Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600W Pro elektrikli scooter, ön ve arkada 2 adet 800W güç üreten motorları sayesinde dik rampaları tam performanslı bir şekilde zorlanmadan çıkabilmektedir. Diğer taraftan Scoowy 1600W Pro, 15A lityum bataryası ile tek ya da çift motor kullanım seçeneği sunarak uzun menzil sürüş olanağı da sağlar. Scoowy 1600 scooter’ın sağlam ön ve arka disk fren sistemi ile daha güvenli ve rahat bir sürüş yapılırken, dolgu patlamayan lastikleri de sürüş sırasında yaşanan lastik sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Scoowy 1600 sahipleri 10 inç dolgu lastikler sayesinde birçok avantaj elde ediyorlar. Genelde şimdiye kadar piyasada tercih edilen elektrikli scooter modelleri 8.5 inç olduğundan dolgu tekerlek çeşitleri de ağırlıklı olarak 8.5 inç olarak piyasadaki yerini aldı. 10 inç lastiklerle Scoowy 1600 daha fazla sürüş rahatlığı ve güvenliği sağlamaktadır. Scoowy 1600 lastik değişimi işlemine sahip olduğu patlamaz lastikleri sayesinde çok fazla ihtiyaç duyulmamaktadır.

Dolgu Lastik Ne Demektir?

Dolgu scooter lastik ne demektir bunu merak eden birçok kullanıcı bulunmaktadır. Dolgu scooter lastik birebir şişme lastiklerle aynı görünüme sahiptir ancak avantaj olarak patlamaması ve havasının inmemesi ile öne çıkmaktadır.

Dolgu lastiklerin içinde ne olduğu merak edilen ayrı bir konudur.  Dolgu lastiklerin içinde lastik hamurunu oluşturan kauçuk ve petrol esaslı maddeler bulunmaktadır. Dolayısıyla hava ile şişirilen bir bölüm olmadığı için scooter’da lastiğin havası iniyor, ön lastik sürekli hava kaçırıyor, arka lastik havası hemen iniyor, lastik yamadan sonra hava kaçırıyor, soğuk havada lastik iniyor, hava bastıktan sonra lastiklerden ses geliyor gibi sorunlar yaşanmamaktadır. Ayrıca dolgu lastikler sürüş sırasında lastiğe çivi battı, lastiği cam kesti, lastik delindi gibi sıkıntıları da yaşamazlar. Böylelikle Scoowy 1600 10 inç lastikler, kullanıcıların kaza ihtimalini çok büyük oranda düşürebilmektedir.

10 İnç Dolgu Lastik Ölçüsü

10 inç rakamı dolgu tekerleğin büyüklüğünü ifade eder; yani buradaki 10 inç değeri tekerleğin dış çapını gösterir. 1 inç uzunluk 2.54 cm’e denk gelmektedir ve bu durumda biz de kabaca 10 inç dolgu lastik ölçüsü için 25 cm diyebiliriz. 25 cm’lik bu ölçü modelden modele değişebilmektedir. Kimi modeller diş yapısı nedeniyle 22 cm dolgu lastik kategorisine girmektedir. Yine modeline göre 23 cm dolgu lastik, 24 cm dolgu lastik, 25 cm dolgu lastik ve 26 cm dolgu lastik gibi seçeneklerden bahsedilebilir.

Genelde 10 inç dolgu lastik jant çapı tüm modeller için aynı olmaktadır ancak yine de elektrikli scooter jant çapına uyumlu dolgu lastik tercih etmek gerekir. Dolgu lastik diş yapısı, lastik paterni de dış çap miktarı üzerinde etkili olabilmektedir. Sürüş şartları kişiden kişiye değiştiği için servisimizden 10 inç dolgu lastik tavsiyesi alabilirsiniz. 10 inç dört mevsim dolgu lastik, 10 inç yaz dolgu lastik, 10 inç kış dolgu lastik gibi birçok seçenek bulunmaktadır.

Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600 Scooter 10 İnç Dolgu Lastik Faydaları ve Zararları

Scoowy 1600 scooter 10 inç dolgu lastik faydaları ve zararları hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. 10 inç dolgu lastik faydaları nedir ilk olarak bu konuya ele alalım. 10 inç dolgu lastikler patlamaz lastik olarak da bilinir. Bu nedenle sizi asla yolda bırakmaz. Ayrıca sürüş sırasında scooter’ın ön tekerleğe çivi battı ve aniden lastik patladı gibi durumlar da dolgu lastiklerde yaşanmayacağından kesinlikle dolgu lastik kullanmak daha güvenlidir denebilir. Scooter’ı sürerken ön lastik patlaması en büyük kaza nedenlerinden biridir çünkü virajlarda hakimiyeti doğrudan kaybettirir.

