Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter Tamiri Servisi

Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter Tamiri Servisi

Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter Tamiri Servisi

Elektrikli taşıtların hayatımıza girmesiyle birlikte, ulaşım anlayışımız köklü bir değişim geçirdi. Bu değişimin öncülerinden biri olan Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter, hem pratikliği hem de sürdürülebilirliği ile dikkat çekiyor.

Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter’lar ise son dönemlerde ismi sıklıkla geçen elektrikli scooter markalarından biri. Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter’ın uzun süreli performans sunan güçlü pili öne çıkan özellikleri arasında.

Gotrax G Pro iki arka tekere ve amortisöre sahip. Bu sayede daha iyi yol tutuş ve manevra kabiliyeti sunar. Diğer dikkat özelliği de 300W gücündeki motoru. Güçlü motoru, hızlı ivmelenme yani 25 km’lik en yüksek hıza çok daha hızlı ve rahat bir şekilde ulaşma ve rahat yokuş çıkabilme avantajı sunuyor. 10 inç tekerlek boyutuna sahip model, tek bir turda daha fazla mesafe elde edebilirken sürüş rahatlığı sağlıyor. Böylece büyük tekerleklerinin ve güçlü motorunun sağladığı avantajlar ile yüksek sürüş performansı sunuyor.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter İç Lastik Değişimi

İç lastik ve dış lastikten meydan gelen şişme lastiklerde Gotrax G Pro scooter lastik patladı teşhisinin konulması için iç lastiğin hasarlı olması gerekir. Lastik tamiri için tercih edilebilecek iki alternatiften bahsedebiliriz. Bunlardan ilki olan lastik yaması, uzman bir teknik serviste yaptırılmalıdır. Diğeri olan kesin ve sorunu tamamen ortadan kaldıran çözüm ise iç lastik değişimidir. Teknoway olarak scooter’ların belli bir hızda ve trafikte diğer taşıtlarla beraber kullanıldığını düşündüğümüzde scooter lastik değişimi yapılmasının tercih edilmesi gerektiğini söylememiz gerekir. Çünkü elektrikli scooter kullanımında güvenli sürüş sağlayacak şartları yerine getirmek çok önemlidir.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Dış Lastik Değişimi

Daha önce de belirttiğimiz gibi Gotrax G Pro elektrikli scooter’lar 10 inç şişme lastiklerle geliyor. Menzil üstünlüğü sunan bu lastikler zaman içerisinde yıpranabilir. Ayrıca bozuk yollar, çivi, cam veya metal parçalar yüzünden patlayabilir. Bu durumda yapılması gereken Gotrax G Pro elektrikli scooter lastik tamiri işlemidir.

Elektrikli scooter lastik patlamalarında öncelikle hasar gören yerin dış lastik mi yoksa iç lastik mi olduğunun belirlenmesi gerektiğine değinmiştik. Aslında lastik patlaması şambrel de dediğimiz iç lastiğin bir cisim tarafından delinmesi veya herhangi bir nedenden dolayı yırtılmasıdır. Dış lastik dediğimiz, zemin ile bağlantıyı sağlayan ve içi hava dolu olan iç lastiği koruyan kısımdır.

Kullanıcıların merak ettiği konulardan birinin Gotrax G Pro dış lastik tamir işlemi nasıl yapılır olduğunu söylemek mümkün. Dış lastiği iç lastiği koruyan bir kabuk olarak düşünebiliriz. Dış lastik de bir sebepten eriyebilir, yıpranabilir veya yırtılabilir. Bu hasarı tamir etmenin tek çözüm yolu Gotrax G Pro elektrikli scooter lastik değişimidir. Teknoway’de Gotrax G Pro elektrikli scooter 10 inç dış lastik değişimi fiyatı uygundur. Ayrıca kısa zaman içerisinde işlem tamamlanır.

Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter Tamiri Servisi2

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Balata Değişimi

Bütün taşıtlarda olduğu gibi Gotrax G Pro fren sistemi de disk, fren ve fren balatasından meydana gelir. Otomobillerden bilebileceğiniz üzere balata eriyen bir malzemedir. Dolayısıyla yapılması gereken kullanım sıklığına göre periyodik zamanlamalarla teknik servise giderek kontrol ettirmektir. Gotrax G Pro elektrikli scooter’ınızda fren yaptığınızda çıkan sesler balatanın bittiğinin en önemli belirtisidir. Böyle bir durumda vakit kaybetmeden teknik servisi ziyaret etmelisiniz. Gotrax G Pro elektrikli scooter balata değişimi gerektiğinde uygun fiyatlı olarak Teknoway’de yaptırabilirsiniz.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Fren Ayarı

Gotrax G Pro elektrikli scooter’da fren ayarı ihmal edilmemesi gereken işlemlerden biridir. Freni sıkınca ses geliyor, frenler iyi çalışmıyor, frenler tutmuyor, freni sıkınca iyi yavaşlamıyor gibi şikayetleriniz varsa Gotrax G Pro elektrikli scooter fren ayarı zamanı gelmiştir. Frenler trafikte kullanılan her aracın en önemli parçalarından biridir ve hayata öneme sahiptir. Dolayısıyla fren ayarı ile birlikte tüm fren sisteminin kontrolünü yaptırmanızı öneriyoruz. İnternetten izleyeceğiniz Gotrax G Pro elektrikli scooter fren ayarı videoları basit bir fren ayarı işlemi için size yardımcı olabilir fakat bunun yanında fren kolundan başlayarak fren diskine kadar, fren teli, fren balatası ve kumpas gibi ara parçaların da bakımları yapılmalıdır. Teknoway’de uygun fiyatlı Gotrax G Pro elektrikli scooter fren yedek parçaları ile müşterilerimize kaliteli hizmeti düşük maliyetlerle sunuyoruz.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Disk Değişimi

