Volta Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Frugal Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 inç

Volta Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Volta Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Son yılların gözde araçlarından elektrikli scooter’lar özellikle büyük şehirlerde trafiğe takılmadan istenilen yere ulaşabilmeyi sağlamaları sayesinde yaygınlaştı. Ayrıca park etme sıkıntısından ve yakıt masrafından kurtarmasının yanında yaz aylarında açık havada sürüş keyfi sayesinde yaş ve cinsiyet fark etmeksizin birçok insanın faydalandığı bir ulaşım aracı haline geldi. Güvenli ve konforlu elektrikli scooter kullanımı için en önemli parçaların başında gelenlerden biri lastiklerdir.

Son dönemin trendlerinden biri olan elektrikli scooter markalarından biri de Volta. Teknik servisimize scooter lastik değişimi veya lastik tavsiyesi maksadıyla gelen müşterilerimize Volta elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç hakkında bilgiler sunuyoruz.

Elektrikli scooter lastikleri havalı (şişme) ve dolgu lastik olmak üzere ikiye ayrılabilir. Şişme scooter lastikleri standart olarak otomobillere, motosikletlere ve bisikletlere takılan lastiklerdir. Dolgu scooter lastiklerin ise en büyük avantajı patlamamaları ve bakım gerektirmemeleridir. Dolgu lastiklerin diğer avantajları da farklı zemin şartlarında sürüş yapıldığında kendini göstermektedir. Patlamayan scooter lastiği veya havası inmeyen scooter lastiği dendiğinde akla dolgu lastik modeller gelmelidir. TEKNOWAY olarak kullanıcılarımızı en dayanıklı scooter lastiği ile buluşturma hedefimiz doğrultusunda TEKNOWAY dolgu lastiklerinin üretiminde kaliteli malzeme kullanmayı ilk sıraya koyduk.

Scooter Dolgu Lastik Nedir?

Dolgu lastik daha çok bisiklet kullanıcılarının yabancı olmadığı bir lastik türüdür. Dolgu scooter tekerlek aslında havasız scooter lastiktir. Lastiğin iç gövdesinde hava yerine  dolgu malzemesi bulunmaktadır. Dolayısıyla lastiğin içinde hava bulunmadığı için scooter lastikleri patlama veya hava kaçırma ihtimali yoktur. Dolgu lastikler neden üretiliyor merak edilen konular arasındadır. Kauçuk ve petrol gibi hammaddelerden üretilen dolgu lastik içi dolu bir lastik olduğu için biraz daha maliyetlidir. Bu sebeple dolgu lastik fiyatı şişme lastik fiyatı i e karşılaştırıldığında biraz daha yüksektir.

Volta scooter’lar da dahi olmak diğer marka elektrikli scooter’ların üzerinde gelen lastikler çoğu zman şişmedir. Çünkü firmalar genellikle düşük maliyetlerle üretim yapmayı tercih ederler. Bu sebeple daha fazla üretim maliyetı olan dolgu lastik gibi bir ekstrayı dahil etmek istemezler. Scooter dolgu tekerlek tecrübesi olmayan kullanıcıların aklında dolgu lastik iyi midir, dolgu lastik sürüş rahatlığını engeller mi, dolgu lastik titrer mi veya scooter’a zarar verir mi gibi sorular olabilmektedir. Ancak sürüş konforunu ve bakım kolaylığını yaşadıktan sonra başka bir alternatif düşünemezler. TEKNOWAY olarak TW 85 dolgu lastik 8.5 inç ile  kullanıcılara en düşük dolgu lastik fiyatları sunduğumuzu söyleyebiliriz.