Can güvenliği dışında 10 inç dolgu lastikler uzun vadede daha ekonomik fiyat avantajı ile ön plana çıkar. 10 inç scooter tekerleği tamiri için hem zaman hem de para harcamanız gerekir. 10 inç scooter tekerleği nerede tamir ettirilir bulmalı, gidip gelmeye yol masrafı yapmalı, scooter’ı taşımalı ve lastik onarımı için de malzeme ve işçilik ücreti ödemelisiniz. Tüm bunlar işinizden gücünüzden ayrı kalmak, belki de hafta sonu neredeyse bir günü buna ayırmak demek. 10 inç dolu lastik kullanıcıları ise bu sorunlarla hiçbir zaman uğraşmamaktadır. Eski dolgu lastik modellerinin batarya ve anakart üzerinde olumsuz etkilerinin olduğu söyleniyordu ancak 10 inç dolgu lastiklerin anakarta zararı var mı veya 10 inç dolgu lastiğin batarya tüketimine etkisi gibi soruların olumsuz bir cevabı yoktur.

Scoowy 1600 Scooter Dolgu Lastik Yorum

Dolgu lastiğin scooter kullanımına etkisi İstanbul Kadıköy’de hizmet veren TEKNOWAY scooter servisi merkezimize en çok gelen sorular arasında. Dolgu lastik hızı azaltır mı, dolgu lastik daha mı fazla pil harcar, dolgu lastik patlar mı, dolgu lastik daha mı uzun dayanır, dolgu lastik virajlarda kayar mı, dolgu lastik yağmurlu havalarda kullanılır mı, dolgu lastik dişleri daha mı çabuk erir gibi sorular almaktayız.

Öncelikle belirtmeliyiz ki 10 inç tamamen dolu dolgu lastik, delikli dolgu tekerlek veya oluklu dolgu teker hangisi olursa olsun size lastik patladı, scooter yolda kaldı, scooter’ın lastiği sürekli iniyor, scooter lastiği nerede tamir edilir, scooter şambreli fiyatı, scooter lastiğini sökme, lastiğe yama yaptırma, scooter iç lastik tamiri, scooter’a batan vidayı çıkartma, scooter’ın lastiğini cam kesti gibi sorunların yaşanmasını tamamen engeller ve kaza yapma ihtimalinizi düşürür. Dolgu lastikler hava koşullarından ve yoldaki zarar verici etkenlerden etkilenmediğinden her şekilde kesintisiz bir sürüş imkanı sağlarlar ve bu nedenle artık daha fazla tercih edilmekteler.

Scoowy 1600 Lastik Değişimi

Scoowy 1600 Scooter 10 İnç Dolgu Lastik Fiyatı

Scoowy 1600 scooter dolgu lastik fiyatı şişme lastik fiyatı ile kıyaslandığında daha yüksektir. Bunun en temel nedeni üretimde daha fazla hammaddeye ihtiyaç duyulmasıdır. Yani 10 inç dolgu tekerlek neden daha pahalı veya dolgu lastik fiyatları neden daha yüksek diye araştırma yapıyorsanız temel neden budur. 10 inç patlamaz dolgu lastik fiyatları özellikle hammaddenin petrole bağlı olması nedeniyle daha yüksek çıkmaktadır; üretim sırasında şişme lastiklerin hava ile dolu olan kısmı dolgu lastiklerde lastik hamuru malzemesi ile doldurulmaktadır ve böylece patlamayan scooter lastiği farkı konusuna da cevap vermiş oluyoruz.

Scooter’lar konusunda tecrübe kazanmış birçok kullanıcı bugün yeni scooter’a dolgu lastik taktırma işlemini hemen yaptırmaktadır. Çünkü şişme tekerlek patlaması durumunda çıkacak olan masraf ve zaman kaybı böylece doğrudan dolgu tekerlek yatırımıyla önlenebilmektedir. 10 inç dolgu lastik fiyatı olarak TEKNOWAY’de müşterilerimize en uygun fiyatları sunuyoruz. Scoowy 1600 10 inç dolgu lastik değişimi servisimizde aynı gün birkaç saat içerisinde gerçekleştirilmektedir.

Scoowy 1600 10 İnç Dolgu Lastik Değişimi

16 yıllık deneyimimizle TEKNOWAY olarak daha önce hizmet verdiğimiz müşterilerimiz tarafından Scoowy 1600 10 inç dolgu lastik değişimi için servis tavsiyesi olarak gösterilmekteyiz. İstanbul’da dolgu lastik nerede taktırılır, en ucuz 10 inç dolgu lastik fiyatları, scooter’a kargo ile dolgu lastik taktırma, dolgu lastik taktırmak için teknik servis, 10 inç dolgu lastik tavsiyesi ve benzeri konular için 0 (537) 958 02 02 numaralı telefondan teknik servis merkezimize ulaşabilirsiniz. İstanbul’da dolgu lastik teknik servisi hizmetimizi tüm Türkiye için vermekteyiz. Scoowy 1600 scooter’ınızı ücretsiz kargo ile bize göndererek 10 inç scooter dolgu lastik değişimi işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Servisimizde ayrıca kargo ile elektrikli scooter tamiri, e-scooter lastik onarımı, e-scooter yedek parça fiyatları konusunda en geniş kapsamlı ve garantili hizmet alabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş