Bood Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Bood Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Bood Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Bood Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

Elektrikli scooter’ın en önemli parçalarından biri olan lastiklerin bakım, onarım ve tamir işlemleri için İstanbul’un Kadıköy bölgesindeki TEKNOWAY en fazla ziyaret edilen teknik servislerden biridir. Kaliteli elektrikli scooter üreticileri arasında yer alan Bood scooter’ların her türlü bakım ve onarım işlemlerini 16 yıllık teknik servis tecrübesine sahip TEKNOWAY’de yaptırabilirsiniz.

TEKNOWAY olarak Bood elektrikli scooter lastik patladı veya lastik hava kaçırıyor gibi sorunlara çare oluyoruz. Eğer dolgu lastik değilse her elektrikli scooter’ın tekerleğinin bir süre sonra patlama veya hava kaçırma riski vardır. Yoldaki bir taş, raptiye, ince çivi, cam kırığı gibi yabancı cisimler dış ve iç lastiğin ani şekilde bozulmasına ve patlamasına sebep olabilir. Bu nedenle sürekli hava kaçıran bir tekerleğiniz varsa mutlaka kontrol edilmesi gerekir. Servisimizde Bood elektrikli scooter lastik tamiri yapabilmekle birlikte müşterilerimize Bood elektrikli scooter dolgu tekerlek lastik 8.5 inç olarak kendi üretimimiz olan TW 85 lastikleri öneriyoruz.

En İyi Scooter Dolgu Lastik TW 85

Elektrikli scooter’lara olan rağbetin günden güne artmasıyla, yeniçağın popüler araçlarıyla ilgili elektrikli scooter lastik konusu en fazla önemsenen ve araştırılanlar arasına girdi. Bunda son birkaç yılda alınan scooter lastiklerinin eskimeye başlamasıyla yenilenme ihtiyacının ortaya çıkmasının da etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlam scooter lastiği kullanmak elbette her scooter kullanıcısının öncelikli olarak dikkat etmesi gereken kriterlerin başında geliyor. Scooter lastiklerinde sağlamlık arayışınıza en iyi cevap verecek olan dolgu lastiklerdir. En iyi scooter dolgu lastik hangisi sorusuna cevap olarak rahatlıkla TEKNOWAY TW 85 dolgu lastik diyebiliriz.

TW 85 Dolgu Lastik Özellikleri Nelerdir?

Halk arasında patlamaz lastik de denen dolgu lastikler uzun ömürlülüğü sayesinde başta ağır endüstri olmak üzere birçok farklı alanda kullanılmaktadır. Dayanıklı, patlamayan ve bakım gerektirmeyen TW 85 scooter lastiği uzun ömürlü dolgu lastik sınıfındadır.

Elektrikli scooter’lar öncesinde günümüzün dolgu lastik kullanımına baktığımızda en fazla bisikletlerde, alışveriş arabalarında, kaykaylarda, çocuk scooter’larında ve daha birçok farklı araçta görüyorduk. Scooter kullanıcıları tarafında dolgu lastik takma ihtiyacı, mevcut fabrika çıkışlı scooter şişme lastiklerinin kolay patlaması, yırtılması ve fazla bakım gerektirmesi nedeniyle ortaya çıkmıştır. Ayrıca standart scooter lastiklerinin basıncını her kullanım öncesinde mutlaka kontrol etmek gerekir. Aksi halde havası inmiş lastikler jant ezmesi nedeniyle scooter’ın iç lastiği yırtıldı veya taş batması sonucu scooter’ın lastiği delindi, scooter şambreli yama yaptırma, dış lastik tamiri gibi sorunların çıkmasına zemin oluşturabilir. TW 85 scooter dolgu lastikler böyle bir kontrolü ve lastik bakımı yapmayı gerektirmez.

Bireysel kullanım imkanı sunan elektrikli scooter’lara iki kişi binebilir mi veya scooter’a iki kişi binmek zararlı mı merak edilen sorular arasındadır. Bu durum güvenlik açısından tavsiye edilmese de çok kısa mesafelerde ve yolun düz olması şartıyla scooter’a iki kişi binebilirsiniz. Ancak şişme lastiklerle iki kişi scooter’a binmeyi tavsiye etmiyoruz. Çünkü scooter şişme lastiğin havası iyi gibi görünse de iki kişiyle engebeli yollarda basınç arttığı için patlama riski ortaya çıkmaktadır.

TW 85 scooter dolgu lastikler, şişme lastikler ile kıyaslandığında hem daha fazla dayanıklı hem de bakım gerektirmezler. Scooter şişme lastiklerde ise her sürüş öncesinde lastik havasını kontrol etmek gerekir. TW 85 lastikler bu özellikleri sayesinde çok daha güvenilirdir.

Uzun ömürlü sıfatına sahip TW 85 dolgu lastiklerin kullanım ömrü ticaret odaları tarafından 10 yıl olarak tanımlanmaktadır.  Bood lelektrikli scooter dolgu lastik 8.5 inç ile kaç kilometre gider derseniz buna da yaklaşık 10 bin kilometre diyebiliriz.

Bood Elektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

TW 85 Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Uzun yıllardır hayatımızda olan scooter motosiklet modelleri tamiri ve bakımı ile ilgili tecrübeli birçok teknik servis bulunmaktadır. Bu servisler scooter motosikletlerden kazandıkları bilgi birikimiyle dolgu lastik değişimi işlemini kolaylıkla yapabilirler. Ancak elektrikli scooter’ın elektronik tarafı ve açma-kapama sırasında uzmanlık gerektiren çok daha hassas ve komplike birçok detayı vardır. Bu sebeple elektrikli scooter teknik servisi olmak farklı uzmanlık alanlarına hakim olmayı gerektirir.

