Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 inç

Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Scooter’lar için dolgu lastikler dayanıklı olmaları, hiçbir zaman patlamamaları, her koşulda sürüş güvenliğini sağlamaları ve bakım gerektirmemeleri nedeniyle son zamanlarda çok daha fazla tercih edilmeye başlandı. Malzeme ve üretim kalitesinin sağladığı dayanıklı ve sağlam TEKNOWAY TW 85 scooter lastikleri kullanıcılarını hızlı aşınma ve patlamalardan kurtarırken, minimum bakım ihtiyacı duyuyor.

Alışılagelmiş scooter tekerlekleri olan şişme scooter lastikleri ile kıyaslandığında birçok avantajı olan dolgu lastikler sayesinde scooter lastiği soğuktan iner mi, scooter hava kaçırıyor, scooter tekerleği şişirdikten sonra iniyor, scooter’ın tekerleğinden ses geliyor, lastiklerin yanakları çok ısınıyor, scooter’a binince lastik çok iniyor gibi şikayetleri yaşama ihtimalinizi neredeyse sıfıra iniyor. TW 85 dolgu scooter lastiğin sağladığı avantajlar sayesinde kullanıcıları scooter lastik değiştirme maliyeti veya scooter lastik yama yaptırma fiyatları ödemekten kurtarıyor. Müşterilerimize ihtiyaç duydukları Voit elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç olarak fayda maliyet açısından en avantajlı olan TW 85 dolgu lastikleri öneriyoruz.

Dolgu Lastik Nedir?

Dolgu lastik henüz çok fazla yaygın olmasa da halk arasında patlamaz lastik olarak bilinebilir. Hatta yanlış bir tabir de olsa dolma lastik diyen de vardır. Elektrikli scooter’larda dolgu lastik modelleri yeni olsa da aslında dolgu lastiklerin kullanım alanları hiç de az değildir. Örneğin ağır endüstri ortamında bile uzun ömürlülüğü sayesinde çokça tercih edilir. Günlük hayatımıza baktığımızda ise dolgu lastikleri bazı bisikletlerde, alışveriş arabalarında, kaykaylarda, çocuk scooter’larında ve daha birçok benzer alette görebiliriz.

Elektrikli scooter’lar için dolgu lastik ihtiyacı, cihazla birlikte gelen şişme lastiklerin kolay patlaması ve bakım gerektirmesi nedeniyle ortaya çıkmıştır. Standart şişme lastiğin dezavantajlarından biri hava basıncının sürekli kontrol edilmesi zorunluluğudur. Ayrıca scooter’ın iç lastiği yırtıldı, taş batması yüzünden scooter’ın lastiği delindi, scooter şambreli yama yaptırma, dış lastik tamiri gibi sorunların daha kolay ortaya çıkmasına zemin hazırlamaktadır. Bir de bazı durumlarda scooter’a iki kişi binmek durumunda kalabiliyor. Bu durum pek tavsiye edilmese de kısa süreli ve düz yollarda binilmesinde mahsur yoktur. İşte bu gibi durumlarda şişme lastikler scooter lastiği havasında bir şey olmasa da  engel geçişinde artan basınçla lastik patlamasına sebep olabilir.

Scooter Lastik Tamir Fiyatları

Scooter dolgu lastik yorumları olarak internette arama yaptığınızda karşılaştığınız tüm kullanıcı yorumlarının gayet olumlu olduğunu görebilirsiniz. Kullanıcı yorumları çoğunlukla güvenilirdir. Gerçekten de elektrikli scooter’lara özel olarak üretilen dolgu lastiklerin kazanımları çok fazladır. Ayrıca fiyatları yüksek bile olsa uzun vadede çok daha ekonomik olurlar. Diğer taraftan bakım ve tamir gerektirmedikleri için bu gibi işler için zamanınızı çalmazlar.

Elektrikli scooter dolgu lastiklerle ilgili en büyük endişe sert olmalarıyla ilgilidir. Oysaki günümüz scooter dolgu lastikleri ağırlığa göre yumuşak lastik hamuru olarak özel üretilmektedir. Dolayısıyla özellikle engel geçişlerinde şişme lastiklerden farksız bir şekilde sürüş rahatlığı sağlamaktadır. Elektrikli scooter’a dolgu lastik taktırma maliyetinin gözünüzü korkutmasına izin vermeyin. Çünkü bakım, tamir ve değişim maliyetlerini artık geride bıraktığınızı düşünürsek çok kısa zamanda kendisini amorti edeceğinden şüpheniz olmasın.

Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnçTW 85 Dolgu Scooter Lastik Kullanım Ömrü

Dolgu lastiklerin en büyük avantajı uzun ömürlülüğüdür. Ticaret odaları tarafından scooter dolgu tekerlek kullanım ömrü yaklaşık 10 yıl olarak tanımlanmaktadır. Bunun yanı sıra scooter dolgu lastik  kaç kilometre gider sorusuna cevaben yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

Hava basıncı sorunu yaşamayan dolgu lastikler her koşulda iyi bir yol tutuşu ve yuvarlanma direnci sunmaktadırlar. Şişme lastiklerde ise basıncı düştüğünde yuvarlanma direnci yükselir, bu da daha fazla batarya harcamasına ne den olur. Oysa TW 85 dolgu lastiklerde bu sorunların hiçbiriyle karşılaşma olasılığınız yoktur.

