motor kapağını yerinden oynatabilir. Motor kapağındaki aralıktan içeri giren toz, kum, su ve hava motor içinde pislik birikmesine yol açabilir. Bu durum ayrıca sıvı temasına yol açarak oksitlenmeye de neden olabilir. Elektrikli scooter’lar nispeten basit araçlar da olsalar bakımlarının aksatılmaması gerekir. Bu yüzden belli aralıklarla servise gidip motor kontrolü, balata değişimi ve fren ayarı gibi işlemlerin yaptırılması gerekir.

Hoverway elektrikli scooter motor arızası kullanım şartlarına uyarak ve aleti çok zorlamadan keyfi bir şekilde kullanıldığında ortaya çıkma ihtimali oldukça düşüktür. Fakat Hoverway daha yavaş gidiyor, Hoverway motordan koku geldi, Hoverway hızlanma sorunu, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor gibi durumlar karşısında TEKNOWAY’den arıza tespit için randevu alabilirsiniz. Arıza tespitinden sonra scooter’da değişim veya bakım isteyen parçalar hakkında size bilgi verilir. Sizden alınan onay ile birlikte gerekli tamir işlemi gerçekleştirilir.

Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Hunter Elektrikli Scooter Motor Sorunu

16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de elektrikli scooter servisi hizmeti verdiği markalar arasında Hunter da bulunmaktadır. Hunter tek ve çift motorlu modelleri ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Servisimizde Hunter modellerin elektrikli scooter’ların motor arızası tamiri yapılabilmektedir.

En sık karşılaşılan motor arızası nedenleri olan Hunter scooter sıvı teması veya kaza sonrası motor sorunu servisimizde aynı gün içinde çözümlenir. Birçok elektrikli scooter modelinde olduğu gibi Hunter elektrikli scooter modellerinin de motorları ön tekerlek üzerindedir. Bu da scooter’ın darbelere en müsait yeri ön taraf olduğu için biraz daha özenli kullanımı gerektirir. Ayrıca elektrikli scooter konusunda tecrübeli servisler mutlaka tercih edilmelidir. Scooter’ınıza yapılacak küçük veya büyük herhangi bir işlemde scooter’ın içi açılabileceği için sıvı teması sonucu motor arızası gibi sorunlardan korumak için tüm tamir ve bakımları profesyonel düzeyde hizmet veren TEKNOWAY’de yaptırmanızı öneriyoruz.

Bazen kullanıcılar Hunter elektrikli scooter’a başka marka motor takılır mı veya çıkma 250W scooter motoru, ikinci el 300W elektrikli scooter motoru arayışına girebilirler. İkinci el veya çıkma ürün alımında önemli olan bu ürünleri nereden temin ettiğinizdir. Çünkü alım veya satım sırasında detaylı inceleme yapılmamış bir motorda arıza çıkabilme ihtimali yüksektir. Bu sebeple bu tip alışverişleri daha ciddi yapan profesyonel teknik servislerle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.

Razor Elektrikli Scooter Motor Arızası Hata Kodu

Razor birçok farklı özelliklerdeki çeşitli elektrikli scooter modelleri ile kullanıcıların taleplerine cevap vermektedir. Motor ön tekerlek üzerinde yer almaktadır. Scooter kullanımı ile ilgili en merak edilenlerden biri de yağışlı havalarda elektrikli scooter kullanılır mı veya yağmurun motora zararı olabilir mi şeklindedir. Elbette elektrikli scooter’lar üstleri açık oldukları belli bir sıvı direncine sahiptirler. Ancak zaman içerisinde bazı kısımları gevşeyebiliyor, aralıklar oluşuyor ve bu da sıvı temasına zemin hazırlayabiliyor. Dolayısıyla size tavsiyemiz Razor elektrikli scooter periyodik bakım ziyaretlerinizi aksatmamanız yönünde. Bu ziyaretlerde servisten özellikle motor kapağı ile jant arasında boşluk olup olmadığını kontrol etmelerini rica edin. TEKNOWAY teknik servisinde yapılan elektrikli scooter periyodik bakım işlemlerinde bu duruma dikkat edilir ve gerekmesi halinde motor kapağına yalıtım yapılmaktadır.

