1300W KUGOO GORILLA Elektrikli Scooter

1300W KUGOO GORILLA Elektrikli Scooter

Büyükşehirlerin trafik kaosu, park yeri sıkıntısı ve otopark ücretleri için elektrikli scooter’lar birebir. Geçtiğimiz dönemlerde pandemi ve artan yakıt fiyatlarının da elektrikli scooter kullanıcı sayısının önemli ölçüde artmasında etkisi oldu. Günümüzde artık neredeyse her sokaktan çıkan veya her direğe bağlanmış bir elektrikli scooter görebilmeniz mümkün. Günlük 25-30 km yolculuk ihtiyacını karşılayacak düzeyde modeller aslında birçok kullanım senaryosu için yeterli ancak rutin dışına çıkmak gerektiğinde, yani iki kişi binmek, dik yokuş çıkmak, daha uzun yol yapmak veya kilosu fazla olan kişilere uygunluk açısından bakıldığında daha güçlü olan modellerin de dikkat çekmeye başladığını söyleyebilmek mümkün. Günümüzde artık 500W ve üzerinde elektrikli scooter’lar güçlü sınıfa giriyor ve standart modellerden çok ciddi şekilde sıyrılıyor. Hatta KUGOO GORILLA gibi 1300W motor gücüne sahip elektrikli scooter’ların adeta herkesin kafasındaki elektrikli scooter anlayışını yeniden oluşturduğu da belirtilebilir. KUGOO GORILLA çift motorlu elektrikli scooter’lar arasında ve 45 derece tırmanma açısı başta olmak üzere oldukça sıra dışı özelliklere sahip.

Elektrikli scooter’larda motor gücü artışıyla birlikte ana iskeletin de daha sağlam şekilde tasarlanması gerekiyor. Böylece elektrikli scooter’ların yük taşıma kapasitesi artıyor ve kilosu fazla olan kullanıcılar için daha uygun hale geliyorlar. Normal şartlarda elektrikli scooter’larda 80-90 kg olarak desteklenen ağırlık özellikle daha kalın giyinilen kış şartlarında ve dur-kalklı yokuş çıkılması gibi durumlarda zorlayıcı olabiliyor. Böyle durumlarda yokuş yukarı elektrikli scooter taşımak keyifsiz bir mecburiyet haline geldiğinden üreticiler de artık daha iyi modellere yoğunlaşmış durumda. 1300W elektrikli scooter’lar arasında yer alan KUGOO GORILLA 130 kg taşıma kapasitesine sahip ve belirttiğimiz gibi dur-kalklı olsa bile 45 derece yokuşta bana mısın demiyor. Elbette güçlü bir batarya ve motorun uyumu ile bu sağlanıyor fakat bu kategorideki elektrikli scooter’lar gibi KUGOO GORILLA ağırlığı da 30 kg seviyesinde. Bunda ana iskeletin, yüksek kapasiteli bataryanın, 10 inç lastiklerin etkisi var ve tabii bu kategorideki diğer tüm modeller de buna benzer.

En İyi 1300W Elektrikli Scooter

KUGOO özellikle tasarımı ve teknik özellikleri ile oldukça konuşulan bir marka ve G2 PRO’daki başarısını 1300W motorlu GORILLA’da da sürdürmeye kararlı. Elbette tablo tamamen tozpembe değil. 30 kg ağırlık gün içinde elde tutarak bir yerden bir yere kolay şekilde götürülebilecek düzeyde değil; bu konuda hafif modelleri arayabilirsiniz. Ayrıca ciddi bir batarya kapasitesi var. 60W güç çıkışı sunan batarya 25.6 Ah kapasiteye sahip ve haliyle bu bataryanın tamamen şarj olabilmesi için geçen zaman da 13.5 saat gibi uzun bir süre. Yani görünüşe göre akıllı telefonlarda hayatımıza girip rahatlık sağlayan hızlı şarj teknolojilerine ilerleyen günlerde elektrikli scooter’ların da oldukça ihtiyacı olacak. Peki, işin en can alıcı tarafına gelecek olursak 1300W’lık bu güçlü motor ve bu yüksek kapasiteli batarya bize hız olarak ne sunuyor? Veya 1300W KUGOO GORILLA elektrikli scooter menzili nedir? İşte bu noktada Eco Mod’da her elektrikli scooter gibi 25 km/s hız sunulduğunu ancak Turbo Mod’a geçildiğinde 65 km/s’lik ciddi bir hız elde edildiğini söyleyebiliriz. KUGOO GORILLA’nın lastikleri, süspansiyon yapısı, ve sürüşe dair diğer ayrıntıları bu hızda rahat etmeniz adına yeterli ancak özellikle bu seviyede hızlarda çok daha profesyonel koruyucu ekipmanlar kullanılmasını özellikle tavsiye ediyoruz.