İşin aslı dolgu scooter lastik kullanım ömrünü biraz da kullanıcı belirlemektedir. Örneğin her gün taşlı yollarda scooter kullanımı lastik dişlerinin daha hızlı erimesine sebep olarak 10 yıllık veya 10 bin km’lik scooter dolgu lastik kullanım ömrünü daha aşağı çekebilir. Ayrıca her taşıtta geçerli olan en az gaz ve en az fren yaklaşımı da lastiklerin daha az yıpranmasında etkili olacaktır. Ancak gerçek şu ki ortalama olarak şişme lastiklerin her sene birkaç kez patlayabileceği veya hava kaçırma nedeniyle servis ihtiyacı doğurabileceği düşünülürse scooter’ı alır almaz dolgu lastik taktırmak en mantıklı kararlardandır.

TW 85 Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Elektrikli scooter servisi farklı uzmanlıklar gerektirmektedir. Elektrikli scooter servisi olarak hizmet veren bir yer fosil yakıtlı scooter’lardan edinilen bilgi birikimiyle size dolgu lastik takma konusunda yardımcı olabilir. Ancak elektrikli scooter’ın bir de mekanik tarafla uyum içerisinde çalışan elektronik tarafı ve açma-kapama sırasında uzmanlık gerektiren birçok püf noktası var. Tüm motorlu taşıtlarda olduğu gibi lastiklerin iç ve dış tarafları ayrıca bağlama yönleri de vardır. Elektrikli scooter dolgu lastik bağlama yönü gibi ayrıntılara dikkat edilerek montaj yapılması gerekmektedir. Teknik servisimiz TEKNOWAY’de lastik takma işlemi öncesinde jant eğriliği gibi bir sorunun olup olmadığını inceliyoruz. Ayrıca dolgu lastik takma sonrasında scooter dolgu lastik balans kontrolü yapıyoruz.

Günümüzde birçok kullanıcı gerekli teknik deneyime sahip olmayan servislerde yapılan lastik işlemleri sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, lastik değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor gibi sorunlar yaşayabiliyor. Bu nedenle scooter dolgu lastik değişimi başta olmak üzere lastikle ilgili her konu özel tecrübe gerektirmektedir. İstanbul Kadıköy’de bulunan TEKNOWAY olarak 16 yıllık bilgi birikimimiz ile elektrikli scooter servisi olarak hizmet veriyoruz. Servisimizde scooter lastik değişimi dahil tüm tamir işlemleri için ücretsiz kargo ile tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz.

Voit Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 Inç

TW 85 Dolgu Lastik Yakıt Tüketimi

Dolgu lastik kullanımına yabancı scooter kullanıcıları yakıt tüketimi konusunu merak edebilmektedir. Dolgu lastik daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu lastik daha mı az yol yapar veya dolgu lastik motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorularla karşılaşabiliyoruz. Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü de yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz.

Dolgu lastik yakıt tüketimi konusuyla ilgili faklı düşünceler vardır. Dolgu lastikler daha mı fazla yakıt harcar sorusunun cevabının evet olduğunu söyleyebiliriz. Scooter’ınız tek bir şarjla 55 kilometre menzil yapabiliyorken,  bu 54’e veya 53’e düşebilir. Aslında bunu daha fazla güç harcama olarak niteleyemeyiz. Sonuçta şişme lastiklerde de havasına dikkat edilmediğinde veya sürüş sırasında havası indiğinde 50 km menzil görme şansınız bile olmayabilir.

Bir de dolgu lastiklerin ağır olmasından olumsuz bir özellik olarak bahsedebilirler. Açıkçası scooter dolgu lastik avantajlarını tecrübe ettikten sonra bu söylemlerin hiç önemli olmadığını anlayabilirsiniz. Dolgu lastiklerin biraz daha ağır olduğu gerçek. Ancak sağladığı avantajların yanında ağır olmasının sorun olarak görülmesi pek mümkün değil. Dolgu lastik kullanan Voit elektrikli scooter kullanıcıları lastiklere hava basma ihtiyacı duymazlar. Ayrıca scooter lastik tamiri için para ve zaman da harcamazlar.

En İyi Voit Elektrikli Scooter Servisi Tavsiyesi

Günümüzün popüler aracı olan elektrikli scooter servisi olmak ekstra uzmanlık gerektiren bir iştir. Elektrikli scooter tamiri hem mekaniği, hem de elektroniği bilmeyi gerektirir. Ayrıca scooter modellerine de hakim olmayı şart koşar. Yani örneğin herhangi bir elektrikli scooter lastik değişimi sonrasında scooter’ın verdiği tepkiler değişebilir. Bu durumu anlayabilecek kadar kadar ürünleri bilmek gerekir.

16 yıllık teknik deneyime sahip TEKNOWAY olarak dolgu lastik değişimi hizmetine dahil olarak, scooter’ınızı tam bir bakımdan geçirerek güvenli ve rahat bir sürüş için gerekli her şeyi yapıyoruz. İstanbul dışında yaşayan ve servisimize gelemeyen müşterilerimizin yeterli tecrübeye sahip olmayan servislere gitmelerini engellemek için ücretsiz çift yön kargo ile elektrikli scooter dolgu lastik takma hizmetini sunuyoruz. Voit elektrikli scooter dahil olmak üzere her marka elektrikli scooter tamiri ile ilgili tüm konular için 0 (537) 958 02 02 no’lu çağrı merkezi numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi paylaş