Razor elektrikli scooter modelleri motor arızası hakkında kullanıcıyı farklı şekilde haberdar edebilmektedir. Motor arızasını dashboard üzerinden veya sesli uyarı ile, ayrıca Android arayüzü aracılığıyla kullanıcıya bildirebilir. Tabii her motor arızası hata kodu veya sesli ikaz ile kullanıcıya bildirilemeyebilir. Bazı motor arızalarının kullanım veya sürüş sırasında bazı işaretleri vardır. Örneğin Razor elektrikli scooter hız sorunu, motordan ses geliyor, yokuşta yavaşlıyor, zorlanınca duruyor veya şarjı çabuk bitiyor gibi şikayetler elektrikli scooter motor arızasının nedeni olabilir. Razor elektrikli scooter’ınızda buna benzer şikayetleriniz varsa henüz periyodik bakım zamanı gelmemiş se bile teknik servisiniz ziyaret etmenizde fayda var.

Ninebot Elektrikli Scooter Motor Tamiri Yapan Yerler

16 yıllık teknik servis deneyimine sahip TEKNOWAY’de piyasada yer alan tüm elektrikli scooter modelleri için profesyonel ekipmanlara ve uzman personele sahiptir. Ninebot elektrikli scooter kullanıcıları motor tamiri için akıllarında herhangi bir soru işareti olmadan teknik servis arayışındakiler TEKNOWAY’e gelebilirler. Ninebot elektrikli scooter motor arızası tamiri işlemlerini İstanbul Kadıköy’de bulunan teknik servisimizi ziyaret ederek veya İstanbul dışındakiler de ücretsiz kargo hizmetiyle yaptırabilirsiniz. TEKNOWAY’de yaptırabileceğiniz tüm Ninebot elektrikli scooter motor onarımı işlemlerini kredi kartına taksitle ödeme imkanına sahipsiniz. Garanti süresi boyunca arıza oluşma durumunda ücretsiz onarım hakkına sahip olabilirsiniz.

Dayanıklı elektrikli scooter modelleri arasında yer alan Ninebot sürüş esnasında çok zorlanmadığı ve kullanım şartlarına uygun bir şekilde bir şekilde kullanıldığında motor arızası oldukça düşük ihtimaldir. Ninebot daha yavaş gidiyor, Ninebot motordan koku geldi, Ninebot hızlanma sorunu, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor veya benzeri şikayetleriniz olması halinde zaman kaybetmeden arıza tespit için TEKNOWAY’den randevu almanızı tavsiye ediyoruz. Arıza tespit işleminden sonra gerekli olması halinde değişim veya bakım isteyen parçalar size bildirilir. Onayınızın ardından onarım yapılarak scooter size teslim edilir.

Elektrikli Scooter Motor Arızası TamiriSegway Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Popüler elektrikli scooter modelleri arasında yer alan Segway kalitesini kanıtlamış markalar arasındadır. Tabii ne kadar kaliteli olursa olsun, motor arızası ile karşılaşma ihtimaliniz her zaman mevcut. Motor arızaları daha önce de belirttiğimiz üzere kullanıcı kaynaklı, servis kaynaklı veya üretici kaynaklı olabilmektedir.

Kullanıcı kaynaklı ve servis kaynaklı sorunlar sizin kullanım şartlarınız ve tercihleriniz ile direkt bağlantılıdır. Kullanım şartlarına uyduğunuz sürece ve de scooter’a iki kişi binmek, yokuşta zorlamak, eşya taşımak, inik lastikle kullanmak, kaldırım çıkıp-inmek gibi yanlışlardan uzak kalırsanız Segway elektrikli scooter motor arızası ile karşılaşma ihtimaliniz düşüktür. Diğer taraftan seçtiğiniz servisin profesyonel ve düzgün yaklaşımı da motor arızasından sizi koruyabilir. TEKNOWAY gibi işine titizlikle yaklaşan servisler her bakım sırasında motoru da kontrol eder. Motor ile ilgili yapılması gereken bir işlem varsa kullanıcıyı mutlaka bilgilendirir.

