Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

İstanbul'da Elektrikli Scooter Satışı

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli scooter’ların her geçen gün daha da popüler olduğu günümüzde kullanıcılar artık sadece herhangi bir model elektrikli scooter kullanmakla yetinmiyorlar.  “En güçlü motorlu elektrikli scooter hangisi” veya “en uzun menzilli elektrikli scooter hangisi” gibi soruların cevaplarını öğrenmeye çalışıyorlar.

Her motorlu taşıtta olduğu üzere elektrikli scooter’ların da hızları ve menzilleri artık kullanıcılar için hem tercih hem de kıyas yapmak açısından önemli faktörler haline geldi.  Red Bull 500W olan güçlü motoruyla rakiplerinden sıyrılan bir model. Normal şartlarda elektrikli scooter’ların 250W veya 350W motor güçlerine sahip olduğunu belirtelim.

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi1

Lastik Değişimi

Standart scooter modelleri 8 inç lastiklere sahipken Red Bull’da 10 inç lastikler bulunuyor. Red Bull elektrikli scooterlarda zaman içerisinde lastik aşınması, lastik patlaması ve buna bağlı olarak lastik tamiri veya lastik değişimi gerekebilir. İlk etapta böyle durumlarda hasarın dış lastikte mi yoksa iç lastik mi olduğunun anlaşılması gerekir. Lastik patladı teşhisinin açıklaması iç lastiğin delinmesi veya şambrel dediğimiz bu parçanın herhangi bir nedenle aşınarak yırtılmasıdır. Dış lastik ise zemin ile bağlantıyı sağlar ve asıl havayla dolu olan iç lastiği korur.

İç Lastik Değişimi

Red Bull  iç lastik tamir işleminde yapılabilecek iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan ilki 10 inç tekerleğe uygun iç lastik yaması yaptırmaktır. Bu işlem elektrikli scooter alanında uzman bir teknik serviste gerçekleştirilmelidir. Diğeri ise doğrudan iç lastik değişimi yaptırmaktır. Teknoway olarak tavsiye ettiğimiz yöntem lastik değişimidir. Elektrikli scooter’ları belli bir hızda diğer taşıtların bulunduğu bir trafik içerisinde kullandığımızı düşünürsek bu yöntemin tercih edilmesi çok daha doğru olacaktır. 10 inç iç lastik yama fiyatları 10 inç iç lastik fiyatları kıyaslandığında daha düşük olabilir. Ancak güvenlik söz konusu olduğunda bunun masrafları göze almak gerekir.

Red Bull 10 inç iç lastik değişimi için patlamayan ve bakım gerektirmeyen elektrikli scooter dolgu lastikleri öneriyoruz. Teknoway’de uygun fiyat seçenekleriyle dolgu lastik değişimini çok kısa bir süre içerisinde gerçekleştirilebilirsiniz.

Dış Lastik Değişimi

Daha önce de bahsettiğimiz üzere Red Bull elektrikli scooter’lar 10 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Red Bull lastik tamiridir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Red Bull dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Red Bull elektrikli scooter lastik değişimidir. Teknoway’de Red Bull elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Red Bull Ekran Kilitlendi

Red Bull elektrikli scooter ekranda yazı çıkmıyor, ekran gelip gidiyor, ekrandaki yazılar okunmuyor, ekran bozuldu şeklindeki şikayetlerin tamiri servisimizde yapılmaktadır. Fakat öncelikle ekranın neden bozulduğu araştırılmalıdır. Eğer yağmurda kaldıysanız Red Bull elektrikli scooter ekran tamiri denenir; ekranın elektrik bağlantısı kesilerek kısa devre yapmadan kurutulması sağlanır. Eğer tüm müdahalelere rağmen ekrandan ilk günkü performansı alınamıyorsa müşteriye ekran değişimi önerilir. Red Bull elektrikli scooter ekran fiyatları en düşük şekilde müşterilerimize iletilmektedir. Ayrıca teknik servisimizde yaptırılan işlemlerde müşteri memnuniyet garantisi verilmektedir. Ekranı sıvı temasından korumak için Red Bull elektrikli scooter ekran koruyucu kılıf da alabilirsiniz.

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi2

Red Bull Fren Ayarı

Red Bull elektrikli scooter’da fren ayarı ihmal edilmemesi gereken işlemlerden biridir. Freni sıkınca ses geliyor, frenler iyi çalışmıyor, frenler tutmuyor, freni sıkınca iyi yavaşlamıyor gibi şikayetleriniz varsa Red Bull elektrikli scooter fren ayarı zamanı gelmiştir. Frenler trafikte kullanılan her aracın en önemli parçalarından biridir ve hayata öneme sahiptir. Dolayısıyla fren ayarı ile birlikte tüm fren sisteminin kontrolünü yaptırmanızı öneriyoruz. İnternetten izleyeceğiniz Red Bull elektrikli scooter fren ayarı videoları basit bir fren ayarı işlemi için size yardımcı olabilir fakat bunun yanında fren kolundan başlayarak fren diskine kadar, fren teli, fren balatası ve kumpas gibi ara parçaların da bakımları yapılmalıdır. Teknoway’de uygun fiyatlı  Red Bull elektrikli scooter fren yedek parçaları ile müşterilerimize kaliteli hizmeti düşük maliyetlerle sunuyoruz.

