Xiaomi Mi Pro 2 Teknik Özellikleri

Xiaomi Scooter Pro 2 Tekerlekten Ses Geliyor

Xiaomi Mi Pro 2 Teknik Özellikleri

Xiaomi Mi Pro 2 Teknik Özellikleri; Çinli teknoloji devi Xiaomi her dönemde çıkardığı yeni teknolojik ürünleri ile dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Son dönem cep telefonlarında sektöre son derece hızlı bir giriş yapan ünlü firma, cep telefonu haricinde tanıttığı diğer ürünler ile de teknoloji meraklılarından tam not alıyor. Yeni neslin tutkusu haline gelen elektrikli scooter ürünlerinde de Xiaomi piyasaya çıkardığı ürün kalitesi ile sektörde fırtına gibi esiyor. Her anlamda kullanışlı olan ve kalitesi ile ön plana çıkan Xiaomi Mi Pro 2 bu anlamda markanın yeni amiral gemisi ve birçok firmanın ürününü geride bırakarak uzun bir süre zirvede kalacak gibi görünüyor.

Elektrikli scooter modelleri arasında kalıcı bir yere sahip olan Xiaomi Mi Pro 2’nin kullanıcılar tarafından sevilen birçok özelliği bulunuyor. Yeni çıkan versiyonda diğer modele göre birçok yenilik göze çarpıyor ve model meraklıları yeni çıkan Xiaomi Mi Pro 2 modeli teknik özellikleri hakkında oldukça detaylı araştırmalar yapıyor.

Xiaomi Mi Pro 2 Teknik Özellikleri ve detayları özetle şunlardan ibarettir;

Xiaomi Mi Pro 2 Teknik ÖzellikleriXiaomi Mi Pro 2 Yenilenmiş Güçlü Motor Desteği

Xiaomi Mi Pro 2 modelinde teknolojik anlamda yenilenmiş güçlü motor desteği öne çıkıyor. Yeni seri motor bu modelin daha üst düzey performans sergilemesini sağlıyor. Yeni scooter modelinde 600W’a kadar maksimum çıkışa sahip 300W güç seçeneği sunuluyor ve bu özellik en engebeli arazilerde bile maksimum sürüş performansına sahip olmak demek oluyor.

Ekstra güçlendirilmiş motor seçeneği ayrıca %20 eğimli yokuşlarda bile sorunsuz bir kullanım performansı sunuyor. Kullanıcılar bu model ile hafif yokuş yollarda bile rahat bir sürüş sağlayabiliyor. Ancak daha yüksek yokuş ve rampalarda cihazın gücü düşmeye başlıyor.

Yenilenmiş motor ile Xiaomi Mi Pro 2 25km/s’ye kadar hız yapabiliyor. Bununla birlikte aracın taşıma kapasitesi 90- 100 kilo arasında değişiyor. Hız ayarının dijital olarak sınırlandırıldığı düşünülse de birçok ürün ile kıyaslandığında sonuçların oldukça iyi olduğu rapor ediliyor.

Mi Pro 2 Maksimum Güvenliğe Sahip Lityum Pil

Xiaomi Mi Pro 2 modellerinde güvenlikli 446 Wh lityum pil sistemi öne çıkıyor. Cihazın elektrikli olmasından kaynaklı, pil performansının ve koruyucu aksamlarının maksimum öneme sahip olduğu biliniyor. Xiaomi Mi Pro 2 modelinde özel olarak tasarlanan koruyucu pil sistemi cihazın her koşulda mükemmel bir performansa sahip olmasını sağlıyor.

Xiaomi Mi Pro 2 modelinde pilin herhangi bir darbe ile direk temasını önleyici kaplama katmanı yer alıyor. Pil dayanıklılığı ile birlikte modelin maksimum menzili 45 kilometreye kadar ulaşabiliyor. Xiaomi Mi Pro 2 pil, ağırlığın fazla olması durumunda ve sürekli yüksek hızda kullanılması durumunda istenilen süre boyunca kullanılamayabiliyor.

Xiaomi Pro 2 Özel Tasarım KERS Sistemi

Xiaomi Mi Pro 2 geri kazanım özelliği bulunan bir ürün olması nedeni ile de beğeni topluyor. Yeni tasarlanan bu scooter modeli kinetik enerjinin geri kazanımı olarak tanımlanan KERS sistemine sahip olarak tasarlanmış ve bu özelliği ile de çevrecilerden tam not almayı başarıyor. Bu özellik sayesinde her frene basışta ve yokuş aşağı inerken motorsuz olarak gerçekleştirilen hareketlerde cihaz kinetik enerjiyi toplayarak yeniden kullanım için dönüştürebiliyor. Bu durum da menzilin iyileştirilmesi anlamına geliyor. Aynı zamanda bu sistem mobil cihazlar üzerinden de takip edilebiliyor.

Detaylandırılmış Merkezi Kontrol Sistemi

Xiaomi Mi Pro 2 modellerinde merkezi kontrol sistemi de yenilenmiş olması ile dikkat çekiyor. Sürüş deneyiminin iyileştirilmesine yönelik olarak gidon kısmı yeni bir tasarım kazanmış ve bu sayede kullanıcılara rahat bir kavrama alanı sunuyor. Uzun süreli kullanımlarda bu özellik kullanıcılara konforlu bir kullanım olarak geri dönüş yapıyor.

Sürüş güvenliği sırasında bilginin önemine vurgu yapılmış ve bu anlamda Xiaomi Mi Pro 2 modelinde ekstra bir kontrol ekranı daha bulunuyor. Dijital olarak tasarlanan bu ekran 8 farklı veriyi aynı anda kullanıcıya yansıtıyor. Hız, güç, kilit gibi birçok önemli veri tek bir ekranda kullanıcıya gösteriliyor.

Dijital ekranın altında tek bir tuş yer alıyor ve bu tuş birçok işleve tanımlanmış olması ile çok yönlü kontrol sağlıyor. Bu tuş işe farları açmak, hız modu arasında geçiş sağlamak ve güç ayarlarını yönetmek mümkün olabiliyor.

Hızlanmanın yumuşak ve kademeli olarak gerçekleşmesi adına kullanıcılara daha iyi bir kullanım performansı sunuluyor. Cihazın el gazları güncellenmiş ve bu durum da sürüş deneyimini daha üst seviyelere çıkartmak için yeterli oluyor.

Hem Ön Hem De Arkada Bulunan Çift Fren Sistemi

Xiaomi Mi Pro 2 modelinde güvenlik de tekrar gözden geçirilmiş ve bu model çiftli fren sistemi ile kullanıcılardan beğeni topluyor. Güvenlik konusunda son derece başarılı olan Xiaomi Mi Pro 2 aynı zamanda KERS destekli ve arka tekerlekte daha geniş bir delikli fren sistemi bulunuyor. Ön kısımda yer alan fren sistemi ise E-ABS rejeneratif kilitlenme önleyici firen sistemi ve bu da sürüş esnasında ani duruş yapıldığında takla atma veya dengeyi bozma risklerini ortadan kaldırıyor. Mükemmel bir geliştirici sisteme sahip olan Xiaomi Mi Pro 2 her anlamda geliştirilmiş olan özellikleri ile piyasanın en iddialı modelleri olma yolunda hızlı ve emin adımlar ile ilerliyor.

Bu gönderiyi paylaş