Elektrikli Bisiklet, Moped, Scooter Beyin Motor ve Hoverboard Tamiri

Elektrikli Bisiklet, Moped, Scooter Beyin Motor ve Hoverboard Tamiri

Elektrikli ve tek kişilik taşıtlar yaklaşık 7-8 yıl öncesinde fuarlarda ilgi odağı olan ürünlerdi ve neyse ki hayatımıza girmeleri pek de uzun sürmedi. Genelde bu tarzda cihazların Avrupa ülkeleri ve uzak doğuda yaygınlaşması ve daha sonradan Türkiye’ye gelmesi beklenir ancak Türkiye bu konuda neredeyse paralel bir gelişme gösteriyor ve iyi bir uyum süreci yaşandı. Bugün özellikle büyük şehirlerin merkezinde neredeyse her sokaktan çıkan bir elektrikli bisiklet veya scooter görebilirsiniz. Benzer şekilde aydınlatma direkleri de genelde park amacı ile kullanılıyor. Türkiye’de elektrikli bisiklet, moped, scooter, hoverboard gibi araçların yaygınlaşmasında elbette başta pandemi ve devamında da yakıt fiyatlarındaki yükselmenin oldukça etkisi var. Fakat biraz da kontrolsüz olan bu büyümenin olumsuz yönlerinden ilki kullanıcıların doğru düzgün teknik servis hizmeti alamamaları oldu. Genelde yetkili servisler tamir yerine parça değişimi odaklı hareket ettiklerinden maliyetlidir. Oysaki elektrikli bisiklet, moped, scooter beyin motor ve hoverboard tamiri mümkün olan cihazlardır. Tamir ayrı bir uzmanlık alanı gerektirdiğinden ve ayrıca harcanan süreye kıyasla kazandırdığının değişim işlemine göre düşük olması kullanıcıları biraz zorladı denebilir. Elektrikli taşıtların yaygınlaşma süresince Teknoway olarak yaklaşık 20 yıla yaklaşan cep telefonu tamiri uzmanlığımızı elektrikli taşıtlara da aktardık. İstanbul Kadıköy bölgesinde Söğütlüçeşme Caddesi üzerinde bulunan beş katlı binamızda bugün elektrikli tüm taşıtların tamir, bakım-onarım ve yedek parça ihtiyaçlarını en uygun fiyatlarla ve garantili işçilikle karşılamaktayız.

Elektrikli bisiklet, moped, scooter beyin motor ve hoverboard tamiri genelde ürünün kullanım hatası veya istenmeyen kazaların sonrasında gerekir. Oldukça dayanıklı ve fazla bakım gerektirmeyecek şekilde tasarlanan bu cihazların en büyük hassasiyeti sıvı temasıdır. Teknik servisimizde her gün onlarca elektrikli taşıtı ağırlamaktayız ve genelde problemler sıvı temasına bağlı ortaya çıkan arızalardan oluşuyor. Her ne kadar ürünlerde bazı koruma özellikleri sertifikalandırılmış olsa da bu genelde su ve toz sıçramalarının pek de ötesine geçemiyor. Normal şartlarda yakıtlı bir scooter’ın yağmurda kullanılmasının veya dışarıda yağmurda ıslanmasının bir sakıncası yoktur ancak elektrikli olan ürünlerde durum neredeyse tamamen tersi. Temizlik amacı ile basınçlı su ile yapılan yıkamalar, altı kasis geçişlerine veya kaldırım inme denemeleriyle çarpmalar, yağmurda sürüş ve daha birçok etken elektrikli taşıtların batarya, anakart, dashboard ekran (gösterge paneli) ve bazen de motor gibi aksamlarının zarar görmesine neden oluyor. Bu zararlar hemen kısa devre şeklinde oluşabileceği gibi zamanla oksitlenmeye bağlı olarak da gelişebiliyor. Bugün en titiz elektrikli scooter kullanıcısı bile ıslak zemin geçişi nedeni ile elektrikli scooter’ına istemeden zarar verebiliyor ve bu hasarlar aylar sonra ortaya çıkabiliyor. Bu nedenle her bir kullanıcıya kullandığı cihaza göre düzenli aralıklarla periyodik bakım öneriyoruz. Bakım süresi konusunda servisimiz Teknoway’den bilgi alabilirsiniz.

Elektrikli Bisiklet Motor Arızası Tamiri

Elektrikli bisiklet motor arızası tamiri yapılabilen bir sorundur. Genelde elektrikli bisiklet gaza basınca gitmiyor, şarjı var ama ilerlemiyor, tekerlek çok yavaş dönüyor, çalışıyor ama hızlanmıyor gibi şikayetler motor arızasından kaynaklanabilir. Elektrikli bisikletlerde tercih edilen motor bir elektrik motoru olduğu için kirlenme veya sıvı temasına bağlı olarak zamanla bazı sorunlar gelişebilir ve bu da motordan verim almanızı engelleyebilir. Eğer elektrikli bisiklet motor arızası tamiri ihtiyacınız varsa motorda bobin, kontrol kartı, elektronik bağlantılar ve daha birçok noktada uzman ekibimizle tamir işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz. Ancak öncelikle elektrikli bisiklette motor arızası nasıl anlaşılır bu konuda Teknoway gibi profesyonel elektrikli bisiklet teknik servisinde arıza tespiti yaptırmanızı öneririz. Bazen bağlantılarda oluşabilen sorunlar veya bataryadaki kısmi arızalar da elektrikli bisiklet motor arızası tamiri için sebep olabiliyor bu nedenle nokta atışı arıza tespiti oldukça önemlidir.

Hoverboard Tamiri Kadıköy

Moped Tamiri

Elektrikli moped’ler de düzenli bakım yapılmadığında arıza verebilecek olan cihazlardır. Motor arızası, anakart arızası, batarya sorunu veya gösterge paneli arızası gibi sorunlar neredeyse tüm cihazlarda yaşanabilir. Servisimiz Teknoway’de moped’lerle ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm tamir, bakım ve yedek parça ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Genelde elektrikli taşıtların en fazla yıpranan parçalarının başında fren balataları ve lastikler geliyor. Teknoway olarak fren balatası değişimi ücreti oldukça düşük fiyatta tutuyoruz ve bizi ziyaret etmişken elektrikli moped’i ekspertiz yaptırma gibi inceleyerek varsa sorunlu parçalarını size bildiriyoruz. Sürüş güvenliği için lastik diş derinliği ölçümü kontrolü yapıyor ve lastik hava basınçlarını ürününüzü size teslim etmeden önce olması gereken seviyeye getiriyoruz. Ek olarak servisimizde periyodik bakıma getirilen elektrikli mopedlerin fren ayarını da gerçekleştiriyoruz. Moped fren tutmuyor, freni sıkınca yavaşlamıyor, fren iyi sıkmıyor şeklinde şikayetleriniz varsa Teknoway’de çok hızlı bir şekilde çözüm elde edebilirsiniz.

Elektrikli Scooter Beyin Motor Tamiri

Elektrikli scooter’larda ve diğer tüm elektrikli taşıtlarda belki de yapılabilecek en zor işlem beyin ve motor tamiridir. Burada beyinden kasıt aslında anakarttır. İşin uzmanı olmayan veya yeterli teknik bilgisi bulunmayan teknik servislerde arıza tespiti sonrasında batarya değişimi, beyin değişimi veya motor değişimi şeklinde cevaplar alabilirsiniz. Değişim yapmak hem daha karlıdır, hem de daha kısa sürer ve teknik servisin bunda hiçbir riski yoktur. Teknoway olarak biz de elbette zorunda kalınan durumlarda değişim yapıyoruz ancak tıpkı otomobillerdeki veya motosikletlerdeki gibi elektrikli scooter motoru ve anakartı da tamir edilebilen parçalardır. Bu hünerlere sahip eğitimli teknisyenler her teknik serviste bulunmadığı için elektrikli scooter’ınızın bakımını yaptıracağınız yer bile önem arz etmektedir. Bugüne kadar servisimize sıvı teması sorunu ile gelen birçok elektrikli scooter olmuştur ve yapılan incelemelerde bunun sebebinin elektrikli scooter’ın altının yalıtım yapılmadan kapatıldığı anlaşılmıştır. Teknoway’de tüm elektrikli scooter’lar sıvı teması olmaması için yalıtım yapılarak geri kapatılmaktadır. Teknoway’de yapılacak olan tüm işlemlerin maliyetleri kullanıcıya bildirilmekte ve en ucuz fiyatlar çıkartılmaktadır. Eğer parça değişimi gerektiren bir durum söz konusu ise bu kez en uygun fiyatlarla yedek parça sağlamaktayız. Teknoway elektrikli scooter yedek parça merkezi olarak bilinmektedir ve kendim de takabilirim diyenler için kargo ile elektrikli scooter parçası satışı da yapmaktadır.

Hoverboard Denge ve Batarya Sorunu

Bir dönem elektrikli hoverboard’lar da oldukça satıldı ancak kullanım alanları daha kısıtlı olduğu için eskisi kadar popüler olduklarını söyleyemeyiz. Hoverboard’larda da başta sıvı temasına bağlı olarak sorunlar gelişebilmektedir. Ayrıca zamanla bataryası yıpranan hoverboard’larda batarya tamiri gibi ihtiyaçlar da doğabilmektedir. Verimini kaybeden bataryanın voltaj olarak motora istediğini verememesi sebebiyle hoverboard denge sorunu oluşabilmektedir ve bu nedenle hoverboard’larda bataryanın çok iyi korunması gerekmektedir. Eğer hoverboard’unuz ile ilgili bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız teknik servisimizde ücretsiz pil ölçümü yaptırabilir ve varsa sorunlu olan parçalar hakkında bilgi alabilirsiniz. Hoverboard’lar kişinin hareketlerine tepki vererek çalıştığı için düşülmesi kolay cihazlardır. Bu nedenle tekerlek, motor ve bataryanın en iyi kondisyon şartlarına sahip olması gerekmektedir. Özellikle hoverboard’dan ses geliyor, motordan koku geldi, sürerken ses yapıyor, şarjı hemen bitiyor, batarya dolmuyor gibi şikayetler için Kadıköy hoverboard teknik servisi Teknoway’e ulaşabilirsiniz. Teknoway İstanbul’da hoverboard tamiri yapan yerler arasında ilk sırada gelmektedir ve şehir dışında yaşıyorsanız size sağlayacağımız ücretsiz kargo kodu ile hoverboard’unuzun tamir ve bakım işlemlerini garantili şekilde gerçekleştirebiliriz.

Bu gönderiyi paylaş