Teknik servisimizde Segway elektrikli scooter yeni motor, çıkma motor, ikinci el motor ve yedek parça seçenekleri de bulunmaktadır. Kullanıcılarımıza en uygun fiyatlı Segway elektrikli scooter motor arıza tespiti ve onarım ücreti hizmeti sunmaktayız. Segway elektrikli scooter motor tamiri servisimizde aynı gün içinde yapılmaktadır. İstanbul dışındaki müşterilerimiz ise ücretsiz kargo imkanı ile Segway elektrikli scooter motor tamiri yaptırabilirler .

Stmax Elektrikli Scooter Motor Sorunu

İstanbul Kadıköy’de 16 yıllık teknik servis deneyimine sahip olan TEKNOWAY olarak, elektrikli scooter servisi hizmeti verdiğimiz markalar arasında Stmax da yer almaktadır. Servisimizde tüm Stmax elektrikli scooter modellerinin motor arızası tamiri yapılabilmektedir. Motor arızaları arasında en sık Stmax scooter sıvı teması veya kaza sonrası motor sorunu servisimizde aynı gün tamir edilmektedir. Tamir sonrasında testleri yapılan Atmax elektrikli scooter müşteriye teslim edilebilmektedir.

Birçok elektrikli scooter modelinde olduğu gibi Stmax elektrikli scooter modellerinde de motor ön tekerlek üzerinde bulunur. Dolayısıyla darbelere en fazla müsait olan bu bölgeyi korumak için scooter’ı özenli kullanmak gerekir. Elektrikli scooter’larda küçük büyük fark etmeksizin scooter’ın içinin açılabilme ihtimali her zaman vardır. Bu sebeple iyi kapanmayan motor kapağı yüzünden sıvı teması sonucu motor arızası gibi sorular ortaya çıkabilir. Bunun gibi olumsuzluklardan Stmax elektrikli scooter’ınızı korumak için her türlü bakım ve tamir işlemlerinizi TEKNOWAY gibi profesyonel teknik servislerde yaptırmanızı öneriyoruz.

Bazı durumlarda kullanıcılar Stmax elektrikli scooter’a başka marka motor takılır mı veya çıkma 250W scooter motoru, ikinci el 300W elektrikli scooter motoru gibi konuları merak edebilirler. Her türlü ürün için geçerli olan şudur ki; çıkma ve ikinci el ürünlerin güvenilir olması için nereden temin ettiğinize dikkat edin. Çünkü müşteriden alınırken yeterince incelenmeyen bazı motorlarda kısa veya uzun vadede sorunlar ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden alım veya satım sırasında profesyonel davranan ve motorun tamamen sağlam lığından emin olduğunuz servislere gitmenizi öneriyoruz.

WalkerBug Elektrikli Scooter Motor Arızası Hata Kodu

WalkerBug elektrikli scooter modelleri fiyatına göre ürün kalitesi açısından değerlendirildiğinde son derece başarılı bir seçim. WalkerBug scooter’lar yapısal olarak diğer piayasadaki diğer elektrikli scooter’lara benzemektedir. Yani motoru diğer elektrikli scooter’lardaki gibi ön tekerlerğin üstündedir.
Elektrikli scooter kullanmaya yeni başlayan çoğu kullanıcı yağışlı havalarda scooter kullanmaktan çekinebilir. Çünkü yağmurun motora zararı olabilir mi emin olamayabilirler. Aslında WalkerBug da dahil olmak üzere tüm elektrikli scooter’lar yağmura ve sıvılara karşı dirençli olacak şekilde üretilmektedir. Ancak buna rağmen scooter’ların üzerindeki bazı bölgelerde zamanla gevşemeler olabilmektedir. İşte bu gevşeyen bölgelerde hava ve sıvı girişi olabilecek aralıklar meydana gelebilir. Bu yüzden herhangi bir teknik servis ziyaretinde özellikle motor koruyucu kapak ile jant arasında boşluk olup olmadığını kontrol ettirin. TEKNOWAY’e periyordik bakım gibi işlemler için gelen elektrikli scooter’lar detaylıca incelenmektedir. Eğer scooter üzerinde herhangi bir aralıkla karşılaşılırsa yalıtım yapılmaktadır.

WalkerBug elektrikli scooter modelleri motor arızası konusunu sesli uyarı veya dashboard üzerinden bildirmektedir. Diğer taraftan Android arayüzü aracılığıyla da kullanıcıya bilgi verilir. Tabii her arıza hata kodu veya sesli ikaz ile ortaya çıkamayabilir. WalkerBug elektrikli scooter motordan ses geliyor, yokuşta yavaşlıyor, zorlanınca duruyor hız sorunu, şarjı çabuk bitiyor veya hız sorunu gibi durumlar motor arızası ile ilgili olabilir. Benzer şikayetlere sahipseniz zaman kaybetmeden uzman bir teknik servisi ziyaret etmelisiniz.

Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri4NAVEE Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Xiaomi’ye ait NAVEE markası ve 2022’ye yaklaşırken piyasaya çıktı. Çok kısa zaman içerisinde de performans ustası NAVEE N65 ile tüm dünyadaki elektrikli scooter meraklılarının dikkatini çekti.

500W motor gücünde ve 10 inç tekerleklere sahip olan NAVEE N65 modeli 65 km menzili ile öne çıkıyor. NAVEE elektrikli scooter modelleri de diğer birçok modelin tasarımında olduğu gibi motoru ön tekerlek jantına entegre edilmiş. Fakat maalesef zaman içerisinde gidilen yollar nedeniyle jant eğilerek motor kapağında aralık oluşmasına neden olabiliyor. Bu aralıktan zaman içerisinde toz, kum, su ve hava girerek motor içinde pislik birikmesine yol açabilir. Elektrikli scooter’lar ne kadar ileri teknoloji aletler de olsalar periyodik olarak servise götürülerek motor kontrolü, fren ayarı veya balata değişimi gibi işlemlerin aksatılmaması gerekir.

Yine de düzgün bir şekilde kullanılan ve bakımı yapılan kullanımlarda NAVEE N65’te motor arızası sorunu çıkma ihtimali çok düşüktür. Fakat şayet NAVEE N65 hızlanma sorunu, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor veya NAVEE N65 motordan koku geldi gibi şikayetleriniz varsa teknik servisimizden ücretsiz arıza tespiti yaptırmak üzere randevu alabilirsiniz. Bu işlem sonrasında teknik servisimiz sizi değişimi ya da bakımı gerektiren parçalar hakkında bilgi verecektir.

Zero Elektrikli Scooter Motor Tamiri Yapan Yerler

Zero elektrikli scooterlar farklı modelleriyle kullanıcılarla buluşan popüler markalardan biridir. Bu modeller arasında 2000W elektrikli scooter ve 3200W elektrikli scooter gibi çok iddialı seçenekler yer almaktadır. Teknik servisimiz TEKNOWAY, Zero elektrikli scooter’lar için ileti teknoloji ekipmanlara ve uzman teknik servise sahiptir.

Zero elektrikli scooter motor arızası tamiri için İstanbul Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY’e bizzat kendiniz gelebilir veya İstanbul dışındaysanız ücretsiz kargo hizmetiyle işleminizi yaptırabilirsiniz. Teknik servisimizde motor tamiri veya diğer tüm tamir ve bakım işlemlerinizi kredi kartına taksitle ödeme avantajıyla gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca teknik servisimizdeki tüm elektrikli scooter motor onarımı işlemleri garantili olarak yapılmaktadır.

Teknik servisimizde tüm Zero model elektrikli scooter’ların her türlü tamir ve bakım hizmetleri verilmektedir. Servisimizde Zero scooter yedek parça fiyatları, geniş stok sebebiyle en düşük fiyat ile kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Ayrıca servisimiz her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakımını en uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti garantili olarak yapmaktayız.

Yakasuma Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Yakasuma elektrikli scooter’lar kalitelerini dünyaya ispatlamış markalardan biridir. Ne kadar kaliteli olursa olsun her elektrikli cihazda olduğu gibi Yakasuma elektrikli scooter’ın da arıza yapma ihtimali vardır. Bunlardan biri de motor arızasıdır.