Dolayısıyla Bood elektrikli scooter lastiği ve elektrikli scooter lastik değişimi konularında güvenebileceğiniz alanında uzman bir teknik servis seçmelisiniz. Örnek vermek gerekirse her motorlu taşıt lastiğinde olan iç ve dış tarafları bağlama usullerine dikkat etmek gerekir. Lastiğin montajı yapılırken Bood elektrikli scooter dolgu lastik bağlama yönü gibi ayrıntıları atlamamak gerekir. Jant eğriliği de scooter’larda karşılaşma olasılığı olan sorunlardan biridir. Bood elektrikli scooter lastik değişimi için getirdiğiniz TEKNOWAY’de cihazı detaylı olarak kontrol ediyoruz. Buna ek olarak TW 85 dolgu lastik takma işleminin ardından scooter dolgu lastik balans kontrolü yaparak güvenliğinizi sağlıyoruz.

Elektrikli scooter’lar hakkında yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip olmayan servislerde yapılan lastik değişimi işlemleri ardından bazı sorunlar baş gösterebiliyor. Scooter lastik değişimi sonrası çok ses çıkartıyor, scooter hızlanınca titremeye başlıyor, scooter’da menzil azaldı, lastik değişimi sonrası batarya daha az gidiyor, pili çabuk bitiyor en yaygın karşılaşılan sorunlardır. Dolayısıyla teknik servisler scooter dolgu lastik değişimi de dahil olmak üzere elektrikli scooter ile ilgili tüm tamir ve bakım işlemleri hakkında bilgili olmalılar. TEKNOWAY olarak 16 yıllık teknik servis tecrübemizle İstanbul dışındaki tüm müşterilerimize de ücretsiz kargo ile scooter lastik değişimi hizmeti de sunmaktayız.

TW 85 Scooter Dolgu Lastik Lastik Yakıt Tüketimi

Elektrikli scooter yakıt tüketimi scooter kullanıcıları için en önemli konuların başında gelmektedir. TW 85 scooter dolgu lastik yakıt  tüketimi ile ilgili dolgu lastik daha mı fazla yakıt harcatır, dolgu lastik daha mı az yol yapar veya dolgu lastik motoru daha mı fazla zorlar şeklinde sorular alabiliyoruz. Elektrikli scooter’ın bataryasının motor aracılığı ile sağladığı gücü de yakıttan gelen itici güce benzetebiliriz. Dolgu lastikli scooter yakıt tüketimi hakkında farklı görüşler olsa da bazı konuları açıklığa kavuşturarak konuyu biraz daha detaylandırabiliriz.

Dolgu lastikler daha fazla mı yakıt harcar sorusunun cevabı temelde evettir. Ancak dolgu lastiklerin avantajları göz önüne alındığında dolgu lastik ile şişme lastik yakıt tüketimi arasındaki fark önemsenmeyecek kadar azdır. Örneğin tek bir şarjla şişme lastikli Bood elektrikli scooter’ınız 55 kilometre menzile sahip oluyorsa TW 85 dolgu lastik taktıktan sonra 54 km veya 53 km menzile sahip olabilirsiniz. Ayrıca diğer bir unutulmaması gereken detay da şişme lastiklerin havasının kaçması durumunda, buna dikkat edilmezse havası inmiş şişme lastiklerle en fazla 50 km’ik menzil yapabilirsiniz.

Dolgu lastik dezavantajları nedir diye sorarsanız, bu konuyla ilgili çok fazla bir şikayet almadığımızı söyleyebiliriz. Sadece dolgu lastiklerin şişme lastiklere göre daha ağır olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak TW 85 scooter dolgu lastikleri kullanıp avantajlarını yaşadıktan sonra dolgu lastik ağırlığı hiçbir kullanıcı için önemli olmamaktadır. Dolgu lastikler gerçekten biraz daha ağırdır. Ancak sağladığı maddi ve manevi avantajlar göz önüne alındığında buna değdiğini göreceksiniz. Bunların yanında TW 85 scooter dolgu lastik kullanıcılarının hava basmak için akaryakıt istasyonu veya lastik tamiri için teknik servis aramalarına gerek yoktur. Tabii bu işler için zaman ve para da harcamak zorunda kalmazlar.

Boodelektrikli Scooter Dolgu Tekerlek Lastik 8.5 İnç

TEKNOWAY Elektrikli Scooter Servisi

Daha önce de değindiğimiz üzere iyi bir elektrikli scooter servisi olmak mekanik ve elektrik gibi farklı uzmanlık konularına hakim olmayı gerekir. Diğer taraftan bütün scooter markalarını, modellerini ve yedek parçalarını da çok iyi bilmek gerekir. Örneğin bir lastik değişim işleminden sonra scooter’ın tepkilerini anlayabilmek için ürünlere çok iyi hakim olmalıdırlar.

16 yıllık teknik servis geçmişine sahip TEKNOWAY olarak dolgu lastik takma hizmetinin yanında elektrikli scooter’ınızı her türlü bakımdan geçiriyoruz. Bood elektrikli scooter’ınıza güvenli ve konforlu sürüş özelliklerini kazandırarak cihazınızı size teslim ediyoruz.

Üstelik İstanbul dışındaki müşterilerimize hizmet vermeyi de görev edinerek ücretsiz çift taraflı kargo ile elektrikli scooter dolgu lastik takma hizmeti sunuyoruz. Elektrikli scooter onarımı ile ilgili her türlü sorunuz için 0 (537) 958 02 02 numaradan teknik servis çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş