Elektrikli Scooter Dolgu Lastik

elektrikli scooter tamiri

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik

Elektrikli scooter dolgu lastik konusu son zamanlarda oldukça fazla şekilde araştırılıyor. Dolgu lastiğin faydaları nelerdir, scooter’a dolgu lastik taktırma fiyatı nedir, dolgu lastik kullanıcı yorumları, dolgu lastiklerin anakarta zararı var mı, dolgu lastik bataryayı bozar mı gibi birçok soru ile karşı karşıya kaldığımız doğru… Elektrikli scooter dolgu lastik terfisi belki de güncelleme veya scooter’a yenilik katma konuda atacağınız adımlar arasındaki en faydalısıdır.

Günümüze kadar neredeyse tüm elektrikli scooter üreticileri, şişme yani şambrelli iç lastiğe sahip olan tekerleklerle ürünlerini satışa çıkardı. Fakat artık fabrika çıkışlı dolgu lastikli scooter’lar ile de kolaylıkla karşılaşabiliyoruz. Dolgu lastiğin scooter kullanımına etkileri son derece olumlu ve böylece rekabet şartlarına artık dolgu lastikli scooter modelleri de eklendi. Elektrikli scooter’a dolgu lastik taktırmak son derece basit bir işlem. Fakat bunu profesyonel bir teknik servis ortamında ve scooter’a uygun dolgu lastik seçimi yaparak gerçekleştirmelisiniz. Bu noktada sürüş rahatlığını ve güvenliğini artıran birçok etken var: Gidilen yollar, nasıl bir görüntü istediğiniz, kış şartlarında elektrikli scooter kullanımı, scooter’ın gücü ve vücut ağırlığı gibi faktörlerin değerlendirilerek elektrikli scooter için en iyi dolgu lastik hangisidir sorusunun cevabı ilk etapta netleştirilmelidir. 

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Fiyatları

Elektrikli scooter dolgu lastik fiyatları değişkendir fakat çok da geniş bir fiyat aralığından bahsetmemek gerekiyor. Scooter’lar için dolgu lastik fiyatları neden pahalı elbette bunun bir nedeni var. Dolgu lastikler yapıları itibariyle içlerinde hava ile şişen hiçbir hacim barındırmazlar ve iç malzeme de lastiğin kendi ana malzemesinden oluşmaktadır. Üretim aşamasında dolgu lastiğin üretiminde kullanılan malzemeler daha fazla sarf edilir ve böylece daha sağlam ve ağır, dayanıklı bir patlamayan lastik üretimi gerçekleşmiş olur.

Günümüzde dolgu lastik dayanıklılığı sebebiyle çocuk oyuncaklarından ağır sanayiye kadar birçok alanda tercih edilmektedir ve en sonunda elektrikli scooter’lar için de dolgu lastik üretimi yapılmaya başlandı. Dolgu lastik ücretleri elbette tercih edilen lastiğin yapına göre değişiyor. 8.5 inç dolgu lastik fiyatları ve 10 inç dolgu lastik fiyatları farklıdır. Ayrıca lastiğin tasarımı, rengi, markası / modeli ve diş yapısı da fiyat üzerinde belirleyici olabilmektedir. Renkli dolgu lastik fiyatları siyah olanlardan pek de farklı olmamakla birlikte sürüş konforunu artıran delikli-petekli dolgu lastik fiyatları veya özel üretilen yumuşak hamurlu dolgu lastik fiyatları biraz daha yüksek olabilmektedir. Fakat yine de her dolgu lastikte olduğu gibi scooter’ın lastiği indi, scooter’ın lastiğine çivi girdi, scooter şambrel yaması, en ucuz scooter iç lastiği fiyatı veya scooter tekerlek şişirme pompası gibi ihtiyaçlar dolgu lastiklerde yaşanmayacağı için uzun vadedeki avantajları göz önünde bulundurmak gerekir.

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik 10 İnç

Her ne kadar piyasada çoğunlukla 8.5 inç lastikli elektrikli scooter’lar yaygın olsa da son zamanlardaki tüketici eğilimleri 10 inç tekerlekli elektrikli scooter modelleri odaklı. Bu da piyasada elektrikli scooter dolgu lastik 10 inç ihtiyacını ortaya çıkartıyor. Servisimizde tüm elektrikli scooter modeller için 10 inç dolgu lastik modellerini bulabilir, hatta bizleri ziyaret ederek ürünleri yakından inceleyebilirsiniz.

Scooter dolgu lastik ömrü oldukça fazla olduğundan eğer daha dikkat çekici bir görünüm istiyorsanız sarı renkli dolgu tekerlek, scooter için kırmızı tekerlek, mavi renk scooter lastiği veya yeşil scooter tekeri tercihi yapabilirsiniz. Bunların dışında 10 inç gece parlayan fosforlu scooter tekerlekleri de oldukça sıra dışı bir görünüm sevenlere hitap ediyor. Dolgu teker değişimi işlemleri İstanbul Kadıköy’de scooter servisi olarak hizmet veren Teknoway’de aynı gün birkaç saat içerisinde tamamlanmaktadır. Eğer scooter için kışa uygun dolgu tekerlek veya yağmurda kaymayan dolgu tekerlek gibi özel ihtiyaçlarınız varsa bunları teknik kadromuz ile görüşerek bu yönde bir tercih yapmanız daha doğru olur. Eğer kışın ıslak zeminde scooter kayar mı endişeniz varsa bu konuda yüksek koruyuculuğa sahip özel 10 inç dolgu tekerlek modellerinden yana tercih yapmalısınız.

Patlamayan Scooter Lastiği

Dolgu tekerler neden patlamaz, patlamayan scooter lastiği nedir, dolgu lastiğe çivi girer mi, dolgu lastiğe hava basılır mı, dolgu lastikler neden çok sağlam gibi birçok soru aklınıza geliyor olabilir. Hepsini tek tek yanıtlamaya çalışalım. Biraz önce de bahsettiğimiz gibi dolgu tekerleklerin yapılarında havaya yer yoktur. Yani iç kısımda hava ile şişirilip genişletilen hiçbir alan bulunmamaktadır ve bu alan tamamen lastik malzemeden oluşmaktadır. Lastiği bir simit gibi düşünürseniz standart şişme lastikleri simitin kabuğu şeklinde düşünmelisiniz. Dolgu lastikler ise tamamen bir simit gibidir yani dolgu lastiklerin iç malzemesi tamamen lastik malzeme ile doludur. Fakat bu dolgu lastiğe çivi girer mi sorusu ile bağımsız bir durum. Dolgu lastiğe çivi ve vida girebilir ancak bu durumun size hiçbir zararı olmaz. Çiviyi veya vidayı bir aletle lastikten çıkartarak kullanmaya devam edebilirsiniz. Lastikte açılan delik kendiliğinden kapanacağı için dolgu lastiğe “kendi kendini onaran lastik” veya “tamir gerektirmeyen scooter lastiği” de diyebilirsiniz. Dolgu lastikte supap olmadığı için hava basma imkanı yoktur. Bu nedenle hava supabı olmayan scooter lastikleri dolgu lastiklerdir; bu şekilde düşünebilirsiniz. Sürekli sert olması nedeniyle scooter lastiğine cam girdi, scooter lastiğini cam kesti gibi sorunlar da dolgu lastiklerde yaşanmamaktadır.

Elektrikli Scooter Renkli Dolgu Lastik

Scooter’lar tıpkı akıllı telefonlar gibi günlük yaşamımızın bir parçası haline geldi. Scooter’lar için sticker ve etiket satın alan ve yapıştırarak özelleştirme yapanlar, elektrikli scooter’a modifiye neon LED aydınlatma takanlar ve daha birçok farklı kullanıcıyı sokaklarda görebilmeniz mümkün. Hatta elektrikli scooter’ı boyatma yoluyla kimsede olmayan renklere sahip olan kullanıcıları da bu gruba ekleyebiliriz. Son zamanlardaki trendlerden biri de elektrikli scooter renkli dolgu lastik modelleri.