Motor arızalarının kullanıcı kaynaklı, servis kaynaklı veya üretici kaynaklı olmak üzere üç farklı türü bulunmaktadır. Bunlardan kullanıcı kaynaklı ve servis kaynaklı sorunlar kullanıcılarla ilgilidir. Elektrikli scooter’larda motor arızası ile karşışalma ihtimali aslında düşüktür. Tabii bunun için kullanım talimatlarına uymak ve scooter’a iki kişi binmek, yokuşta zorlamak, eşya taşımak, inik lastikle kullanmak, kaldırım çıkıp-inmek gibi davranışlardan kaçınmak gerekir. Bunun yanında Yakasuma elektrikli scooter arızası tamiri veya bakımı için seçtiğiniz teknik servis de önemlidir. TEKNOWAY gibi alanında uzman ve profesyonel Yakasuma scooter teknik servislerinde bakım işlemlerinde motor da kontrol edilir. Motorun durumuna göre yapılması gereken bir işlem varsa müşteri bu konuyla ilgili bilgilendirilir.

Teknik servisimizde Yakasuma elektrikli scooter yeni motor, çıkma motor, ikinci el motor ve yedek parçaları stoklu olarak bulunmaktadır. Yakasuma elektrikli scooter kullanıcılarına uygun fiyat garantisi ile motor arıza tespiti ve onarımı yapmaktayız. Motor tamiri için teknik servisimize gelen müşterilerimiz aynı gün tamir hizmeti sunuyoruz. İstanbul dışındaki müşterilerimiz ise ücretsiz kargo avantajından faydalanarak Yakasuma motor arızası tamiri yaptırabilirler. Motor tamiri yapılan Yakasuma elektrikli scooter’lar yine aynı gün ücretsiz kargo ile müşterilerimize ulaştırılır.

Intouch Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Intouch elektrikli scooter’lar fiyat performans ürünü modelleriyle beğeni toplamaktadır. Özellikle 350W motor gücüne sahip olan Intouch Smarty Explorer Pro fiyatına göre performansıyla öne çıkan bir modeldir.

Intouch elektrikli scooter’larda da motor diğer birçok modelde olduğu gibi ön tekerlek jantına yerleştirilmiştir. Sürüş esnasında bozuk veya kasisli yollar jant ile motor kapağı arasında boşluk oluşmasına sebep olabilmektedir. Meydana gelen bu boşluklardan toz, kum, su ve havanın girmesiyle motorun içinde pislikler birikebilir. Bu da oksitlenmeye yol açabilir. Dolayısıyla Intouch elektrikli scooter sahiplerine belirli aralıklara teknik servise giderek motor kontrolünün yanı sıra balata değişimi, fren ayarı gibi işlemleri yaptırmalarını öneriyoruz.

Elektrikli scooter’lar motor arızasına kolay kolay rastlanmamaktadır. Kullanım şartlarına uyarak ve aleti zorlamadan özenli kullanımlarda motor arızasıile karşılaşma ihtimali azdır. Intouch hızlanma sorunu veya Intouch motordan koku geldi, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor gibi sorunlarınız olması durumunda arıza tespiti yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Bu ve benzer şikayetleriniz varsa teknik servisimizden ücretsiz arıza tespiti yaptırmak üzere randevu alabilirsiniz. Arıza tespitinden sonra tarafınıza varsa değişmesi ya da bakım yapılması gereken parçalar bildirilir. Onayınız alındıktan sonra da gereken işlem yapılır.

Elektrikli Scooter Motor Arızası TamiriMeka Elektrikli Scooter Motor Sorunu

16 yıldır İstanbul Kadıköy’de teknik servis hizmeti sunan TEKNOWAY olarak, scooter servisi verdiğimiz markalar arasında Meka da bulunmaktadır. Servisimizde motor gücü 350W olan Meka elektrikli scooter’ların motor ile ilgili her türlü arızası yapılmaktadır. Meka scooter sıvı teması veya kaza sonrası motor sorunu gibi arızaları servisimizde aynı gün içerisinde tamir edebiliyoruz. Yapılan testlerin ardından da Meka scooter motor arızasını tamamen çözerek müşterimize cihazını teslim ediyoruz.