Red Bull Elektrikli Scooter Çamurluk Değişimi

Elektrikli scooter çamurlukları cihazın kolay hasar alabilen parçalarından biridir. Dolayısıyla  Red Bull elektrikli scooter çamurluk kırıldı, çatladı, sallanıyor gibi şikayetlerle teknik servisimizi ziyaret eden kullanıcılarla sık sık karşılaşıyoruz. Gevşeme ya da bir hasar varsa çamurluklar görevini iyi yapmayarak çamur sıçratır ve kıyafetlerinizin kirlenmesine vaya paçalarınızın çamurlanmasına sebep olur. Teknik servsimize Red Bull elektrikli scooter çamurluklarla ilgili sıkıntılarınızla geldiğinizde, kontrol edilen çamurlukları sıkılaştırıyoruz. Eğer çatlak veya kırık söz konusuysa çamurluk Red Bull elektrikli scooter çamurluk değişimi yapabiliyoruz.

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi4

Red Bull Elektrikli Scooter Batarya Sorunu

Tüm pilli, bataryalı veya akülü cihazlar gibi elektrikli scooter’lar da bir zaman sonra batarya değişimi isteyebilir. Bunun ne zaman gerekebileceği elbette sizin alışkanlıklarınızla yakından ilgili. Elektrikli scooter’ınızı günde 3-4 kere şarj ederek yoğun bir şekilde kullanıyorsanız bir sene sonra bile böyle bir ihtiyaç doğabilir. Red Bull elektrikli scooter bataryaları da diğer tüm markalarda olduğu gibi ciddi denebilecek bir fiyata sahip. Dolayısı ile bataryanızı hem korumalı, hem de fazla zorlamadan kullanmalısınız. Eğer Red Bull elektrikli scooter menzil azaldı, eskisi kadar hızlı gidemiyor, yokuş çıkamıyor, şarjı çabuk bitiyor, pili çabuk boşalıyor şeklinde şikayetleriniz varsa öncelikle servisimizde pil testi ve kontrolü yaptırmanızı size öneriyoruz. Gerçekten de bir değişim gerektirecek durum söz konusu ise Red Bull elektrikli scooter batarya fiyatları konusunda size en ucuz ve en uygun fiyatı sunuyoruz.

Red Bull Elektrikli Scooter Park Ayağı Değişimi

Elektrikli scooter’ların tümü sağlamlığı ve hafifliği bir arada sunmak zorundadır. Bu nedenle bazı parçaları olması gerekenden daha nazik olabiliyor. Park ayağı tüm elektrikli scooter’larda neredeyse bir sorun haline gelmiş durumda. Servisimizde Red Bull elektrikli scooter park ayağı değişimi işlemini yapabiliyoruz. Park ayağı tamiri pek de mümkün olmayan bir parça ve nazik olduğundan ötürü bilinçli ve dikkatli şekilde kullanılması gerekiyor. Eğer Red Bull elektrikli scooter park ayağı sallanıyor veya ayaklık gevşedi şeklinde bir şikayetiniz varsa teknik servisimize kısa bir uğrayabilirsiniz.

Red Bull Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Red Bull Elektrikli Scooter Göbek ve Gidon Değişimi

Red Bull elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi çok nadir kullanıcıların ihtiyaç duyacağı bir işlemdir. Ancak scooter’ı bir yere çarpmak veya scooter’ın darbe alması neticesinde ya da en kötü şartlarda bir kaza sonucunda hasar alan göbek ve gidon için değişim gerekebilir. Red Bull elektrikli scooter titriyor, çok sallanıyor, direksiyon çok oynuyor, yalpalıyor, sağa sola sallanıyor, düz gitmiyor gibi şikayetler Red Bull elektrikli scooter göbek değişimi işleminin habercisi olabilir. Gidon değişimi işlemine ise yine bir kaza sonrası scooter’ın aldığı hasar sonucunda genellikle ihtiyaç duyulmaktadır. Red Bull elektrikli scooter göbek ve gidon değişimi işlemleri Teknoway’de uzman teknik servis ekibimiz tarafından gerçekleştirilerek ürününüzü sıfır görüntüsüne kavuşturabiliyoruz. Göbek ve gidon değişimi işlemleri uzun sürdüğü için scooter’ınızın teknik servisimizde bir süre kalması gerekmektedir.

Bu gönderiyi paylaş


Merhaba!

Bir sorunuz mu var?

Lütfen bu düğmeyi kullanın

Bizimle iletişime geçin!