TW 85 Scooter Tekerleği Kullanım Ömrü

Dolgu tekerlek deyince ilk akla gelen özelliği uzun ömürlü lastik olmasıdır. Ticaret odalarının dolgu tekerlek kullanım ömrü yaklaşık 10 yıldır tanımlamasını dolgu lastikli scooter kullanıcıları da kolaylıkla teyit edebilir.  TW 85 scooter dolgu lastik 8..5 inç ile kaç kilometre gidilebilir sorusuna cevaben yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

TW 85 dolgu tekerlekler inme ve patlama ihtimalleri olmadığı için hava basıncı ihtiyacı istemediklerinden her türlü yol şartında iyi bir yol tutuş sergilemektedirler.  TW 85 dolgu tekerlek kullanmanın faydalarından birini de şişme tekerlekte yaşanılan olumsuzluklardan birine değinerek anlatabiliriz. Şişme lastiklerin basıncı düştüğünde yuvarlanma direnci yükselir ve daha fazla batarya batarya harcamaya başlarlar. Ancak bu durum TW 85 dolgu scooter tekerleği için geçerli değildir. Dolgu scooter lastiklerde kullanım ömrünü belirleyen biraz da kullanıcının kendisidir. Örnek vermek gerekirse her gün taşlı yollarda scooter kullanımı dişlerin çok daha hızlı erimesine sebep olur ve böylece 10 yıllık veya 10 bin km olarak biçilen scooter dolgu lastik kullanım ömrü çok daha aşağıya iner.

Elektrikli scooter kullanımında her taşıt için geçerli olan en az gaz ve en az fren yapma ilkesi, dolgu lastik yıpranma oranını azaltmak için çokça faydalıdır. Özetle aslında şunu diyebiliriz ki şişme lastiklerin her sene ortalama olarak birkaç kez patlama veya hava kaçırma nedeniyle servis ihtiyacı olabileceği düşünülürse, Volta elektrikli scooter sahibi olur olmaz dolgu lastik taktırmak birçok açıdan en akıllıca karar olacaktır.
Volta Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Dolgu Lastiğin Avantajları

TW 85 dolgu scooter lastiklerinin avantajları elbette ilk sırada patlamamaları ve bakım gerektirmemeleridir. İlk etapta satın alma maliyeti bakımından dolgu lastik fiyatları daha yüksek olsa da uzun vadede şişme scooter lastiklerine göre çok daha avantajlı bir hale geleceğinize emin olabilirsiniz. Scooter lastiği soğuktan iner mi, scooter hava kaçırıyor, scooter tekerleği şişirdikten sonra iniyor, scooter’ın tekerleğinden ses geliyor, lastiklerin yanakları çok ısınıyor, scooter’a binince lastik çok iniyor şeklindeki şikayetleri dolgu tekerleklerde yaşama şansınız bulunmuyor.

TW 85 dolgu scooter lastiklerinin avantajlarından bir diğeri de sizi scooter lastik değiştirme ücreti veya elektrikli scooter lastik yama yaptırma fiyatları ödemekten kurtarmasıdır. Böylece bu işlere harcayacağınız zamanı size kazandırır. 16 yıllık deneyime sahip teknik onarım kadrosu ile İstanbul Kadıköy bölgesinde en iyi scooter servisi olan TEKNOWAY, scooter’a TW 85 dolgu tekerlek taktırma maliyeti konusunda müşterilerine ücretsiz kargo ile scooter dolgu lastik değişimi imkanı sağlayarak hizmet alanlarına benzersiz bir yeniliği daha ekliyor; ön plana çıkmayı başarıyor.

Dolgu Lastik Hızı Etkiler mi?

Dolgu scooter lastiği taktırmak isteyen kullanıcıların aklına gelen ilk sorular dolgu lastik tüketimi artırır mı, dolgu tekerlek hızı azaltır mı, dolgu lastik virajlarda güvenli mi, scooter’a daha büyük dolgu tekerlek takılır mı gibi sorulardır. Dolgu scooter tekerlek seçenekleri yapıları itibariyle birbirinden farklı olabilir. Dolgu tekerlek taşıma kapasitesi, dolgu tekerlek ölçüleri ve yol tutuşu modelden modele değişebilir. Günlük hayatta Volta elektrikli scooter kullandığınız zemine göre dolgu lastik nasıl seçilir bu konuda teknik servisimize ulaşarak yardım alabilirsiniz.