KUGOO GORILLA En Yüksek Hız ve Menzil Kilometre

KUGOO GORILLA batarya kapasitesi yüksek bir model. Böylece performansa ihtiyaç duyulan dik yokuş çıkma veya iki kişi seyahat etme gibi durumlarda ciddi şarj eksilmesine maruz kalmıyor. Fabrika verilerine göre açıklanan Eko Mod’da kullanmak şartıyla tam bir şarjla 110 km’lik menzil onu menzili en uzun elektrikli scooter yapıyor diyebiliriz. Günümüzde yaygın şekilde kullanılan elektrikli scooter’ların büyük bir çoğunluğu kısa mesafe yolculuklar için ideal; hatta batarya verimi azaldıkça bu süreler biraz daha düşebiliyor. KUGOO GORILLA’da elde edilen menzil ev-iş arası uzun yol yapması gerekenler veya iş çıkışı elektrikli scooter’ı ile gezinti yapmak isteyenler için oldukça yeterli bir seviyede. Dediğimiz gibi bu noktada taşıma kapasitesi ve yokuş çıkış açısı en önemli noktalardan. Birkaç poşet alışverişi çantanıza atıp evinize dönmek istediğinizde elektrikli scooter’ın zorlanmaması büyük keyif. Hatta bu gücü şöyle de ifade edebiliriz: Normal şartlarda elektrikli scooter’larda ilk kalkışta ayakla bir öne itme hareketi yapılması gerekir. KUGOO GORILLA’da ise dik bir yokuşta dursanız bile çok rahat bir kalkış yapabiliyorsunuz. Benzinli scooter’lara benzeyen elektrikli scooter performansı gibi düşünebilirsiniz. Hızlanmak istediğinizde etkileyici bir tork değeri var. Hatta iyi bir hakimiyet ve ani çıkışlarda rahat etmeniz için arka ayağınızdan destek alacağınız açılı bir platform da arka teker üzerinde dikkat çeken ayrıntılar arasında.

Tasarımı En İyi Elektrikli Scooter: KUGOO GORILLA

KUGOO GORILLA elektrikli scooter gövde malzemesi diğer birçok elektrikli scooter’da olduğu gibi alüminyum alaşımlı. Havacılıkta kullanılan düzeyde sert ve kaliteli bir malzeme olduğu belirtiliyor ve elektrikli scooter’ın gücüne oldukça uygun bir tasarım eşliğinde sunuluyor. KUGOO GORILLA herhangi bir standart elektrikli scooter ile yan yana durduğunda gerçek anlamda gösterişli bir görünüme sahip. Elbette bunda ön ve arka amortisörlerin belirgin olması, 10 inç tekerlekler, uzun ve kalın gidon çubuğu gibi ayrıntıların etkisi oldukça fazla. Tasarımı sayesinde yerden biraz daha yüksek olan KUGOO GORILLA’nın bozuk zeminli yollarda sürüş rahatlığı sağlaması da tahmin edilmesi gereken bir diğer yönü. Yaptığımız denemelerde çim ekili olan park gibi zeminlerde oldukça sarsıntısız ve keyifli bir sürüş deneyimi elde ettiğimizden bahsedebiliriz. Hatta elektrikli scooter üzerinde dururken zıpladığınızda ne derece bir süspansiyon etkisinin olduğunu da kolaylıkla hissedebiliyorsunuz. Yol tutuşu ve sürüş rahatlığını etkileyen 10 inç lastikler, başarılı bir tasarımla çok daha ileri düzey bir elektrikli scooter sürüşü yaşatıyor.

KUGOO GORILLA teknik özellikleri bakımından günümüzün en iyisi denebilecek seçenekler arasında. Elbette ilerleyen dönemlerde ve tabii maliyetlere bağlı olarak titanyum gövdeli elektrikli scooter gibi seçenekler görebilirsek daha hafif ve taşınabilir modellerde de kolaylıkla bahsedebileceğiz. Bir diğer yandan batarya teknolojisinin gelişmesi de bu noktada çok önemli. Günümüzde elektrikli scooter bataryaları ağırlıkta Li-ion olarak tercih ediliyor ancak birim hacim ve ağırlıkta daha fazla voltaj ve depolama sunabilen bataryalar geliştirildiğinde yine tek elle kolay taşınabilen ancak güçlü elektrikli scooter’lar görebileceğiz. KUGOO bu noktada piyasaya hakim ve 2015 yılından bu yana sadece elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet üretimine odaklanmış başarılı bir firma. Dünya genelinde 100 bin satış rakamının üzerine çok kısa bir sürede ulaşmış durumda ve GORILLA modeli ile çıtayı bir üst basamağa daha taşımayı başarıyor. Elbette gövde malzemesinin sağlam oluşu, yüksek kapasiteli batarya, güçlü motor gibi detaylar fiyatı ciddi bir boyuta ulaştırıyor. Bu noktada ise kıyaslamanın benzinli bir scooter kullanmanın maliyetleri göz önünde bulundurularak yapılması en doğru yol olacaktır. Elbette KUGOO elektrikli scooter amortisörlü sele, scooter çantası veya sepet gibi aksesuarlarla elektrikli scooter’ınızı çok daha işlevsel bir hale getirebilirsiniz. KUGOO GORILLA en uygun fiyat için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!