Meka elektrikli scooter’da da birçok markada olduğu gibi motor ön tekerlek üzerinde bulunmaktadır. Her türlü ulaşım aracında en fazla darbelere açık yer ön taraf olduğu için scooter’ın özenli bir şekilde kullanılması gerekir. Ayrıca teknik servis seçiminde de özenli davranmak gerekir. Küçük veya büyük motor arızası demeden her türlü arıza için güvenebileceğiniz alanında uzman bir teknik servise gitmelisiniz. Çünkü her türlü tamir veya bakımda scooter’ın içinin açılabilme ihtimali vardır. Bu da düzgün kapanmayan bir motor kapağında sıvı temasına yol açar. Sıvı teması motorun en büyük düşmanlarından biri olduğundan her türlü bakım ve onarım işleminizi TEKNOWAY gibi profesyonel bir teknik serviste yaptırmanızı öneriyoruz.

Kullanıcılar kimi zaman Meka elektrikli scooter’a başka marka motor takılır mı veya çıkma 250W scooter motoru, ikinci el 300W elektrikli scooter motoru gibi konularda bilgi sahibi olmak isteyebilirler. Satın aldığınız ürün ne olursa olsun çıkma veya ikinci el ürünlerin güvenilirliği aldığınız yere göre değişir. Çünkü detaylı şekilde incelenmeden müşteriden alınan motorlar daha sonra başka bir müşteriye satıldığında ileride sorun yaratma ihtimali vardır. TEKNOWAY gibi uzman servislerde ikinci el veya çıkma motorlar satışa konulmadan önce detaylı incelemeden geçirilir, daha sonra müşterilere sunulur.

CyberSoul Elektrikli Scooter Motor Tamiri Yapan Yerler

Tasarımı, teknik özellikleri ve kalitesiyle öne çıkan CyberSoul elektrikli scooter modelleri piyasada oldukça ilgi görmektedir. CyberSoul scooter üstün özellikleri olmasına rağmen motor arızası ile karşılaşma olasılığınız vardır. Teknik servisimiz TEKNOWAY’de CyberSoul elektrikli scooter motor tamiri için profesyonel ekipmanlara ve uzman teknisyenler bulunmaktadır. CyberSoul scooter’ınızı gönül rahatlığıyla tamir için bize emanet edebilirsiniz.
CyberSoul elektrikli scooter motor arızası tamiri için İstanbul Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY’e bizzat kendiniz gelebilirsiniz. İstanbul dışındaki müşterilerimize de ücretsiz kargo fırsatıyla tamir hizmeti sunmaktayız. Ayrıca teknik servisimizde gerçekleştirdiğimiz her türlü tamir ve bakım işlemlerini kredi kartına taksitle ödeme avantajı da sunuyoruz. Buna ek olarak TEKNOWAY’deki motor tamiri dahil tüm tamir işlemleri garantili olarak yapılmaktadır.

Teknik servisimizde tüm CyberSoul model elektrikli scooter’ların her türlü tamir ve bakım hizmetleri verilmektedir. Servisimizde CyberSoul scooter yedek parça fiyatları, geniş stok sebebiyle en düşük fiyat ile kullanıcılarımıza sunulmaktadır. Ayrıca servisimiz her gün onlarca elektrikli scooter’ın tamir ve bakımını en uygun fiyat ve müşteri memnuniyeti garantili olarak yapmaktayız.

Bood Elektrikli Scooter Motor Arızası Tamiri

Kaliteli elektrikli scooter üreticileri arasında yer alan Bood elektrikli scooter’ların her türlü bakım ve onarım işlemlerini 16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip TEKNOWAY’de yapmaktayız.

Her türlü elektrikli cihazda olabildiği gibi Bood elektrikli scooter motor arızası ile karşılaşma ihtimali vardır. Motor arızaları kullanıcı, servis ve üretici olmak üzere üç farklı nedene dayanabilir.