Düz yolda daha düz ve hız yapabileceğiniz bir dolgu lastik seçmeniz avantajınıza olacaktır ancak yağışlı günler için dolgu lastik tavsiyesi de kış koşullarında elektrikli scooter kullanmak isteyenler için önem taşımaktadır. Dolgu lastiklerin hıza etkisi lastik modelinin dış çapı ile ilgilidir, dış çevresi daha uzun bir lastik ile aynı dönüş sayısında daha uzun yol yapılabilir ancak bu kez de motorun biraz daha zorlanması yani bataryanın daha erken tükenmesi olumsuz bir neden olarak karşınıza gelebilmektedir. Bozuk yollara uygun TW 85 dolgu lastik 8.5 inç modelleri Volta elektrikli scooter’ın virajda kayma sorununu en aza indirir.

 

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Yorum

TW 85 elektrikli scooter dolgu lastik kullanıcı yorumları son derece dikkat çekici düzeydedir. Lastik sertliğinin hep aynı düzeyde olması nedeniyle batarya sürekli olarak yüksek verimle kullanılmakta ve genel anlamda toplam şarj etme sayısında azalma olduğundan bataryanın scooter içindeki ömrü artış göstermektedir. Bunun dışında dolgu lastiklerin kullanım ömrü şişme lastiklere göre daha uzundur; çünkü kesici ve delici malzeme batmasına karşı dolgu scooter tekerlekleri daha dirençlidir. TW 85 scooter dolgu lastik 8.5 inç bakım ihtiyacı duymaz. Çünkü sadece bir kere takılırlar ve scooter’ı satana kadar çıkarılma ihtiyacı duymazsınız.

Dolgu lastiklerin hiçbir surette zarar görme şansı yoktur ancak merak edilen dolgu lastikler erir mi, dolgu lastikler kaç ayda erir gibi konularda şişme lastiklere göre çok daha avantajlı olduklarını söyleyebilmek mümkün. Özellikle TW 85 dolgu lastik 8.5 inç  modelleri artık konfor anlamında da avantaj ve güvenlik sağlar hale gelmiştir. Dolgu lastiklerin fren mesafesi iyi midir, dolgu lastikler yağmurda kayar mı veya dolgu lastiklerin yol tutuşu gibi sorular da kullanıcılar tarafından merak edilmektedir. Bu açıdan elektrikli Volta scooter’da TW 85 dolgu tekerlek kullanmak isteyenlerin herhangi bir dezavantajı bulunmayacaktır.
Volta Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Kargo ile Volta Scooter Lastik Değişimi

TEKNOWAY olarak servis merkezimizde kargo ile Volta elektrikli scooter lastik tamiri ve ücretsiz kargo ile dolgu tekerlek taktırma gibi işlemler için hizmet veriyoruz. Servis merkezimize scooter dolgu teker değişimi ile gelen scooter’lara aynı gün yeni tekerlekleri takılarak çıkışı yapılmaktadır. Volta scooter’ınız için İstanbul Kadıköy bölgesinde 8.5 inç dolgu lastik taktırma konusunda uzman olan servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca periyodik bakım, fren lambası değişimi, göbek-gidon ayarı, fren sıkılaştırma, dashboard’a koruyucu taktırma, scooter batarya kalibrasyonu gibi işlemlerinizi gönül rahatlığı ile profesyonel bir ortamda yaptırabilirsiniz.

İkinci el elektrikli scooter alan yerler arasında hizmeti ve müşteri memnuniyeti ile ön plana çıkmayı başaran firmamızda elektrikli Volta elektrikli scooter’lar için çanta veya hava pompası gibi aksesuarları da inceleyebilir ve en uygun fiyat garantisiyle alışveriş yapabilirsiniz

 

 

Bu gönderiyi paylaş