Teknoway olarak Gotrax G Pro elektrikli scooter fren bakımı konusunda müşterilerimize A’dan Z’ye hizmet veriyoruz. Fren bakımı fren kolundan başlayarak fren diskine kadar birçok noktanın detaylı kontrolünü içeriyor. Gotrax G Pro elektrikli scooter fren tutmuyor oldukça ciddi bir sorunun habercisidir. Az tutan frenler sürüş güvenliği açısından tehlikelidir ve kazaya davetiye çıkartır. Eğer balatada azalma varsa size bildiriyor ve değişim zamanı hakkında bilgi veriyoruz. Balata bittiği zaman fren diskini kazımaya başlar. Bunun neticesinde fren diski değişimi gerekir. Tüm bu işlemleri Teknoway’in uygun fiyat politikası çerçevesinde yapıyoruz.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Disk Ayarı

Gotrax G Pro elektrikli scooter’da frenler eskisi gibi tutmuyor ise bakım zamanı gelmiş demektir. Bazı şartlarda çarpma gibi durumlar disk eğilmesini ortaya çıkarabilir. Elektrikli scooter fren disk ayarı gerektiren bir durum varsa gerekli işlemleri yaparak frenleri ilk günkü performansına kavuşturuyoruz.

Gotrax G Pro 300W Elektrikli 3 Tekerlekli Scooter Tamiri Servisi1

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Dolgu Lastik Değişimi

Scooter’lar için dolgu tekerlek değişimi işlemleri zor değildir. Ancak yine de Gotrax G Pro dolgu tekerlek değişimini deneyimli teknik servis personeli tarafından profesyonel ekipmanlarla yapan Teknoway’de yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. İnternette izlediğiniz Gotrax G Pro dolgu tekerlek değişimi nasıl yapılır şeklinde videolar bu konuda size fikir verebilir ancak nasıl ki kendi otomobilimizi veya motosikletimizi tamir etmeye uğraşmıyorsak bu konuda da scooter tekerlek değişimi için teknik servis önerisi alarak hareket etmeliyiz.

18 yıllık teknik servis tecrübemizle hizmet verdiğimiz Teknoway olarak sağladığımız müşteri memnuniyeti sayesinde en fazla tavsiye edilen scooter servislerinden biriyiz. Gotrax G Pro dolgu tekerlek taktırma veya Gotrax G Pro patlamaz tekerlek taktırma işlemi Teknoway’de birkaç saat içinde tamamlanmaktadır. Gotrax G Pro dolgu tekerlek değişiminde ilk olarak scooter’ın ön ve arka tekerleği sökülür. Daha sonra yardımcı ekipmanlarla tekerlekler janttan çıkartılır. Yerine dolgu tekerlekler takılarak tekerleklerin scooter’a yeniden takılır. Son olarak gerekli testler gerçekleştirildikten sonra da scooter’ı müşteriye teslim ederiz. İstanbul Kadıköy’de bulunan beş katlı Teknoway mağazamızda dolgu tekerlek değişimi işlemini tüm scooter modelleri için yapmaktayız.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Fren Teli Değişimi

Scooter’ın hassas parçalarından biri olması nedeniyle Gotrax G Pro scooter fren teli koptu benzeri sorunlarla karşılaşmanız olasıdır. Elektrikli scooter’larda en önemli parçalar frenlerdir ve tam tabiri ile frenler ihmale gelmez. Direksiyondan arka tekere kadar uzanan kırmızı renkteki fren teli ani frenlerde veya kazalarda kopabilir ya da bozulabilir. Eğer Gotrax G Pro elektrikli scooter’da frenler tutmuyor veya ilk günkü gibi değil şeklinde bir düşünceniz varsa mutlaka en kısa sürede kontrol ettirmenizi tavsiye ediyoruz.

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Tamiri Servisi

Gotrax G Pro Elektrikli Scooter Park Ayağı Değişimi

Çoğunlukla park ayağı açıkken scooter’a ağırlık verilmesi nedeniyle Gotrax G Pro scooter park ayağı değişimi ihtiyacı doğabilir. Sağlam durması gereken scooter park ayağı arızası genelde gevşeme ve sabit duramama şeklinde ortaya çıkmaktadır. Bu parçanın kaynak yapılarak tamir edilebilmesi mümkün olmadığında mutlaka değişimi gereklidir. Gotrax G Pro scooter park ayağı gevşemesi gibi bir sorununuz olması halinde Teknoway’de yarım saat ila 45 dakika arasında değişimi yapılabilmektedir. Son olarak bu parçanın scooter’ın en nazik kullanılması gereken parçalarından biri olduğunu belirtmek isteriz.

 

 

 

Bu gönderiyi paylaş