Renkli dolgu lastikler harika ve benzersiz bir scooter görünümü elde etmenizi sağlıyor. Örneğin; sarı renkli scooter tekerleği ve kırmızı scooter dolgu tekerlek ile Galatasaray temalı bir scooter elde edebilirsiniz. Elbette Fenerbahçe scooter, Beşiktaş scooter gibi tasarımları da gerçekleştirebilirsiniz. Scooter’larda dolgu tekerlek renkleri sarı renk lastik, kırmızı scooter tekerleği, yeşil renkli elektrikli scooter tekeri, mavi renk scooter lastiği gibi birçok seçenekle karşınıza gelecektir. Bunların dışında gri scooter lastiği ve gece parlayan fosforlu scooter tekerlekleri seçeneklerinden de bahsedebiliriz. Siyah dışında scooter tekerleği almak isteyenlerin kafasında bir soru var: Renkli scooter lastikleri daha mı çabuk kirlenir? Bu sorunun cevabı elbette ne kadar temizliğe önem verdiğinizle ilgili olarak değişiyor. Arada bir sabunlu suyla temizlik yaparken lastik yanaklarını da silerseniz renkli scooter lastiğini temizleme işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş olursunuz. Siyah tekerleklerde de aynı ihtiyacın olduğunu belirtelim.

Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Yorum

İstanbul Kadıköy’de hizmet veren scooter servisi Teknoway’de bugüne kadar binlerce elektrikli scooter’ın tamiri ve bakımı gerçekleştirildi. Elektrikli scooter dolgu lastik kullanıcı yorumları ise son derece olumlu ve dolgu lastik memnuniyeti konusunda tüm müşterilerimiz aynı düşünceleri dile getiriyor. Öncelikle 8.5 inç elektrikli scooter dolgu lastik taktırma veya 10 inç elektrikli scooter dolgu lastik değişimi fark etmeksizin tüm kullanıcılar lastik tamiri sorununu tamamen unuttular. Dolgu lastik bozulur mu, dolgu lastik kullanım ömrü ne kadardır, dolgu lastik erir mi, dolgu lastik ne zaman kabaklaşır diye merak eden kullanıcılarımız oluyor. Öncelikle söylemeliyiz ki dolgu lastikler hiçbir şekilde bozulmaz. Tabii lastiği aşındırıcı özellikteki kimyasal malzemelere temas ettirmeyin ya da doğrudan gelen güneş ışığı altında bırakmayın. Doğrudan güneş ışığı lastik hamurunda kuruma ve dolgu lastik çatlaması sorununa yol açacaktır. Dolgu lastiklerin de bir kullanım ömrü vardır ve birçok ticaret odası bunu 10 yıl gibi açıklamaktadır. Ancak elbette ki asıl kullanım ömrü sizin kullanım sıklığı ile alakalıdır. Dolgu lastik dişlerinin erimesi yavaş yavaş değişim zamanının geldiğini gösterir.  

Scooter Patlamaz Dış Lastik

Scooter şişme dış lastik patlaması, delinmesi, yırtılması veya hava kaçırması sıkça yaşanan sorunlar arasındadır. Scooter patlamaz dış lastik diye bir kavramdan bahsetmek mümkün değildir çünkü tüm şişme lastik et kalınlığı çok fazla değildir ve çivi gibi sivri malzemelerin girişine müsaittir. Özellikle kırık cam parçaları lastiğin en ince bölgelerinden olan yanakları yırtabilir ve dış lastik tamiri mümkün olmayan şekilde zarar görebilir. Dış lastikte ise et kalınlığı miktarı son derece fazladır çünkü lastiğin tamamı malzeme ile kaplıdır. Bu nedenle sivri camlar bile en fazla lastik yüzeyinde çizik ve sıyrık oluşturabilmektedir. Özellikle yeterli hava basıncına sahip olmayan şişme lastikler mıcır ve çakıl gibi yollarda bile iç lastiğe zarar vererek patlayabilmekte veya hava kaçırabilmektedir. Scooter için en iyi lastik hangisidir sorusunun cevabı patlamaz lastik olan dolgu lastik modelleridir. Servisimiz Teknoway’de tüm scooter modelleri için en ucuz dolgu lastik fiyatları alabilir ve aynı gün dolgu lastik değişimi işlemi yaptırabilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş