Cep İç Telefonu Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

iPhone 6 Ekran Değişimi

Cep İç Telefonu Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Cep İç Telefonu Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Akıllı telefonlar için en kötü hasarlardan biri beklenmedik zamanlarda ekran kırılması ile karşılaşmaktır. Ekran kırılması hasarının tek onarım yolu ekran değişimidir. Böyle bir durumda akla gelen ilk sorulardan biri cep iç telefonu ekran kırılması garantiye girer mi olmaktadır.

Ekran değişimi işlemleri genellikle akıllı telefon markaları tarafından garanti kapsamına alınmaz. Dolayısıyla kullanıcı hatası sebebiyle meydana gelen her hasarın maliyeti kullanıcıya aittir. Bu sebeple kullanıcıların iç ekran değişimi mi yoksa ön cam değişimi mi gerekli konusunda en doğru kararı vermeleri önemlidir.

Dış Ekran Değişimi mi İç Ekran Değişimi mi?

Çözümü basit de olsa akıllı telefon ekran hasarları kullanıcılar için en can sıkıcı durumlardan biridir. Böyle bir durumda en kısa sürede sorunu çözüme kavuşturmak isteyen kullanıcılar aceleci davranarak   dış ekran kırılması, ön cam çatlaması veya ekran çatlaması gibi hasarlar karşısında komple ekran değişimi talep edebilirler.

Ekran değişimi ihtiyacı çoğunlukla telefonun sert darbe alma, yüksekten düşme, cihaz üzerine sert bir baskı, batarya şişmesi, aşırı ısınmaya rağmen cihazı kullanmaya devam etme neticesinde kırılma veya çatlama ya da sıvıyla temas neticesinde ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir işlem yapılmadan önce ekranın ne kadar hasarlı olduğunun tespit edilmesi gerekiyor.

Telefon ekranında sadece ön cam çatlaması benzeri bir hasar varsa, dokunmatik alanda ve ekranın diğer özelliklerinde bir sorun yoksa yalnız dış ekran değişimi ile ekran onarımı yaptırabilirsiniz. Bu işlem iç ekran değişiminden daha düşük maliyetlidir.

Markaların teknik servislerinde yapılan iç ekran değişimi işlemlerinin genellikle pazar fiyatının üzerinde gerçekleştiğinin altını çizmek isteriz. Bu durum akıllı telefon kullanıcılarının ekran değişimi için Cep Market gibi üçüncü parti alternatiflerini tercih etmelerine yol açmaktadır.

Cep Market’e ulaşan ekranı hasarlı telefonunuzla ilgili net bir cevap, uzman teknisyenlerimizin arıza tespiti sonrasında verilmektedir. Ücretsiz arıza tespit işlemi sonrasında gerekli görülmesi halinde cep telefonu ekran değişimi yapılmaktadır. Bunun için ekranı analiz ederek hasarlı parçanın LCD mi yani iç ekran mı yoksa koruyucu ön camı mı olduğunun belirlenmesi gerekir. Sadece ön camda oluşan çizik, çatlak ya da hafif kırıklar için ekran değişimi gerekmeden ön cam değişimi yeterli olabilirken,  ekranın diğer özelliklerinde problem olması durumunda ise ekran değişimi gerekebilmektedir.

Cep Telefon Iç Ekran Değişiminde Bilgiler Silinir MiiPhone İç Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

iPhone gibi pahalı telefon sahipleri için iç ekran kırılması telefonu kullanmaktan mahrum bırakmasının yanında onarım maliyetinin yüksek olması sebebiyle de kullanıcıları mağdur bırakan bir durumdur.

Apple firmasının garanti şartlarına göre kullanıcılar, satın aldıkları günden itibaren 2 yıl süreyle, Apple ürünlerini normal koşullarda kullanmaları koşuluyla, sadece malzeme ve işçilik koşullarına karşı garanti hakkına sahiptir. Garantinizi devam ediyorsa onarım işlemlerini yetkili servislerde yaptırabilirsiniz. Fakat ekran kırılması kullanıcı kaynaklı garanti kapsamına girmemektedir..

Bir başka dikkat edilmesi gereken konu ise Apple’ın aldığı son kararlara göre artık Apple dışındaki mağazalarda yapılan ekran değişimi de dahil olmak üzere tüm tamirler, garantiyi bozmaktadır. Buna rağmen birçok iPhone kullanıcısı ekran değişiminin garantiyi bozduğunu bilseler de uygun fiyatlı ekran değişimi arayışına girmektedir. Bu hususta genellikle tercih edilen Cep Market gibi işinde deneyimli ve uzman olan güvenilir teknik servislerdir. Birçok iPhone sahibi, Cep Market gibi üçüncü parti iPhone onarımları yapan servislerde daha uygun fiyatlara ekran değişimi yaptırarak tasarruf yapmayı tercih etmektedirler.

Samsung İç Ekran Kırılması Garantiye Girer mi?

Samsung da kullanıcı kaynaklı hasarları garanti kapsamında değerlendirmemektedir. Cep Market’e ulaşan Samsung cihazınızın ekran değişimi öncesinde ekranınızdaki sorunla ilgili net bir cevap, uzman teknisyenlerimizin arıza tespit işlemi sonrasında verilmektedir. Ücretsiz arıza tespit işlemi sonrasında gerekli görülmesi halinde cep telefonu ekran değişimi yapılmaktadır. Gerekli görülmesi durumunda yapılan Samsung iç ekran değişimi işlemleri alanında eğitimli ve deneyimli Samsung  teknisyenler tarafından, orijinal parçalarla ve profesyonel ekipmanlarla yapılmaktadır. Samsung ekran değişimi sadece 15 dakika ila 1 saat gibi çok kısa bir sürede tamamlamaktadır. Ekran değişiminin ardından cihazınızın dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında eskisine göre hiçbir farklılık olmayacağının özellikle altına çizmek isteriz.

Cep Telefon Iç Ekran Değişiminde Bilgiler Silinir Mi

İç Ekran Değişimi Sonrası Garanti Var mı?

Kullanıcıların en büyük endişelerinden biri, ekran değişimi sonrası sorun yaşamaktır. Cep Market olarak ilkemiz, ekran değişimi sonrası cihazınızda ekranla ilgili yaşayabileceğiniz sorunları engellemek için kalite kontrol yapmak ve garantili şekilde memnun olacağınız bir hizmet sunmaktır. Ekran değişimi sırasında kullandığımız yüksek kaliteli yedek ekranlar, uzman teknisyen kadromuz ve yıllardır artan deneyimimizle müşteri memnuniyetinin de garantisini verdiğimizi söyleyebiliriz.

Ekran değişimi işlemlerinde mutlaka orijinal ekran kullanmaktayız. Orijinal olmayan parçalar geri dönüşü olmayan hasarlar yaratabilmekte ve yüksek maliyetli onarımlara sebep olabilmektedir. Güvenilir hizmet anlayışı işimizin her alanında geçerlidir, bu sebeple de orijinal parça kullanımı özen gösterdiğimiz konuların başındadır.

Ekran değişimi sonrası cihazın dokunmatik hızı, dokunmatik hassasiyeti ve ekran parlaklığında hiçbir farklılık olmaz. Ekranın görüntü kalitesi ilk günkü performansına döner.

Ekran değişimi sonrasında telefonunuzu dilediğiniz kadar inceleyebilir ve teknik servisimize merak ettiklerinizi sorabilirsiniz. Cihazda herhangi bir sorun görmeniz halinde yine bunu bize bildirebilirsiniz. Deneyimli teknik servis ekibimiz tarafından cihazdaki sorun tamamen düzeltildikten sonra telefonunuz size teslim edilecektir.

Teknik servisimizdeki tüm ekran değişimi işlemlerinin 6 aylık garantisi bulunmaktadır. 6 ay içerisinde herhangi bir sorun yaşarsanız bu durumu teknik servisimize iletebilir ve sorunun giderilmesini talep edebilirsiniz. Cihazınız için değişim ya da onarım işleminin ücretsiz olabilmesi için, karşılaştığınız sorunun kullanım kaynaklı olmaması gerekir.

Ayrıca hem yaptığımız işe hem de müşteri memnuniyetine verdiğimiz değer çerçevesinde, her markanın ekran değişimi işlemlerinin ardından cihazda benzer bir hasarın tekrar etme olasılığını minimuma indirmek için ekranlara hediye olarak kırılmaz cam takıyoruz.

Cep Telefon İç Ekran Değişiminde Bilgiler Silinir mi?

 

Bu gönderiyi paylaş