Motor arızalarının nedenlerini incelediğimizde kullanıcı kaynaklı ve servis kaynaklı sorunlar doğrudan ve dolaylı olarak kullanıcıyla ilgilidir. Elektrikli scooter’lar çok komplike araçlar değildir. Elektrikli scooter motor arızası ortaya çıkma ihtimali de pek yüksek değildir. Tabii bunun için scooter’ı özenli kullanmak ve kullanım şartlarına uymak gerekir. Motor arızasına sebep olacak hatalı davranışlara örnek olarak elektrikli scooter’a iki kişi binmek, yokuşta zorlamak, eşya taşımak, inik lastikle kullanmak, kaldırım çıkıp-inmek gibi davranışları sıralayabiliriz.

Bood elektrikli scooter bakımı ve tamiri için seçtiğiniz teknik servisin uzmanlık derecesi de önemlidir. Çünkü TEKNOWAY gibi profesyonel Bood servislerde her türlü bakım ve tamir sonrasında motora da kontrol edilerek yapılması gereken bir şey olup olmadığına bakılır. Çıkan sonuç ile ilgili müşteri bilgilendirilir.

TEKNOWAY’de Bood elektrikli scooter yeni motor, çıkma motor, ikinci el motor ve yedek parça seçeneklerinin hepsi mevcuttur. Bood elektrikli scooter motoru ilgili bir şikayetiniz olması halinde servisimizde ücretsiz arıza tspiti yaptırabilirsiniz. Bood scooter motor arıası onarımını en uygun fiyat garantisi ile yapıyoruz. Bood elektrikli scooter motor tamiri işlemleri servisimizde aynı gün yapılmaktadır. İstanbul dışındaki müşterilerimize ise ücretsiz kargo ile Bood elektrikli scooter motor tamiri imkanı sunabiliyoruz. Motor tamiri yapılan elektrikli Bood scooter’lar aynı gün ücretsiz kargo ile geri gönderilmektedir.

Kugoo  Elektrikli Scooter Çalışmıyor

Kugoo elektrikli scooter modeli ile piyasada kendi kitlesini kazanmış bir markadır. Bunda fiyatları biraz yukarıda da kalsa sergilediği performansın yüksek olmasının payı oldukça büyüktür. Kugoo elektrik scooter’larda motor diğer birçok markanın scooter’ında olduğu gibi ön tekerlek jantının alt bölümünde bulunmaktadır. Bundan dolayı engebeli yollarda veya hızlı geçilen kasislerde scooter’ın jantı yamulabilir. Böyle bir durumda motor kapağının yerinden oynaması beklenen bir durumdur. Motor kapağında oluşan aralıktan içeri giren toz, kum veya su o bölümde pislik birikmesine sebep olabilir. Bu durum da sıvı teması yüzünden oksitlenme sorunu doğurabilir.

Elektrikli scooter’lar bir otomobil ya da motosiklet kadar komplike araçlar olmasalar da bakımlarına özen göstermek gerekir. Trafikte belli bir hızla kullanılmaları dolayısıyla güvenli olmaları şarttır. Bu yüzden motor bakımının yanı sıra lastik kontrolü, fren ayarı veya balata kontrolü gibi işlemler için periyodik olarak teknik servisin ziyaret edilmesi gerekir.

Kugoo elektrikli scooter kullanım şartlarına uyarak ve aleti özenli bir şekilde kullandığınızda motor arızası ortaya çıkma ihtimali pek yoktur. Ancak bazı durumlar Kugoo motor kontrolü yaptırmayı zorunlu kılabilir. Kugoo daha yavaş gidiyor, Kugoo motordan koku geldi, Kugoo hızlanma sorunu, şarjı daha az gidiyor, menzil azaldı, daha yavaş gidiyor gibi durumlar bunlar arasındadır.  Bunlar veya benzeri durumlardan biriyle karşılaştığınızda TEKNOWAY’den arıza tespit için randevu almanızı öneriyoruz. Yapılan arıza tespit işleminden sonra Kugoo scooter’da değişim veya bakım isteyen parçalar varsa size bilgi verilir. Onayınızı aldıktan sonra da gerekli işlem hayata geçirilir.

Bu gönderiyi paylaş